LE1DSCHE COURANT, PT. 100. VRIJDAG 28 APRIL. 187*. f)e Courant verschijnt dadelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Mandelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 't jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1- 4 gels 1.- iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant rrordt verzonden IV'. 8 (blad 10 en 11) der Handelin gen van den Gemeenteraad. STA DS-BERIGTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, ter vol doening aan art. 228 der Wet van den 29ste° Junij 1851 (Staatsblad n". 85). dat alle pretensien over hel jaar 1870, ten laste der gemeente, vóór of op den laatsten Junij dezes jaars moeten worden ingeleverd, en dat de vorde ringen. welke niet binnen den genoemden lijd zjjn ingediend, voor ver jaard en vernietigd zullen worden gehouden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 22 April 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gehoord Slads-Gcnecskundigen Brengen ter kennis der ingezetenen dat de gelegenheid tot de vaccinatie en revacclnatle voor de onvermogendenaan de Stads-Waag, kosteloos zal worden opengesteld, op Zaturdag 29 April, Dingsdag 2 Mei, Maandag 8 Woensdag 10 Dingsdag 16 Donderdag 18 Woensdag 24 Vrijdag 26 Donderdag 1 Junjj, Zaturdag 3 Vrijdag 9 Maandag 12 Junjj, Zaturdag 17 Dingsdag 20 Maandag 26 Woensdag 28 Dingsdag 4 Juljj, Donderdag 6 Woensdag 12 Vrijdag 14 Donderdag 20 u Zaturdag 22 te één uur voor de vaccinatie, en te twee uren voor de revaccinalie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 27 April 1871. v. PUTTKAMMER. Secretaris. BINNENLANDSCHE DERIGTEN. LEIDEN. 27 April. Sedert de vorige opgave zjjn alhier door pokken aangetast 15 personen, als hersteld opgegeven 11. overleden 2, zoodat nu in behandeling zijn 199. Met 1 Mei aanst. zal aan de zwem- en badinrigting Rhijnzigt de ope ning van het badsaizoen plaats hebben; ter opluistering daarvan zal het mnziekcorps der dienstd. schutterij aldaar een concert gevendat bij gunstig weder daar ter plaatse zeker een druk bezoek zal uitlokken. Rhijnzigt is ccne plaats waar inen gaarne vertoeft. Behalve de uitmuntende gelegenheid voor het zwemmen en baden, zoo bevorderlijk aan de gezondheid, is ook de tuin keurig net ingerigt en geniet men er een schoon uitzigt over den Rijn. De dames der leden kunnen van dien tuin gebruik maken en vinden daar een liefeljjk oord tot ontspanning; ook voor jongelieden, in vrijen tjjd, mag bet een aanlokkend verblijf genoemd worden, wegens de ruime speelplaats, voorzien van gymnasliek-toestel. De ondernemer, die van zijnen kant niets verzuimt om het genot van het publiek te bevorderenmoge ook weder in dit jaar, door het toenemen van het leden-tal, de ervaring opdoen dat men hem in zijn ijverig streven wil steunen. Ecnc nadere kennismaking met deze inrigting mag den niet-leden worden aanbevolen. - Gedcp. staten der provincie Zuidbolland hebben bepaald dat de verkie zing ter vervulling der vacature, ontstaan door hel overlijden van den heer J. Drost Az., als lid der prov. staten van Zuidholland, behoorende tot die leden, welke op den eersten Dingsdag der maand Julij 1871 moeten aftre den, zal plaats hebben op denzelfden dag, waarop de bij het besluit dezer vergadering, dd. 4 dezer, bepaalde verkiezing ten gevolge van periodieke aftreding geschiedt, en alzoo op Dingsdag. den 9d«11 Mei aanst.en zulks door middel van afzonderlijk billet, en daartoe te bezigen afzonderlijke bus. De heer L. A. Bruynlid der prov. staten van Zuidholland voor het hoofdkiesdislrict Schiedamdie dit jaar moest aftredenheeft verzocht, we gens gevorderden leeftijd, niet meer als zoodanig in aanmerking te komen. De eindexamens van de kon. militaire akademie te Breda zullen de tweede helft der volgende maand aldaar aanvangen. Voor het prov. geregtshof van Noordholland stond gisteren teregt H. T. station-chcl aan het station Elburg-Epe, beschuldigd van op 28 Dcc. J870 zich bcdriegeljjk te hebben toegeeigend een uit Amsterdam verzonden, hem ter hand gesteld en toevertrouwd verzegeld pakket, inhoudende ƒ2000 aan bankbilletten. In plaats van dit aan den geadresseerde af te geven, had hij zich daarmede naar Amsterdam begeven en tevens ƒ100 uit een onder zijn beheer staande brandkast der centraal-spoorwcgmaatschappij medegenomen, welk laatste bedrag hij grootcndeels verteerd had, toen men hem aldaar in hechtenis nam. De beschuldigde gaf voor dat het pakket door zijn hond beschadigd was en hij het daarom niet durfde afgeven aan den geadres seerde, maar dat hij het te Amsterdam aan den adressant heeft willen bezorgen. De onaannemelijkheid van dat voorgeven werd door den adv.- generaal, jhr. mr. C. H. Backer, aangetoond. Hij reqnireerde zijne schuldig verklaring aan den bij art. 384 al. 4 met criminele straffen bedreigden diefstal door voerlieden of bedienden van voerlieden van hun als zoodanig toevertrouwende goederen, en zijne veroordeeling tot een tuchthuisstraf van vijf jaren. De advocaat, m'. A. F. K. Ilartogh, achtte evenwel het boos opzet niet bewezen en beweerde, dat een station chef in allen gevalle niet was wal de Code Péual noemt //un préposé d'un voiturier." Er kon dus. zijns inziens, alleen van misbruik van vertrouwen sprake zijn. Op 2 Mei e. k. zal het hof uitspraak doen. Tc Winkel had, naar men aan de IV. R. C. meldt, in de vorige week een treffend ongeval plaats. Zekere L.kleermaker van beroephad met zijne vrouw aan een bruidsparlij deel genomen. Naauwelijks had het echt paar, omstreeks middernacht, de herberg verlaten, toen de vrouw, door de duisternis misleid, misstapte en ter zjjde van een brug in hel water viel. Haar man. dien zij bij de hand hield, sleepte zy mede in haren val. Eene der feestgenootendie zich juist voor eenige oogenblikkenter wille van haar zuigelinghad verwijderdhoorde den slag en waarschuwde onmid dellijk de overigen. Doch eer men een lantaarn, een ladder en een schuit gereed had. was het reeds telaat om voldoende hulp te bieden. De beide drenkelingen werden bewusteloos opgehaald. Geen pogingen mogten baten om den man te behouden. Hij bleef bewusteloos en stierf den volgenden dag: terwijl de vrouw, die het eerst uit het water was gehaald, weldra bij kennis kwam en herstellende is. Te Apeldoorn is het bcrigt ontvangen dat de boot op Huil. waarop een 40-tal inwoners van die plaats zich bevonden, met het doel om naar Amerika te begevendoor eene andere bool aangevaren en daarop gezon ken is. De equipage en de passagiers zijn gered, maar van de laatsten heb ben velen alles verloren. Uit Nijmegen meldt men aan de A. C.: Zaturdag 11., op den middag, verscheen alhier aan het raadhuis eene bijna open kar met 4 poklijders, door den burgemeester van Zevenaar op deze wijze hierheen gezonden. De lijders zijn door het bestuur in het Canisius-ziekenhuis ter verpleging ge- bragt, en de noodige maatregelen tot desinfectie en afzondering der mede- gekomen betrekkingen genomen, enz.; maar tevens vernemen wij. dat onze burgemeester zich onmiddellijk gewend heeft tot den commissaris des ko- nings, om over deze handeling van den Zevcnaarschen burgemeester eene kiagt in te brengen. Niet alleen het vervoer der zieken op een open voer tuig moet de hoogste verontwaardiging opwekken; maar onbegrijpelijk blijft ook liet vervoer herwaarts, dewijl de personen hier niet te huis behooren. te Groningen heeft mej. A. Jacobs, van Sappemeer, hare studiën in de geneeskunde aan de hoogeschool aldaar aangevangen. 'sGRAVENHAGE, 27 April. Tot Nederl. consul te Milaan is benoemd de heer E. Strutll. en bij het consulaat Ie Smirna is de heer M. Abro, thans leerling-tolkbevorderd tot 2dtn tolk en de heer J. 11. Malcozzi benoemd lot 3,len tolk honorair. De luit. ter zee le kl. E. L. baron van Heeckereu van Walien. uit O.-l. teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De lc luit. L. Tissot van l'atot van bet 31" reg. inf.. gedetacheerd bij de kon. militaire akademie le Breda, wordt met 1" Sept. aanst. op zijn verzoek overgeplaatst bij het 2C reg. inf. te Maastricht. Zaturdag 29 dezer zal alhier arriveren liet personeel der normaal schietschool. zamengesteld uil officieren, onderofficieren, korporaals en sol daten van de verschillende regimenten infanterie en van het corps mari niers. In de zitting van de tweede kamer van gisteren heeft de minister van financiën de bedenkingen wederlegd, die tegen de begrooting uit een finan cieel oogpunt waren gemaakt. Wat zijne plannen betrof, heeft hij tegenzin om de verwachtingen te prikkelen, die hij misschien nicl zou kunnen ver-

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1