LE1DSCIÏE COUBAAIT. 1871. IS". 89. ZATURDAG 15 APRIL Kohier der Plnalsclijlic directe belasting1871. TP/ I*)'. J De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.—franco p.p. f 3.50; m et het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35franco p.p./ 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar, voor. 2.50-.<-« 't jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 pe/its.\ - i)e prijs der Advertentlën is van 1- 4 regels f 1.- iedere,,regel meer 25 cents. STA DS-BERIGTEN. - 5 vil ri BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gehoord Stads-Geneësköndigén':' Brengen ter kennis der ingezetenen dat de gelegenheid tot de vaccinatie en revacCln'atle voor dei onvermogendcitaan de Stads-Waag, kosteloos zal worden' opengesteldop' o rt' Zaturdag 11 Maart, Dingsdag 14 ..Maandag 2D Woensdag 22 Dïngsdag 28 Donderdag 30 Woensdag 5 April Vrijdag 7 April, Donderdag 13 n Zaturdag 15 V rjjdag 21 Maandag 24 Zaturdag 29 Drngsdag 2 Mei en te één uur voor de vaccinatie, en te twee ureli voor de revaccinatie. Burgemeester 'en Wethouders voornoemd - v. d. BRANDELER, Burgemeester. LeiOzk '8 Maatt 187J: v. PUTTKAMMER. Secretaris. BURGEMEESTÉR Eg'WETHOUDERS VA* LEIDEN. Gezien art. 264 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n\ 85); Doen te wetert', dat het kohier van de plaatselijke directe belasting over i871 o{» heden voorloopig is vastgesteld, en van heden tot en met den j7Jto April aanslaande ter Secretarie dezer gemeente (financiële afdeeling), van 12 tot. 3 urenvoor ceïi ieder ter lezing is nedergelégd. EP Wordt deze door plaatsing in de LeidscheCourant afgekondigd. ""fti - Burgemeester en Wethouders voornoemd, ia. 'i v. D. BRANDELER, Burgemeester. Leiotn, 3 April 187J. .v v. PUTTKAMMER, Secretaris. li IN N EIN L A M )SC i 1H' 15 K HIGT EN LEIDEN. 14 April. Sedert de vorige opgave zijn'alhier door pokken aangetast 10 personen, door gewijzigde pokken 5als hersteld opgegeven 8overleden 5zoodat nu in behandeling zijn 193. Door de commissie van beoordeeling der ingezonden voorwerpen op de tentoonstelling van bloemen, planten enz. van de aid. 'sGravenhage en om streken der Holl. Maatschappij van Landbouwdie thans te 's ilage geopend is. zijn o. a. toegekend: gouden medaille aan den lieer C. Eveleens, te Aalsöiëer, Voör' eeiie verzameling van 30 coniferen, door grootte en ver scheidenheid" uitmuntende; zilveren medaille eii ƒ10 aan den heer P. llarting te Aalsmeer, voor eenè verzameling van 30 hulstendoop verscheidenheid uilmrthlendc; twee bronzen medailles en ƒ2.50 aan den lieer F. W. Meijer te Leiden, vóbr tvVee verzamelingen van 20 reseda odorala 'in bloei; bron zen medaille dan den lieer D. A. Sala te Leiden, voor eeneverzameling tuin gereedschappen (glazen plantën-etiquclten en thermometers voor kasten); bronzen medaille aan den heer J. Planiféber te Leidenvoor eene ver zameling" bloempotten van aardewerk; zilveren medaille aan den heer G. Eveleens te Aalsmeer, voor eenè verzameling heesters, palmboomen en coni feren zilveren medaille aan de hli. Koning en te Sasscnhcimvoor eene verzameling hyacinthen op glazen gekweekt. Tot secretaris van het Ilaagsche genootschap tot verdediging van de Christelijke godsdienst, in plaats van wijlen den hoogleeraar W. A. van llengel, is benoCihd de hoogleeraar A. Kuenen. 's Rijks middelen hebben over de drie eersle maanden van dit jaar opgebragt 17,655.270.49% zijnde 111,692.73 minder dan in dat tijdvak van 1870. De raming bedroeg ƒ18,438,865.59. Van het'zeemanshuis te Amsterdam is hel 13d' jaarverslag verschenen, loopéittfe Over den toestand van die iurigling in het vorige jaar. Zij blijft ten vólle beantwoorden aan het bij het oprigten beoogde doel dezer, voor den zeemalt kóo heilzame inrigtiug, alwaar hij niet liefde en zonder on edele bijoogmerken wordt opgenomen na eene dikwerf zeer lange en vol ontberingen volbragle zeereis en een te huis vindt in eene ruime woning, waar netheid', orde en gepaste onbezorgde vrolijkheid heersebt. bij goede voeding en ligging, en invloed op zijnen stofftlijken en zedelijken toestand wordt uitgeoefend. In hel afgeloopcn jaar werden 568 zeelieden met 10282 kostddgfen opgenomen, tegen 072 zeelieden met' 10182 kosfdagen in het vorige jaar, hetgeen gemiddeld overeenkomt met dat van het vorige jaar. Het totaal der jaarlijksche contribution over 1870 bedroeg 3380 bij 3395 in het vorige jaar. Aan giften werd ontvangen ƒ1507.50 bij ƒ646.98 in 1869. Doordien men geen winstbejag, doch alleen de stoffelijke en zede-; lijke welvaart van den aan wal vertoevenden zeeman beoogt, zoo kap deze inrigtiug even als zoo vele andere liefdadige instellingen niet uit eigene,in komsten de uitgaven dekken en zijn daartoe de jaarlijksche bijdragen onont beerlijk. Niettegenstaande de pogingen om deze bijdragen jaarlijks te doen vermeerderen, ziet men met leedwezen hierin achteruitgang, vergeleken bij de vorige jaren. Door 71 zeelieden zijn gelden in de jpgarl)anjf. gebragt., tot een bedrag van ƒ6697.39, en werd daaruit opgevraagd 3517.Q2zoodat een cijfer van ƒ3180.37 als rentcgevend voor hen gedeponeerd bleef, hetgeen eene vermeerdering van ƒ561.24 aantoont bij het vorige jaar. De zeevaart-, kundige school wordt door velen geregeld bezocht: J57. zeelieden genoten al daar onderwijs, waarvan 9 als 1' sluurnian6.als 2" stuurman en 9 als 3e stuurman een diploma in die qualiteileu behaalden. I Uit het verslag, betredende den aanleg der staatsspoorwegen. van 1 Julij tot 31 Dec. 1870, blijkt datwat betreft de lijn Rotterdam-Rreda. gedeelte Rotterdam-Dordrechtde ontwerpen, voor de faan te leggen wer ken voornamelijk in de gemeente Rotterdamwerden voortgezet. Ten behoeve van het voor gemeenschappelijk gebruik met, de Ilojlandscpe spoor wegmaatschappij te maken station te Rotterdam is een bijstek wegens het omleggen van den Diergaardesingel en daarmede in verband slaande werken goedgekeurd en is de aanbesteding 29 December geschied. Dp, werken .be oosten Rotterdam tot het veranderen der waterleidingen van Schieland zijn voltooid. Ten gevolge der menigvuldige regens en de daardoor veroorzaakte hooge waterstanden in dit najaar, werden aan den nieuw gemaaktcn dijk, van den lagen boezem doorkwellingen, en zelfs begin van afschuiving waargeno men. Door het maken van een aarden berm tegen den dijk en hel dempen van eene aldaar bestaande scheidingsloot .werd lipt kwaad gestuit en gevaar voor door braak voorkomen. De werken in de.Binnenrotte,werden voortgezet met gemid deld 100 werklieden. In het geheel zijn 39000 M3 grond aangebragt en 1050 palen geslagen. Voor de werken in de Blaak en de Oudehaven zijn insgelijks drje Sloomheden opgesteld, en daaripede 1100 pglen geslagen, leryvijl, 14Q00 AJ? grond werd aangebragt en grootendecls gebruikt in „(ie dammen die dep funderingput vormen; ongeveer 150 M. lengte rioleui en watprbuizenpsijn aangelegd; gemiddeld waren 100 werkjieden werkzaam. .De werken yoor liet maken van het linker landhoofd en de pijlers der brug over, de Nieuw? ^Iaas tot Rotterdam werden voortgezet. Voor de te maken draaibrug over de Noorderhaven op Feijenooid werd een ontwerp met begrooling van kos ten opgemaakt en ingezonden. Ten gevolge der daarin door den, minister verlangde wijzigingen is een tweede ontwerp onder handen genomen. -- Z. M. heeft aan 10 veroordeelde vrouwen in de gevangenis te Woerden eene vermindering van 3 maanden, en aan 4 eene verkorting van 6 maan den, op den nog overblijvenden straftijd, toegestaan. Aan het llbl. wordt uil eene goede bron medegedeeld, dat van de onderhandelingen, welke omtrent den üosterspoorvvcg worden gevoerd, een verblijdend resultaat mag worden verwacht, omdat de Uollandsche lazeren spoorwegmaatschappij bereid schijnt tezijnaan de belangen der defensie in het tracé van dezen aan haar gcconcessioniieerden spoorweg te gemoet te komen, op zoodanige wijze als tot bevrediging van het ministerie van oorlog kan strekken. De hoogleeraar dr. N. W. P. Rauwenhoff zal den 21slen dezer met het houden eene rede in de groote gehoorzaal van de academie te Utrecht zijn hoogleeraarsambt aan de hoogeschool aldaar aanvaarden. Te Leimuidcn heeft zekere J. Vergunst, van Alkemade.'op eersten Paasclulag van een kuipersknecht, van Venetië genaamd, geëischt, dat hij hem sterken drank zou schenken, en toen deze weigerde, hem met een mes in de zijde en in het aangezigt gestoken, zoodat hij bijna doodelrk gewond is. Vergunst is gevankelijk naar Leiden gebragt. De vrouw uit Utrecht, van wie onlangs medegedeeld werd, dat zij met den broeder van haren man heimelijk de echtelijke woning verliet, met achterlating van haar man en 0 kinderen, is thans le Utrecht terug gekeerd. Zij is echler niet weer in de woning van den man opgenomen. Uil Kampen zijn dezer dagen 9 gezinnen, bestaande uil 60 personen. nScerendeèls uit Oldenbroek. Ermelo en iedere plaatsen op de Veluwe afkom stig, naar llarlingen vertrokken, 0111 zich van daar over Engeland naar Noord-Amerika te begeven. Uit Kampen meldt men aan het F. Na afwijzing van bet aan den

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1