lij ars en COUHANT. 1K7L WOENSDAG 2D> MAART. ST A DS-BER1GTEN. BINNENLANDSCIR] UKKIGTBN. S\ 75. I)e Courant verschijnt dagelijks. Zon- en feestdagen uitgezonderd. De trijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p.p. f3.50,- met het ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. IJet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.5U 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents,'; De prijs der Advertcntiën is van 14 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. II ER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan BEIDEN, Gezien liet besluit van Gedeputeerde Stalen der provincie Zuid-Holland, van den Januarij 11., n". 40 Provinciaalblad n». 10), houdende bepaling van de tijdstippen van den her-ijk der inalen en gewigten in do verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1871; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, overeenkomstig art. 15, lett. a, der wet van den 7e" April 1869 (Staatsblad tl". 57), tot het doen her-ijken van alle reeds in gebruik zijnde matengewigten en weegwerkluigen onder mededceling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den Ifk, op de Breèstraatin het Stadhuis, en wel; Voor Wijk VIII, op den 28, 29 en 30 Maart, 3, 4 en 5 April, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Eindelijk wordt ter kennis van de belanghebbenden gehragt, dat volgens besluit van den Heer Minister van Binnenlandsche Zaken, van den 5Jcn December 1870, n». 243 (12e aid.), de letter Ciri den gewonen drukvorm, schuin gesteld, be stemd is tot jaarletter zoowel van den ijk als van den her-ijk. En zal hiervan openbare kennisgeving geschieden door aanplakking en door plaat sing in de Leidsclie Courant Burgemeester en Wethouders voornoemd, Beiden18 Januarij 1871. V. d. BRANDKBER. Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter kennis van belaughebhendcn dat het Kantoor van den Uk, thans in het Raadhuis gevestigd, voortaan, te beginnen met Zaturdag den ll,lcn dezer maand, zal worden gehouden in een der localen van het voormalig Cathartna- Gasthuis op de Aalmarkt, naast de Gemeente-Apotheek. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. R11ANDELER, Burgemeester. Leiden, 9 Februarij 1871. v, PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gehoord Stads-Geneeskundigen Brengen ter kennis der ingezetenen dat de gelegenheid tot de vaccinatie en revaccinatie voor de onvermogenden, aan de Stads-Waag, kosteloos zal worden opengesteld, op Zaturdag 11 Dingsdag 14 Maandag 20 Woensdag 22 Dingsdag 28 Donderdag 30 Woensdag 5 Maart 7 13 15 21 24 29 2 April, Mei, Vrijdag Donderdag Zaturdag Vrijdag Maandag Zaturdag April Dingsdag tc een uur voor de vaccinatie, en te twee uren voor de revaccinatie. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BUANDELER, Burgemeester. Leiden, 8 Maart 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 30 Maart 1871 's namiddags te half drie uren. Onderwerpen 1». Benoeming van een tijdelijkcn 3en hulponderwijzer van de 4e klasse aan tie openbare lagere school a. n°. 2. voor minvermogenden; b. n». 2, voor onvermogenden. 2°. Voordragt tot vervulling van 2 vacante lessen bij het vormend onderwijs. 3». Benoeming van ecne Vrouwe Kraammoeder. 4°. Adres van den stads-geneesheer G. W. A. Plaatom continuatie. 5». Adres van Mr. G. A. van llamel, om ontslag uit zijne betrekking aan de hoogere burgerschool. 0". Voordragt tot liet dit jaar niet doen plaats hebben der kermis. 7*. Voordragt tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe be lasting, dienst 1870. 8». Suppletoire bcgrootingdienst 1870. 9'. Adres van de kerkeraden der Christelijk Gereformeerde gemeenten al hier. tot het doen vervallen of wijzigen van art. 3 der Verordening van 4 Maart 1871, tegen de verspreiding van besmettelijke ziekten door schoolbezoek. LEIDEN. 28 Maart. Sedert de vorige opgave zijn alhier door pokken aangetast 1 persoon, door gewijzigde pokken 4, als hersteld opgegeven 3, overleden 3. zootlat nu in behandeling zjjn 144. De kamer van koophandel en fabrieken te Helmond heeft den minister van koloniën, op zijne circulaire van 28 Jan., jl. geadviseerd dal hij de diepe overtuiging, dal door de afschaffing dei' differentiële regten in Netlerl. Oost- Indië onze katoen-weverijen, drukkerijen en ververijen een doodelijke slag toegebragt, en tevens de handel en scheepvaart ernstig zullen worileu ge troffen, de kamer er op aandringt, dat bij het herzien der Nederlandsch- Indische tariefwet, de differentiële regten op den bcstaanden voet onver anderd zullen worden behouden. Van de kamers van koophandel en fabrieken in Twenthe hebben zich die te Enschedé en te Hengelo, even als de Twentsche verceniging, voor eene graduële afschaffing der differentiële invoerregten in Indie, met een thans vast te stellen overgangs-tijdperk. verklaard; welke meening ook door de kamer van koophandel te Deventer wordt voorgestaan. De kamer le Goor wenscht, zoo lang in- en uitvoer niet geheel vrij is, een zeer laag. gelijk invoerregt te heffen en, zoo dit niet kan, als overgangs-maalregel een differentieel regt. De kamer le Ohlcnzaal staat een matig differentieel regt voor, zoo lang moederland en koloniën niet als één rijk worden be schouwd tusschen welks afzonderlijke dcelcn geen regten mogen gelieven worden. De kamers te Rijssen, Delden en Almelo treden meer bepaald voor het behoud der protectie op. De haverteeli in Nederland, die in 1809 zich uitstrekte over njecr dan 105,000 hectaren, leverde in dat jaar eenen oogst op van p.m. 3,703,390 hectoliters, geschat op eene waarde van 20,955.500. Naar men van den Helder meldt hebben werklieden van 's rijks werf aldaar, met toestemming van den heer hoofdingenieur, in een adres aan den minister van marine verhooging van loon gevraagd, met het oog op de duurte der levensbehoeften. Te Maassluis ontsnapte Zondag II. een man, aan de pokken ljjdendc. zijne bewaakster, Hij liet zich uit een raampje, 30 voeten boven den grond, langs den gevel van het huis op straat zakken; gelukkig bleef zijne bouffante in een haak verward, waardoor hij eenige oogenblikken hangende bleef en een voorbijgaand persoon de gelegenheid had, hem in den val te grijpen. Te Haarlem is Zondag namiddag brand ontstaan in de timmermans werkplaats van den lieer A. J. Stoel, metselaar en aannemer, in de St. Jansstraat aldaar, gelegen achter liet door hem bewoonde perceel. Ofschoon de brand zich in den aanvang hevig liet aanzien, was men het vuur door de werking van al de spuiten spoedig meesier. De werkplaats is geheel uitgebrand, doch liet woonhuis is behouden gebleven. De belendende huizen hebben mede eenige schade geleden. Tc Amsterdam is op verschillende hoeken der straten een oproeping aangeplakt van de Vereeniging tot veredeling van het volksvermaak, aan de burgerij, tot leekening van een adres aan den gemeenteraad, tegen de kermis. Dij dat mede aangeplakt adres verklaren de onderteekenaars voor standers te zijn van een degelijk volksvermaak, maar de vervanging der om hare uitspattingen beruchte kermis door een beter volksvermaak te wen- schen. Onder de burgerij is liet oordeel hieromtrent natuurlijk zeer uiteen loopend en men acht liet niet onmogelijk dat deze uitiioodigiiig ecne anti- kermisbeweging zal uitlokken. De gezamenlijke lengte der spoorwegen in Nederland was bij het einde van 1869 niet minder dan 1302.5 kilometer. Hiervan in de provincie Gro ningen 71.5, Friesland 103.5, Drenthe 11, Overijssel 162.5, Gelderland 200.5, Utrecht 121, Noordholland 124.5, Zuidholland 98.5, Zeeland 42, Nooi'dbrabant 229.5 en in Limburg 138. Het gelal siations en halten was 190, in dczellde volgorde der provinciën 10, 17, 3, 24, 30, 14, 19. 15. 9. 28 en 21. Te Utrecht had Zondag 11. de tweede vergadering plaats, om de toe treding dei' werklieden aldaar tot de Internationale tc bespreken. Met het oog op dc staatkundige bedoelingen, aan die verceniging toegeschreven, en wegens de gebeurtenissen te Parijs, werd die toetreding krachtig bestreden en de vorming van eene zelfstandige verceniging aanbevolen. Na zeer ver warde discussiën, die zeer plotseling werden afgebroken en vooral over persoonlijke quaestiën liepen, sloten van de 800 aanwezigen, waaronder ook velen die niet tot de arbeidende klasse behoorden, slechts ongeveer 40 per sonen zich hij de Internationale aan. Uit dezen is een voorioopig comité gevormd. Men schrijft uit Harich aan tie A". R. C.: Terwijl men bezig was met het afgraven van het kerkhof, oin dat te vergroolett, is men gestooten

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1