LI11DSCHE €OiItii\T. 1871. N 56. DINGS DAG 7 MAART. STA DS-BER1GTEN. De Courant verschijnt dadelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.50,- met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. ƒ3.85, liet verslag afzonderlijk is verkrijgbdar voor /2*.50 's jaars, buiten de expeditiehosten. Afzonderlijke nommcrs der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents.' De prijs der Adverientiën is van 1—4 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van LEIDEN Gehoord Slads-Geneeskundigen Brengen ter kennis der ingezetenen dat de gelegenheid lot de vaccinatie en revacclnatie voor de onvermogenden, aan de Stads-Waag,, kosteloos zal worden opengesteld, op Donderdag 23 Februari) Zaturdag 25 Februari). Vrijdag 3 Maart, Maandag 6 Maart Zaturdag 11 Maart, te één uur voor de vaccinatie, te twee uren voor de revaccinalie. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 21 Februarij 1871. v. PUTTKAMMER. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. In aanmerking nemende, dat zich in eene aangrenzende gemeente een ge val van hondsdolheid heeft voorgedaan en het daarom van hunnen pligt ach ten, die middelen aan te wenden, welke onder hun hereik liggen, om het gevaar, daaruit soms te duchten, zooveel mogelijk af te keeren; Gezien artt. 124 en volgg. der Algemeene Policle-Verordening van 24 Oc tober 1867 (Gemeenteblad n\ 12): Bepalen dat: honden niet anders dan behoorlijk gemuilband op de straat mogen worden gelaten. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BllANDELER, Burgemeester. Leiden, 4 Maart 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, -- Gezien de adressen van: a. Pieter Koot, kastelein, wonende binnen deze gemeente, waarbij hij vergunning verzoekt tot liet houden eener ver zameling van meststoffen op het erf achter zijn huis aan de Beestenmarkt, wijk V n». 16: b. Hendrik Jacobus Labuee, kuiper, wonende alhier, hou dende verzoek om een kuipers-schoorsteen te mogen doen plaatsen in een in aanbouw zijnd perceel op het open erf in de Lange Koppenhinksteeg, naast wijk Vil n". 1078; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n°. 19); Doen te weten, dat tot het liooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende pandenten opzigte der informatien de commodo et incommodo. door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 9,lcn Maart aanst., 's voormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien lijd in te brengenterwijlbij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. n. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 6 Maart 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BiNNEMLAlNDSCHtë I1KHIGTHN. LEIDEN. 6 Maart. Bij kon. besluit van 4 Maart is tot directe ir van 's rijks herbarium, buiten bezwaar van 's rijks schatkist, benoemd de hoogleerair in de wis- en natuurkundige faculteit aan de lioogcschool alhier W. F. R. Suringar, in de plaats van wijlen den hoogleeraar F. A. W. Miquel. Sedert de vorige opgave zijn alhier door pokken aangetast 4 personen, door gewijzigde pokken 1als hersteld opgegeven 5overleden 1zoodat nu in behandeling zijn 95. In de maand February zijn binnen deze gemeente geboren 117 kinderen, als: 64 zoons en 53 dochters, waaronder zijn begrepen 4 tweelinggeboorten. Overleden 117 personen, als: 21 mannen, 18 vrouwen. 40 zoons en 38 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 5 Voltrokken 26 huwelijken. Bij de voordragt van burg. en weth. betreffende de verbouwing van de stads-gehoorzaalwaarvan de kosten op ƒ45000 worden geraamd, wordt voorgesteld die gelden, zonder de ingezetenen te drukken, door eene leening te vinden, die hoogstens binnen 45 jaar zou moeten afgelost worden, waar door, behalve de renten, eene jaarlijksche uitgaaf van slechts 1000 benoo- digd zou zijn om de leening in dat tijdsverloop te kwijten. Uit Egmond aan Zee wordt ons het navolgende gemeld: Voor eenige weken koesterden wij de hoop, dat de ziekte weldra zoude zijn gewekeny maar bitter werd die hoop teleurgesteld. Honderd huisgezinnen zijn aange tast, en honderd vijftig zieken moeten verpleegd worden. Tot groole droefe nis van de gchcele burgerij, is door de typhus nu ook aangetast de waar dige geneesheer Schroder; voor hem, het slagtoffer van getrouwe pliglsbe- trachting, rijst menige bede omhoog. God verhoore haar voor ons allen, inzonderheid voor zijne vrouw en kinderen. De ambulance heeft reeds groote diensten gedaan, maar kan slechts 24 kranken bevatten; men hoopt, dat een tweede tent weldra komen zal. Tot overmaat van zorg is nu ook dc ziekenvader der ambulance, die reeds in Saarbriick zooveel dienst had ge daan, nedergeworpen op het krankleger. Wij weten; «God doet het ons aan," maar toch het berusten valt zwaar. De typhus-commissie heeft veel te doen, maar hoeveel de liefde ons toezond, de behoefte is groot en stij gend. Hoeveel geld gaat er niet heen met zuiveren der woningen, wasschen, oppassers, versterkend voedsel enz.; wekelijks is er meer dan ƒ700 noodig en dagelijks vraagt men ons bessennat, vuur en licht, waarin mede voor zien moet worden. Mogt dc nood van Egmond door u komen onder het oog van velen, en spreken tot hunne harten. De lielde heeft voor het geteisterde Egmond veel gedaan. God zij gedankt, in Nederland is de liefde onuitputbaar. Gedep. staten der provincie Zuidbolland hebben vastgesteld het aandeel door elke gemeente- te dragen in het getal der door deze provincie te leve ren manschappen voor de ligting der nationale militie vqn 1871. Het aan de provincie opgelegd aantal bedraagt J979. Het aantal der op 31 Decem ber 1870 in leven zijnde ingeschrevenen in deze provincie beliep, na aftrek van die vóór hunne inlijving reeds in vrijwillige dienst waren en zulks nog zijn, 5799. Aan 'sGravenhage is opgelegd 237 man, aan Delft 55, Rotter dam 303. Schiedam 49, Leiden 116, Gouda 57 en Dordrecht 60, enz. Als schrijver van de verhandeling ter beantwoording van de door de regtsgeleerde faculteit te Utrecht uitgeschreven prijsvraag over de kansover- cenkomsten, welke eene eervolle vermelding is waardig gekeurd, heeft zich bekend gemaakt de heer T. J. Noyon Jr.cand. in de regtcn te Amsterdam. Ds. Jorissen, pred. bij de herv. gemeente te Rotterdam, heeft voor het beroep naar Amsterdam bedankt. Dc kamer van koophandel en fabrieken te Delft heeft, ten opzigte van de herziening van bet Ned.-Indische tarief, aan den minister van koloniën als hare meening in hoofdzaak te kennen gegevendat zij op grond van de moeijelijkhedenwaarmede de industrie hier te lande te kampen heeft, het wenschelijk acht de nog bestaande differentiële reglen niet op te lietTen of te verminderen; dat zij het voor de Nederlandsche katoen-industrie noodig oordeelt de thans geheven wordende invoerregten in Ncd.-Indië ad 10 pCt. te reduceeren tot hoogstens 5 pCt. en dat door baar aan eene heffing der regten van katoenen manufacturen en garens, berekend naar de waarde, de voorkeur wordt gegeven boven die naar het wigt en eindelijk dat naar hare overtuiging het Ned. gedistilleerd reeds zwaar genoeg belast is om aan de voorgestelde verhooging van regten bare adhaesie te kunnen schenken. Ook de derde der uit het huis van arrest te Alkmaar ontvlugte per sonen is aangehouden. Het was een Amerikaansch zeeman; bij bevond zich reeds aan boord van een Engelsch stoomschip, dat gereed lag om van het Nieuwe Diep te vertrekken. Als een buitengewoon geval van waardevermeerdering wordt vermeld, dal van een weiland onder Delfshavenhetwelk een aantal jaren geleden voor ƒ1600 was aangekocht, in de laatste jaren successively k eenige gedeel ten tot verschillende doeleinden zijn verkocht geworden die gezamenlijk omstreeks ƒ40000 hebben opgebragt, waaronder nog niet begrepen is een gedeelte weiland, hetwelk de eerste kooper heeft gehouden. 's GRAVEN1IAGE, 6 Maart. Tot adjunct-commies bij bet departement van financiën is benoemd de heer P. H. V'elsen, te 'sGravenhage. Aan den heer M. Schrijnemaekers is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Gronsveld. Tot bewaarder van het palviljoen Welgelegen te Haarlem, ter vervan ging van wijlen J. A. Werdmuller von Elgg, is benoemd E. Koster, opzig- ter der schilderijen-verzameling in dat paviljoen. De minister van oorlog zal Donderdag aaust. geen gehoor verleenen. Heden hebben de afdeelingen van de tweede kamer der staten-generaal zich o. a. bezig gehouden met hel onderzoek van bet ontwerp tot herzie ning van bet reglement van orde, en van dat lot uitbreiding der oefening van den eersten ban der dienstd. schutterijen. De heer mr. G. B. Emants, lid der prov. stalen en regter in de arronil.- regtbank alhier, is Zondag nacht overleden. Gedurende de afgeloopen week zijn alhier aangegeven 163 gevallen van

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1