LE1DSCHE COURANT. 1871. Y1UJDAG 17 FEBRUARIJ. STA DS-BER1GTEN. BELASTING OP DE HONDER. BINNK IN LAiMlSOli E UK It IG T K N N". 41 De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jams f 3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p.p./ '3.83. Het iet slag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.5R 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents De prijs der Adverlentiën is van 14 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN achten het niet ondienstig nogmaals de aandacht van ingezetenen te vestigen op de Verordening regelende de invordering der plaatselijke belas ting op de honden, houdende bepaling dat iedere eigenaar of be zitter van een of meer honden verpligt is daarvan jaarlijks bij den gemeente-ontvanger aangifte te doen, en hen tevens te wijzen op de straffen die op het verzuim ten deze zijn gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, v. d. BRANDELER, Burgemeester. 6 Februarij 1871. v-. PIJTTK-AMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Willem Frederik Meijer, kalverslagter. wonende alhier, houdende verzoek om in zijn huis in de Groenestceg, wijk VII n". 476, een fourntns te mogen doen plaatsen Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n°. 19), rakende vergunningen ter oprigting van sommige fabrieken en trafieken; Doen te wetendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 20"01 Februarij eerstk., 'svoormiddags te ey uren: zullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijlbij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 16 Februarij 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne openbare vergadering van den 19d,n Januarij 1871, is vastgesteld de volgende VERORDENING houdende wijziging van de arlt. 114 en 115 der Algemeene Policiever- ordening van den 24sll'n October 1867, voor de gemeente Leiden. Art. 114 en 115 der Algemeene Policieverordening worden gewijzigd, zoo dat zij getezen worden als volgt: Art. 114. Stieren mogen niet vervoerd worden, dan van kniebanden voorzien en aan een ketting of touwhetwelk door een daartoe geschikten geleider moet worden vastgehouden. Het drijven van vee door de gemeente is toegestaanonder de bepaling echter dat zich minstens bij één of twee runderen één geleider, bij drie tot twaalf runderen twee geleiders, bij dertien lot twintig runderen drie, en daarboven vier geleiders moeten bevinden. Art. U5. Het is verboden, paarden, ezels, runderen, kalveren, varkens, schapen, lammeren, bokken of geilen te laten losloopen of op openbaren gemeentegrond te laten grazen of weiden. Het losloopen van kippen op openbaren gemeentegrond, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders, is verboden. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare verga dering van den 19dcn Januarij 1871. De Burgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde deze Verordening aan de 'Gedeputeerde Staten van Zuidholland, volgens hun berigt van den 7'i,D Februarij 1871, B. n\ 534 (4d,: afd. A.), G. S. n°. 38in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 16Jcn Fe bruarij 1871. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEIDEN, 16 Februarij. Sedert de vorige opgave .zijn alhier aangetast door pokken 1 persoon door gewijzigde pokken 2, als hersteld opgegeven 2, overleden 1, zoodal nog in behandeling bleven 61. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad was aan de orde het in de vorige vergadering aangekondigde voorstel van den beer Bijlcveld tot wijziging der verordeningen houdende reglement voor hel H. G. of arme i wees- en kinderhuis en voor het wees- en oudeliedenhuis der Roomsch Calholijkenmet daarop betrekkelijk voorstel van burg. en weth. Door den voorzitter werd voorgesteld dit voorstel te verzenden aan het hestuur van het weeshuis en aan de commissie voor de huishoudelijke verordeningen. De heer du Ricu meende dat men dien weg thans niet behoefde in te slaan, aangezien het voorstel het gevolg was van een vroeger door hh. regenten gedaan verzoek; men kon gerusteljjk reeds nu tot de behandeling der zaak overgaan. Zijne zienswijze werd door vele andere leden gedeeld. De voor zitter meende dat men in deze den gewonen weg moest volgen, vooral ook daar regentessen, die krachtens de verordening deel uitmaakten van het be stuur over het gesticht, in deze zaak nog niet waren gehoord. In stemming gebragt werd met 11 legen 10 stemmen hét voorstel van den heer du Rieu verworpen en dus dat van den voorzitter aangenomen. De heer Versier gaf echter te kennen dat wanneer een onderwerp op de agenda was gebragt, zooals thans hier het geval was, men niet op een vernieuwd uitstel, maar op de behandeling der zaak moest kunnen rekenen. Vervolgens werd goed gekeurd de rekening van de kamer van koophandel over 1870, eu voorts behandeld het verzoek van den heer H. Brongcrsma, leeraar aan de hoogcre burgerschool, om gebruik te mogen maken van de leerzaal van natuur kunde en de aldaar voorhanden zijnde instrumenten tot hel geven van les in de natuurkunde aan eenige dames. Dit verzoek werd toegestaan, inge volge hel verlangen van den heer Le Poole echter onder de voorwaar den betreffende het schoonhouden van het locaal enz., vroeger bij ver zoeken van dergelijken aard aan de Tergunning verbonden. Daarna kwam in behandeling het adres van J. J. H. Bokhorst, hulponderwijzer Ist'' kl. aan de openbare school n". 2 voor minvermogenden, houdende bezwaar tegen zijne bezoldiging tijdens de waarneming dier school als tijdelijk hoofdonderwijzer en verzoek om ontslag. Burg. en Weth. waren van oor deel dat er gcene aanleiding hoegenaamd bestond om aan het inge- bragtc bezwaar te gemoet te komen en adviseerden verder tot het verleenen van een eervol ontslag. De dislricls-schoolopziener, wiens advies in deze mede was ingewonnenverklaarde dat er geene termen waren om de bezoldiging voor de lijdelijke waarneming nog te verhoogen, maar gaf daarbij den wenk dat hel allezins noodzakeljjk was, ten einde voor hel vervolg dergelijke aanvragen af te snijden, de bezoldiging voor de tijdelijke waarne ming eencr school, ter vervanging van een hoofdonderwijzer, bij verordening te regelen. Met algemeene stemmen werd overeenkomstig het voorstel van burg. en weth. besloten. Voorts werd nog, overeenkomstig hun verzoek, eervol ontslag verleend aan de hulponderwijzers J. 11. ElshoulJ. F. van der Blij en I. Brevée. Bjj het sluiten der vergadering vroeg de heer Goudsmit aan den voorzitter, of ook het voornemen bestond aan den boven vermelden wenk van den dislricls-schoolopziener gevolg te geven. De voorzitter gaf hierop te kennen dat burg. en weth. de zaak reeds in overweging hadden genomenofschoon zij niet zonder moeijelijkheden was. Ingekomen was o. a. een adres van de hh. Boogaard c. s., houdende adhaesie aan het plan tot verbouwing der stads-gehoorzaal. Op voorstel van den voorzitter werd besloten de stukken betreffende die verbouwing te doen drukken en verkrijgbaar te stellen. Wij vernemen nader dal de heeren P. Glos en Leembruggenfabriekan ten alhier, nu acht dagen geleden, door de belangelooze hulp van de hh. dr. ter Laag en Descrtine, reeds aan hunne werklieden de gelegenheid heb ben verschaft tot rcvacciiiaticvan welke gelegenheid door die werklieden, op enkele uitzonderingen na, geheel uit vrijen wil gebruik is gemaakt. Gisteren werd aan de Oranjegrachl een vijfjarig kind overreden, en daardoor in niet geringe mate gekwetst, lieden morgen had nog een jongen aan den Singel builen de voormalige Koepoort de vermetelheid zich op het ijs te wagen; hjj zonk er door, maar werd gelukkig door zyne makkers gered. De Staatscourant bevat esn uittreksel van de verslagen der commis sionin 1870 belast met het afnemen van de eind-examens der hoogere burgerscholen. De verbouw van aardappelen in Nederland, die in 1869 zich uitstrekte over niet minder dan 118,770 heklaren, heeft in dat jaar, bij raming, opgeleverd 16,121,760 hcktolitcrs, vertegenwoordigende ccue waarde van p. m. 35,951,540. Volgens liet Vnd. is de llott. C. verkeerd ingelicht omtrent de Sarra- cena purpurea. De bekende firma J. Moutoii en Zonen te 's Hage bezit niet

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1