evi», atd ki»v n\ so. WOENSDAG 15 FEBRUARI J. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco .p.p. 1 3.50; met het Verslag der Handelingen van dm Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag-afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 's jaars, buiten de expeditiekostcn. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents.' Dc prijs der Advertentiën is van 14 regels f i.- iedere regel meer 25 cents. li aiaa» STADS-DER1GT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gaarne gevolg gevende aan eene'bij hen ontvangen uitnoodiging van de Vereeniging tot verbetering van de volksgezondheid alhier; Gehoord Stads-Geneeskundigen Maken de ingezetenen dezer gemeente opmerkzaam op de vaccinatie en revaccinatie, als een onschatbaar voorbehoedmiddel tegen de heerschendc kinderpokken, met opwekking aan allen, die in de laatste jaren niet zijn ingeënt, om zich alsnog .te laten inenten of her-inenten, waartoe voor onvermogenden, mits overleggende een hewjjs van onvermogen, om de 8 dagen aan de Stads-Waag zitting zal worden gehouden-en wet: op Maandag 30 Januarij Dingsdag 7 Februarij Woensdag 15 Februarij. Donderdag 23 Februarij Vrijdag 3 Maart., te één uur voor de vaccinatiete twee urenzoover de voorraad koepok stof strekt, voor de revaccinatie, voorloopig voor hen bij wie dc laatste vaccinatie of revaeciiratie minstons zes jaren geleden heeft plaats gehad. Mogt ten gevolge van het toenemend aantal vaccinaliën meerdere stof ver kregen worden, dan zal de gelegenheid, wat de revaccinatie betreft, ruimer worden gesteld. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche 'Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 26 Janna rij Ï871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 16 February 1871, 's namiddags te drie uren. Onderwerpen: 1*. Voorstel van het raadslid Bijleveld, tot wijziging der Verordeningen houdende Reglement voor het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinder huis en voor liet Wees- en Oudeiiedenhiiis der Roomsch Calholyken; met daarbij betrekkelijk voorstel van Burgemeester en Wethouders. 2". Rekening vau de Kamer van Koophandel en Fabrieken, 1870. 3°. Verzoek van den leeraar aan dc hoogere burgerschool 11. Brongersma, om gebruik te mogen maken van de leerzaal van natuurkunde en de aldaar voorhanden zijnde natuurkundige instrumententot het geven van les in de natuurkunde aan eenige dames. 4°. Adres van J. J. H. Bokhorst, hulponderwijzer le klasse aan de open bare lagere school n". 2 voor minvermogenden houdende bezwaar tegen zijne bezoldiging lydens de waarneming dier school als tijdelijk hoofd onderwijzer, en verzoek om ontslag. 5*. Adressen houdende verzoek om ontslag van: a. J. M. Elshoutals hulponderwijzer der lc klasse aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs !c klasse, voor jongens; b. J. F. van der Blij, als 3' hulponderwijzer der 3' klasse aan de open bare school voor meer uitgebreid lager onderwijs 2C klassevoor jongens c. I. Brevée, als 2« hulponderwijzer der 3' klasse aan de openbare school n\ 2 voor onvermogenden. "uiiNNKINLA-NDSCUK BKMGTEiN. LEIDEN, 14 Februarij. Sedert de vorige opgave zijn alhier aangetast door pokken 2 personen als hersteld opgegeven 1 zoodat nog in behandeling bleven 54. - - Gisteren werd al het werkvolk uit de fabriek van de hh. J. J. Krantz en Zoon gehervaccincerd. Werd dat voorbeeld algemeen gevolgd door de fabriekantenwerkbazen enz.dan kon men verwachten dat de pokken epidemie alhier niet die hevigheid zou bereikenals in andere naburige plaatsen het geval is. Te meer daar ook het gemeentebestuur van zjjnen kant al het mogelijke doet, om de uitbreiding daarvan tegen te gaan. Van wege het ministerie van financiën wordt bekend gemaakt: Blij kens eene mededeeling van de Britsche postadministratie zal de verzending der correspondentie voor de Westkust van Afrika met de pakket booten van Liverpool voortaan vijlmaal per maand plaats hebben. De brievenmalen worden uit Londen verzonden den 5'1''11li11"1, 17lltD, 235,l-n en 29s,tD van elke maand. Wanneer die dagen op een Zondag vallengeschiedt de ver zending één dag later. Vermits de loopende maand Februarij slechts 28 dagen heeft, zal de verzending, die anders op den 29 t*'n moest plaatsvinden, op den l,lrD Maart uit Londen geschieden. Volgens berigten, dd. 15 January .jl.bij het departement van kolo niën ontvangen, is ter Kuste van Guinea in den bekenden toestand geene noemenswaardige verandering gekomen. De gezondheidstoestand was nog hoogst ongunstig. In dc laatste dagen waren er drie Europcsche landsdiena ren overleden. De veestapel van Nederland was op het einde van 1869, als volgt: paarden 253.791 (dekhengsten 733, veulenmcrriën 26,123, paarden, beneden de 3 jaar oud, 41,973, werkpaarden 184,962); ezels en muilezels 3,028; runderen 1,401,910 (springstieren 14,426,'mclkkocijen 917,429, kalveren en pinken 401,346, mestossen en koejjen 58,360, trekossen 10,349); schapen 926,967, bokken en geiten 130,672; varkens 299,894. -Bovendien waren er. volgens ruwe begrooting, 1,858,700 hoenders, 14,060 kalkoenen, 320,500 oenden27,600 ganzen en 4,100 zwanen. Men meldt ons uit Vlaardingen: De op nieuw ingevallen vorst heeft weder eene groote verandering in den stand van de Maas teweeg gebragt Zij zit buiten een klein wak, tegenover het laiulhoofd, weer geheel vast. Twee groote stoomschepen, die van IlcHcvoetsluis af de rivier reeds tot voorbij Pernis hadden opgebroken, zijn op die hoogte, door-de worst over vallen, blijven steken en zijn daar, als de rivier opbreekt, niet zonder ge vaar, daar zij van den cenen kant gevaar loopen op een zeer nabij zijnde zandbank te gerakenterwijl zich aan den anderen kant een jjsdam vormt. Ook voor onzen handel en scheepvaart is het zeer gewenseht dat er weder open water komt, daar het voor de reederijen zeer nadeclig is hunne sche llen voor Sclieveningen te moeten lossen en proviandeerenwaardoor de voor dit saizoen vrij goede vangsten voor Vlaardingen althans zeer weinig voordeel afwerpen. 'Blijkens dc door de Staatscourant medegedeelde rivierberigten was te Alem de toestaud der dijken zorgvol. Boven Alem begon de dijk over te loopen. Ook te Empel was de toestand zeer zorgelijk; ook daar liep de dijk over en 's Herlogenbosch stond gedeeltelijk onder water. Uit Brakel meldt men aan de IV. H. C.van den 12denleder is hier druk in de weer met te bergen, wjjl de toestand van liet water zeer ongunstig is. Voortdurend brengt men van hier mest naar den Vleugeldijk tusschen Aalst en Pouderoyen om het water le kceren. Enkele huisgezin nen die aan den buitenkant van den dijk wonenhebben reeds van woning moeten veranderen. Tot predikant by de Ned. herv. gemeente le Amsterdam is beroepen d». W. J. Jorissen, pred. te Rotterdam. Te Amsterdam zal morgen de oudste der dienstdoende predikanten, d». J. Prins, zijnen 90slen verjaardag vieren. Bjj den boekhandelaar T. Kou- wenaar aldaar zal een portret van hem alsdan het licht zien. In het stationsgebouw van de IIoll. spoorweg-maatschappij, te Amster dam, werd gisteren aanbesteed: het maken van een wachterswoning nabij post n". 43, bij Alkmaar. Minste inschrijver was de heer J. van der Kamp, te Leidenvoor 2876. Te Nieuwe-N'iedorp is Zondag een meisje, eene weeze uit Enkliuizen, bij het scheppen van een emmer water, voorover in een bijt gevallen, en onmiddellijk onder het ijs geraakt. Hoewel zeer spoedig verscheidene per sonen toeschoten om hulp te verlcenenen zij ook kort daarna werd opge- vischt, mogten echter dc aangewende pogingenom de levensgeesten op te wekkenniet balen. Te lloogeveen bad gisteren een treffend voorval plaats. Eene arme oude vrouw, die gedurende de strenge koude buiten geweest was, em hier en daar een aalmoes lc vragen, kwam een huis binnen, waar men haar toestond eenige oogenblikken bij den baard le vertoeven. Naauweljjks was zij echter liet vuur genaderdtoen zij ineenzonk. Alie middelen om haar bij te brengen bleken vruchtelooszij was een lijk. Door den gemeenteraad van Assen is tot conrector aan liet gymnasium aldaar benoemd de heer G. van Heibergen, docent aan de hoogere burger school te Zaandam. 's GRAVENHAGE, 14 Februarij. Aan den heer mr. C. Fock, afgetreden minister van binnen), zaken, is een pensioen verleend ten bedrage van 2586 's jaars. Tot gewoon hoogleeraar in de wis- en natuurkundige faculteit aan de boogesehool te Utreebt is benoemd de heer dr. N. TV. P. RauwenhofT, oud-lector in de botanie aan de klinische school le Rotterdam. Ingevolge hun verzoek is eervol ontslag verleend aan den heer mr. M. B. W. des Tombe, als regter in de arrond.-regtbank te Gorincbem, en

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1