MUSIS SACRUM. PEK TELEGH ATFT tsmqcrlijkc S?la«D. AI) VERTES TI EN. LAZARETTEN. !a. Het beschieten van Belfort wordt met kracht voortgezet. Onze bij die n-belegering geleden verliezen overtreffen reeds die van liet beleg van Straatsburg. )r. Na het sluiten van den wapenstilstand is liet gebleken, dat er niette genstaande de maatregelen door de Fransche regering genomen, tegen de ,n Duitschers te Parijs gevestigd, nog een vrij groot aantal is achtergebleven. >stHet blijkt dat niet minder dan ruim 1700 Duitschers gedurende het belg in .„.de Frausche hoofdstad door den Amerikaanschen gezant, den heer Washburne, ïeop de welwillendste wijze zijn ondersteund, want hij heeft hen gevoed, ge- ,j,jkleed en gehuisvest er bij; in zijn hótel namelijk was een ruime zaal inge- pjrigl tot tijdelijk verblijf onzer noodlijdende landgenooten. BRUSSEL. 5 Februarij. De Berlijnsche correspondent van den Echo de S" Jtrux. meldt, dat de schadevergoeding, door graaf von Bismarck gevorderd, 'e zeven milliarden bedraagt. Van den afstand van Pondichery zou evenmin I sprake zijn als van dien der twintig Fransche pantserschepen. Ook moet C' het gerucht betreffende de wijziging der kaart van Europa geheel zonder grond wezen. LONDEN, 6 Februarij. De Times meldt uit Berlijn van gisteren, dat Engeland, hij dépêche van 27 Januarij, der mogendheden heelt aanbevolen It ijv(:n,, werkzaam te zijn tot herstel des vredes, en hij Pruissen er op aan 3- te dringen, aan Frankrijk zeer gematigde voorwaarden te stellen. Engeland st wenschle dat de mogendheden aan hare vertegenwoordigers te Londen in- studiën zonden zenden om te kunnen deelnemen aan de onderhandelingen. I Daily News bevat een telegram uit Bordeaux van gisteren, meldende: e dat Garibaldi daar verwacht wordt, dat hel blad le Frangais Gambetta 6' hefti" aanvalt, en dal de nationale garde vrijwillig de wacht voor dc pre- 'e fectuur betrokken heeft. e. VERSAILLES, 5 Februarij. Dat de Fransche regering tweehooldig is, blijkt il uit het feit dat de overeenkomsten, door de Parijsche bewindsmannen geslo ten, niet worden in acht genomen door de regeringspersonen te Bordeaux! Bij 'de overeenkomst is het vooruitzigt geopend geworden vredes-onderhan- delingen le kunnen aanknoopen met eene vrij gekozen vergadering. Eene e vergaderingzamengesteld op de wijze zoo als het dictatorschap van Gam- - jjetta di[ wil, heeft bedoelde roeping volstrekt niet. Jules Favre heeft namens t de Parijsche regering, in een aan den bondskanselier gcrigt schrijven, zich tegen de verkiezingscirculaire van Gambetta verklaard: "Bij de onderhan delingen over de conventie is van geenerlei beperking van het kiesregt sprake kunnen zijn. Het land wil vrije verkiezingen. Heeft de regeringsdelegatie te Bordeaux werkelijk een decreet uitgevaardigd waarbij de verkiesbaarheid beperkt wordt, van welk decreet mij niets bekend is, dan zal de regering van 's lands verdediging het zeer zeker intrekken." Waarschijnlijk zal aan de verwarring op geen andere wijze een eind kunnen worden gemaakt dan door het uitstellen der verkiezingen. VERSAILLES, 5 Februarij. (Officiéél.) Duitschland beoogt volstrekt niet, door middel van den vrede met Frankrijk, eenige bezitting te erlangen in Indië. in eenig ander deel van Azie of eenige transatlantische landstreek. BERLIJN, 5 Februarij. Met zekerheid wordt berigt dat de Lortdenschc converentie over de Zwarte zee alle hoofdpunten reeds geregeld heeft, na officieus overleg tusschen de leden. INGEZONDEN. Ondersteuning van door den oorlog verarmde bevolkingen. „Nu dat weer!" zegt menigeen met zekeren onwil, zoodra hij bovenstaand opschrift heeft gelezen. Wij begrijpen iels van dat gevoel van ongeduld, waarmee men alle die aanvragen leest lot ondersteuning van vreemdelingen in een tijd, nu landgenoolen en medeburgers op onze hulp aanspraak heb ben. Wij willen u ook niet gaan bestrijden en zeggen, dat ge ongelijk hebt, evenmin u beprceken en betoogen, dat ge geven moet. Neen. geen pressie hoegenaamd. Daarom zal men noch met een lijst, noch met inleekenbiljet- ten. ook niet met een bus aan uwe woning komen. Zelfs willen wij som migen raden: Geeft liever aan uw eigen stadgenooten. Want 't is waar, wat Laurillard dezer dagen gezegd heeft: "Die slechts ééne gave kan afzon derenmag ze niet over de grenzen laten brengen." Maar er zijn menschen gelukkige menschen die gaarne en uit vrije beweging veel geven, en aan velen weldoen, die, als er sprake is van weldadigheid te bewijzen aan vrienden en vreemden, zeggen: "Deze dingen moest men doen en de an dere niet nalaten;" die. nadat ze de kinderkens hebben gespijsd, ook nog voor de hondekens de kruimpjes verzamelen. Tot dezulken wenden we ons, en richten tot hen een bede. ontleend aan de circulaire van het Hoofdbestuur. "Wij wenschten wel dat gij, gelijk wij, hèn kondet hooren die van nabij den onbeschrijfelijk ellendigcn toestand leerden kennen van de streken waar dc oorlog woedt, of waar, in de beide krijgvoerende staten, de krachtige mannelijke bevolking, die ten strijde toog, hulpbehoevenden achterliet, voor wie de hulp. in hunne meer onmiddellijke omgeving beschikbaar, bij lange na niet voldoende is om te voorzien, zij het ook slechts in de meest drin gende behoeften. Bekend is heten waarheidslievende ooggetuigen hebben het bevestigd hoe dc oorlog dorpen verwoest, de bewoners van dak en schuilplaats be roofd, den oogst van den landman vernield, zijn zaaizaad en fokvee vernie tigd, zijne stallen geledigd heeft. En bij die rampen voegt zich. in de beide oorlogvoerende landen, stilstand van arbeid, omdat alle arbeiders geroepen zijn ten strijde op vreemden .bodem of ter verdediging van den vaderland- schen grond. Wij meenen dus met vertrouwen te mogen rekenen op uwe krachtige be reidwilligheid. om zooveel leed te helpen verzachten. Uw loon zal de zelfvoldoening zijn dat gij. die niets vermoogt tegen den afschuwelijken oorlog zeiven. gedaan hebt wat gij kondt tot leniging der ellende van zijne slagtoffers." Diegenen, die aan deze uitnoodiging gehoor geven, verwijzen wij naar de Advertentie, waaronder de namen vermeld zijn dergenen, die zich belast hebben met de ontvangst der liefdegaven. Onze stadgenooten zullen met genoegen vernemen, dat de heeren Joseph Cramer en Ernest Appy. met welwillende medewerking van den heer L. Schlegel.' voornemens zijn op Vrijdag 24 dezer, in de Stails-Gehoorzaal alhier, eene soiree musicale te geven, liet zoude overbodig zijn over het talent dezer kunstenaren uit le weiden. De heer Cramer tochdoor den beroemden Liszt zeiven, te Weimar, op de groote schouwplaats der muzi kale wereld gebragt, heeft sedert, als uitstekend violist, zijnen naam in ons land weten te handhaven. Dc voortreffelijke violoncellist Appy, bij ons zoo gunstig hekend, heelt in der lijd zijne eerste lauweren ingeoogst in Enge land en Schotland. De Jteer L. Sehlegel eindelijk, voorheen onze stadge noot, werd in ons land steeds met geestdrift ontvangen, en nog onlangs in het muziekale tijdschrift Caecilia op eene wijze geroemd, die den grootsten pianisten eer zoude aandoen. Vooral echter wenschen wij de aandacht te vestigen op de voortreffelijke zamenwerking dezer heeren, welke ons in de hoogste mate geboeid heeft en waardoor zelfs werken, weinig ten gehoore gebragt, zooals b. v. de trio's van Beethoven, Op. 1. geliefkoosde nommers in hunne programma's, op zoodanige wijze in het licht komen, dat ieder er door wordt wegge sleept. X. ONDERTROUWD: J. C. Meysingjm. 30 j. en A. C. Schuurman Stekhoven, jd. 26 j. T. J. Bots, wedr. 33 j. en H. G. Hefftrichjd. 30 j. H. Panderjm. 21 j. en M. C. van Weeren. jd. 24 j. 11. F. Cuper, jm. 32 j. en H. van Leeuwenjd. 31 j. G. J. van den Helm, jm. 27 j. enG. van Beusekumjd.21 j. - P. deGooijer. wedr. 41 j. en G. Glazemaker, jd. 30 j. -- D. Dirkse, jm 23 j. en G. van Rhijn jd. 23 j. D. H. de Bruin. jm. 24j. en S. C. Goedeljee, jd. 23 j.--W. J. Bruins, jm. 27 j. en L. Grube, jd. 25 j - A. Hoikes.jm. 22 j. en J. Neuteboom, jd. 27 j. J. de lvleynjm. 23 j. en A. Mugge, jd. 20 j. W'. Brouwerjm. 22 j. en E. van Tongeren, jd. 20 j. 4>eliouden Verknoping van onroerende goederen, in hel Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 4 Februarij. Notaris Mr. H. Obkeen. Een Huis en Erf, waarin de Timmermans-Affaire wordt uitgeoefend, aan de oostzijde vau de Hooigracht, omtrent den Ouden Rijn, wijk VII, n°. 721, Sectie I, n°. 437. Kooper G. I'. Timp. ƒ1975. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon D. C. WATERREUS, geliefde Echtgenoote van Leiden, 5 Februarij 1871. J. N. GE1JER. De Commissie, uitmakende het voorloopig Bestuur der Vereeniging Musis Sacrum alhier, brengt ter kennis van hen die hebben deelgenomen in de geldleening ten behoeve dier Vereeniging, dat, overeenkomstig art. 5 der Statuten, in de volgende week een begin zal worden gemaakt met het invorderen der derde storting, zijnde één vierde ol 25 per aandeel, waarover door den Penningmeester per kwitantie zal worden beschikt. Namens de Commissie, Leiden, 3 Februari 1871. II. N. VEEFKIND, lc Secretaris. Het is ondoenlijk om alle die berichten die de lieer JOIIANN I10FF te Berlijn van de directien van honderde lazaretten over de buitenge woon gunstige werking der Malz-l'raeparaten bij verwonden en reconvalescenten, voornamelijk bij borst- en longlijden, verlies van bloed en sappen, verval van krachten, uitputting, vermagering en lichaams zwakte, ontvangt, en waarvan kopijen mij dagelijks geworden, te pu bliceren. Ik laat dan heden slechts eenige namen van "Lazareth en dirigent" volgen en verwijs, wat den inhoud der resp erkenniugs-schrij- ven betreft, naar de brochures en vlugschriften aan de Depóts gratis verkrijgbaar. FeldlazarethSt. Privat, Dr. STECHMANN, Oberstabartz. Laza- rcth Landw.-Academie, IFeij henstephanDr. WENTZ.Lazareth Celle, Celle, Dr. BARING. Lazareth N°. 15, Heidelberg. Dr. DUKUMA1ER. Augusta-hospitaalBerlijn, Graaf RITTBERG. Vereins-Lazarelh, Ber lijn, Dr. BALTZER. Reserve-Lazareth, IPeimerST1BERT, Oberst- lieulenant en Commandeur. Lazareth Oorlogs-Academie, Cassel, Gra vin VON VALCEROUTH. Lazareth Carthause, Coblenz, Dr. BUHRDT, enz enz. Verkrijgbaar: 6 flesschen ƒ2.20; 13 llesschen ƒ4.J0 (de ledigellesschen worden a 5 Cts berekend en legen dien prijs teruggenomen) bij JOHANN HOFF's Centraal-Dépöt, Bloemmarkt bij de Stilsteeg. F, 154, le Amsterdam. Te leiden, bij K. BLOK, E. NOORDIJK. D. A. KELDER ZOON en N. K. SWEMER; te Sassenheimbij J. Chr. H. JANSEN; te Alphen ajd Bijn, brj C. SATON Jr. Voor de Typhus-I.ijders te Egmond aan Zee, ontvangen van 28 Januarij tot en met 3 Februarij 1871 Door D». N. J. VAN DER MANDELE: van N. N. een bankb. ƒ40, N. N. een mnntb. ƒ10, V. D. /5, F. ƒ2, N. N. ƒ1, familie K. ƒ5, W. ƒ1.98, D V. ƒ5, J. D. ƒ3, J. J. B. B. coup 7.50, A. V. ƒ2.50, B. uit Delft ƒ10. Door D*. 1NCKELvan D'. D. ƒ2.50. N. N. ƒ6, N. N. ƒ4, P. Q. Rom 13 vs. 10. 2 coup. ƒ2.97, K. met een pak pluksel 2.50E. H. ƒ2.50, mev. N. N. een pak pluksel en ƒ1, N. N. een coup. ƒ1.238, F. F. W. 8 flesschen bessensap en een pak pluksel, d. B. K. ƒ5, N. N. een pak pluksel en ƒ1, M. D, twee lakens, hembden enz. en /2 50, NJ. I H. A. J. uit Rotterdam een coup. 3.96 met 4 cents postzegels, 11. Y. Z. ƒ5, G. B. een coup. 6.188. N. N. 2 flesschen bessensap, wed. R. uit Rotterdam een coup. f 1.23', J. P. S. /2.50, van eene dienstbare W. J. D. ƒ1, T.-f5, N. N. /2.50, N. N. een coup. ƒ9.90. Q een penningske voor de lijders le Egmond aan Zee 1T. S. 5, T. D. pluksel en ƒ2.50, J. G. J. A. 2 coup. ƒ4.95, S. P. 10, W. N. T. ƒ5, V. C. 5, V. N. N. niet uit weelde maar uil diep medelijden IB. 11. ƒ5, N. N. ƒ3, N. N. ƒ5. Door mej. DUTILH (Hooigracht), van P. ƒ2.47-', C. ƒ1, N. N. ƒ5, mev. V. D. ƒ2.50. mev. N. /5, L. uit een spaarpot ƒ4.50, A. J. /2.50, dames V A 10 hembden en 10 paar sokken. C. 6 flesschen bessennat, T. een pakje pluksel, A. dito. V. D. K. 2.50 K. K. ƒ5, J. Q. E. S. It), fam. V. t 8.50, N. N. pak kleederen en pluksel, J. I). li. ƒ1, R. 12, R. W. ƒ2.47', N. N. ƒ2 478, X. 2.478, N. N. pluksel en ƒ2.478, V. K. ƒ6, V. G. ƒ2.50, J. v. 't H. 5, P.' F. ƒ2.50, P. 2.50, God zij gedankt! de noodkreet van Egmond aan Zee vond weerklank in de harten van velen, en zeker zal die in ons weldoend Leiden weerklank vinden in de harten van meerderen. J.

Leydse Courant | 1871 | | pagina 3