LE1DSCHE COURANT. 1871. N0. 11. VRIJDAG 13 JANUARIJ. STADS-BERIGT EN. B1NNENLANDSCIIE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der handelingen ran den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditickoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertcntiën is van 1—4 regels f 1- iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gelet op het raadsbesluit van den lldc" November I860, gewijzigd den 20"" December daaraanvolgende, regelende de heffing eener plaatselijke directe belasting, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den llden Januarij 1870, n». 4, waarbij tevens de verordening regelende de invordering dier belasting is aangehaald; Brengen ter kennis van de belanghebbendendat tot schatters voor deze belasting zjjn benoemd en beëedigd de 1111.: J. ENGELS Jk, II. F1L1PPO, D. VELS HEYN, P. G. I10UTHUYZEN, B. VAN KLEEF, J. VAN L1TH, G. RIETBERGEN, J. C. RIJK, aan welken een ieder wordt uitgenoodigd den toegang tol zijn belastbare perceelen te verleenen op alle werkdagen, van des morgens 9 tot 'snamid dags 4 urenen voorts die aanwijzingen en mededeelingen te doendie strekken kunnen om de bedoelde schattingen met juistheid en gelijkmatig heid te verrigten. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELEIt, Burgemeester. Leiden, 12 Januarij 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de adressen van 1°. Nicolaas van Rossen Junior, schrijnwerker, houdende verzoek tot het doen plaatsen van eeue vuring, ter uitoefening van zijn beroep, in liet perceel in de Koppenhinksteeggeteekend wijk VII n". 989ro"d2°. Leendert de Groot, varkenslagterom vergunning tot het houden en mesten van één of moer varkens, in een pakhuis in de Scha- penbel-poort aan de Beestenmarkt, wijk V n\ 50; 3®. Jonas Kasteelen, koopman; 4®. De Weduwe Martinus Beenakker, geboren Uatharina Maria van Leeuwen, winkelierster; en 5». Casper de Goede, winkelier, allen toe stemming verzoekende tot bet inriglen eener bewaarplaats van petroleum die sub 3®. in een pakhuis in ecne poort op het Levendaal, wijk 111 n°. 558, die sub 4®. in het achterste gedeelte van het huis in de Doelensteeg, wijk I n®. 253, en die sub 5°. in het achterste gedeelte van het huis aan de Haar lemmerstraat, geteekend wijk VI n®. 3i4; Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n°. 19) en de Algemeene Policieverordening van 24 October 18G7 (Gemeenteblad li®. 12); Doen te weten, dat tot het liooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzigtc der informatiën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 10de" Januarij eerstk., 's voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengenterwijlbij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich legen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 12 Januarij 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEIDEN, 12 Januarij. De Leidsche studenten-ijsclub is, blijkens hierachter voorkomende aan kondiging, voornemens, het weder en liet ijs daartoe gunstig zijnde, Zatur- dag aanst. cene hardrijderij op schaatsen te doen plaats hebben door man nen boven de 18 jaren, op de daartoe sierlijk ingerigte baan in den singel buiten de voormalige Wilte-poort. Dit volksfeest, dal door muziek zal wor den opgeluisterd, kan zoowel voor de liefhebbers van het schaatsenrijden als voor wandelaars een hoogst aangenaam genot opleveren. Wanneer de hardrijderij doorgaat zal zulks ziglbaar zjjn aan den toren van het raad huis, alwaar alsdan des morgens ten 8 ure de vlag zal worden uitgestoken. Gaarne vyillen wij hierbij den wensch voegen dat de ingezetenen door het uitsteken van vlaggen moglen willen medewerken tol opluistering van dit feest. Gisteren avond had in de stads-gehoorzaal eene soire'e musicale plaats gearrangeerd door de heeren S. en II., waarvan de opbrengst strekken moest ten voordeele van het evang. Lulh. wees- en oudeliedenhuis alhier. Twee élèves van de kon. muziekschool te 'silage, mej. Louise Kiehl (zang) en mej. S. Bekltcr (piano), hadden met de beeren Revius, van 'silage (violoncel), en A. J. Wetrens (viool), voor dezen avond hunne bekende talenten veil om de heeren S. en II. (clarinet) op krachtige wijze in de uil voering van een uitgezocht programma te ondersteunen. Overbodig is het bijna te vermelden dat de schoone uitvoering van pik nommer de grootste tevredenheid van het talrijke auditorium op onmiskenbare wijze verwierf, terwijl wij gelooven gerustelijk te kunnen verzekeren dat ook het doel van dezen genotvollen avond in ruime mate is bereikt. Wij mogen niet onver meld laten dat de lieer Louis Lubcck, van Hamburg, die volgens het oor spronkelijke programma de violoncel-partij zoude vervullen, hierin door ziekte verhinderd was en dat de heer Revius, van 'sllagc, bereidwillig deze moeijelijke partij op zich heeft willen nemen. He secretaris der Nederlandsche juristen-vereeniging, de lieer mr. G. A. van Hamel, heeft bh. leden herinnerd aan het verzoek door hem bij de toezending van liet ontwerp-regicment gedaan, om hem n. 1. hunne beden kingen tegen dat ontwerp schriftelijk mede te declen, uilcrljjk voor 1 Fcbruarij a. s. Te Nieuwe Niedorp heeft eergisteren het ijs een offer gccischt. Een knaap, op weg naar de school, begaf zich op het ijs. Een tijdlang ging liet goed met glijden, totdat bij in de diepte wegzonk. Ofschoon zoo spoe dig mogelijk hulp werd verleend, waren de levensgeesten hoogstwaarschijn lijk reeds uitgeblnschl, toen het kind gevonden werd. Men beging hier echter de dwaasheid het kind op den bevroren grond neder te leggen, om de policie gelegenheid te geven het feit te const ateeren, alvorens dat naar éc naastbijgelegen woning te brengen. Men meldt nit Deventer van 10 Jan.; De IJssel is sedert gisteren 5 cenlim. gewassen. Het ijs zit nog over de geheele rivier vast. De gemeen schap voor goederen en personen wordt onderhouden per aak door een open genl. Men is begonnen een stuk uit den IJssel te zagen, ten einde de schip brug los te maken. In de vorige weck kwamen te Deventer vier Fransche militairen aan, die uit Minden, waar zij krijgsgevangen waren, gevlugt waren; zij hadden na een moeijelijken togl van vier dagen de grenzen bereikt. Een van hen, een Elzasser, die een weinig Duitsch sprak, was op dien togt hun aanvoer der, en wijl zij op Duitsch grondgebied geen inlichtingen omtrent den weg durfden vragen, moesten zij Tertrouwen op een klein kaartje en een zak- kouipas om Nederland te bereiken Nadat zij eenigen tijd in de stad had den rondgewandeld en in een koffijhnis eene collecte was gehoudendie ruim ƒ11 opbragt, vertrokken zij naar Amsterdam, om den Fransehen con sul te bewegen hen in staat te stellen naar Frankrijk terug te keeren. Nabij 's tlcrtogenbosch zjjn eergisteren zes personen, vier heeren en twee dames, die zich met sleden op het ijs vermaakten, in eene wetering gereden; vier werden, na geriiimen tijd tegen den dood geworsteld te heb"- bcngered. Een broeder en zuster, 28 en 25 jaar oud, zijn verdronken. 's GRAVEN11AGE12 Januarij. Z. M. heeft vergunning verleend aan C. Dobbelaer, te Ilontenisse, II. van den llurk en B. 11. A. Tellerhoff, te Wamel, en J. Boerc, te Willige Langerak, tot liet dragen van liet kruis fidei et virtuti, hun door den Paus geschonken, -- Door Z. M. zijn bij het dep. van justitie benoemd; lot raad-adviseur de heer mr. A. A. de Piuto, thans referendaris; tot hoofdcommies de heer J. W. G. Kemna en J. Oosterland, thans adjuncl-commiesentol adjunct-' commies de heer A. P. Muller, thans eerste klerk. Tot directeur van bet postkantoor te Zwijndrecht is benoemd de heer K. S. de Wijn, thans geagreëerde klerk ten postkantore te Neuzen. Tot ontvanger der directe belastingen te Bladel is benoemd de heer A. II. van Iddekinge, thans in die betrekking te Wieringerwaardzijnde laatstgenoemd kantoor vereenigd met dat te Zijpe. Z. M. heeft goedgevonden te benoemen tot ofTicier van gezondheid 2® kl. bij de landmagt J. J. II. van Frankenhuyzen, thans officier van ge zondheid 3» kl.en op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen aan den scheepsklerk V. W. van Gogh, thans dienende in O.-I. Naar men verneemt is Z. E. de minister van oorlog, de heer Booms sedert een paar dagen ernstig ongesteld en is het den minister door zijnen geneesheer verboden zijne ambtsbezigheden te verrigten. De ongesteldheid schijnt te zijn veroorzaakt door de bijzondere bedrijvigheid, waarmede Z E zijn ministerieele loopbaan heeft begonnen. Ilct provinciaal gereglshof in Zuidholland heeft eene voordragt opge maakt. ter vervulling van de betrekking van raadsheer in dat hof, en zijn

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1