LMEUSCHE COURANT. 1871. ZATURDAG 7 JANUARIJ. ¥ER0351»ENINfi houdende wijziging van art. 67 der Algemeene Policie-Verordening van den 24,len October 1867, gewijzigd bij de Verordening van 8 April 1869 [Gem.-blad n". 4). Leiden, 6 Januarij 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. N". 6, 7le Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. 3.50 met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. j 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 's jaars, buiten de cxpeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adver ten tien is van 1—4 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. STA DS-BERIGTECV. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne openbare vergadering van den 15deB December 1870, is vaslgesteld de volgende Art. 67 der Algcmeene Policie-Verordening, gewijzigd bij de Verordening van 8 April 1869 {Gem. blad n". 4), wordt gewijzigd, zoodat de daarin voorkomende bepalingen sub 1", 4" en 7" gelezen worden als volgt: 1». Asch en vuilnis mogen niet anders worden opgehaald en vervoerd, dan van 1° April tot uit0 September tot 7 uren, en van 1° October tot ult° Maart tot 8 uren in den morgen. 4°. Het vervoer der opgehaalde asch en vuilnis, met schuiten, karren of wagens, naar de bergplaats, waarvoor vergunning is verkregen, blijft van 1° April tot uit0 September tot 8, en van 1° October tol uit" Maart tot 9 liren in den morgen veroorloofd. 7'. Die zonder zoodanig bewijs asch of vuilnis weghaalt of vervoert, of door zijne werklieden doet weghalen of vervoeren, zoo ook die in strijd handelt met de vorige bepalingenwordt gestraft met eene boete van 1 tot 7 10 en gevangenis van één tot drie dagen, te zamen of afzonderlijk. Bij herhaalde overtreding van deze voorschriften, zal de regter tevens de verbeurdverklaring uitspreken van de schuiten, karren of wagens en gereedschappenwelke tot bet weghalen of vervoeren van asch of vuilnis gebruikt werden of dienen moésten. De bepalingen sub 1°, 4°, 5° en 6° zijn niet van toepassing op hen die van wege de gemeente belast zijn met het ophalen van asch of vuilnis. Vastgesteld door den Raad der gemeente Leiden in zijne openbare verga dering van den 15dn* December 1870. De Burgemeester, v. i>. BRANDELER. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland, volgens hun berigt van den 28s,c" December 1870, B, N". 8053 (4C afd. A.), G. S. N°. 49, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 611" Jan narij 1871. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gelet op hel raadsbesluit van den ll'ltn November 1869, gewijzigd den 20<lro December daaraanvolgende, regelende de heffing eencr plaatselijke directe belasting, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den llllfn January 1870, n°. 4, waarbij tevens is aangehaald de Verordening regelende de in vordering dier belasting. Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat met de uitreiking der beschrijvings-billellen voor die belasting voor hel jaar 1871, op Vrijdag den 6dcn Januarij 1871 een aanvang wordt gemaakt, wordende de belasting schuldigen uitgenoodigd, de daarin vervatte vragen behoorlijk, bepaald en zonder voorbehoud te beantwoordenen daarbij tevens mede te werken tot datgene wat noodig is om deze beschrijving ordelijk te doen afloopen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. B1N N ENL,AMSCli E B E BIG T E N LEIDEN, 6 Januarij. Heden morgen ontvingen wij het volgende telegraphisch berigt, dat door ons afzonderlijk is uitgegeven: Batavia, 5 Januarij. Men verzekert dat er door Zwitscrschc soldalen van het Nederfandscli-lndisch leger eene zamenzwering is ontdekt, waarvan het doel was den gouverneurf-generaal te vermoorden en zich van het eiland meester te maken. 14 personen zijn aangehouden. De opstand moest op 31 December 11. uitbarsten. Uit 's Ilagc meldt men ons daarentegen heden middag: Rjj het departe ment van koloniën, dal gisteren een regt'slreeksch telegram uit Batavia ont ving, is niets hoegenaamd bekend van het Reulers-telcgramnopens een oproer enz. Van wege het ministerie van financiën is bekend gemaakt dat eene reglstreeksclie lelcgraaplilijn naar Java thans gereed en in dienst gesteld is. Het tarief voor een enkelvoudig telegram van 20 woorden bedraagt: naar Batavia ƒ73.25; naar de kantoren bewesten Samarang ƒ74. naar de kan toren beoosten Samarang 75.25. Bij het dep. van koloniën is den 4!|,n dezer, des namiddags ten 3 ure, ontvangen een telegram van den gouverneur-generaal van Ned. Indie, ge- dagtcekeml Buitenzorg 4 Januarij 1871, en van daar verzonden des Voor middags ten 11 ure 45 min. Voor Krimpen werd de Lek sedert een paar dagen te voet gepasseerd. Voor Schoonhoven was het ijs sterk genoeg om de zwaarste vrachten te dragen. Uit Wijk bij Duurstede meldt men dat het opgeschoven ijs in den Roodvoet met zijne regfovercindstaande kolossale ijsscholsen aan de Noord- pool-ijsgevaarten doet denken. Men neemt een groot verschil van water stand waar, hetgeen doet vermoeden dat zich eene ijsdam aldaar gevormd heeft. Niet zonder zorg zien de bewoners der omliggende dorpen de toe komst te gemoet. Het ijs op de Uilerwaarden heeft eene dikte van 1% voel bereikt. Ook op andere plaatsen is men niet zonder bezorgdheid tegen den tijd der opruiming van het ijs. Naar men uit Rotterdam meldt is gisteren eene koets met twee paarden bespannen over de Oude Maas naar hel Goidschalksoordsche Veer gereden. Te Dubbeldam is een aan de zorg eener dienstbode toevertrouwd en voor eenige oogenblikken alleen gelaten 4-jarig kind, denkelijk tc digt bij den brandenden haard gekomen, zóó deerlijk gebrand, dat men voor zijn behoud vreest. Te Dordrecht is Dingsdag 11. eene 75-jarige vrouw, somwijlen aan vlagen van verstandsverbijstering lijdende, in brand geraakt. Haar man. die even buiten 'shuis iets had verrigt en welligt een kwartier afwezig was geweest, vond haar bij zijn binnenkomen in brand staande, wel is waar nog met cenig teeken van levenmaar toen hij» om hulp had geroepen en men de ongelukkige te bed had gelegd, was zij, zeer spoedig daarna, een lijk. Van den Helder meldt men aan hel Hbl: Het uitblijven van eenig be rigt aangaande liet op 26 Dec. 11. van hier naar Suriname vertrokken oor- iogsstoomschip Sorstdijk baart hier nog al eenige ongerustheid. De loods, een ingezetene dezer plaatsheeft evenmin iets van zich doen hooren. Een der Engelsche havens in het Kanaaldie gewoonlijk voor het aanvullen van steenkolen worden biniiengeloopcnschijnt men niet te hebben aangedaan. Volgens ingewonnen herigten moet de lucht op den eersten dag na het ver trek ontzettend dik van sneeuw zijn geweest, vergezeld van een sterkea bries uit het oosten. Zeelieden alhier vermoeden, dat het stoomschip, ten gevolge van een en ander, hel Kanaal vliegend is uitgcloopcn en alsnu Tc- neriffe zal aandoen om den loods aldaar aan den wat zctlen. IntusscTien verkeert het huisgezin van den bewusten loods, evenals vele hier wonende familiebetrekkingen van de equigagc van meerbedoeld stoomschip, in zeer pijnlijke ongerustheid. Van 26 December 1870 lot aan 1 Januarij 1871 was in Friesland bij advertenliën in de Leeuw. Courant uitgeloofd voor een bedrag in geld van ƒ7250 aan prijzen en premiën aan hardrijders te vereeren, ongerekend de voorwerpen in goud en zilver. Te Groningen is de commissie, die vroeger aldaar zelfstandig werk zaam was als bestuur eener kweekschool voor zeevaart, thans werkzaam als sub-commissie voor de kweekschool te Leiden en heeft de belanghebben den opgeroepenzich bij haar aau le melden. In de omstreken van 's Hertogciibosch worden voor Fransehe rekeuin" vete paarden aangekocht, zelfs oude, mits zij er goed uitzien, gezond ca nog sterk zijn. Dingsdag jl. had te Breda een jongen de onvoorzigligheid te beproeven of bij met zijn mond niet een der baliën van de brug aldaar kon omvatten en was naauwelijks daarmede bezig of bij hief een jammerlijk, geschreeuw aan. Zij die op zijn gekerm kwamen toegeschoten, stonden niet weinis verbaasd toen zij ontwaarden, dat de jongen met de tong aan de balie was

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1