gij VOEGSEL, behoorencte tot de Leidsche Courant van Maandag November db70, N°. 626S. Thans is verschenen het verslag van de afdeelingen der tweede kamer ipens het onderzoek der inkomsten-belasting, ter vervanging van het itent-regt. Aan dat onderzoek hebben 60 leden deel genomen. Algemeen as men overtuigd van de noodzakelijkheid eener herziening van het zamen- el onzer belastingen; ook de patent-belasting vond geene verdedigersmaar ich was men van oordeel dat er groote bezwaren bestonden tegen de in ging eener algemeene inkomsten-belasting, zoo zelfs dat in de meeste jeeiingen ook eene gedachten-wisseling plaats had over de vraag, of niet op idere, meer aannemelijke, wijze in de behoeften der schatkist ware te orzien. Verschillende denkbeelden werden daarbij geopperd. Men wees iliet oorspronkelijk door den minister voorgestaan plan omtrent het terug- La door het rijk van ée'n of meer vijfden der personele belasting en op tt invoeren van verbruiks-belastingen op koffij en tabak Inzonderheid t kwant in aanmerking zoodanige herziening der patentbelasting, dat deze ttkclijk eene evenredige heffing van de inkomsten der nijverheid werd, larnevens dan eene speciale belasting op de rente van kapitalen, aangelegd leeningen van statenprovinciën of in aandeelen van buitenlandsche on- I; ■nemingen en maatschappijen, kon worden ingevoerd. 's GRAVENHAGE, 12 November. Tot burgemeester der gemeente Schoondijke is benoemd de heer J. M. Sinidt. Tot notaris te Amsterdam is benoemd de heer J. D..Martens, cand,- taris aldaar. -Aan den heer jhr. J. F. van Vredenburch is, op zijn verzoek, eervol j Islag verleend als hoogheemraad van Delfland. - De ministers van justitie en van koloniën zullen in de volgende week n gehoor verleenen. - Z. K. H. de prins van Oranje is heden middag van eene jagtpartij uit echt in de residentie teruggekeerd. - Eergisteren had in de zaal van de notarissen in de Nobelstraat de rlijksche algemeene huishoudelijke vergadering plaats van de Nederlandsche teniging tot afschaffing van sterken drank. Door den voorzitter van het (dbestuur jhr. J. L. de Jonge werden aan de vergadering onderscheidene takelingen gedaan als het ware tot aanvulling van het 26slc jaarverslag, lie mededeeling aanleiding gaf tot het doen van vele belangrijke vragen het maken van verschillende opmerkingen. Door den penningmeester d rekening en verantwoording afgelegd van het in het afgeloopen jaar r hem gevoerd beheer, dal de goedkeuring der vergadering mogt ver ten. Ter voorziening in gewone en buitengewone vacaturen bij het dbestuur overgegaan zijnde, werden in plaats van dr. J. J. C. Kreenen ds. A. C..S. Adama van Scheltema, die dit jaar moesten aftreden, be- lel de heeren G. II. Eshuys, te Rotterdam, en d». Alb. van Toorenenber- te Groningen. Ter voorziening in de buitengewone vacature, ontstaan r het overlijden van den heer W. P. G. Fabius. is benoemd de vice-admi- j G. Fabius, te Amsterdam. Voorts werd de heer K. T. baron van Lynden lieuw tot lid van de commissie van redactie benoemd. Daar de penning ster, jhr. mr. II. J. van der Heim, het verlangen had kenbaar gemaakt, met 1 Januarlj aanst. die betrekking neer te leggen, werd die lijdelijk (dragen aan den heer G. 11. Eshuys, te Rotterdam. Vervolgens werd gegaan tol de behandeling van de voorstellenzoo van het hoofdbestuur van de afdeelingen. 0. a. is besloten datzoo het voorstel tot afschaf- van het palenlregt door het aanstaand ministerie mogt worden overge- «n, door hel hoofdbestuur zal worden aangedrongen op de invoering eene bijzondere belasting op de tapperijen en dergelijke drinkhuizen (débit oissou)welke belasting zou worden geheven ten voordeele van de ge- ite-kassen, daar toch de gemeenten bezwaard zijn met de kosten van policie-toezigtdat deze huizen en neringen vorderen. Voorts heeft de idering het hoofdbestuur opgedragen zich te wenden tot de onlangs emde staats-commissie tot herziening van de strafwetgeving, ten einde, die commissie dit mogt verlangen, haar mededeelingen te doen en in- ingen te verstrekken, waartoe de vereeniging bijzonder in. staat is, ent de werking van de bestaande strafbepalingen tot wering van do bare dronkenschap, voor zoo verre die strafbepalingen hier of daar er of langer mogten hebben bestaan. ~ÏÜÏÏTENLANI)SCtlL: BIÜHIGTKN. BELGIË. ilgens geloofwaardige opgaven bevinden zich thans niet minder dan 1( 0 vreemdelingen in Rrussel, de faubourgs daaronder niet begrepen De ende bevolking der hoofdstad is, in gewone omstandigheden, slechts 10 zielen. Die groote vermeerdering brengt natuurlijk veel leven en ver in Brussel; ENGEEA1W. LONDEN, 11 November. t daily Telegraph geeft toe, dat Frankrijk, uit een technisch oog- j ongelijk heeft gehad door de onderhandelingen af te breken. Doch Oen anderen kant, meent dit blad, is ook Dismarck niet vrij te pleiten hardheid en gebrek aan overleg. De Duitschers mogen Parijs nemen; mogen, in den loop des winters, geheel Frankrijk onderwerpen; maar puimen dat niet, zonder tevens het veroverde land prijs te geven aan lecle regeringloosheid. Noodzaken zij Parijs tot overga;e, dan brengen ^gelijkertijd aan het voorloopig bewind den genadestoot toe. En zóó |tn zijin de ure hunner overwinningzich belast zien met de zorg voor ij een groot volkdat zij tot een staat van pauperisme zullen vernederd hebben, jj Wat zal graaf von Bismarck aanvangen met een natie van twistende poli- Ilieke sectenonder welke alle beginselen van orde en wet zullen vernie tigd zijn? Blijkens een officieel verslag omtrent den oogst in de Vereenigde-Staten is de tarwe-oogst van 1870, in de meeste staten, en vooral in die, alwaar ij de tarwe-oogst de voornaamste isgeringer geweest dan de zeer ruime oogst van 1869. De vermindering wordt geschat op 14 pCt. De hoedanig heid der tarwe overtreft echter die van het vorige jaar. FKANHKIJ H. De Pruissen zijn, volgens de Corr. Ilavasgedurende de laatst ge voerde onderhandelingen ijverig voortgegaan hunne position voor Parijs, vooral te Le Bourget en te Chatillonmet aardwerken en verschansingen te beveiligendoch zij worden daarin grootelijks belemmerd door het gc- schut der fortenhetwelk door bekwame artilleristen bediend en zeer juist gerigl wordt. Daar zij zich aan die belemmeringen zoo min mogelijk wil len blootstellen, zijn zij thans bezig eenen tunnel of onderaardschen gang door de hoogte van Chatillon te graven, waarin zij veilig zouden zijn als in eene geblindeerde batterijhet is een werkdat geduld en tijd vordert zij wroeten er als mollen in de aarde; doch het geschut der vesting zal hen welligt beletten het werk te vollooijen. j Volgens de dagbladen loopt het corps van von der Tann gevaar van j ingesloten te worden door het Loire-leger, dat 170,000 man sterk is. De heer Rochefort is door de bewindslieden uitgenoodigd geworden zijn genomen ontslag in te trekken en weder zitting in hunnen raad te nemen, daar zij zijne verzoenende taal op prijs stellen. Hij heeft echter j aan dat verzoek nog geen gehoor gegeven. Misschien zal hij nog toegeven j nu de onderhandelingen met Pruissen, die tegen zijn zin gevoerd werden, zijn afgebroken. La France zegt dat, hoewel men zich gevleid had met de hoop van drie weken te kunnen wijden aan de verbetering van den binnenlandschen toestand, het geheele land toch instemt met de afwijzing van den wapen stilstand. Er bestaat grond om zicli daarover te verheugen. Het is van niet weinig aanbelang, dat men Pruissen er toe gebragt heeft openlijk te doen blijken wat zijne betuigingen van gematigdheid en edelmoedigheid te beteekenen hebben. Tegenover Europa strekt deze onderhandeling tot een bewijs van onze waardering zijner goede diensten, en geelt zij ons aan spraak op sympathie. Met opzigt tot ons zeiven doet zij alle illusie ver dwijnen en geeft zij ons voortaan slechts de keus tusschen een wanhopigen tegenstand en een ons opgelcgden vrede, die te gelijk onze ondergang en onze schande zou zijn. Te Rouaan is een eerste proef genomen om door middel van luchtbal lons brieven en reizigers in Parijs te brengen. De aeronaut Gaston Tissan- dier is met zijnen broeder aldaar opgestegen. De wind was gunstig, PRtIS§EN. BERLIJN, 11 November. De Staats-Anz. deelt eene circulaire mede van den bondskanselier dd. 8 Nov. jl.aan de gezanten van den Noord-Duitschen bond. Zij betreft de onderhandelingen met den heer Thiers gevoerd. Daaromtrent wordt gezegd: Het feit, dat een staatsman van gewigt en ervaring als de heer Thiers eene volmagt van de regering te Parijs had aangenomen, deed hopen dat er voorstellen zouden worden gedaandie het mogelijk was aan te nemen. De lieer Thiers verklaarde dat Frankrijkgehoor gevende aan den wensch der onzijdige mogendhedenbereid zou zijn over een wapenstilstand le onderhandelen. In weerwil van de bezwaren, welke tegen het sluiten van een wapenstilstand bestonden, gaf de koning aan zijn wensch, om een stap tot den vrede te doen, gehoor. Bismarck ontving den last een wapenstil stand voor 25 of 28 dagen aan te bieden op den grondslag van het militair status quo. Bismarck stelde voor door eene demarcatielijn de stelling van de wederzijdsche troepen, zooals deze op den dag der onderteekening van het verdrag zijn zou, te bepalen, de vijandelijkheden voor vier weken te schorsen en in dien tijd de verkiezingen en het constitueren van de volks vertegenwoordiging te doen plaats hebben. Voor de Franschen zou de rust der wapenen slechts het ophouden van de onbegrijpelijke verspilling van de artillerie-munitie met het geschut der forten gedurende den wapenstilstand ten gevolge hebben gehad. Ten opzigte van den Elzas verklaarde von Bis marckdat hij op geen bepaling stond, welke het tocbehoorcn der Duitsche departementen aan Frankrijk vóór het sluiten van den vrede quaestieus kon stellen, en dat geen inwoner van die departementen zou lastig gevallen worden, wanneer hij als afgevaardigde in de Fransche nationale vergadering optrad. De heer Thiers weigerde. Dij verklaarde den wapenstilstand slechts te kunnen aannemen, wanneer deze de vrijheid lot een ruime proviandering van Parijs in zich besloot. Op de vraag naar een equivalent voor die pro viandering verklaarde de heer Thiers, dat hij niet anders kon aanbieden dan de bereidwilligheid der regering te Parijs om aan het Fransche volk de ge legenheid tot het kiezen eener vertegenwoordiging te geven. De koning, was teregt verwonderd over zoo ver strekkende militaire eischen. Aan de ver wachting, welke hij aangaande de onderhandelingen met den heer Thiers had gekoesterd, werd de bodem ingeslagen. De ongelooflijke eisch, dat wij de vrucht van alle, gedurende twee maanden gedane inspanningen en verdere voordeelen zouden opgevenen de verhoudingen terugbrengen tot het punt, waarop de zaken vóór het begin der insluiting van Parijs ston den, bewees nu dat men in Parijs voorwendsels zocht om de verkiezingen aan liet volk te onthouden. Op den wensch van von Bismarck, dat een poging om elkander te verstaan op andere grondslagen zou beproefd wor den, had de heer Thiers den 5dcn eene zamenkomst met ecnige leden van de regering te Parijs, om een korteren wapenstilstand of de uitschrijving der verkiezingen, zonder het bij verdrag sluiten van een wapenstilstand, voor te stellenin welk geval von Bismarck beloofde deze verkiezingen in

Leydse Courant | 1870 | | pagina 5