LElDSCilE COURANT. 1870. K". 239 DINGSDAG 11 OCTOBER. STADS-BERIGTEN. II I- engew] tuvven. ingmes ledgekii 51 521. 517. 442.1 106.1 let 55! 127 142.1 15jj De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50/ 163 mt het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'ljaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentién is van 1—4 regels 1.- iedere regel meer 25 cenls. (RGEMEESTEll es WETHOUDERS van LEIDEN 1Kfcjien het adres van Pieter Loeber, meubelmaker, wonende alhier 2S rbij Dij andermaal vergunning verzoekt lot het plaatsen van ecne vuring, uitoefening van zijn beroep, in bet buis in bet Koordeinde, geteekend j; tl n". 15; - tiet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staatsblad '1615 |9); oor 1 jen te wetendat tot het booren der eigenaars en bewoners van de naast ij dt degene en belendende panden, ten opzigte der information de commodo icoinmododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 13d'" October aanst., lormiddags te e//uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne 1 P" laren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijlbij ver- VII!, i daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te ng ii »en verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. sides, 10 October 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Bi NN EN LA A DSCIIE BKBIGTEN. wit rzoei ligt' I :stal ligt htei est? LEIDEN, 10 October. Zaturdag hield de Zuidhollandsche ondcrwijzers-zangvcrccni- bier ter stede hare jaarlijksche bijeenkomst. Ongeveer ten tien ure morgens werden de leden der afdeelingen Rotterdam en Delft door de djjLeiden in den schouwburg ontvangen en werd hun een dejeuner aange- ,n t |en. Hierna ging men tot de gewone repetitie over, terwijl na afloop hier- onder geleide eener commissie, het stadhuis en de musea van oudheden van natuurlijke historie werden bezocht. Ten hoogste voldaan begaf i zich nu naar het hotel den Burgalwaar men onder jiet genot van diner tot zeven ure in den avond in eene aangename en vrolijke Burning bleef vertoeven. Omstreeks dit uur verzamelde zich in den schouw- r; een uitgelezen publiekdaartoe namens de leden der afdeelingen uit- loodigd, om bij de uilvoering van eenige zangstukken, door de afdeelingen r(|, gehoore gebragt, tegenwoordig te zijn. Nadat deze uitvoering tot aller ]S j( Idoening was afgeloopenverzamelden zich de leden weder in de koRij mer, alwaar men tot middernacht onder het instellen van menigen heil- ronkzoowel op de vereeniging als op de afd. Leiden, bijeenblecf, waarna leden der builen-afdeelingen, door de Leidsche vereeniging uitgeleid, in vrolijkste stemming en met de aangenaamste herinnering van den dag in lillen doorgebragt, huiswaarts keerden, liet volgende jaar zal de bijeenkomst te Delft plaats hebben. --De heer A. Francken, deurwaarder bij hel kantongeregt alhier, mogt (den den dag herdenkenwaarop hij vóór 50 jaren in die betrekking bij tt toenmalige vredegeregt werd beöedigd. Bij deze gelegenheid werden hem >n verschillende zijden de meest verrassende blijken van belangstelling ge- bonken. De heer kantonregter en de heer griffier, hem hunne gelukwen sen aanbiedende, braglen eene welverdiende hulde aan zijnen voorbceldi- i ijver in de waarneming van zjjne soms moeijelijke betrekking betoond vereerden hem, als aandenken aan dezen dag, een fraai geschenk, t. w. en inktkoker met zilver gemonteerd. Ook de plaatsvervangende kantonregters ile ambtenaar waarnemende het openbaar ministerie braglen hem hunne Klde en boden hem mede een geschenk aant. w. een aschbakje met zil- eren voet. Eene deputatie van de vereeniging het Zilveren Kruis, van nlke vereeniging de jubilaris lid is, vervoegde zich mede ten zijnen huize, den ouden strijdmakker geluk te wenschen met dé lauweren door hem zijne burgerlijke betrekking behaald. Als aandenken bood zij hem een ivoren brillehuis ten geschenke aan. Voorts ontving hij nog talrijke en 'Gelijke bewijzen van belangstelling van collega's, beambten der policie, ('rekkingen en vrienden, zoodat het op dezen dag ten duidelijkste bleek heer Francken zich de algemeene achting heeft welen te verwerven. De jubilaris was ten hoogste gevoelig voor de belangstelling hem beloond 11 §aarne zal men aannemen dat hem de woorden ontbraken om de gevoe- van erkentelijkheid uit te drukken die hem op dezen dag bezielden, "oor hem was het gewis een der aangenaamste dagen zijns levens; de «innering daaraan strekke hem bij de verdere voortzetting zjjner taak, 'aartoe wij hem nog lang de noodige krachten en gezondheid toewenschen aanmoediging. ;er. .ons at i Wij vernemen dat de heer L. A. J. Schudelaro, kapellaan aan den Leidschendam, als zoodanig is benoemd aan de II. Maria Hemelvaart kerk alhier. Met genoegen vermelden wij dat eene goedkoope editie der door C. P. Tielc verzamelde Dichwcrken van De Génestet, in 24 afleveringen, het licht zal zien bij de uilgevers Gebroeders Kraay te Amsterdam De eerste afleve ring is verschenen en kost bij inteekening slechts 17% cent. Wij wenschen deze uitgaaf den besten uitslag toe en vertrouwen dal zij algemeen met groote sympathie zal worden ontvangen. liet vervoer van andijvie uit de tuinderijen te Veur naar Amster dam is begonnen. Ook dit jaar is men er niet onverspoedig met het gewas geweest. De verzending van bloemkool uit Rijnsburg wordt steeds voort gezet, hoewel men daar van het gewas niet hoog opheeft. De kool slaat sterk in het bladmaar het zetten van bloem laat te wenschen over. In tden avond van 3 October jl. werd aan een meisje op den openba ren weg onder de gemeente Zoelerwoude met geweld ontnomen: 1 rood koralen halsketting met gouden slot en een gouden hoofdplaatje. De beide daders waren ongeveer de een 60 jaar en de ander veel jonger. De officier van justitie te Leiden verzoekt opsporing, aanhouding en berigt. Door den minister van financiën is het volgende bekend gemaakt: Vol gens eene telegraphische mededeeling van den directeur des Messageries marilimes te Marseille aan de Nederlandsche agenten van die maatschappij te Rotterdam, zal het vertrek der pakketboot, die den 16d«n October uit Marseille moest vertrekken, geen voortgang hebben. Hoewel dit berigt door ueüe kennisgeving van de Fransche aan de Nederlandsche postadministratie tot dus ver niet officieel is bevestigd, bestaat er echter geene de minste aanleiding om aan dc juistheid daarvan te twijfelen. Op grond daarvan wordt het publick dus verwittigd dat er op den llde" October aanslaande, zijnde den aangekondigden vertrekdag van de eerstvolgende Indische post, geene verzending van brieven enz. naar Nederlandsch Indië zal plaats vinden. Volgens het U. D. neemt de prins von Wied deel aan het beleg van Parijs. Z. D. II. behoort tot den staf van het leger van den kroonprins van I'ruissen. In de vorige weck is op den Rijnspoorweg, nabij Oudewatcr, de con ducteur van Kampen van den trein gevallenten gevolge waarvan hij een been brak en het andere zwaar werd gekneusdterwijl hij verder aan han den en hoofd gewond werd. Door dc arrond.-regtbank te Amsterdam is het door de firma Paul van Vlissingen en Dudok van llcel gedane verzoek om surséance van betaling provisioneel toegestaan. De crediteuren waren daartegen niet in verzet gekomen. Te Nieuwe Diep bleef dezer dagen een schepeling van een der in de haven liggende vaartuigen, terwijl hij zich in een publiek huis bevond, plotseling dood. Men zegt dat hij zich buitensporig aan den dans zou heb ben overgegeven en in dien verhitten toestand zich te veel had verkoeld. Door het prov. geregtshof in Overijssel is N. P.die in 1868 naar Brus sel gevlugt en vandaar gevankelijk teruggebragt was, zoo wegens het niet riglig houden zijner boeken als wegens het verduisteren van waarde, behoo- rende tot zijn faillieten boedel, schuldig verklaard aan bedriegelijke bank breuk en dientengevolge veroordeeld tol eene tuchthuisstraf van 7 achter eenvolgende jaren. Te Enschedé zijn door de policie in de vorige week niet minder dan 18 processen-verbaal opgemaakt, ten laste van neringdoenden in zake den ijk en herijk van maten en gewigten. Sedert eenige dagen worden op de grenzen van Drenthe en Overijssel aardappelen bij groote partijen opgekocht en over Lingen per spoor ver voerd. Men vermoedt dat deze voor de Duitschc legers bestemd zijn. Men schrijft uit Mcppel: De groote botermarkten, Vrijdag II. en voor 14 dagen gehouden, zijn afgeloopen. Men berekent, dat in bedoeld tijdperk aan boter is omgezet voor p. m. 2y2 ton gouds; hoewel de handel, in ver gelijking met andere jarenniet zoo levendig was als velen verwacht had den. De van ouds bestaande gewoonte der rijke veehouders uit den omtrek, om gedurende een groot deel van den zomer hunne boter in vaten in te kelderen en alsdan op onze groote botermarkten in verkoop te brengen, was ook nu weder oorzaak van den belangrijken aanvoer, die in zijn ge heel op ongeveer 225,000 kilo geschat werd, bij een gemiddelden prijs van 54 a 58 per vat.

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1