Te Rotterdam is in ile gisteren aldaar gebonden ziliing van den ge meenteraad beraadslaagd over liet al of niet houden der kermis, naar aan leiding van eenige adressen, waarbij verzocht werd dit jaar de kermis niet te laten doorgaan. ISnrg. en weth. stelden voor de kermis te laten door gaan, omdat eene schorsing niet door het plaatselijk belang van Rotterdam werd gevorderd. Natuurlijk waren ook bier de gevoelens over deze zaak zeer uiteenloopend. Met 17 tegen 13 stemmen werd het praeadvies van burg. en weth. aangenomen. Men meldt van den Helder van 27 dezer: Kapt. Payne, van het schoe nerschip A va, met steenkolen van Hartlepool voor Hamburg bestemd, rap porteert, dat hij in de bogt van de Eems 9 Fransche oorlogschepen had ontmoet, die om zijn schip waren heengestoomd en die, nadat hij de vlag bad gelieschen, hadden afgehouden. Genoemde gezagvoerder kon, daar alle havens van de Eems gesloten waren, zijne bestemmingsplaats niet bereiken en moest volgens bekomen orders het Nieuwediep binnenloopen. Uit Arnhem meldt men aan het Hbl.: Het strekt ons tot waar genoe gen te kunnen mededeelen, dat in het algemeen de ingezetenen dezer ge meente de meest mogelijke welwillendheid en gastvrijheid betoonen jegens de bij hen ingekwartierde manschappen. Onder meer anderen kunnen wij als voorbeelden noemendat gewone soldalen bij aanzienlijke familifen ont haald zijn op eene wijzedie hen (voor het meerendeel eenvoudige boeren zonen) zelfs in verlegenheid bragt: bier en wijn vonden zij aan tafel en bediening als waarvan zij bijna geen begrip hadden. Eene aanzienlijke familie heeft zelfs haar rijtuig beschikbaar gesteld, en de manschappen, voorzien van eenige tlesscheii wijn, een logtje naar Beekhuizen en Rozen- daal laten doen. liet gemeentebestuur heeft diegenen, welke gelegenheid hebben en genegen mogten zijn krijgsvolk te voeden en te huisvesten, opgeroepen om ten raadhuize te verschijnen en opgave te doen van loca- lileil en prijs, ten einde de ingezetenen van den last der inkwartiering te ontheffen. Naar men uit Rrakcl meldt is aldaar sedert het begin der vorige weck de bekende ziekte onder de aardappelen waargenomen. Zij heerscht met name onder de beide soortenkralen en wolkammers. Hoewel dagelijks vorderingen makende, gaat het bederf evenwel gelukkig zeer langzaam voort en bepaalt zich uitsluitend nog slechts tot hel loof van dit gewas. De knol schijnt lot dusverre ongedeerd en is van uitmuntende hoedanigheid. Rij de jammendie schoon te velde staan, heeft men zelfs nog niet het geringste spoor van dit ziekteverschijnsel kunnen bemerken. Naar men verneemt hebben zich te Groningen twee dames ter beschik king gesteld van het Roode Kruis, om, zoo noodig. te velde trekken. De heer Vos, r. k. pastoor te Remmel, heeft aan de Vereeniging kennis gege- ien dat 9 liefdezusters beschikbaar zijn om als ziekenverpleegsters „dienst te doen. De heer baron van Lynden van Hemmen heeft zijn klein buitenver blijf Klein-Hemmen aangeboden om als hospitaal te worden gebruikt. Ilerigten van Curasao van 2 Julij melden dat aldaar op 29 Junij van New-York, laatst van Guyara, is aangekomen de Nederl. schoenerbrik Emma Dean, kapt. Atkinson. Deze brik is door het gouvernement van Caracas twee dagen opgehouden, zonder daarvoor eenige redenen te geven. De ka pitein van dat vaartuig zegt in eene aankondiging openlijk dank voor de spoedige en welwillende hulp door kapt. E. Knorr, van de N. Duitsche kanonneerboot Heteor, hem verleend door hel op sleeptouw nemen van de brik bij haar vertrek uit Laguaira. Men had berigt ontvangendat de stad Panama den 5,!c° Junij door eene zware ramp getriifen is; bijna de helft, en wel het voornaamste gedeelte der stad is afgebrand; het vuur was eerst uitgebroken in het Aspinwall- hotel. Er waren een 12-tal personen hij dit onheil omgekomen. 's GRAVENHAGE, 29 Julij. Z. M. heeft goedgevonden aan de hieronder genoemde miiilaircn de ver gunning te verleenen tot het dragen der vreemde decoralien en medailles, die bij hunne namen zijn vermeld, als: van het koloniaal werfdepot: voor den soldaat K. A. Frescher: van het Ooslenrijksche kruis voor militaire ver diensten der versierselen van ridder 3,le kl. der Oostenrijksche orde van de IJzeren Kroon; en der Mexicaansche zilveren medaille voor militaire ver diensten; voor den soldaat F. E. Koenen: van het Pruissische Alsen-kruis; van hel Pruissische llcrinneringskruis voor deelneming aan den veldtogt van 1864 tegen Denemarken; van het Herinneringskruis voor den veldtogt van Pruissen tegen Oostenrijk in 1866; voor de soldaten E. Weslliaus, G. A. C. F. Nell, C. O, Ebeihard en K. F. W, Engelhart, van het Herinneringskruis voor den veldtogt van Pruissen tegen Oostenrijk in 1866; voor den soldaat K. O. F. S. Ott, van liet Herinneringskruis voor den veldtogt van Reijercn tegen Pruissen in 1866; voor den soldaat D. Helldörffer, van bet Herinne ringskruis voor den veldtogt van Hessen tegen Pruissen in 1866: en voor de soldaten 11. F. Slcinbremer en L. Detalla. alsmede aan J. Witsiers van het 3'" reg. infanterie, van hel kruis fidei et rirtutihun door den Paus geschonken. Z. M. heeft benoemd in de orde van de Eikenkroontot commandeur den kolonel der cavalerie jhr. A. II. des Tombe; tot officieren de majoors S. L. J. QueyicnG. J. Engelen en K. II. van Diepenbrugge. Gisteren heeft Z. M. den majoor van Toll, kommanderende de veld-cska- drons van het regement huzaren, tot officier der orde van de Eikenkroon benoemd. Tol surnumerair der directe belastingen in- en uitgaande regten en accijnsen, ter vervanging van den lieer J. Volkmaars, overleden, is benoemd de heer H. Damsté, te Iloogezand. Z. M. de koning heeft heden morgen vroegtijdig het kamp te Waals dorp bezocht en heeft zich in den loop van den dag naar den Hoek van Holland begeven, van waar Z. M. later in de residentie is teruggekeerd. Aan het hoofdcomité der Vereeniging van het Roode Kruis is door den min; ter van binnenl. zaken de groote zaal op het Binnenhof tot ccntraal- magazijn afgestaan. Eene commissie voor dit magazijn is benoemd beeft den heer generaal van Meurs tot voorzitter. IHJITIOiNLANDSCIItë BKMIGTKN. ENGELAN I». LONDEN28 Julij. Omtrent den algemeencn toestand in Ierland schrijft men aan de Ti, Uit de berigten van de hoven van assisesdie thans in Ierland zitting den, blijkt dat de vrede en de orde in alle deelen dezes lands hersteld De misdrijven, voortkomende uit verbittering van boeren legen grond! vcr^ over onvo De zeke den" welk hoofi den. bevel «arn ters, hebben schier geheel opgehouden, en bij het welgezinde deel van boerenstand hebben de schrik en angst plaats gemaakt voor een gevoel veiligheid. De exceptionele wetsbepalingen tot verzekering van den ope ren vrede in Ierland hebben er overal goede vrachten gedragen. Het militaire blad tiroad Arrow zegt dat naar Woolwich bei gezonden om verscheidene aldaar gestationneerde batterijen artillerie gt te houden tot vertrek naar verschillende havens der Middcllandsche ten einde aldaar met andere afdeelingen een observatie-corps te vors Een ander militair orgaan meldt, dat de zware stukken geschut, dieb reserve van het eskader der Middcllandsche Zee behooren, onmiddellijk Malta zullen worden gezonden; maar dat de minister van marine vo# oogenblik niet voornemens is deze vloot te versterken. De Times geeft aan Denemarken den raad zich niet te laten overt tol het sluiten van een verbond met Frankrijk; de overige mogemfc die den oorlóg willen localiseren, zouden daardoor voor het hoofd gt ten worden. Naar men verneemt heeft een leverancier te Dublin de levering nomen van 2000 paarden ten behoeve van het Fransche leger en n ook voor Pruissische rekening cavalerie- en arlilleriepaarden aldaar opgei In eene kolenmijn nabij Swansey, Glamganshire, heelt eene oi fing plaats gehad, waarbij van de 50 in de mijn aanwezige werkliel zijn omgekomen. FR AN KR IJ K. PARIJS, 28 Julij. De heer Ollivier heeft, namens den keizer, aan de aartsbisscli en bisschoppen, zoomede aan de consistories der hervormde en Israelii kerken, circulaires gerigt. om te verzoeken dat openbare gebeden worden bevolen voor de zegepraal der Fransche legers en het spoedii krijgen van een roemrijken en duurzamen vrede. Tot het terugroepen der Fransche troepen uit Rome, waarvan sedert geruimen tijd sprake is geweest, schijnt thans vast besloten tt De hertog de Gramont zou van die ontruiming reeds officieel aan deif- selijken nuntius alhier berigt hebben gegeven, onder kennisgeving dal zieb met de bescherming van het Romeinsche grondgebied zou belaste Het eskaderdat onder bevel van den admiraal Boriët-Willaumei de Oostzee is vertrokken, heeft, naar men verneemt, gcenc troepe boor.d. Het Journ. des Deb. oppert een denkbeeld, dat naar zijne mt ook uit de proclamatie des keizers doorstraalt, namelijk om, ingti fortuin de Fransche wapenen begunstigtaan den Rijnkant een onzij staat op te rigten, die Frankrijk en Pruissen van een scheidt. Ito zou, naar het blad meent, de gelegenheid worden gegeven om lot i zenlijking te geraken van den algemeenen wensch naar ontwapening geen onmogelijk of althans hoogst bezwaarlijk is, zoolang de twee aan elkander grenzen. -- Uit Metz wordt door den lieer Texier o. a. het volgende aan het blad Le Siècle geschreven: Sedert eenige dagen zijn hier een massai wen aangekomen met het doelom als zusters van liefdadigheid dieiH le verrigten. Zij komen uit alle landenom niet van Frankrijk te sprt uit Italië, uit Engeland, en zelfs uit Noord-Amerika. Onder deze bei zich eene jeugdige Amerikaansche dame, die zeer rijk en schoon is. wel in staat aan onze gewonde en zieke militairen een aangenam leiding le bezorgen. Onder de Amerikaansche dames is er voorts r welke meer op eene Amazone gelijktdan op eene zuster van liefdadig! Zij heeft drie paarden ter harer beschikking, één, waarop zij zelvei éénom de apotheek met zich te voerenen het derde voor hare bedie Haar krijgshaftig voorkomen is een waarborg, dat zij noch den noch de vermoeijenis vreest. Door de dagbladen wordt de volgende brief, door Abd-el-Kadei den minister van oorlog gerigt, medegedeeld: «Lof aan God' Aan den zeer dapperen maarschalk van Frankrijkminister van o# Excellentie, wij hebben langs den \y eg van het gerucht vernomen, dat Fr rijk het kanon zal laten spreken tegen zijne vijanden de Pruissen (dat hen beschame), en dat uw zeer magtige keizer Napoleon III (dat God met zijne goedheid begunstige) besloten heeft aan het hoofd zijner perc soldalen de zonen van Fransch-Afrika te laten oprukken. Ilij dit Franschen bevochten heeft, zou de laatste der geloovigen zijn, indien dezen oorlog zijn geduchten sabel niet ten dienste stelde van zijn aangiaarlei men vaderlandniet de eer vroeg om het eerst in het vuur te gaan li _Hert de Pruissen. De emir Abd-el-Iiader verzoekt u dus, Excellentie, zijne derige bede neer te leggen aan den voet van den roemrijken troon Napoleon IIIwien God de overwinning schenke. Vanwege den dienaar Gods Abd-el-Kader ben Mahi Eddin. Volgens de Ind. Beige hebben de Fransche bisschoppen, welke leerstuk der Pauselijke onfeilbaarheid hadden bestredenzich na de vast ling onderworpen aan de uitspraak van de meerderheid der kerkvergaderi ei en is mgr. Dupanloup, de bisschop van Orleans, daarmede voorgegaan, wer| opzii schil onzij waai er, gië i schei vesli lot s dc a van nood in vi over te le van onze voor door een duits bragi gcvoi met aan gansi •t word On rijk, kraal schei bazii gezoi een dat gieri; BE ters Gum; te msteri mhen ordrcc Gravi mini eeuw-u liden aast™ Jtterd; trcelit .jzelfm i) chr on

Leydse Courant | 1870 | | pagina 2