Naar men verzekert is liet deel der linkerzijdeonder leiding van den heer Picardvoornemensbij de stemming over de petitie van de' prinsen van Orleans, zich legen het overgaan tot de orde van den dag en dus voor de toelating der prinsen te verklaren. PRVISSESf. BERLIJN, 1 Julij. Men verzekert dat bij de tegen 3 Augustus e. k. voorgenomen onthul ling van het gedenkteeken ter eere van wijlen koning Friedrich Wilhelm III het russische leger zal vertegenwoordigd zijn, even als, toen in het jaar 1834 de Alexander-zuil te Petersburg werd onthuld, eene afdeeling pruissi- sclie officieren en soldaten die plegtigheid hebben bijgewoond. Donderdag 11. is te Ilanover een feest gevierd, dal op nieuw bewijst hoezeer de herinnering aan vroegere toestanden aldaar nog levendig is. De leden van het zieken- en begrafenisfonds "de Invalide," wier eigenlijke deelneming wordt gevonden onder de strijders van Langensalza, hadden zich vereenigd met het doel om den herinneringsdag van dien veldslag gemeen schappelijk te vieren. Hoewel het weder uiterst ongunstig was, kwamen zij toch in grooten getale op, terwijl zij zich allen ter eere van het feest versierd hadden met de medaille van 1866 en bewezen hiermede dat het ge- heelc feest slechts eene stille hulde wasgebragt aan den verjaagden vorst. Men verneemt als zeker dat de verdreven vorst van Hanover Ilietzing voor goed zal verlaten; waaraan dat plan zijn oorsprong verschuldigd is, weet men niet. Hij wil zich te Weenen met der woon vestigen. Eerst na lang zoeken is het hem, naar men verneemt, eindelijk gelukt eene woning te vindendie vrij wel in zijne behoeften kan voorziennamelijk de villa Met- ternich. Hij is eigenaar geworden van deze op keizerlijken voel geschoeide woning en daarvoor betaalt hij van 1.600,000 flor. Te Hamburg zijn ongeregeldheden gepleegd door de werklieden die aldaar eene werkstaking hebben aangevangen. Het comité der werkstakers is voorloopig in hechtenis genomen; eene talrijke volksmenigte, die zich voor het stadhuis had verzameld, is door de policie met geweld uiteengedreven. Het hooggeregtshof van den Duitschen bond, te Leipzig gevestigd, zal met 5 Augustus in werking komen. OOST-INDIE. BATAVIA, 21 Mei. Uit officiële stukken, door den Java-Bode medegedeeld, blijkt dat een groot aantal controleursten gevolge van door hen ingediende adressen, waarin zij klagen over langzame bevordering en inschuiving in het kader van amb tenaren bij de secretarie werkzaam geweestgestraft zijn met eene achteruitzet ting op de ranglijst der bevorderingen met drie plaatsen. Hunne klagt werd geheel ongegrond geoordeeld en als een slecht voorbeeld beschouwd voor dt inlandsche hoofdenmet wie de adressanten dagelijks in aanraking komen. Volgens het N. Bat. fJbl. had de raad van Indië geadviseerd, de werk zaamheden aan den spoorweg Samarang-Vorstenlanden niet door eenig voor schot of andere hulp van staatswege te doen hervatten, De gouverneur-gene- raai was van eene andere meening en achtte spoedige voltooijing van de ii aanbouw zijnde wegen in 's rijks belang en in dat van het eiland Java. Bj dit verschil van meening heeft de gouverneur-generaal op het paleis te Rij», wijk eene buitengewone vergadering van den raad van Indië gepresideerd zal hij, verzekert men, de ordonnantie onderteekenen, waarbij een credit; I boven de begrooting van Ned.-Indië voor 1870 van ƒ175,000, ten behoen van de voltooijing der le en 2e sectiën van den spoorwegwordt geopmj Onverwijld zal de beslissing van den koning en van de wetgevende mat worden ingeroepen omtrent hetgeen verder moet geschieden. Met groot genoegen is alhier het berigt ontvangendat tien hoofd- s andere officieren van het Indisch leger door Z. M. den koning tot ridder van de orde van den Nederlandschen Leeuw benoemd zijn. Daardoor is et, verzuim hersteld, dat hier algemeen opgemerkt was. A H AI»KVI 1K- YÏKI M S. PROMOTIEN AAN DE LEIDSCIIE HOOGF.SCHOOL. Den 2dcD Julij de heer A. Rutgers, geb. te Aarlanderveenin de wis-l natuurkunde, na openbare verdediging van zijn akademisch proefscliril over differentialen van gebroken orde en haar gebruik bij de afleidw van bepaalde integralen. I Denzelfden dag de heer E. J. C. HazelhofT Roelfzema, geb. te Zevenat iCn in de wis- en natuurkunde, na openbare verdediging van zijn akademis 0p proefschriftde waarschijnlijkheidsrekening toegepast op eenige gevalt* g van verkiezing. 1 inr set ide 4. 10 1 i 3' Ij du lar 15 ta: Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1870 | | pagina 6