PEK TELEGRAAF. dag gekomen is, hetwelk het eerste verre in grootte en uitdrukking over treft. Dit stuk wordt thans door een kenner zorgvuldig ontbloot. Te Heerlen is Woensdag nacht in den stoommolen van den heer M. H. Jaegers een dielstal gepleegd van omstreeks 2000 fr. Dien zelfden nacht heeft men aldaar nog getracht bij andere ingezetenen in te breken. lleriglen uit Curasao van 4 Jitnij melden dat de betrekkingen met de nieuwe regering van Venezuela onder Antonio L. Guzman weder zijn gere geld. Die regering heeft tot baren handelsagent op Curacao aangesteld den heer J. It. Mendez. Deze heeft verscheiden berigten van wege zijne regering openbaar gemaaktals wegens den voortgang der wapenen van Guzman in de republiek van Venezuela in Mei jl., waaruit blijkt dat zij ruim 12000 man troepen heeftdie het grootste gedeelte des lands aan de zijde der federalen hebben gebragt. Uit de haven van Laguaira was den 23s,en Mei de Ned. pakkclsclioener Oajo. kapt. Ernst, met de brievenmalen van de 2e pakket van April, te Curacao aangekomen. Daags te voren was de Ned. schoener Guillennito kapt. de Jongh, onder bevel van den luit. ter zee 2" kl. jhr. Westpalm van Hoorn, naar Barcelona vertrokken, ten einde zoo noodig bescherming te vcrleenen aan de Nederlandschc onderdanen aldaar. 's GBAVENHAGE, 1 Julij. Bij kon. besluit van 27 Junij is de bij kon. besluit van 9 Febr. 1867 ingestelde staatscommissie voor de herziening der wetgeving op de eigen- domsoverdragt van onroerende goederenhet hypotheekstelsel en het nota riaat. ontbonden, onder betuiging van 'skonings bijzondcren dank en hooge tevredenheid aan den voorzitter en verdere leden dier commissie en aan haren secretarisvoor den door hen volbragten arbeid. Tot adjunct-commies bij de algemecne rekenkamer zijn benoemd de hh. II. Wins en .1. F. Flöcker, thans eerste klerken. Tot ontvanger der directe belastingen te Vlissingen is benoemd de heer W. Schuylenburg, thans ontvanger te Axel. Aan den heer jhr. J. A. II. C. van Doorn is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als ontvanger der directe belastingen te Veere. Z. M. heeft aan den kapitein-luit. ter zee N. M. J. Kroef, de luitt. ter zee lsle kl. ,1. A. E. Dinaux en A. J. W-ilIekens, de luitt. ter zee 2dc kl. 1'. Zegers Veeckens, H. G. llildebrandt en P. J. Vegelin van Claerbergen, den officier van gezondheid 2dc kl. II. L. Reeder, en den officier van admi nistratie 2lle kl. J. F. J. Mahieu, vergunning verleend lot het dragen der versierselen, als aan den kapilein-luit. ter zee Kroef van groot-officier, den luit. ter zee Dinaux van officier, en de overigen van ridder der 4le kl., der orde van Nischan Iftihar, hun door den Bey van Tunis geschonken. - Door den minister van financiën is bepaald dat de commies der poste rijen 3dckl. 11. van Lennep, zijne function zal uitoefenen ten postkantorc te 's Gravenhage. In de zitting van de tweede kamer van heden, bij afwezigheid van den heer Dullcrt onder voorzitting van den heer Storm van 's Gravesandc gehouden, zijn acht wets-ontwerpen behandeld en aangenomen. Het ont werp lot goedkeuring cencr akte betrekkelijk den afstand van rijksgrond aan de gemeente 's Gravenhage en dat tot verhooging van hoofdst. V der bcgrooting voor 1870, werden met algemeenc stemmen aangenomen. Het ontwerp houdende aanvulling der instructie voor de algemeene rekenkamer gaf tot discussie aanleiding; art. 1 werd verworpen, maar de overige arti-i kelen werden goedgekeurd en vervolgens werd het ontwerp, nadat de con siderans, in overeenstemming met de beslissing over art. 1, door den minis- ter van financiën was gewijzigd, aangenomen met 58 stemmen tegen 1. Het ont werp lot bekrachtiging der concessie aan jhr. Teding van Berkhout, tot land- aauwinning en bedijking van een gedeelte van liet Friesche Wad, door aanhechting van Ameland met den vasten wal, werd aangenomen met 48 tegen 12 stemmen en dat tot bekrachtiging van credieten boven de Indische begrooling (waaronder de hoogcre reiskosten van den gouverneur-generaal) met 31 tegen 30 stemmen. Morgen zullen nog eenige wets-ontwerpen en conclusien van rapporten behandeld worden. -- Naar men verneemt wordt Z. K. II. de grootvorst Wladimir van Rus land eerstdaags alhier verwacht. Gisteren middag heelt op hel kerkhof Ter Navolging bij Scheveningen de plegtige ter aardebestelling plaats gehad van den heer nr. F. L. Certon, regter in de arrond.-regtbank alhier. Behalve bloed- en aanverwanten en belangstellende vrienden van den overledene, werd hem de laatste eer bewe zen door de leden der reglbank en door cenigc heeren advocaten en procu reurs. Aan het graf werd eerst door jhr. mr. de Brauw hulde gebragt aan het karakter, aan de kunde en verdiensten van den waardigen Certon, wiens verlies door velen zal worden gevoelddaarna door den marine-officier C. Bijleveld, zwager van den overledene, en eindelijk door den beer mr. G. Delprat, het oudste lid der balie. De zaak van onderwijs en opvoeding hier te lande heeft een gevoelig verlies geleden door den dood van heer A. D. J. Miotilet, Maandag jl. in 74-jarigcn ouderdom alhier overleden. Nadat hij te Zwartewaal en te Rot terdam als onderwijzer was werkzaam geweest, werd hij herwaarts beroe pen als leeraar voor de Fransche taal en de geschiedenis aan cene gemeenle- inrigting, later met het gymnasium zamengesmoltenen mogt hij gedurende vele jaren aldaar met vrucht zijne taak vervullen. Bij de reorganisatie van het gymnasium nu eenige jaren geleden verkreeg hij met eenige andere leeraren een welverdiende rust. Ilij bad gedurende een twintigtal jaren de hoofdleiding van het Weekblad voor 't schoolwezen en onderwijs," de Wek ker, en gaf bij menige gelegenheid, ook op vergaderingen van het onder-, wijzers-genootschap en op congressen, gelijk in wetenschappelijke voordrag ten bewijzen van zijne veelzijdige begaafdheden. Laatstelijk zijn alhier geveild het huis en tuin in het Lange Voorhout, alsmede stalling en koetshuis, in de Kazernestraat, toebehoord hebbende aan wijlen de freule Tinne. Bij de veiling bragt het huis op ƒ31800 en de stalling en koetshuis 17800, alzoo te zamen ƒ49600. Maandag II. heeft de gunning dier percelen plaats gehad en werden zij voor ƒ75500 afgemijnd zoel door den heer M. Vierling qq. Pra: -^jhet BUITEiNLANDSCUE BEBIGTEN. «P iijit. gest' niini M eind en BELGIE BRUSSEL, 30 Junij. De Ind. Beige deelt, echter onder voorbehoud, mede, dat het nieuw ministerie zou zamcngeslcld zijn op de volgende wijze: d'Anethan, minister van buitenlandsche zaken; Kervyn, binnenlandsche zaken; Jacobs, financiën, Balisaux, openbare werken; Comesse, justitie, liet zou nog onzeker zijn of Balisaux de benoeming aanneemt. Het Journ. de Brux. meent, dat de benoeming van het ministerie in den Boni leur van 1 Julij zal worden be kend gemaakt, en dat de ministers op Zondag, den 3dec, den eed zullen afleggen in handen des konings. ENGELAND. LONDEN. 30 Junij. Te Cork blijft steeds eene bedenkelijke gisting beerschen; slechts mei moeite worden oproerige bewegingen door de policie onderdrukt. Nabij Belfast heeft weder eene botsing tusschen twee spoortreinen plaats gehad; 16 personen zijn daarbij gewond. Op eene dezer dagen gehouden veiling werd een schilderij van Jan Steen, een landschap met een wagen en figuren bij de deur van een her berg. verkocht voor 270 guineas; een stuk van de Lorme, een kerk, met figuren van Terburg, gold 180 guineas. FRAAKRIJ K. PARIJS, 30 Junij. Het wetgevend ligebaam maakt thans een aanvang met d(T behande ling der staatsbegrooting voor 1871. Daarbij zal de door velen gewenscbir vermindering van de uitgaven voor het krijgswezen nog al strijd uitlokken. De commissie, die rapport over de begrooting heeft uitgebragt. heeft gemeend vooralsnog gecne voorstellen tot vermindering te mogen doen. De afgevaardigden van de uiterste linker zijde hebben onderling over wogen welke houding zij zou dienen aan te nemen bij de discussie over de petitie der prinsen van Orleans. Volgens het Journ. des Déb. is bij Ir A der Vi a: o| ei g' V00I di N SPANJE meerderheid besloten zich van deelneming aan die discussie te onthouden Bij eene openbare vergadering, welke dezer dagen te Belleville werd laar gehouden, is het tot eene botsing met de policie gekomen. Van beide kan- gcg« ten werden verscheidene personen gewond. te» Naar men verneemt houdt de heer Thiers zich onledig met het schrijven101'1 van cei} groot werk, waarin hij zijne denkbeelden nopens staatkunde. gods-gest dienst, "letterkunde en kunsten zal zamenvatten. Di Het tweede proces, door de aandeelhouders van het crédit mobilierJaal' tegen de directeuren dier inrigting ingesteldten einde schadeloosstelling ti beul bekomenis afgeloopen. Ten opzigte van de oorspronkelijke inschrijver- nJ der aandeelen van de tweede uitgifte is bepaald, dat zij regt hebben oiP'L eene schadevergoeding van 100 fr. per acte, ook wanneer zij zich van i„irJ aandeel mogtcn hebben ontdaan; hij die na de bedoelde uitgifte door aan D( koop aandeelhouder mogt geworden zijn, is van de schadevergoeding uit«e-de 7 sloten. Het hof heeft, in zijn vonnis, de handelingen der directeuren te»'en 1 sterkste gelaakt. Voor de betaling worden verantwoordelijk gesteld de bee-T001 ren Isaac en Emile Pereire, Biesta, Salvador en Galliera. per Di De troonsafstand van koningin Isabella heeft over het algemeen wcinisKa" indruk gemaakt; onder hare voorstanders zijn er zelfs velen die haar alkeu heef ren. De hertog van Montpcnsier is op 27 Junij onverwachts te Madrid ver-voni schenen. De president-minister Prim heeft daarentegen de hoofdstad verlaten is a Het officiële blad bevat een besluit van den regent, bepalende dat de II inschrijvers voor de leening van 2000 millioen realen, welke niet binnen 30 2% dagen de verschenen termijnen storten, al de reeds gestorte gelden zullenen j verbeuren. D( De wel op het burgerlijk huwelijk zal op 1 September aanst. in werlede king komen. v 5,cl] 1' RIU S S E X. Dnj. BERLIJN, 30 Junij. Volgens de tVordd. AUg. Zeil. heeft het Duitsche visschcrij-verbond. tot den minister van landbouw liet verzoek gerigt dat door middel van ccii collectief schrijven der betrokken Rhijnoeverslaten aan de Nederlandsclie regering bet verzoek gedaan worde, dat door haar de noodige bepalingen| worden vastgesteld tol behoud van de zalmvisscherij in den Rijn, en wel B door invoering van gesloten lijden en door beperking van de zcen-visscheriitCTa c Yoni O O T EK I.J K." de WEENEN, 30 Junij. ler Omtrent den uitslag der verkiezingen kan worden medegedeeld dalTan die in de plattelands-districten van 'Opper-Oostenrijk ongunstig is geweest D voor de liberale partij; al de gekozen belmoren tot de ullramontaanschf1 daai volkspartij. In Karinthie heeft de constitutionele partij gezegevierd en in Stiermarken is het voordeel mede aan de zijde dier partij gebleven. Over het algemeen clericale partij. het algemeen verwacht men van de verkiezingen eene versterking van di D teri plaa sing dig PARIJS, 20 Junij. Het wetgevend Iigchaain beraadslaagde heden over lieibaai wets-ontwerp betreffende het contingent van 90000 soldaten voor 1870. Dider lieer Latour verzette zich legen vermindering van liet contingent; hij berieptehi zich op den nieuwen toestand van DuitschJand en eindigde met liet ver

Leydse Courant | 1870 | | pagina 2