LEIDSCHE COURANT. L ZATURDAG 25 JUNI J. Plaatselijke directe belasting' 1870. :enj len, out- ciit i t( las- Ikl 1870. S\ 147. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 't jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Ad verten tien is van 14 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. STADS-BER1GTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN herinneren bij deze hen, -_jie zich in den loop der zes eerste maanden van het jaar in de gemeente I zijn komen vestigen of uit anderen hoofde belastingschuldig zijn geworden en verzuimden, de bij artikel 3 der Verordening, regelende de invordering t(,der plaatselijke directe belastinggevorderde aangilte ter gemeente-secretarie "''(financiële afdeeling) te doen, aan deze bepaling in den loop dezer maand tarigevolg te geven. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDEI,KRBurgemeester. Leiden, 13 Junij 1870. v. PUTTRAMMER, Secretaris, tter - De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den ll11"1 November ~]869, is vastgesteld, gewijzigd in de openbare vergadering van den 19dcn Maart 1870, en nader gewijzigd in de raadsvergadering van den 23stc0 April (0,dezes jaars, het volgende f RAADSBESLUIT regelende de heffing van begrafenisregten op de algemeene begraafplaats te Leiden. aal: ijkt nde ;g« slat ren, •gei De RAAD der gemeente Leiden, Gezien de wet van 10 April 1869 Staatsblad n°. 65), Ileeft besloten: Art. 1. Te beginnen met den dag der afkondiging van de verleende ko- drjëuinklijke goedkeuring, wordt voor hel gebruik der algemeene begraafplaats te Leiden geheven ecne belasting volgens onderstaand tarief. Art. 2. De belasting voor het voortdurend gebruik bedraagt: 1» klasse. Voor een grafkelder, gemetseld voor rekening dergemeente Voor dubbele grafkelders, op gelijke wijze gemetseld Voor eene enkele grafruimte =2« 3e Voor eene dubbele grafruimte ƒ100.—. 120.—. 60.—. 80.-. n 50.—. 70.—. Voor eene enkele grafruimte Voor eene dubbele grafruimte - 7L Art. 3. Is verschuldigd voor de begraving van een lijk van een persoon van 12 jaren of daarboven ^'klasse. In een graf in voortdurend gebruikƒ25.—. 2e 3e In een graf in voortdurend gebruik 15—, •4 '4 up lil een graf in tijdelijk gebruik20. In een graf in voortdurend gebruik10. In een graf in tijdelijk gebruik12. 4' In een graf in tijdelijk gebruik5. 5e Voor ouvermogendenin een graf in tijdelijk gebruik gratis. Voor ljjken van kinderen, ouder dan ée'n en jonger dan twaalf jaren, is slechts de helft, voor lijken van kinderen beneden het jaar en voor doodge boren kinderen een vierde dezer belasting verschuldigd. Voor doodgeboren of binnen ééne maand overleden tweelingen, mits tege lijkertijd wordende begraven, is de belasting slechts éénmaal verschuldigd, terwijl zij niet verschuldigd is voor kinderen die. doodgeboren zijnde of beneden den leeftijd van eene maand overleden, gelijktijdig met hunne moe der worden begraven. Art 4. Is verschuldigd voor het vervangen van eene gebrokene zerk door eene nieuwe, indien de onderhoudspligtige dit binnen den bepaalden tijd niet zelf heeft verrigt, het leggen daaronder begrepen60. Voor eene dubbele100. Art. 5. Is verschuldigd voor het overboeken van graven in voortdurend gebruik, voor elk nummer ƒ1. Art. 6. Is verschuldigd voor het gesloten houden van een graf: a. gedurende een bepaalden tijd, voor elk jaar boven de tien jaren, een twintigste van den betaalden prijs van bet graf; b. gedurende een onbepaalden tijd of voor altoos, eene som op het Groot- boek der Nationale Schuld te stellen op een afzonderlijk hoofd ten name der gemeente, tot zoodanig bedrag, dat uit de daarvan te verkrijgen jaarlijksche rente, de kosten van periodieke overboeking en die van (7 onderhoud kunnen gevonden worden; deze worden berekend gelijk te staan met eene jaarlijksche uitkeering van niet minder dan een twintigste j, van den prijs van het graf, ingaande met den dag der ter aarde bestel ling van den persoon, wiens graf voor altoos gesloten wordt. Art. 7. Voor het bijzetten en overbrengen van een lijk uit het eene in het andere graf op de algemeene begraafplaats, of uit een graf aldaar naar lito «ene andere begraafplaats, is aan de gemeente verschuldigd: 80; in de le klasse. Voor een persoon van 12 jaren of daar boven 4. Voor kinderen ouder dan 1 en jonger dan 12 jaren 2. Voor kinderen van 1 jaar of daar beneden 1. 2C Voor een persoon van 12 jaren of daar boven 2.—. Voor kinderen ouder dan 1 en jonger dan 12 jaren 1.--. Voor kinderen van 1 jaar of daar beneden 0.50. 3* Voor een persoon van 12 jaren ol daar boven 1. Voor kinderen ouder dan 1 en jonger dan 12 jaren 0.50. Voor kinderen van 1 jaar of daar beneden 0.25. Art. 8. Voor het ruimen van een graf in voortdurend gebruik en het zamelen der beenderen van iedere kist die gesloopt wordt ƒ1.25. verplaatst 2. Van lijken van personen onder de twaalf jaren wordt dit tarief op de helft, van lijken van personen onder het jaar op een vierde verminderd. Art. 9. Voor het oprigten van grafteekens, kruisen, enz., is niets ver schuldigd. Gedaan te Leiden, ter opeDbare raadsvergadering van den lllltn November 1869, gewijzigd in de openbare vergadering van den 19den Maart 1870, en nader gewijzigd in de raadsvergadering van den 23,,tn April 1870. De Burgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretarisv. PUTTRAMMER. Zijnde de heffing dezer belasting goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 31slcn Mei 1870, n°. 14, waarbij tevens is aangehaald de Verordening regelende de invordering dier belasting, van den 11<,C0 November 1869 Gemeenteblad 11°. 8). En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 24'lc0 Junij 1870. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTRAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne openbare vergadering van den 11d*D No vember 1869, is vastgesteld de volgende VERORDENING regelende de invordering van belasting op het gebruik van de algemeene begraafplaats te Leiden. De RAAD der gemeente Leiden, Gezien de wet van 10 April 1869 Staatsblad n\ 65); Heeft besloten Art. 1. De belasting op het gebruik van de algemeene begraafplaats in de gemeente Leiden wordt betaald ten kantore van den gemeente-ontvanger. lie betaling van begrafenisregten geschiedt op het oogenblik dat door de belanghebbenden of namens hen verklaard wordt, dat van een of meer der bepalingen in die verordening gebruik zal worden gemaakl, ten ware door bijzondere omstandigheden de voldoening van het verschuldigde niet op het in dit artikel aangeduid oogenblik mogt kunnen geschieden, in welk geval de ter aarde bestelling met schriftelijke toestemming van Burgemeester en Wethouders plaats heeft. Art. 2. Op de invordering van de in deze verordening aangeduide begra- fenis-regtcn, zijn van toepassing de artt. 258, 259, 260, 261 en 262 der wet van den 29sl<,° Junij 1851 Staatsblad n". 85), benevens de slotbepaling aan art. 260 toegevoegd bij de wet van den 7llel1 Julij 1865 [Staatsbladn". 79). Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare verga dering van den llden November 1869. De Burgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretaris, v. PUTTRAMMER. Zijnde deze Verordening aangehaald bij koninklijk besluit van den 3D1"1 Mei 1870. n\ 14. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 24S1M> Junij 1870. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTRAMMER, Secretaris. BiiNiNUNLAiNDSCllE BEKIGTEN. LEIDEN, 24 Junij. Naar wij van goederhand vernemenbestaat er thans voor de ingezetenen dezer gemeente gelegenheid om zich tegen uiterst geringen prijs van duin water te voorzien en wel aan de reservoirs, geplaatst aan de Rorte Lange- gracht, de Langegracht, de Middclslegrachtden Nieuwen Rijn, het Leven daal, de Zijdgracht, de Groenhazengrachthet Galgewater en de Mare. De commissaris des konings in deze provincie heeft gisteren eu heden de gemeenten Alkemade, Leimuiden, Rijnsaterwoude enz. bezocht. Naar men verneemt is thans bij den raad van state aanhangig een wets-ontwerp toL groote uitbreiding van het kiesregt. Men verzekert dat de census in de groote gemeenten nagenoeg gelijk gesteld zou worden met den census die tegenwoordig voor de gemeenten ten platten lande van kracht is. De miliciens der ligting van 1866 behoorende tot het reg. grenadiers en jagers, de overige regimenten infanterie en het corps pontonniers worden den i6den Augustus a. s. onder de wapenen opgeroepen, alsmede de miliciens van diezelfde liglmg van het 1reg. vesting-ariillerie en gedeeltelijk van het 3C reg. vesting-artillerie; en den 14,CD September daaraanvolgende weder met

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1