LEIDSCHE 01 It I, 1870. K. 1429 VRIJDAG 3 JUNIJ. STADS-BERIGTEN. I Roepen dientengevolge op, al de binnen deic gemeente met onbepaald verlof 'lanwetigcmanschappen der Nationale Militie, om te verschijnen in de Lakenhal, nn den Ouden Singel, ten einde door den Genei aal-Majoor, Militie-Com missaris te worden geïnspecteerden wel BINNEN LA N-DSCIIE BKBIGTEN. J)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3..franco p.p. 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor j 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 14 regels 1.- iedere regel meer 25 cents. u Oproeping van de Vertofgangers der Nationale Militie tot het bijwonen der Inspectie. BURGEMEESTER, en WETHOUDERS van LEIDEN, Geiien het besluit van den Commissaris des Konings in de provincie Zuidholland ,an den 23"" April 1870, A. N». 2626 (2^ AM.), Prov.blad N». 42, houdende Yegeling van hel onderzoek der Verlofgangers van de Militie te land de verlofgangers, behoorende tot de liglingen van 1866 en 1867, op Maandag den IS"1"1 Junij 1870, des morgens te O uren, die, behoorende tot de ligting van 1868, mede op dien dag, des namiddags te 1 uur, en de verlofgangers, behoorende tot de ligting van 1869, op Dlngsdag den 141™ <1 tlnij 1870, des morgens te 9 uren; yn uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrusting-stukken, jiun bij het vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjes en verlofpassen. En vermanen Burgemeester en Wethouders de betrokken verlofgangers, aan deze Oproeping naauwkeurig te beantwoordente zorgen dat hunne kleeding en uitrusting 'in goeden staal worden voorgesteld, alsook om zich, gedurende de Inspectie en bij het gaan naar en terugkeeren van de daartoe bestemde plaats, ordelijk te gedragen, en alzoo zich te vrijwaren voor de toepassing der strafbepalingenvermeld bij de artt. 130, 141145 der Wet van 19 Augustus 1861 Staatsblad N«. 72), daar onge regeldheden als anderszins, zoolang de manschappen in uniform zijn gekleedwor- Icn gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor liet krijgsvolk te lande. En geschtedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant van den 311" en van den 10dc» dezer inaand. Burgemeester en Wethouders voornoemd ,0™ v. d. BRANDELER, Burgemeester. t. PUTTKAMMER, Secretaris. Leiben, 2 Junij 1870. H De BURGEMEESTER, Hoold van het Gemeentebestuur van Leiden, doet )jie welen, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier, is ter hand I (gesteld een op den 25,tal der vorige maandinvorderbaar verklaard kohier ?ii»an het patentregt over het dienstjaar 1869 en 1870, vierdequartaalterwijl ieder verpligt is zijnen aanslag op den bjj de Wet bepaalden voet te voldoen. '4 En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. t3/' De Burgemeester voornoemd BRANDELER. Leiden, 2 Junij 1870. v. Zaturdag 4 Junij 1870, ff 1'. 2» 'i Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, s namiddags te twee ure. Onderwerpen Benoeming van een gemeente-apotheker. Verzoek van J. G. van den Bosch, hulponderwijzer 2e klasse aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs le kl. voor jon- v gens, om ontslag uit zijne betrekking. 3, 3°. Voordragt om de gunstige bepaling van den 22«,en Maart 1866 mede toe te passen op die ambtenaren wier bezoldiging uit de kas van aan den Gemeenteraad rekenpligtige gemeente-instellingen wordt voldaan. 4\ Rekening van de stedelijke gasfabriek 1869. y, 5\ Voordragt omtrent den verkoop van inschrijvingen op het Grootboek 2% pCt. ff 6'. Voordragt omtrent het aan het Rijk verstrekken van een locaal voor den ijk. 7». Voordragt tot onderhandsche verhuring van de arbeiderswoning bij het Blaauwe hek aan de Haarlemmer-trekvaart. 8°. Verzoek van Gebr. van Wijk O., tot het leggen van een 2cn duiker uit hunne fabriek tot in den Nieuwen Rijn. 9". Verzoek van M. van den Dop, tot onderhandsche huur van een stukje teelgrond buiten de Morschpoort. 10". Verzoek van J. H. Willinktot het voor hem alleen pachten van het jagtregt op de Vroonwateren dezer gemeente. _.'ll*. Verzoek van aangelanden, tot demping van een gedeelte singelsloot tus- sehen de Zijl- en voormalige Heerenpoorten. Ï2d. Rekeningen over 1869, van o. den Schuttersraad der dienstdoende Schutterij, b. het Werkhuis, c. het Evangelisch Lnthersch Wees- en Oudcliedenhuis, d. Oud-Regenten van het Minnehuis. up LEIDEN, 2 Junij. Bij de gisteren op het raadhuis gehouden aanbesteding is het maken van een stoephek aangenomen door de firma D. A. Schretlen en G". alhier, voor 670; het schoonmaken, invoegen enz. van de gemetselde wallen in en buiten de stad, benevens het maken van een schoeijing, is aangenomen: le perceel door 11. J. de Nie en W. van der Reiden, metselaars alhier, voor 790; 2e perceel door J. C. van der Tas, metselaar alhier, voor 810; 3C perceel J. Filippo, metselaar alhier, voor ƒ700; 4e perceel P. Kapteyn den Boumeestertimmerman te Leiderdorp, voor ƒ400; en het schoon maken invoegen enz. van de gemetselde brugwerken binnen de stad en langs de singels, door A. Verhoog, metselaar alhier, voor ƒ367. Omtrent de ramp waardoor de gemeente Bodegraven werd getroffen luiden de berigten hoogst treurig. Twee derde gedeelte van dit fraaije dorp, de kom der gemeente, ligt in puin. Behalve het gemeentehuis zjjn ook de Luthersche kerk, de aldaar bestaande kostschool en het weeshuis een prooi der vlammen geworden. De kerk der herv. gemeente en die der r. k. gemeente zijn gespaard gebleven. Het gemecnlc-arehicf en de hor ken van den rijks-ontvanger zijn verloren gegaan. De brand-is ontstaan hjj den broodbakker Mol, naar men meent door het droogen van spanen op den oven. Door den hevigen wind sloegen de vlammen terstond over naar de huizen aan de overzijde van het aangetaste perceel gelegenen zoo vinnig werden de vlammen voorlgezweept dat binnen den tijd van twee uren de brand over de geheele kom van het dorp was verspreid-, zoodat er geen tijd was veel te redden. Ook de pogingen tot blussching werden door'den wind zeer belemmerd. De spuiten van Aarlanderveen en Zwammerdam hébben nog goede diensten bewezen. -- De minister van binnenl. zaken heeft bekend gemaakt dal in den loop der maand Julij e. k. gelegenheid zal gegeven worden tot het afleggen. dcr examens, ter verkrijging van acten van bevoegdheid als leerling-apotheker. Zij zullen worden afgenomen te Amsterdam en te 's Hertogenbosch. Zij. die lot die examens wenschen te worden toegelaten zijn uitgenoodigd daar van vóór 25 Junij e. k. schriftelijk opgave te doen aan den inspecteur voor het geneeskundig staatstoezigt voor die provincie, waarin de plaats gelegen is, waar zij het examen wenschen af le leggen; zij die te Amsterdam wen schen geëxamineerd te worden behooren zich te wenden tot den inspecteur voor iiet geneeskundig staatstoezigt voor Noordholland. d'. J. Penn te Am sterdam, en zij die 's Herlogenhosch verkiezen, tot den inspecteur voor Noordbrabant en Limburg, dr. A. F. I. Ingcnhousz te Bréda. Genoemde minister heeft ook bekend gemaakt dat in den loop der maand Julij e. k. gelegenheid zal worden gegeven lot het afleggen der examens, ter verkrijging van nclen van bevoegdheid als vroedvrouw. Zij zullen wor den algenomen te Rotterdam en te Mcppel. Zijdie lol die examens wen schen te worden toegelaten, zijn uitgenoodigd daarvan vóór 25 Junij c. k. schriftelijk opgave le doen aan den inspecteur voor het geneeskundig staats toezigt voor de provincie, waarin de plaats gelegen is, waar zij het exa men wenschen af te leggen; zij die te Rotterdam wenschen geëxamineerd le worden, behooren- zich le wenden tot den inspecteur voor het genees kundig staatstoezigt voor Zuidhollandd". L. J. Egeling-te's Gravenhagc: zij die Meppel verkiezen, lot den inspecteur voor Overijssel en Drenthe, dr, D. Lubach te Kampen. Door den minister van financiën is bepaald dat op 1 Augustus e. k, on volgende dagen te 'sGravenhage examen zal worden gehouden voor de betrekking van landmeter 3" kl. bij het kadaster. 11e commissie tot afne ming van dat examen bestaat uit de hh. A. Bevers, ingenieur verificateur van het kadaster hij het dep. van financiënvoorzitter; J. P. Sprengér van Eyk, ontvanger der registratie; J. J. Slatcrus, J. P. L. Sottlcndijk en B. J. Hiddink, landmeters, leden; de heer Slaterus levens secretaris, Voor de burgerlijke dienst in Ned. Indie is benoodigd een veearts. Deskundigen, in het bezit van een diploma van veearts, verkregen aan 's rijks veeartsenijschool, genegen zieh als veearts aan 's lands dienst in Ned. Indië te verbinden, kunnen zich tot en met 15 Julij 1870, bij gezegeld requestlol het dep. van koloniën wenden. Bij de verkiezing van een lid voor dc provinciale stalen van Zuidhol- iand, in het kiesdistrict IJsselmonde, heeft niemand de vereischle meerder heid verkregen. Er moet eenc herstemming plaats hebben tnsschen de hb. dc Raadt en Molenaar.

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1