LEIDSCIIE COURANT. 1870. VRIJDAG 29 APRIL. N". 100 STADS-BER1GTEIV. ZJe Courant verschijnt dagelijks. Zon- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. j 3.50; mei het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. Het Iverslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaars, luiten de expeditickosten. Afzonderlijke nominees der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De pr|js der Advertentie'» is van 14 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. burgemeester es wethouders van leiden, Noodigen bij deze den ingezetenen dezer gemeente uit, voor zoover zij bewoners zijn van het Noordeinde, het Rapenburg, de Breêstraat en de lloo^ewoerdom gevolg te geven aan de voorgenomen rieuwe nommering der buizen, door het plaatseu van een porcclein cjjferbordje aan denbovcn- dorpel der huisdeur, of op eene andere geschikte plaats aan den hoofd ingang. welke bordjes tegen betaling van 40 cents het stuk, of 55 cents met inbegrip der kosten van vasthechtenverkrijgbaar zijn bij den koper slager J. L. Creyghton alhier; terwijl de noodige aanwijzing omtrent de volgorde der nommers door de Commissie van Fabricage zal worden gedaan. Zij vertrouwen in deze op de algemeene medewerking der ingezetenen te mogen rekenen, waartegen de geringe kosten voorzeker geen beletsel zul len opleveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. i). BRANDELER, Burgemeester. Leides, 28 April 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het aan Gedeputeerde Staten dezer provincie gcrigt request van van Harthop es Zoon, fabriekanten alhier, waarbij zij vergunning verzoe ken om in hunne fabriekgebouwen aan den Nedergelegden Vestwal, wijk I ii°. 97, 98 en 98», kadastraal bekend Sectie F n°. 888, een stoomwerktuig van lage drukking en van 25 paardenkracht te mogen doen plaatsen; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n*. 19); Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten epzigte der information de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Zaturdag den 30stc" April aanstaande, 's namiddags te half twee urenzullende de belanghebbenden vcrpligt zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijlbij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. n. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 28 April 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. ui.nni<;.\Lal\i>sciili minigten LEIDEN. 28 April. De commissaris des konings in deze provincie beeft bepaald, dat het in de maand Junij aanstaande te houden onderzoek van de verlofgangers te land, dat volgens art. 3 van het besluit van 4 October 18G2 in de daarbij aangewezen hoofdplaatsen der militiekantons moet plaats hebben, zal ge schieden: te 'sGravenhage, ligting 1866, Woensdag 1 Junij; ligling 1867, Donderdag 2 Junij; ligting 1868, Vrijdag 3 Junij; ligting 1869, Dingsdag 7 Junij; Deift, Vrijdag 10, Junij: Rotterdam, ligting 1866, Woensdag 1 Junij, ligling 1867, Donderdag 2 Junij; ligting 1868, Vrijdag 3 Junij, ligting 1869, Zaturdag 4 Junij; Schiedam, Vrijdag 10 Julij; Brielle, Maandag 13 Junij: Leiden, Maandag 13 Junij; Gouda, Vrijdag 24 Junij; Dordrecht, Zaturdag 11 Junij; Gorinchem, Woensdag 8 Junij. De Staatscourant bevat het verslag van den raad van loezigl op de spoorwegdiensten over 1869, ingediend aan den minister van binnenl. zaken, De minister van oorlog heeft ter kennis van gegadigden gebragt, dat er voor drie metaaldraaijers gelegenheid bestaat als zoodanig geplaatst te worden bij de compagnie artillerie-werklieden van den constructie-winkel Ie Soerabaija. De adspiranten moeten ongehuwd en niet ouder zijn dan 30 jaren, zij moeten zich, na door het afleggen eener proel hunne bekwaam heid in het vak getoond te hebbenzich voor zes jaren aan de militaire dienst verbinden. Het handgeld bedraagt van ƒ200 tot ƒ400, naar gelang van bekwaamheid. Belanghebbenden moeten zich aanmelden bij den luit.- kolonel, directeur van de artillerie stapel- en constructie-magazijnen te Delft. De Nederl. hoofdcommissie voor de internationale tentoonstelling voor den werkman te Londen heeft bekend gemaakt dat de termijn van inzen ding der opgaaflijsten is verlengd tot 10 Mei e. k. De termijn voor de inzen ding der goederen te Amsterdam blijft bepaald op 4 Junij. De wis- en natuurkundige afdeeling der kon. akademie van weten schappen te Amsterdam zal morgen aldaar eene gewone vergadering houden. Z. M. de koning heeft aan het centraal-comité van den Nederl. weer- baarheidsbond het berigt doen toekomendat het hem heefi behaagdhet ook dit jaar wederom eenige personele prijzen te doen toekomen voor den nationalen schietwedstrijd, bestaande in 12 militaire binocles. liet prov. museum van oudheden in Drenthe heeft, op verzoek van zijn bestuur, van de erfgenamen van wijlen dr. L. J. F. Janssen ten geschenke gekregen eene portefeuille met teckeningen van alle Drentsche hunnebedden, door den heer Janssen zeiven vervaardigdtoen hij Drenthe rondreisde om zijn beroemd boek over de Drentsche huunebedden te schrijven. De heer Janssen tcekende keurig, en het is een eigenaardig geschenk aan Drenthe, deze kostbare collectie teekeningen, eigenhandig door den beroemden man vervaardigd, die nu in Drenthe zelf bewaard zal blijven. De heer Janssen bezat een Europeschen naam in het vak van oudheden. Die collectie teeke ningen is tevens in Drenthe eene aangename herinnering aan dien grooten geleerde, die aan zijn groote geleerdheid eene groole eenvoudigheid en aan genaamheid in den omgang paarde. Het strekt den erfgenamen tot eer, dat zjj op die wijze medewerken èn tot vereering van de nagedachtenis van den waardigen man èn tot verspreiding van kennis en wetenschap, (f. D.) - Te Amsterdam werd eergisteren avond de jaarlijksche bijeenkomst van moderne godgeleerden door prof. RauwenhofF uit Leiden geopend, tcrwjjl daarna de werkzaamheden werden ingeleid door een opwekkend woord van d«. Ph. R. Hugenholtz. De vraag of men in een volgend jaar weder zou vergaderen werd toestemmend beantwoord, maar met meerderheid werd besloten dat tot die bijeenkomst ook leden der gemeente, die der beginselen der nieuwe rigling zijn toegedaanzullen worden toegelaten. D\ A. Révillc gat' in deze eerste zitting een antwoord op de vraag: Wat is er voor ons leerzaam >n de godsdienstige beweging te NeufchStel? De Utrechtsche zendingsvereeniging hield eergisteren hare jaarlijksche openbare vergadering ,in de Domkerk. Den avond te voren had d\ P. Huët pred. te Veenendaal, eene rede gehouden in de Jakobikerk, tot inwijding van het feest. Tot de vergadering in de Domkerk was een groot aantal van zendingsvrienden zamengevloeid uit alle oorden des lands. liet presidium werd waargenomen door d'. Verhoef!', pred. te Utrecht. Onderscheidene sprekers voerden 'iet woord, en bij afwisseling liet zich eene zangverecniging. onder de leiding van den heer C. Uoenen, hooren. Ook had de plegtige inzegening plaats van de zendelingen J. H. Meeuwig en J. F. Niks. welk werk geschiedde door d*. Verhoef!', bijgestaan door al de aanwezige predi kanten, waarna terstond de zangvereeniging inviel met het zingen van I's. 134: 3. De ontvangsten der vcrecniging over 1869 waren gunstiger dan in vorige jaren, namelijk ƒ39,600. Te Gouda is men voornemens Zondag aanst. de opening van de gere gelde dienst op den spoorweg s Ilage-Gouda feestelijk tc vieren! lil eene op de Groole Markt geplaatste muziektent zullen muziekuitvoeringen plaats hebbed. Des avonds zal het stadhuis en andere gebouwen verlicht worden, en vuurwerken worden afgestoken. - Uit Amsterdam wordt omtrent het verblijf van Z. M. den koning ge meld dat eergisteren ten hove diner werd gehouden in de Mozeszaal: de burgemeester en wethouders, de commissaris des konings in de provincie, de militaire commandant der stadde commandant van 's rjjks werf en de bevelhebber in de ls,e militaire afdeeling, kolonel Mac-Leod. waren 's konings gasten. Gisteren werd het diner bijgewoond door de leden van gedep staten en den burgemeester. Tot de soiree werden ongeveer 40 personen nitge- noodigd. 11. M. de koningin heeft gisteren de industrieschool in de Kerk straat en de Ned. bank bezocht; de prins van Oranje heeft een bezoek gebragt aan de Beijersch-bicrbrouwerij aan de Weespcrzijdc. Men verneemt dat tot de plegtigheid van het leggen van den eersten steen aan de sluizen te Schellingwoudeop Vrijdag a. s., behalve de minis ters, uitgenoodigd zijn de oud-ministers Thorbeckc, Geertsema, Heemskerk Az. en Sehimmelpenniiick, die allen tot de kanaalzaak hebben medewerkt. - Te Amsterdam is eergisteren avond de kunstrijderes fraulein Eliiair op de straat voor hare woning gevallenwaarbjj zij eene kleine wonde aan het hoofd bekwam. Zij is onmiddelijk overledenvolgens opgave van een geneesheer ten gevolge der verwonding en van een gebrek aan hel hart. De arrond -regtbank tc Alkmaar lieeft eene 22-jarige jonge dochter ver oordeeld tot 6 weken eenzame opsluiting en ƒ8 boete, wegens gewelddadig heden aan haren vader gepleegdzoodat hij ecu wond aan liet oog had bekomen. Naar men uit Ilarlingen meldt was de haven aldaar gisteren geheel geslote;;. De Engelsche stoomboot Hawk, komende van Huil, was aan den

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1