urycriijc .SJahd. tiering tier bronnen van welvaart, dal daarvan hel gevolg zou zijn. Namens de directie van den Rijnspoorweg werd deze toespraak beantwoord door den heer Ameshoff. Deze trad in ecnc vlugtige herinnering van de geschiedenis dezer aansluiting, en wees op de gewigtige belangen die daardoor bevor derd en de wenschen die daardoor verwezenlijkt werden. Dit feest, zeide hij, was niet een begin van teleurstelling, gelijk wel eens gebeurde, maai de inleiding van de vermeerdering van betrekkingen en genoegens. Daarna noodigde de heer m'. Gevers üeynoot de gasten uit zich te vereenigen in den zoologischen tuin. In dien tuin. die zeer fraai gedecoreerd was, aan gekomen, werden de gasten door eene feestcommissie ontvangen, en dooi den president dier commissie, den heer mr. Wintgens, verwelkomd. Door den heer Ameshofï en door enkele Duitsche en Engclsclie aandeelhouders werd die welkomsgroet beantwoord. Voorts had in den tuin eene matinée- musieale plaats, uitgevoerd door bet. muziekcorps der grenadiers en jagers, onder directie van den heer Dunkier. mjlTKt\LA.\'])SCHli: BKMSGTKN. ESiGELAVD, LONDEN24 April. Te Killarneq, in het graafschap Kerry, heeft de policie zich meester gemaakt van een persoon, M'Mahon genaamd, die door verscheidene lieden is herkend voor dengene, die, vergezeld van anderen, des avonds in hunne woning was binnengedrongen, hen bedreigende en zeggende, dat hij «Rory der Heuvelen" was, een naam veelal als onderteekening geplaatst onder brieven, die met het plegen van eene agrarische misdaad dreigden. De synode der prcsbyteriaansche kerk heelt, na eene discussie, beslo ten het verbod van het gebruik van orgels en van instrumentale mnziek in de kerken in te trekken. De vermist wordende West-Indische stoomboot Venezuelan is den 16'len gepraaid. De aangeboden hulp werd afgeslagen. Te Dublin heeft zich een ambtenaar der posterijen schuldig gemaakt aan een dielstal van aangeteekendc brieven, ter waarde van 1500 Volgens berigten uit Manilla heeft aldaar een groote brand gewoed, die eene schade i y2 millioen dollars heeft veroorzaakt. Te Buenos-Ayres heeft den 9llcn Maart 11. een allerhevigste wolkbreuk plaats gehad, die door een vreeselijkcn orkaan is gevolgd. De ochtend van dien dag was regenachtig geweest; doch tegen 5 uur begon de regen in stroomen te vallen; vier uren later nam de regen toe, en geleek hij een zondvloed. Verscheidene lieden, die het Torccro poogden over te steken, kwamen in hunne rijtuigen om. Op den hoek van Suipacha en Cordoba werd een rijtuig door den stroom medegevoerdde koetsier ontkwammaai de passagiers en de paarden verdronken. In sommige huizen drong zooveel water, dat de vloeren onder het gewigt bezweken; te 10 ure hield deregen op, maar te 11 ure stak een orkaan op, welke tot 2 ure in den ochtend aanhield. Verscheidene groote schepen waren van de ankers geslagen en hadden op de kust schipbreuk geleden; 72 walvisclibooten waren gestrand of vergaan. Minstens 20 personen zijn in de stad en op hel strand omge komen: de schade, aan eigendommen loegebragt, is op 1 a 1 'k millioen gulden begroot. Volgens berigten uit Mexico was het congres aldaar weder zamenge- komen, en had de president Juarez de buitengewone magt, die hij van de nationale vertegenwoordiging ter demping des opstands had ontvangen, ne- dergelegd, daar hij den opstand meester meende tc zijn. Er waren nog wel hier en daar gewapende benden tegenstanders der regering op de been; doch ernstig gevaar scheen er niet meer te duchten. FRAVKR IJ K. PARIJS, 24 April. Rij besluit des keizers, van 23 dezer, is het Fransche volk opgeroepen om den 8S,C" Mei aanst. zijn oordeel over de nieuwe constitutie uit te spre ken, en wel door te stemmen voor of tegen een plebisciet van dezen inhoud: »Het volk hecht zijne goedkeuring aan de Iiberare hervormingen, sedert 1860 door den keizer met de medewerkiug der liooge staatsligchamen in de constitutie -gebragl; en het bekrachtigt hel senaatsbesluit van 20 April 1870." Ook is verschenen eene proclamatie van den keizer aan het Fransche volk. In dit staatsstuk wordt gezegd, dat de constitutie van 1852, door 8 millioen stemmen bekrachtigd, aan Frankrijk 18 jaren rust en voorspoed heeft geschonken. De achtereenvolgende wijzigingenwelke sedert hebben plaats gevondenhebben evenwel de grondslagen van het plebisciet aange tast en het is derhalve volstrekt noodzakelijk, dat het nieuwe constitutio nele verbond door het volk worde goedgekeurd. «Geeft mijzegt de kei zer, «een nieuw bewijs van uw vertrouwen door een goedkeurend votum uit te brengen; gij zult daardoor de bedreigingen der revolutie verijdelen, orde en vrijheid op een hechten grondslag vestigen, en in de toekomst de overdragt van de kroon aan mijn zoon vergemakkelijken. Gjj waart'in 1851 bijna eenstemmig om mij eene uitgestrekte magt tc vcrleencn; komt thans even talrijk op om de nieuwe orde van zaken te bevestigen. Aan mijn oorsprong getrouw, zal ik mij van uwe denkbeelden doordringen en mij door den wil, welken gjj hebt te kennen gegeven, sterker gevoelen in mijne taak, om zonder ophouden te werken voor den voorspoed en de grootheid van Frankrijk." Het officiële blad bevat eene circulaire van den minister van binnen!. zaken aan de prefecten, houdende instrucliën omtrent de vrije uitoefening van het regt van vereeniging. Dit regt zal, onder dezelfde voorwaarden als bij de verkiezing van afgevaardigenbeginnen met den dag, waarop het besluit is verschenen, en eindigen vijf dagen vóórdat de stembus geopend wordt. De Union en de Gas. de France maken een manifest van de beide I legitimistische vergaderingen bekenddie dezer dagen zijn gehouden. De Union raadt aan, van de stembus weg te blijven; de Gas. Je Fr. is voor hel uit brengen van een negatief votum. Het centraal comité, opgerigl om de stemgcregtigde bevolking des rijks omtrent het plebisciet in te lichten en gunstig daarvoor te stemmen, denkt twee millioen Ir. te zullen behoeven voor de kosten van drukwerk, brief port, enz. Het heeft reeds ruim de helft dier som door bijdragen en in schrijvingen van belangstellenden Verkregen. Het wil voor zijn doel een eigen dagblad, le Plebiscite gehcelen, oprigten en het alom voor zeer ge ringen prijs of om niet verspreiden. SPANJE, De hertog de Montpensicr is te Scvilla met geestdrift ontvangen. Alle notabiliteiten van de provincie hebben hem bezoeken gebragt en van het militair muziekcorps ontving hij een schitterende serenade. ITALI E. - De patriarchde aartsbisschoppen, bisschoppen en monniken der Gricksche kerken hebben naar Konstantinopel gelelegraphecrd dat zijzich te Rome bevindendeverlangen door de Porte tc worden beschermd ten einde in vei ligheid Rome te kunnen verlatendaar de Romeinsche policie hen had be dreigd en een hunner zelfs reeds had mishandeld. PRCISSEX. BERLIJN, 24 April. De bonds-kanselier heeft bekend gemaakt dat uit een aanval van zec- roovers op de Duitsche bark Apen radein de Oost-Aziatische wateren, op nieuw is gebleken dat de vaart aldaar niet veilig en derhalve eene behoor lijke uitrusting ter verdediging van koopvaardijschepen noodzakelijk is, opdat zij niet weerloos zijn prijs gegeven aan het gevaar, waaraan zij aldaar tel kens blootslaan. De in die wateren gestationeerde oorlogschepen kunnen niet overal tc gelijk zijn, om koopvaardij-bodems tegen dergelijke aanvallen te beschermen. Daarom worden de belanghebbende eigenaars of reeders aangemaand, te zorgen dal de voor die vaart bestemde schepen behoorlijk zijn voorzien van eene wapening, waardoor zij zich in dergelijke gevallen kunnen verweren. - - Volgens herigten uil Varzin is de toestand van graaf von Bismarck aanmerkelijk verbeterd. De koers, waartoe liet huis Rothschild te Frankfort de 5 pCt. Wur- tembergsche leening heeft gesloten, bedraagt 99 y8 pCt. Het stoffelijk hulsel van de hertogin van Berry is, overeenkomstig hel uitdrukkelijk verlangen der overledene, in allen eenvoud en stilte bijge zet op het kerkhof van het dorpje Mureck in het Oostenrijksche gewest Stiermarken. PEKTELEGRAAF. 'sGRAVENIIAGE, 25 April. Bij den staf der artillerie zijn benoemd: tot generaal-majoor directeur van het materieel, kolonel op nonactiviteit von Reuschen; kolonel, luit.-kolonel Gerlach kommaudant der kon. mil. akade- niie; luit.-kol., majoor Verlieije van Sonsbecck, directeur stapel en constructie magazijnen; majoor Cox, directeur der pyrotechnischeschoolmajoor Nisée, inspecteur der draagbare wapenen: tot majoors, de kapiteins Wimmer, van het 2,le reg. vest. art., Bosch, magazijnmeester te Willemstad, en Altheer, magazijnmeester tc 's Bosch. Bij het reg. veld-art. tot luit.-kol., majoor de Man; tot majoor, kapitein van Gheel Roell, beiden van bet corps. Bij het le reg. vest.-art. tot luit.-kol., majoor Jacobs van het 2J'tot majoor, kapitein ridder van Rappard, van het reg. rijd. art. Bij het 2e reg. vest. art.: tot kom., luil.-kol. van Exler reg. veld.; tot luit.-kol., maj. luioop van de staf; tot majoors dc kapiteins Onncn en Rauws van het reg. veld-art. Bij hel 35 reg. vest.-art. tot kolonel-kommandant, luil-kolonel van Oldci - barnevcld; tot luit.-kol., majoor Veeckens, kommandent corps pontonniers; tot kommandant van het corps pontonniers den majoor Camp van het Ist-' reg. Gepensionneerdgen.-maj. Launspach, kolonel van der Meer de Walche ren,! kolonel PelsRijcken. luit.-kol. Swaving. luit.-kol. ridder van Rappard, majoors Kraayenhoff en Sikkcns. FLORENCE, 24 April. In officiële berigten uit Athene wordt bevestigd, dat de roovers in Griekenlandvervolgd wordende door troepeneen ltaliaansch diplomaat en dc overige vreemdelingen, die zij als gijzelaars bewaard hadden vermoord hebben. PEST1123 April. In den afgcloopen nacht is dc spiritus-fabriek in Oud- Ofen door brand vernield geworden. De vlammen braken uit in het machi- nengebouwmet eene ontploffing waarvan dc oorzaak onbekend is. Tot op dezen oogenblik zijn veertien lijken en vier zwaar gekwetsten onder dc puinhoopen te voorschijn gehaald. ROME, 24 April, liet concilie heeft met algcmcene (664) stemmen het geloofs-schema aangenomen. <Jcliou(lcii Vcrkoopiiig van onroercuile guederen, in liet Ileeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 23 April. Notaris A. J. Rijsuouweiite Soeterwoude. Achttien Huizen en Erven, sommige met open Grond en een gedeelte in zekere poort. Vier gelegen aan de noordzijde van het Galgewater, als: wijk V, n". 283, Sectie B, n°. 1622, wijk V, nos. 288a en 288?, Sectie B. n°\ 16211623en 1629wijk Vn". 2886Sectie Bn°. 1024 en wijk V, n». 288.s, Sectie B, n". 1641 en veertien gelegen in zekere poort aan de noordzijde van het Galgewater, als: wijk V, n°. 288c, 288tf, 288e, 288/, 288/j, 288; lot en met 288r, Sectie B, n°. 1625, 1626, 1627, 1628, 1030.' 1631 1632, 1634 tot én met 1640 gecombineerd. Kooper 1. Imans. ƒ6029' ONDERTROUWD: W. Machoel, jm. 36j.en T. R. Beuth ,jd.28 j. H. J. ear lier, jm. 2 lj. en J. van der Waals, jd. 21 j. W. Verver, jm. 27j. en J. Fakkel, jd. 25 j. A. Kret.jm. 21j.cn E,Dee, jd. 26j. C. van der llain jm. 21 j. eii E. Zaalberg, jd. 18 j. N. van der Lee, jm. 30 j. en J. Wesseling de Berg', jd. 32 j. - D. C. Gordeauwed'. 40 j. en J. van Rijswijk, jd. 33 j. M'. J. Meinesz jm. 23 j. en L. J. S. Greve.jd. 21 j. J. N. Geyer.jm. 30j. en D. C. Waterreus, jd. 35 j. A. Lems jm. 28 j. en J. II. Stotyn. jd. 23 j.

Leydse Courant | 1870 | | pagina 3