LKiDSCIi; COURANT. 1870. X' 87 DLVGSDAG 26 APRIL. STA DS-BERIGTEN. KOHIER DER PLAATSELIJKE DIRECTE BELASTINGEN, 1870. B1NNENLANDSC1IE BERIGTE.N. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Hel 'verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expediliekosten. Afzonderlijke no miners der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. 11- I - l .1 i la.m.—immr.r 7ïiiÜBii 'i i7 11 I ~iHlI ■M l l"l I I burgemeester en wethouders van leiden, Gezien art. 264 der wet van 29 .lunij 1851 Staatsblad n°. 85); Doen te weten, dat het kohier van de plaatselijke directe belasting over 1870 op heden voorloopig is vastgesteld, en van heden tot en met den 28s,en April aanstaande ter Secretarie dezer gemeente (financiële afdeeling), van 12 tot 3 uren, voor een ieder ter lezing is nedergclegd. En zal deze door plaatsing in de Leidsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 14 April 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te we ten, ter voldoening aan art. 228 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), dat alle pretensiën over het jaar 1869, ten laste der gemeente, vóór of op den laatsten Junij dezes jaars moe ten worden ingeleverd, en dat de vorderingen, welke niet binnen den genoemden tijd zijn ingediend, voor verjaard en vernietigd zullen worden gehouden. En zal deze door plaatsing in de Leidsche Courant worden af gekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, v. d. BRANDELER, Burgemeester. 21 April 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEIDEN, 25 April. De staals-commissie voor de herziening der wetgeving op de eigendoms- overdragt van onroerende goederen, op het hypotheek-stelsel en op het no taris-ambt, ingesteld bij kon. besluit van 9 Fcbr. 18C7, n\ 58. hield op Donderdag 21 April 11. hare 43'lc en laatste zitting, waarin het door haar aan den koning uit te brengen rapport is vastgesteld. Bij dat rapport zijn gevoegd twee wels-ontwerpenhet éene tot wijziging en aanvulling der be palingen van het burgerlijk wetboek, liet wetboek van koophandel en dat van burgerlijke regtsvordering ten opzigte van onroerende zaken en hypothe ken, het andere houdende eeue geheele nieuwe wet op liet notaris-ambt, beiden vergezeld van uitvoerige memoriën van toelichting; en voorts twee ontwerp-besluiten tot uitvoering van de voorgestelde wetten. De commissie eindigt haar rapport met het verzoek aan den koningdat haar arbeid waaraan, behalve het werk in de afdeelingen en subcommissiëndrie en veertig zittingen besteed zijn, zal worden gedrukt en algemeen verkrijgbaar gesteld. De minister van binnenl. zaken heeft dezer dagen geantwoord op het adres der commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs te Amsterdam betreffende de eind-examens der hoogere burgerscholen. Wat het verzoek tot splitsing van het diploma betreft, de minister verklaart daaraan niet te kunnen voldoen, zonder dat vooraf de wet van 2 Mei 1863 op dit punt de noodigc wijziging heelt ondergaan, terwijl het niet in zijne bedoeling ligt, voor het tegenwoordige tot eenige wijziging dier wet een voorstel te doen. De minister is echter bereid het tweede verzoek der commissie, om even zeer een diploma verkrijgbaar te stellen voor hen, die met het oog op de handelsschool te Amsterdam een voldoend examen afleggen in de handels wetenschappen in nadere overweging te nemenook met liet oog op enkele andere gemeenten, waar ten behoeve van den handelsstand aan het onder wijs in de hoogere klassen der burgerschool eene meer speciale rigting wordt gegeven. Men verneemt dat het geschenk aan 11. K. II. prinses Maria der Neder landen ter gelegenheid van haar huwelijkbestaan zal in een bijbelen voorts, dat de bijdrage per persoon, om het geschenk nationaal te maken, op 10 cis. gesteld is. Bjj de overhandiging van het geschenk zal een album gevoegd wordenbehelzende de namen der inschrijvers. Zaturdag 11. is te Utrecht het natuurkundig examen, gehouden in het physiologisch laboratorium aldaar, ten einde gebragt. Sedert de laatste me- dcdeeling, werden nog 12 adspiranten geëxamineerd2 in het eerste gedeelte, 10 in den geheclen omvang van het natuurkundig examen. Naar men verneemt bestaat bij de directie van den Hollandschen spoor weg het plan om met de aanst. zomerdienst alle retourbilletten geldig te verklaren voor den dag van uitgifte en den daaropvolgenden dag. Men verwacht spoedig eene nieuwe promotie bij het leger. Commissarissen der Maatschappij van Weldadigheid hebben tot secre taris bij die maatschappij benoemd den heer L. W.van Os, te Frederiksoord. De familie van mevr; Slorm-van der Chijs heeft van den Ned. consul te Palermo een eenigzins geruststellend antwoord ontvangen op haar schrij ven, waarbij zij, zoo mogelijk, eenige inlichting verzocht omtrent deze ge achte reizigster. Dat antwoord was van den volgenden inhoud: »ln ant woord op uw brief van 12 dezer gevoel ik mij gelukkig u te kunnen mede- deelen, dat mevr. Storm, uwe zuster, Palermo in eene volmaakte gezond heid heeft verlaten in het einde van Maart en zich toen naar Napels heeft begeven. Zij was naar Girgenti geweest en begaf zich uit die plaats naar Tunis, van waar zij weder in volmaakte gezondheid is teruggekeerd. Ik geloof alzoo dat gij te haren opzigte volkomen gerust kunt zijn." Volgens de Delftsche Cour. bevindt mevr. Storm zich gezond en wel in het zuiden van Italië en kan zij des noods in vier dagen weder te huis zijn. Wij vernemen uit Rotterdam, dat uil het wrak van liet schip llndina, van Baltimore, liggende in de rivier onder de Boompjes, dat aldaar in den nacht van 16 op 17 Februarij totaal is afgebrand, nog steeds eenige bescha digde koopwaren worden opgevischt. Daar het onmogelijk is dit wrak in zijn geheel of bij gedeelten uit liet water te brengenvreest men er toe te moeten overgaan het in de lucht te laten springen. Men meldt uit Vlaardingen: Met zorg zien de reeders het aanstaande haring-saizoen te gemoet, daar men berekent dat door de groote uitbreiding der haringvloot, men een getal van ongeveer 4- h 309 ervaren zeelieden uit alle oorden des lands zal moeten zamenrapen. Dat hieraan groote kosten verbonden zijn, laat zich gemakkelijk begrijpen, maar het ergste is, dat men even als het vorige jaar zich genoodzaakt zal zienzijne schepen met een soort van Oldenburgsche landlieden te bemannenin plaats van met ervaren zeelieden. Te Amsterdam is in 76-jarigen ouderdom overleden de heer D. Borski, oud-lid van de kamers der slaten-generaal. Men meldt van het Kralingsche Veer: Sedert eenige dagen heerseht er aan onze markt veel leven en bedrijvigheid bij den inkoop van elft, welke in zeer ruime mate is aangevoerd. Van verschillende plaatsen, maar voornamelijk van Rotterdamkomen dagelijks lal van handelaars hier om zich van den aanvoer te verzekeren en blijven daardoor de prijzen zeer hoog, vooral in verhouding tot de belangrijke aanvoeren. Gedurende de laatste weck zijn duizenden elften hier aangevoerd en bereikten het cijfer van 11000 stuks. De prijzen, in het begin dezer week ongeveer 50 ets. daalden tot omstreeks 35 ets per stukofschoon ook enkele koopen hooger betaald werden. Als men nagaat, dat er dagelijks nog duizenden elften van Gorincliem, Woudrichem. Ilardinxveldenz., naar Rotterdam worden ver zonden, dan kan men zich een denkbeeld vormen van de groote consumptie aldaar en in den omtrek. Te Arnhem is in de vorige week door de vereecniging van onderwijzers in de gymnastiek in Nederland eene vergadering gehouden. Daarin is over verschillende belangen van het onderwijs in de gymnastiek van gedachten gewisseld, en o. a. besloten, onder redactie van het bestuur van wege de verceniging, een jaarboekje uit te geven, hetwelk in 1871 voor hel eerst verschijnen zal. Dezer dagen is aan boord van de stoomboot Admiraal de Ray ter, ter hoogte van llaaften, eene vrouw die moest worden overgebragt naar het krankzinnigen gesticht te Dordrecht, aan hare geleiders ontsnapt en in liet water gesprongen. Niettegenstaande de in het werk gestelde pogingen van de bemanning der boot om haar te reddenis zij verdronken. Het V. D. meldt, dat de wolf, waarop in sommige plaatsen van ons land jagt is gemaakt, gebleken is geen wolf, maar een hond te zijn. In de omstreken van Beusichem heeft men het dier geschotenen toen bleek de vergissing. Men schrijft uit Leeuwarden: In sommige bladen wordt bcrigt, dat de Frieschc vereeniging voor volksonderwijs eene Ncderlandsche verceniging staat te worden en dat de jaarlijksche algemecnc vergadering dit jaar te Amsterdam en niet, zooals voorheen, te Leeuwarden zal worden gehouden. Naar men verneemt is dit berigtzoo niet geheel onwaar, ten minste als zeer voorbarig te beschouwen. Gedachte vergadering, die telkens in de pink-

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1