PER TELEGRAAF. ADVERTENTIES Te Tours is thans het verblijl vrecselijk duurmen kan de prijzen die voor alle artikelen bedongen worden afleiden uit den prijs die voor logies wordt betaald, t. w. 25 a 30 frs. per dag. Ecnige personen die wat laat zijn gekomen moeten zich behelpen op zolders en met eenig stroo als rustbed. In een spoorwegrijtuig van Marseille naar Lyon is dezer dagen weder een misdaad gepleegd, die overeenkomt met die, waarvan dr. Constanlin ten vorigen jare het slagtoffer was. Een zeker persoon, broeder van een geacht handelaar te Marseille, nam in een rijtuig 2e kl. plaats naar Lyon, om zich van daar naar Straatsburg te begeven. In het rijtuig vond hij twee perso nen. die hij niet kende, maar wien hij volstrekt geen misdadige voornemens toeschreef. Ten 2 ure 's nachts, toen hij zich te slapen legde, grepen dc beide personen hem aan, mishandelden hem, bonden hem en berooiden hem van alles wat hij bij zich had, zelfs van eene decoratie die hij droeg. Een paar uur later kwam de reiziger, die in bewusteloozen toestand was ge raakt, weder tot zich zeiven en verhaalde, aan het naaste station gekomen, wat er met hem was gebeurd. Doch de beide misdadigers waren toen niet meer te vinden. IPA1VJE. In weerwil van de pogingen der republikeinsche partijom het volk tegen de conscriptie op te zettenneemt de regering de noodige maatregelen om de loting tot aanvulling van het leger door te zetten. De minister van buitenlandsche zakeu heeft het voornemen te kennen gegeven om bij de eerste goede gelegenheid onderhandelingen met Engeland te openen, ten einde de teruggave van Gibraltar te verkrijgen. ITALIË. In een schrijven uit Rome aan de Kötn. Zeit. wordt gemeld dat het jongste geschrift van den bisschop van Orleans tegen de vaststelling der onfeilbaarheidsleer te Rome bekend was geworden en dat er onder de minderheid der concilie-leden besloten was eene gezamenlijke verklaring tegen dat leerstuk te rigtenhet viel hun echter moeijelijk zich omtrent den inhoud van die verklaring te verstaan. De heer Veuillot, in de linivers over het schema van het onfeilbaar heids-dogma sprekende, zegt dat ook dit schema weder spoedig wereldkun dig is geworden. Het was aan de policie gebleken dat een dagblad-corres pondent het stuk van een der legation te Rome had bekomen, zich met den spoortrein naar een lelegraaf-bureau op Italiaansch grondgebied had begeven en het van daar aan de Köln. Zeit. had overgeseind. De legation wisten zich in het bezit der stukken te stellen nog voor dat die in de handen der leden waren gesteld. Volgens een schrijven uit Rome aan het Journ. de. Briix. heeft de Paus zichna het bekend worden van den dood van den heer de Montalcm- bert, op eene publieke audiëntie aldus uitgelaten: "lieden overleed in Frank rijk een maii die zeer groole diensten aan de kerk bewezen had. Het was een liberaal katholiek. Wat zijne laatste woorden en gedachten geweest zijn weet ik niet; maar ik weet. want het stond te lezen in eenen onlangs van hem uitgeganen brief, dat die man eenen grooten vijand had, namelijk den hoogmoed." OOiTEAKIJ K. Men verneemt dat nu weder de minister van binnenl zaken zijn ont slag heeft gevraagd en dat hem dit verleend zal worden. De aftreding van den heer Giskra zou het gevolg zijn van het in den ministerraad genomen besluit om de hervorming van het kiesstelsel niet meer in de tegenwoordige zitting van den rijksraad in behandeling te brengen. De werkstaking, der zetters en drukkers te Weenen heeft een einde genomen en de uitgave der couranten kan weder op de gewone wijze plaats hebben. Het tarief der lootten heeft eene herziening ondergaan, PARIJS, 22 Maart. In het wetgevend ligchaam heeft de commissie tot onderzoek van het wets-ontwerp van den heer Picardtot hervorming van de gemeentebesturen te Parijs en Lyon. haar rapport uitgebragt; de com missie concludeert tot terugzending van hel ontwerp naar de al'deelingen. In antwoord op de verklaring des ministersheeft de heer Garnier Pagès aan gekondigd. dat hij in de volgende week zijn ontwerp tot regeling van het linanciecl beheer der stad Parijs zal indienen. Vervolgens is de discussie over het voorstel tot afschaffing van dc doodstraf voortgezet. CREUZOT, 23 Maart. De werklieden van twee'der voornaamste groeven hebben gisteren den arbeid geslaakten hem heden nog niet hervat. Men gelooftdat deze hernieuwde storing het gevolg is van de ophitsingen van vreemke raaddraaijers. TOURS. 23 Maart. Tweede zitting van het hooggeregtshof. Voornaamste punten van hel getuigenverhoor: Pignet, rentenier, verklaart het lijk van Noir te hebben opgenomenFonviellc heeft hem gezegd dat Noir niet gewa pend was. Fonviellc ontkent een gesprek met Pignet gehad te hebben. Labruyère en Cassagnac verklaren hel spoor van een slag of klap op 's prin sen linkerwang te hebben gezien. Dr. Pinel heeft gcconslateerd dat ach ter het oor een slag is toegebragtdoch hij meende dat dc roode plek eerder een gevolg van eenig geworpen of geslingerd voorwerp, dan wel door een klap veroorzaakt was. Deze getuige legt eene verklaring af die in strijd is met de verklaringen van Labruyère, Casanova en de Gravi, welke eenstem mig zeggen dat op 's prinsen linkerwang een kneuzing merkbaar is geweest. De prins verklaart dat hij achter het oor niets gehad heeft. Morel, genees heer van den prins, heeft het toebrengen van slagen op 'sprinsen linker- kiunebak geconstateerd. (De verklaring van dezen getuige verwekt vrolijk heid onder dc aanwezigen). De voorzitter gebiedt stille en zal het publiek de zaal doen ruimenals het zich niet rustig houdt. Dr. Tardieu gelooft dat dc prins op grooleren afstand dan van een meter geschoten heeftook deze getuige heeft eene kneuzing op den linkerwang waargenomen. Nu volgt een discussie tusschen de advocaten en d\ Tardieuover de rig- ting van het scnot dat door Fonviellcs paletot is gegaan. DC Bergeron legt eene verklaring af overeenkomstig met die van dr. Tardieu. De apothe ker Morlreux getuigt dat Fonvielle, voor het lijk staande, verklaarde dat de prins aan Noir een klap gegeven heeft, maar niet sprak van een klap door Noir aan den prins gegeven. ür. Samzenilh verklaart Fonvielle te heb ben hooren zeggendat de prins een klap heeft gegeven of willen geven naauwkeurig kan getuige zich de zaak niet herinneren. Niettegenstaande de pogingen der vijanden van eene schielijke en zekere eigenhulp, en hoewel gelijksoortige huismiddelen talloos verschijnen, staan de volgens het voorschrift van den Professor in de medicijnen Dr. UARLESS en naar geweten bereide STOLL WERCK'sehe Borst-Bonbons tot lieden 'olkomen onbereikbaar daar. De 30-jarige steeds toenemende consumtie is het zekerste bewijs voor de deugdelijkheid van het fabrikaat, hetwelk aan alle borstlijders niet genoeg kan worden aanbevolen, iSurgct'iijkt: iatAtib. Van 1? tot en met 23 Maart 18ïO. BEVALLEN: J. van der Blijgeb. Vogelzang, Z.E. C. C. Vergunst, geb. van der Klugt, Z. - J. Simons, geb. Tiele, D. E. van Leeuwen, geb. Kriek I). E. W. Taffijn, geb. van der Worm, Z. A. SIoos, geb. van de Wetering, Z: E. Teske, geb. Lilt, D. S. Kapaangeb. Schreuder, D.-- J. de Koning,geb. Baartmans, Z. M. A. F. Jasperse, geb. Üdo, Z. P. van Riet. geb. Ouwerkerk, I). J. M. ltijsbergen geb. Zandwijk, D. - J. Simons, geb. Brcedeveld, Z. --- i C. Meerburggeb. van Beek1). J. van VVeerengeb. VerverZ. E. C. Duy- verman geb. PhilippoI). -- W. J. C. der Kinderengeb. MuusersD. C. van 'Campen, geb. Lacourt.ü. M. J. Blansjaar, geb. van den Bosch. D. F. Ver hulst, geb. Wittenaar, Z. N. A. Klein, geb. Fles, D. A. P. Le Poolc, geb. Mulder, Z. GEHUWD: M. I. de Jong, wedr. en C. G. Gerrits, wed'. A. Tuinhofde Moed, jm. en C. van den Wijngaardjd. OVERLEDEN: M. M. Schreuder. 71 j. P. A. Schaap, D.3 m. P Buiten dijk. Z.8 m. W. F. Miog, Z., 15 m. -• J. W. Jong, Z.3 j. II. T. Bochmer, D., 3 j. L. van den Berg, D., 5j. II. Ouwerkerk, 5 j.H.Krancveld, Z.9 m. M. van der BlomD.3 j. I. M. van Lis, D., 3 m. A. G. ten Haaff, wed. C. G. van Donk, 76j. W. Sinteur, Z.4 m.J. J. van der Reyden, Z. 18 j. J. C. Swart, 50 j. P. van Tongeren, Z., 5 j. H. A. Meijer,57 j.- J. Jansen, wed. C. Bekooi73 j. 1. P. Privé, Z.,5 j. J. van der Keur, D. ,5j C. W. Terwogt, D., 12 d. J. Heykoop, D. ,3 j. A. II. van der Voorden Z. 3 m. C. J. Cornet, geb. Persoon, 49j. -.1. S. Noest, D..4j. J Guley.Z., 2 m. E. Kriek, D.3 j. G. Ouwerkerk, Z.3 j. E. Duyverman, D. 19m. C. Vilders, D.19 m. J. L. Pont, Z.2 m. M. W. van StrienD.3 w. A. N. van Leeuwen Z.9 m. M. S. Dreef, D.22 m. - - M. NieuwenhuizenD. 19 j. - 11. J. M. Tegelaar, D.3j. A. van Leeuwen D.11 m. C. M. T. Pont, D., 6 j. C. Pommé, wed. F. D. Meijer, 82 j. G. Krul, geb. van Ouwendijck 40 j. J. L. W. van LeeuwenD.5 m. - W. van Riet, 54 j. T. Jacobs, D. 20 m. J. M. de Vos. Z.14 d. A. A. van Rijzen, D.13 m. OPGAVE VAN BRIEVEN, wejke in de tweede helft der maand Febrnarij door hel postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd warenop de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: K. van Leeuwenhoven, te Achthoven; D. v. Dijk, J. de Wilde, v. d. Horst, J. L. Bruss, allen te Amsterdam: Gebr. Clerwort, te Eschwege; van der Kok, te 'sGraveuhage; J. F. Verschuuren, te Groenen dijk; A. Bulk, te Haarlemmermeer; 11. Groenhout, te Harmelcu; den Broe der, te Leeuwarden; M. v. d. Veer, te Leiden; P. G. Verbaan, te Ommer- schans; G. J. G. J Schouten, te Rhenen; P. Langevcld, te Sassenheim; G. Vlieg, te Sloten; W. v. Dieren, te Steenwijk; J. Mooijers, P. Vaal, beide te Voorhout; P. v d Blom. te Vennep; A. S. Baiker, te ZutphenJ. Broeksma, te Zwolle; B. Franke, M. Been, beide niet vermeld; A. dé Groot, te Zwartsluis. Voorspoedig bevallen van een Zoon ANNA LE POOLE MULDER. Leiden, 23 Maart 1870. Voorspoedig bevallen van een Zoon K. S. BOTTEMANNE DE NEVE. 23 Maart. Algemeene kennisgeving. Mejonkvrouwe BOGAARD betuigt haren welmeenenden dank voor de vele bewijzen van deelneming hij het overlijden van hare Schoonzuster, Mevrouw [BOGAARD, geb. DYCKMEESTERondervonden. De Ondergeteekende bericht bij deze, onder dankbetuiging voor het tot dusverre genoten vertrouwen, dat hij zijne Scheepstimmerwerf, lig gende aan den Nieiiwen Rijn alhier, en beheerd geweest door D. LEFEBRE, heeft overgedragen aan den Heer 3. TAX LOO, die, blijkens de onder staande advertentie, van heden af deze zaak voor zijne rekening zal voortzetten. Leid«.n, Maart 1870. D. LEFEBRE. Blijkens de bovenstaande advertentie de Scheepstimmerwerf van den Heer D. LEFEBBE hebbende overgenomen, neemt de Ondergeteekende de vrjjheid zich, voor alles wat tol het werk behoort, beleefdelijk in de gunst zijner Stad- en Landgenooten aan te bevelen, hopende door eene soliede en prompte bediening zich het vertrouwendoor genoemden Heer zoo ruimschoots genoten, volkomen waardig te maken. Leiden, Maart 1870. J. VAX LOO. I Die iets te vorderen mogt hebben van den boedel van wijlen den Zeer Eerwaarden Heer HENR1CUS VAN ESSEN, R. K. IV. en Rector van het Weeshuis te Oegsigeesl, wordt vertocht daarvan vóór den 31""' Maart e. k. opgave te doen, hetzij ten sterf huize te Oegsigeesl of wel ten kantore van den tweeden Ondergeteekende, Groote Krocht, Wjjk V, Nv 693, i te Haarlem. A. M. C. J. SWINKELS, W. M. VAN BEMMEL, Excc.-Tcst. Allen die iels te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan Mejufvrouw JOHANNA PETRONELLA GERAllDINA BAKE, te Leiden op den !3Maart 1870 overleden, worden verzocht daarvan voor 5 April 1870 opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris M'. U. OBliËEN, te Leiden, Oude Singel, V, N\ 348. Allen die iets te vorderen hebben van of verschnltfipd zijn aan de nala tenschap van Mevrouw M. G. F. ROUSCHER, Weduwe van den Heer A. .1. SCHADE VAN WESTRUM, gewoond hebbende te Leiden en aldaar op den KM'" Maart dezes jaars overledenworden verzocht daarvan opgave ol' betaling le doen ten kantore van M'. A. J. WIJNSTROOMAdvocaat en Notaris tc Leiden.

Leydse Courant | 1870 | | pagina 3