LEID8CHE COURANT. MAANDAG 21 MAART. STADS-BER1GTEN. PER TELEGRAAF. ADVERTENTIEN. 1870. N°. 67. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3..franco p.p. ƒ3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor j2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advert entién is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant behoort een BIJVOEGSEL. Ter Gemeente-Secretarie alhier zijn, tegen betaling van vijf cents, verkrijgbaar gedrukte exemplaren van de missive van de HH. J. W. F. Conrad e. s.houdende wederlegging der bedenkin gen door de Vereeniging tot verbetering van de volksgezondheid alhier ingebragt tegen het door hen ingediend rapport omtrent da rioleering en waterverversching binnen deze gemeente. De BURGEMEESTER ex WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 24""1 Fcbruarjj 1870, is vastgesteld de volgende TERORDENINC1 houdende wijziging der Algemeene Policieverordeningvast gesteld den 24sltn October 1867. Art. 1. Art. 95 der Algemeene Policieverordening wordt gewijzigd, zoo dat het luidt als volgt: »De bruiker van een bewoond perceel, die bij onreinheid van dat gedeelte der openbare straat dat voor dat perceel gelegen is of daaraan grenst, nalaat voor de reiniging daarvan zorg te dragen, zal na bekomen aanzeg ging van wege het Iloofd der policie tot reiniging zijn verpligt, binnen den tijd van twaalf uren na de aanzegging. liet zand, dat bij herstelling der straat daarop gestrooid wordt, mag gedurende de eerste vier weken daarvan niet worden weggeveegd." Art. 2. De Verordening van den I3dcn Juli) 1868 Gemeenteblad n*. 9), houdende wijziging der Algemeene Policieverordening vastgesteld den 24sltn October 1867 Gemeenteblad n". 12), wordt ingetrokken- Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zjjne openbare vergadering van den 24i,e" Februarij 1870. De Burgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten ggn Zuid-Ho|laud, volgens hun berigt van den 8S,"> Maart 1870, B. 11°. 1279 (4' afd. A), G. S. n». 49, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar hel behoort, den 19JeD Maart 1870. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. n. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTERxx WETHOUDERS vax LEIDEN, Gezien het aan Gedeputeerde Staten dezer provincie gerigt request van Coexkaad Zeyst, perser en glanzer, thans wonende te Amsterdam, waarbij hij vergunning vraagt tot het doen plaatsen van een stoomwerktuig van 4 paardenkracht, alsmede van eenige gemetselde verwfcetels, tot het uitoefe nen cener perserij en glanzerij in het perceel in de Baatslraat, geteekend wijk V n". 524 B kadastraal bekend Sectie B. n". 895: Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n". 19), rakende vergunningen ter oprïgting van sommige fabrieken en trafieken Doen te wetendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bjjgelegene en belendende panden, ten opzigte der information de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raailhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 24,te" Maart aanstaande, 'svoormiddags te el/ uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijlbij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 19 Maart 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. JAGT EW VÏSSCHEHIJ. De BURGEMEESTER VAN LEIDEN brengt bij deze ter kennis van hen, die zich voor het aanstaande saizoen 1870/1 in het bezit wenschen te zien van Jagt- of Vlschacten, of wel van eene koslelooze vergunning lot uitoefening der visscherijdat de blanco verzoekschriften ter bekomiug daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretariealwaar zijbehoor lijk ingevuld en onderteekend, vóór den I5'lcn April dezes jaars moeten terug bezorgd zijn, ten einde alsdan aan den Commissaris des Konings in deze provincie te worden ingezonden Tevens wordt ter kennis van belanghebbenden gebragt dat blanco ver zoekschriften tot het bekomen van buitengewone magtiging lot het verdrij ven van schadelijk gevogelte, het schieten van konijnen en ander schade lijk gedierte, het visschen als het water met ijs bedekt is en het scheppen van kleinen visch als aas voor de dobbers, van heden af, mede gratis ter Gemeente-Secretarie ter invulling verkrijgbaar zijn gesteld. De Burgemeester voornoemd Leiden, 5 Maart 1870. v. d. BRANDELER. BhNN ENLANDSCHE BERIGTEN LEIDEN. 19 Maart. In de zitting van den gemeenteraad van heden is tot regentesse van het II. G. of arme wees- en kinderhuis benoemd mevr. dewed. A. B. Bark^, geb. S. F. Coops. Op het adres van den stads-doclor J. C. Kist, om conti nuatie in die betrekkingis gunstig beschikt. Aan den hulponderwijzer bij de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs 1st' kl. II. J. van Wijk is, op zijn verzoek, met 1 April eervol ontslag verleend. De voor- dragt van burg. en welh. tot het aanbrengen van veiligheidsmaatregelen aan de schietbaan, met staat van af- en overschrijving, waaromtrent in de vorige vergadering de stemmen hadden gestaakt, werd thans met 11 tegen 6 stem men aangenomen. Met algemeene stemmen werd ook aangenomen eene voordragt tot wijziging der onlangs vastgestelde verordening op de heffing van begrafenisregten, naar aanleiding van eene nota van aanmerkingen van gedep. staten dezer provincie onlvaiigenalsmede van een staat van af- en overschrijving op de begrooting van het Geref. minnehuis*. Ingekomen is eene missive van de lih. Conradvan der Waeijen Pieters- zen en van Nifterik, betreffende den open brief van de vereeniging tot ver betering van de volksgezondheid alhier aan den gemeenteraadwelke missive gedrukt en aan de leden rondgezonden is; een adres van den heer Willink betreffende het pachten der vroonwatereneen adres van den heer dr. P. L. Muller, leeraar aan de instellingen voor hooger en middel baar onderwijs, om ontslag uit die betrekking, alsmede een verzoek van mej. W. M. Pluygers, om het kosteloos gebruik der stads-geboorzaal tot het houden cener lezing door ds. Koopmans van Boekeren op 29 of 30 Maart ten voordeele der Leidsche vrouvyen-vereeniging. Op het laastgenocmde ver zoek is nog in deze zitting, overeenkomstig het voorstel van den voorzitter, gunstig beschikt. Het js rnjsschjen niet overbodig er de aandacht op te vestigen dat door de afkondiging der onder de stads-bcrigten voorkomende Verordening', het schrobben der straten, waarvan het verbod de ontevredenheid van zoo menige huismoeder en dienstmaagd had opgewekt, thans weder geheel vrij gelaten is. -- liet getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 123 tot 150 volwassen personen en 37 lot 61 kinderen. Ged. staten der provincie Zuidholland hebben bij besluit van 15 dezer bepaald, dat er eene inschrijving zal worden geopend in de vroeger vast gestelde geldlecning van ƒ440,000 voor 150 aandeiëlèn, elk aandeel van ƒ1000. De inschrljvings-billelten behooren te worden ingeleverd van Maan dag 25 April 1870, tot en met Maandag 2 Mei daaraanvolgende, dagelijks, de Zondag uitgezonderd. De opening der bus heelt in het openbaar plaats op Dingsdag, 3 Mei 1870 des morgens ten tien ure. Tusschen 11 en 14 Febr. jl. is uit een donker groen geverwd trom meltje, omwonden met een louw, waarvan de einden behoorlijk waren ver zegeld, en verzonden uit Breda met de algemeene expeditie van van Gend en Loos. aan het adres van mevr. de wed. Vcrvooren, geb. Oziemblowsky te Leiden, vermist4 bankbilletten groot 100; 2 dito groot 25; en ƒ5.75 aan geld. Bij de ontvangst bleek dat het touw was doorgesnedenen het trom meltje met een stuk hoepel was digtgemaakt. [Zie verder het Bijvoegsel.) PARIJS, 19 Maart Gisteren beeft de raad der orde van advocaten een bezoek afgelegd bij den minister OHivier' en hem dank betuigd voor zijn be sluit, waarbij aan de orde als zoodanig het regt der verkiezing van den deken teruggegeven wordt. BERLIJN, 18 Maart. Dc Noord-Duitsche rjjksdag heeft heden de beraad slagingen over liet ontwerp-strafwétboek voortgezet. Naar aanleiding van eenige woorden, die de heer Blum zich gisteren had laten ontvallen, ver klaarde de gevolmagtigde van Hessen, de heer Hofmann, dat de Ilessische troepen slechts één, en geen dubbelen eed zweren; welke eed overigens aan dien der overige contingenten van den bond gelijk is. De lieer Hofmann heeft voorts met kracht elke verdenking der trouw van Hessen aan den bond bestreden. Voor de vele blijken van deelneming, mij betoond bij de ziekte en het overlijden mijner geliefde Echtgenootezeg ik innigen dank. Leiden, 19 Maart 1870. T. J. BOTS.

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1