LMDSCHE COURANT. 1870. mngsdag 25 januarij. stads-ber1gten. nationaTe militie. ke\vim;kvi\o binnenlandsclle bebïgten. N". 20. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel janrs ƒ3.franco p.p. /3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 14 regels iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gelet op art. 26 der wet van den 19li>'n Augustus 1861, betrekkelijk de. Natio nale Militie (Staatsblad n". 72); Doen te weten dat bel register van inschrijving en de alpliahrtische naamlijst der in 1869 voor de Nationale Militie ingeschrevenenvan den 20,ltn tot den 29s,en deicr maand, ter gemeente secretarie voor elk ter leting worden ncdorgelegd; dat beiwaar tegen registeren lijst, binnen den lijd der nederleggingkan wor den ingebragt aan den Commissaris des Konings, schriftelijk op ongciegeld papier, bij den Burgemeester in Ie leveren En zal biervan openbare kennisgeving geschieden door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 19 Jannarij 1870. v. d. BRANDKLER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat ngevolge art. 2 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting op de honden, ieder eigenaar of bezitter van een of meer honden, die aan de belasting onderhevig zijn, verpligt is daarvan jaarlijks vóór den 31*1" Januarij bij den Gemeente-Ontvanger aangifte te doen door inlevering van een behoorlijk ingevuld, en door den aangever ondertcekend billet; en dat bedoelde invullingsbillettcn voor het dienstjaar 1870 dagelijks en kos teloos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Nog wordt opgemerkt dat honden, die voor de belasting worden aange geven als uitsluitend gehouden Ier bewaking van gebouwen, erven of vaar tuigen, niet anders op den openbaren weg mogen komen dan begeleid en vastgehouden aan een touw of ketting. burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden. 6 January 1870. v. n. BRANDELER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS VAN LEIDEN, Gelet op het raadsbesluit van den lldcn November I860 en gewijzigd den 20!leD December daaraanvolgenderegelende de heffing eencr plaatselijke directe belasting, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den lldc0 Januarij 1870, N°. 4, waarbij tevens is aangehaald de Verordening regelende de invordering dier belasting, vastgesteld den li0'" November 1809 en gewij zigd den 20,u'° December van dat jaar; Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat met de uitreiking der beschrijvings-billetten voor die belasting voor het jaar 1870 een aanvang is gemaakt, wordende de belastingschuldigen uitgenoodigd de daarin vervatte vragen behoorlijkbepaald en zonder voorbehoudte beantwoordenen daarbij tevens mede te werken tot datgene wat noodig is om deze beschrijving or delijk te doen afloopenvoorts dat tot schatters voor deze belasting zijn beuoemd eu op lieden beëedigd de HH. J, ENGELS J'., II. FILIPPO, D. VELS llEYN, P. G. HOUTHUYSEN B. VAN KLEEF, J. VAN LITH, G. RIETBERGEN, J. C. RIJK, aan welken een ieder wordt uitgenoodigd den toegang lot zijne belastbare perceelen te verleenen op alle werkdagen, van des morgens 9 tot 's namid dags 4 uren, en voorts die aanwijzigingen en mededeelingen te doen die strekken kunnen om de bedoelde schattingen met juistheid en gelijkma tigheid te verrigten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 24 Januarij 1870. v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEIDEN, 24 Januarij. Op verlangen van vele geneeskundigen, die ten vorigen jare zijne voor dragten hadden bijgewoond, ving prof. Heynsius 11. Woensdag zijne voor lezingen over experimentele physiologie in het physiologisch laboratorium alhier weder aan. Hij sprak over de hartsbeweging en den duur van de afzonderlijke perioden daarvan. Die voordragten zullen Woendag avond ten acht ure worden voortgezet. Heden morgen werd door de typographische vereeniging Lourens Jz. Coster alhier weder liet stoffelijk overschot van een barer leden grafwaarts geleid, dat van P. Berkhout, laatstelijk werkzaam geweest bij den uitgever dezes. Na gedurende 53 jaren in het vak werkzaam te zijn geweestmaakte eene langzaam voortwoekerende kwaal een einde aan zijn leven. Door den voorzitter der vereeniging werd een kort woord bij liet graf gesproken, dat door een der familie-leden werd beantwoord. Gisteren bad onder de gemeente Waddinxveen liet volgende treurig onge luk plaats. Twee jongelieden, Nieinantsverdriet, oud 24, en J. van der Aar, oud 23 jaren, in dienst van den heer R. te Alphen, die zich met een schuit hout van Alpben naar Gouda begaven, hebben, te Waddinxveen wil lende vernachtendoor koude verkleumdeen vuur van gedoofde kolen aan gemaakt. liet luik gesloten hebbende, zijn zjj door de stikstof om het leven gekomen. Bij arrest van den lioogcn raad (kamer van strafzaken) van den 21»lrn December jl. is beslist dat de onderwijzerdie in liet bezit is der bewijzen van bekwaamheid en zedelijkheid, volgens de tegenwoordige wet op het lager onderwijsgeen bevoegdheid heeft bijzonder onderwijs te gevenzoolang hij niet in liet bezit is van een derde bewijs, dat namelijk de twee gemelde bewijzen door burg. en weth. der gemeente, waar het onderwijs gegeven wordt, zijn gezien en in orde bevonden; dat ook de wet, met het oog op de verleende ruimte in het stuk van liooger beroep, in liet belang van dat bijzonder onderwijsaan dat visum een bjjzonder gewigt hechten dat de regter alzoo, door te beslissen dat bjj art. 8 der gemelde wet geenc straf was bedreigd tegen overtreding van art. 37, dat artikel heeft geschonden. Men schrijft aan de JUidd. CHet gerucht dat de tweede kamer, ten gevolge van de verwerping der spoorwegbegrooting door de eerste kamer, nog vóór 15 Februarij, den termijn van het reces, zou worden bijeengeroe pen, heeft zich niet bevestigd. Ik meen u te kunnen verzekeren dat ook het tegendeel, waarvan sommige bladen ons nu weer de tijding brengen, evenmin op goede gronden wordt beweerd. Het punt in quacstie is nog onbeslist, en zal afhangen van de zienswijze der rekenkamer, aan welke door de regering eene schikking is voorgestelddie den geregelden gang van zaken zou verzekerenook wanneerten gevolge van het votum der eerste kamer, de nieuwe begrooting voor de staatsspoorwegen eerst na 15 Februarij door de wetgevende magt werd goedgekeurd. Het berigt dat aan den Nederlandschen waterstaat zou opgedragen zijn de verbetering van de haven van Tripoli, wordt door de Stoompost onjuist genoemd. Wij weten niet, zegt dit blad, of Tripoli reeds eene haven bezit, maar wij weten wel, dat aan de Ncderlandsclie regering is gevraagd of een der Nederlandsclic ingenieurs van den waterstaat genegen zou zijn, en zoo ja onder welke voorwaarden, naar Tripoli te gaan, om eene behoorlijke haven aan te leggen. Voor zoo ver wjj welenis daarop door de Nedcr- landsche regering nog niet geantwoord. Tot onze niet geringe bevreemding vernemen wij, zegt de Ned. Ind., dat aan de leden der jury van de in 18G9 te Amsterdam gehouden interna tionale tentoonstelling ten nutte van den handswerkman geen reis- en ver blijfkosten worden vergoed. Met bevreemding, dewijl wij ons mccnen te herinneren dat het van staatswege toegestaan subsidie van ƒ5000 bepaalde lijk ter goedmaking dier kosten werd aangevraagd en ingewilligd. Het Geillustr. Stuivers Magazijn behelst een berigt aangaande een togt dien dr. Pierotli eerlang, met een reisgezelschap, naar Palestina ondernemen zal. Die geleerde beeft vroeger reeds het II. Land bezocht en daar met vrucht opdelvingen gedaan. Bij de uitbreidingwelke de togten der tonristen thans door de vermeerderde spoor- en stoomvaart-gemeenschap hebben erlangd, heeft hij het denkbeeld opgevat een reisgezelschap van ten minste 30 en teil hoogste 80 personen ten gemelden einde te vereenigen, llij is voornemens daarmede den 28Men Februarij a. s. van Marseille te vertrek ken. "Ik heb, zegt dr. Pierotti o. a.dit tijdstip des jaars gekozen, als bet meest belangwekkende om liet land in zijn vollen wasdom te zien prijken, als het meest geschikt om zijne uitgestrekte bloemtapijten te bewonderen en tevens om het felle van de zon tc 'ontgaanvoorts is dat tijdstip juist datgene, waarop men te Jeruzalem de bedevaartgangers van alle godsdien stige gezindheden, zoowel uit liet oosten als uit het noorden, ziet zamen- stroomendie er het Paaschfeest komen vieren." De beer Pierotli neemt de verantwoordelijkheid van het geleide op zich van den dag der inscheping te Marseille tot dien van het vertrek van Jaffa. Men zal ook Syrië en Fenicië bezoeken.

Leydse Courant | 1870 | | pagina 1