LEIDSCBE COURANT. 1869. IN". 25J». WOENSDAG 29 DECEMBER. ST A DS-BER1GTEN. UiiNN1 MANISC1 iE BEIWGTEN. De Courant verschijnt dagelijksZon~ en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. 13.50; met het Persing der Handelingen van den Gemeenteraad f 3 35. franco p. p. f 3.85, Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 sgaars, buiten de expedittekosten. Ajzonderlijke nominees der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. w BURGEMEESTER ex WETHOUDERS vax LEIDEN, Gezien de adressen van: 1°. de firma D. Jesse; 2'. Pieter Helenus Maan dag; 3". Jacobus Moxtagxe 4°. Susanxa Vreke, huisvrouw van Clemext Jo hannes Marines bbx Bezbmer; 5°. Kabel Broekveldt. allen wonende binnen deze geuieente en behelpende verzoek om vergunning tot het inrigten eener bewaarplaats van petroleum, de 1' in haar winkel aan de Haarlemmer straat. wijk VI n°. '28ö; de 2* in zijn woonhuis op de Hoogewoerd, wijk III n". 203, en in zijn magazijn en pakhuis aan het Levendaal, wijk 111 n°. 264 a en bde 3e in zijn huis in de Kraaijerstraatwijk lil n°. 503 en in zijn pakhuis in de Spilsteeg, wijk Ui n°. 488; de 4° in haar winkel in de Korte Raaipsjeeg, vyijk II n°. 266; en de 5e in zijn woonhuis aan het Rapenburg, wijk I n". 416; Gelet op het Koninklijk besluit van 29 April 1864 (Staatsblad n°. 39), in verband met dat van 31 Jannarij 1824 (Staatsblad n°. 19); Doen te wetendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der information de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeenteop Donderdag den 30»'° December aanstaande 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligtzijnhunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengenterwjjlbij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 28 December 1869. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonderdag 30 December 1869, 's namiddags te twee uren. Ondericerpen 1°. Benoeming van vier leden in de plaatselijke Schoolcommissie. 2°. Adres van Mr. J. T. Buys, om ontslag als gecommitteerde tot de admi nistratie der Vei'eenigde Gast- en Leprooshuizen. 3°. Voordragt tot verkoop van boomen in en om de stad staande. 4°. Voordragt tot overdragt van het onderhoud van het voetpad builen de voormalige Koe-poort, aan het Gemeentebestuur van Zoeterwoude 5°. Adres van mej. M. A. de Vriese, om bet gebruik van het locaal der openbare school 11°. 1 voor onvermogendenten behoeve van bare chris telijke school voor volwassen meisjes. 6°. Begrooting voor 1870., van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Man nen- en Vrouwenhuis. 7°. Adres van J. J. Janssen, om afschrijving van den aanslag in de plaatselijke directe belasting 1869, van nu wijlen zijn broeder Dr. L. J. F. Janssen. LEIDEN. 28 December. Het voorgenomen prijsschieten door de Leidsche sclierpschuttcrs-veree- niging had, niettegenstaande een onwelkome gast, de sneeuw, de uitvoe ring van het plan scheen te zullen verhinderen, op eergisteren in de duinen van Katwijk plaats. Werd in het vorige jaar de wensch uitgedrukt dat de alstoen gehouden wedstrijd een prikkel mogt zijn voor de niet-overwinnaars. om zich meer en meer in het schijfschieten te oefenen, en er naar le trach ten bij een volgenden wedstrijd bekroond te worden de uitkomst heeft be wezen dat die wensch niet onvervuld is geblevenvooral wanneer men daarbij in aanmerking neemt dat de schietbaan in den laatsten tijd gesloten is geweest en daardoor de leden niet in de gelegenheid waren zich geregeld te oefenen. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: op 100 passen, 1° prijs (twee porseleinen lampen) door W. Hoogeustraalen2e prijs (een Amerikaansch geweer) door N. Kettenis; 3° prijs (eene plaat inlijst) door II. vanderlvaay; 4e prijs (een reis-nécessaire) door L. van Schravendijk5' prijs (eene reis- tasch) door J. Benier; 6' prijs (een bierglas met deksel) door H. C. Noyen. Op 200 passen: 1' prijs (twee porseleinen lampen) door J. C. Timmermans; 2' prijs (een Amerikaansch geweer) door G. Hazenberg; 3' prijs (eene Flo bert-buks) door P. F. Rollandet; 4e prijs (eene plaat in lijst) door C. H. C. Rollaiidet; 5e prijs (een reis-nécessaire) door W. P. Mulié; 6e prijs (een bino cle) door C. J. van der Kaay7e prijs (twee bierglazen met deksel) door G. O, L. ten Sande. Bij ontstentenis van den president der vcreeniging werden de prijzen op gisteren avondin het cenvondig maar smaakvol gedrapeerd locaal van den heer Hofkes, door den instructeur der vereeniging, den luitenant G. Jesse, onder gepaste toespraken, aan de overwinnaars uitgereikt, ten slotte waar van door ZEd.G, de wensch werd uitgedrukt, waarmede wij gaarne instem men dat het voor deze stadin vergelijking met andere stedenzoo gering aantal leden zich niet moge laten ontmoedigen of afschrikkenmaar op den ingeslagen weg moge voortgaan om krachtig mede te werken tot het berei ken van het goede doel, algemeene volkswapening en weerbaarheid; want daardoor zal het verdedigen van den geliefden geboortegrond in de ure van gevaar niet tot de onmogelijkheden behooren. Bij de gisteren op het raadhuis gehouden aanbesteding werden aanne mers van 1°. het onderhoud van het raadhuis gedurende de jaren 1870 en 1871 J. van Litli, timmerman alhier, voor ƒ730 'sjaars; 2°. van bet onder houd van het Delftsche jaag- of trekpad tot aan de voormalige Knipbrug. gedurende 5 jaren, VV. A. Mulder, timmerman alhiervoor 293 's jaars; 3°. bet maken van insluitingen bij de nieuwe school op de Boommarkt G. 11. van Diest, timmerman onder Voorschoten, voor ƒ680. Zaturdag avond had eene vrouw op de Uiterste gracht nabij den Ouden Rijn, bezig zijnde met het spoelen van goed, het ongeluk in het water te geraken. Haar man. die ijlings toesehoot, mogt het gelukken, geholpen door nog een ander, haar, niet zonder veel moeite, te redden. Gisteren avond geraakten aan de Langegraeht mede twee personen van eene schuit in het water; ook deze werden met inspanning gered. -- De feiteljjke bevolking van de koloniën der maatschappij van welda digheid te Frederiksoord bedroeg op 1 Dec. jl. 2267 zielen, waaronder 155, die, als huurders van ledige woningen, niet tot de eigenlijke koloniale bevolking behooren. Het hoofdbestuur der vereeniging tot Ilcil des Volks heeft zich tot de tweede kamer gewend met een adres, waarbij wordt aangedrongen op gc- heele afschaffing der kermissen. Aan het hulpfonds voor weduwen en weezen van berv. predikanten in de classis Heerenveen zijn door een onbekende geschonken 2 certificaten N. W. S. 2% pCt. ieder groot 1000. In den vroegen morgen van Vrijdag den 24i,en dezer is dé dijk van den drooggemaak ten llolendrechter- en Ballcwijkerpolder, in de gemeente Ouder-Amsteldoorgebrokentengevolge waarvan de polder is overstroomd. Het gat in den omringdijk is ruim 12 meter wijd; de diepte bedraagt meer dan vijf voet. Onmiddelijk zijn de noodige maatregelen genomen om zoodra mogelijk tot digling der doorbraak te kunnen overgaan. Volgens een bij het Hbl. ontvangen schrijven, hebben dé bewoners moeten vlugtcn en in de overhaasting niets kunnen medenemen. Naar men verneemt, meldt de IV. R. C.is op den eersten Kersdag in de Nieuwe kerk der Ned. hervormde gemeente te Amsterdam weder opschudding veroorzaakt door een dienstdoenden ouderling, die, toen de predikant P. H. Ilugeiiholtz Jr. na het eindigen der godsdienstoefening den predikstoel verliet, de woorden uitsprak: rik verklaar dat deze rede uit den duivel is." Een der aanwezigen zou daarop den ouderling hebben toe geroepen; »gij zijt een rustverstoorder, gij zijt die eereplaats onwaardig;" Men meldt uit Leeuwarden: Tot de alhier gevestigde afdeeling van het schoolverbond zijn, naar men van goederhand verneemt, nu reeds een 180-tal leden toegetreden. Wel een bewijs, dat deze zaak ook hier veler sympathie wegdraagt. Men koestert- daaromtrent dan ook de beste ver wachtingen. Bij de jl. Vrijdag alhier gehouden aanbesteding lot de levering van 100 peilmerksleencn, voor 1870 benoodigd voor eene algemeene waterpassing dezer provincie, is daarvan aannemer geworden R. R. Dijkstra, te Joure, voor ƒ549. Te Maastricht had Zondag 11. een treurig voorval plaats. De beide zonen van den heer J. J. W. II, Strengnart, lid der prov. stalen van Lim burg, hadden zicb op het zwakke ijs, op een der grachten buiten de Wjj- kerpoort, gewaagd. Spoedig was een der broeders onder het ijs verdwenen; ook de tweede geraakte er onder, en, ofschoon men onmiddellijk tot hulp toesnelde, gelukte het niet de beide jongelingen aan den dood te ontruk ken en kon men aan de diepbedroefde ouders slechts de lijken hunner kin deren wederbrengen. 's GRAVEN11AGE28 December. Z. M. heeft vergunning verleend aan den gewezen officier van admi nistratie 3de kl. bij de marine G. C. Daum tot bet dragen der versierselen van ridder der kon. militaire orde van Christus, hem door den koning van Portugal geschonken, en aan H. Bakker te Ter-Aar, R. van Dijk te Soest, II. Verhoeven en W. J. Dercksen beiden te Eist, en A. Lorijnen te Bruten-,

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1