LKIDSCHE (O IKV\ T. ZATURDAG 4 DECEMBER. ff. 515 N STADS-BERIGTEJV. BINNENLANDSCUE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. 13.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor j 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER es WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 1 lden November 1869, is vastgesteld de volgende TERORDENOr. op het begraven en vervoeren van lijken te Leiden. De Raad der gemeente Leiden, Gezien art. 7 der Wet van 10 April 1869 Staatsblad n". 65); Heeft besloten: Art. 1. De tijd van begraven, waaronder alle vervoer van lijken binnen de gemeente is begrepen, wordt gesteld des morgens van 6 tot 11 uren. Voor de lijken van Israëlieten, op Vrijdag begraven wordende, is zulks tot een uur vóór zonsondergang geoorloofd. De Burgemeester kan, in bijzondere gevallen, eene uitzondering op dezen algemeenen regel toelaten. Art. 2. Bij het heerschen van eene besmettelijke ziekte, wordt de tijd van begraven door Burgemeester en Wethouders tjjdelijk zoodanig gewijzigd of veranderd, als in bet belang der openbare orde en gezondheid zal wor den noodig geacht. Art. 3. Het is verboden lijken te vervoeren in andere rijtuigen dan die uitsluitend daartoe zijn ingerigt en bestemd. Het uiterlijk aanzien dezer rijtuigen moet hunne bestemming duidelijk, ter beoordeeling van Burge meester en Wethouders, doen kennen. Deze rijtuigen mogen tot geen ander doel dan tot het vervoer van lijken worden gebezigd. Art. 4. Geen lijk mag naar eene begraafplaats worden gebragl, tenzij in eene behoorlijk gesloten en met een zwart kleed gedekte kist. Art. 5. Overtreding der artt. 13 en 4 en van hetgeen door Burgemees ter en Wethouders, krachtens de hun bij art. 2 verleende bevoegdheidmogt zijn vastgesteld, wordt gestraft met eene boete van minstens 3.en hoog stens 25. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare verga dering van den lldcD November 1869. De Burgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland volgens hun berigt van den 22s,cn November 1869, B. n°. 6742 (4e afd. A.), G. S. n°. 20, in afschrift medegedeeld. En is biervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 3dc" December 1869. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTKAMMERSecretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat het le suppletoir kohier van de plaatselijke directe belasting, voor 1869, is goedgekeurd door Gedeputeerde Statenbij besluit van den 3U8,M November jl„ en op beden aan den Gemeente-Ontvanger ter invordering ter band gesteld en dat ieder vcrpligt is zijn aanslag op den bjj de wet bepaalden voet te voldoen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 3 December 1869. v. d. BRANDELER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. RURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 12. 2' alin.der Verordening van 2 Julij 1866 (Gemeenteblad n°. 22) en art. 8, 2e alin., der Verordening van gelijke dagteekening (Ge meenteblad n°. 25) Doen te weten, dat voor de openbare scholen voor meer uit gebreid lager onderwijs, tot bet laten inschrijven van nieuwe leerlingen, waarvan bij onderzoek blijkt dat zij bet onderwijs op eene der reeds bestaande klassen kunnen volgen, gelegenheid gegeven wordt: voor die der le klasse, voor jongens, aan het schoolgebouw aan de Aalmarkt voor die der le klasse, voor meisjes, aan het schoolgebouw op de Breê- straattegenover het Stadhuis voor die der 2' klasse, voor jongens, aan het schoolgebouw in de Pie terskerkstraat voor die der 2e klasse, voor meisjes, aan het schoolgebouw op de Breé- straat, naast de Waalsche kerk; en wel van den 6den tot en met den 18irD December e. k.dagelijks (de Zondag uitgezonderd), des voormiddags van half negen tol negen \wmen op Woensdag en Zaturdag. daarenboven, van twaalf Vol twee uren des namiddags. En zal hiervan afkondiging geschieden door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 3 December 1869. v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEIDEN, 3 December. Door Z. M. is aan de commissiën uit de stalen van ZuidbollandNoord bolland en Utrecht, benoemd tot gemeenschappelijk onderzoek van een ont- werp-reglement van bestuur voor het hoogheemraadschap van Amstelland, magtiging verleend om na de sluiting der statenvergadering van het najaar van 1869 hare werkzaamheden voort te zetten, ten einde in vereeniging met elkander het bedoelde ontwerp te behandelen. Bij beschikking van 27 Nov. jl. zijn de vergunningen voor de stoom- bootdiensten tot vervoer van reizigers, goederen en vee, tusschen Woerden, Amsterdam en Leidenvroeger verleend aan J. Kuyff Az.en tusschen Gouda en Amsterdam, laatstelijk verleend aan F. Vermeulen, overgeschreven ten name van de naamlooze vennootschap Schroefsloombootdienst de Ver eeniging, gevestigd te Alphen. Men meldt ons uit Leeuwarden van gisteren: Heden morgen is alhier per spoortrein gearriveerd de bekende Jacob de Vletter. Hij is direct naar het huis van reclusie en tuchtiging overgebragt. In de Maandag avond gehouden jaarlijkschc algemeene vergadering van de jjsvereeniging «Thialf te Heercvcen, waarin aangaande die vereeniging ver slag is uitgebragt, is gebleken, dat het getal leden thans bedraagt 389 en het voordeelig saldo der kas l027.23y2. Dóór de vergadering werd beslo ten. dat gedurende den aanstaanden winter, indien zich daartoe de gelegen heid aanbiedt, zullen worden gehouden eene hardrijderij door mannen, eene door mannen en vrouwen en eene harddraverij met paard en slede en is voorts aan de directie opgedragen het eere-lidmaalschap der vereeniging aan te bieden aan Z. K. II. den prins van Oranje. In het Volksblad leest men: Grondwettige bevoegdheid der provinciale staten. In de meeste gevallen heeft het weinig practisch nut of een adres gedeponeerd wordt ter griffie van de kamers der sta ten-generaal, of dat daaromtrent wordt overgegaan tot de orde van den dag. Bij het adres, dat de provinciale staten van Groningen hebben aangeboden ter vermindering der oorlogskosten, geldt de vraag, omtrent het ter griffie leggen of van het overgaan tot de orde van den dag, een hoogst belangrijk grondwettig beginsel, namelijk of onze elf provinciale staten voortaan zullen zijn elf de libererende collegiën over algemeene belangen, dan of zij zich alleen met provinciale zaken zullen bezig houden. Wordt toch door het ter griffie leggen van het adres der Groninger staten beslist, dat die staten bevoegd zijn zich de algemeene landszaken aan te trekken, dan zijn al de staten verp'iigt hun voorbeeld te volgen. In het staatsregt toch bestaat geene be voegdheid dan als middel om eene verpligting op te volgen. Wij vertrou wen, dat de tweede kamer, bij wie de vraag hel eerst ter beslissing zal komen, naauwgezet de grondwettige beginselen van afscheiding van staats- magt zal handhaven, en de verwarring zal voorkomen, welke onvermijde lijk moet ontstaan, wanneer al de provinciale stalen zich met de algemeene zaken gaan bcinoeijcn. Door de Nederlandsche zendings-verceniging isdoor tusschenkomst van haren agent te Amsterdamden heer W. J. van Beekvan een onbe kende de belangrijke gift ontvangen van zes oblig. 5 pCt. Brazilië, ieder groot 100 of ƒ1200 nominaal, en vijf oblig. 5 pCt. Rusland, Poli-Tiflis, ieder groot 1000 nominaal, te zamen eene wezenlijke waarde uitmakende van ruim tien duizend gulden. De milde geefster heeft er de bepaling bij gemaakt, dat, tot zoolang zij daarover anders beschikt, het kapitaal moet bewaard worden en alleen de intressen, ruim ƒ600 bedragende, mogen worden gebruikt om in de uitgaven der zendings-vereeniging te helpen voorzien. Gisteren morgen ten 6 ure had op de lijn UitgeestZaandam van de Iloll. ijzeren spoorweg-maatschappij het volgende ongeval plaats: Van een trein met beladen zandwagens, bestemd voor den spoorwegdijk buiten Zaan dam, stortten, in de nabijheid van het station Koog en Zaandijk, de loco motief en tender in het water, doordien een pas in dienst getreden brug wachter niet tijdig genoeg op zijn post was om de brug te sluiten. Per soonlijke ongelukken zijn hierbij niet voorgevallen, daar de machinist en stoker intijds van de locomotief zijn gesprongen, en hoewel in de dienst door dit ongeval natuurlijk een beletsel werd veroorzaakt, was deze des morgens ten 9 ure reeds weder hervat. Het gemeentebestuur van Medemblik heeft zich tot de tweede kamer gewend over de verplaatsing der strafgevangenis van Leeuwarden naar zijne gemeenle. Het doel van dit adres is de wederlegging der beweegredenen,

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1