BUIT UN LAN DSC IIU BUB IG T UN IS ËLfa E. De Echo clu Pari.een orgaan van het ministerie, en het Jown. de Brux., het hoofdorgaan der conservative oppositie, spreken ieder met te vredenheid over de uitkomst der afgeloopen verkiezingen tot aanvulling der gemeenteraden. De Indép. Beige stelt echter beide in het ongelijk. Vol gens dal blad verlangt de meerderheid des lands eene vastberaden, onbe wimpelde en vooruitgaande toepassing der liberale begrippenen is zij ontevreden over het aarzelende en weifelende gedrag van het liberale minis terie; dit zou bij de afgeloopen verkiezingen gebleken zijn, eensdeels uit hel groot aantal niet opgekomen kiezers, anderdeels uit het afnemen van het aantal kiezers, die hunne stem aan candidalen van de ministerielekleui- gaven De Ind. Beige meldt dat de persoon, wiens aanhouding is gemeld, en die verdacht wordt van de misdaad, gepleegd in de rue de Brabant op de dames van der Poel, een inwoner is van Leuven. Hij is gevankelijk te Brussel binnengebragt. ENttELA 31 li. LONDEN, 31 October. liet ontwerp van wet tot betere regeling der betrekking lusschen den grondeigenaar en den pachter in Ierland, hetwelk bij het kabinet in dis cussie moet komen, is, gelijk het Daily News berigt, opgesteld door den heer Chichester Fortescue. den minister voor de Ierscbe zaken; het strekt om dc in het noorden des eilands geldende en heilrijk werkende costumen tol wet voor geheel Ierland le maken. Het kenmerkende der Ulstcrsche Te Bergeyk had dezer dagen een treurig ongeluk plaats. Zekere Cor nells Hendriks, oud 49 jaren, arbeider te Luvkgestel, had het ongeluk den dood te vinden door zijn eigen geweer. Steeds stroopende, had hij het ge laden in eene heg verborgen. Des anderen daags dit er weder uit willende halen, heeft hij het met den loop naar zich getrokken, waardoor de haan achter een tak bleef zitten en het geweer alstoen afging, zoodat hij het volle schot in den mond kreeg en onmiddellijk op de plaats dood bleef. De If'est Africa Bei aid, zegt. na den staat van zaken aan de Goud kust te hebben medegedeeld, o. a. het volgende: De heer Naglglas, onlangs van wege het Hollandsch gouvernement naar de Goudkust gezondenis zonder j twijfel een kundig en practisch man, die de Goudkust door en door kent, en de algemeene achting geniet. Doch. zelfs voor hem, is de positie uiterst" moeilijk; zelfs hem staan bijna onoverkomelijke hinderpalen in den weg. Indien de Hollanders besloten zijn hun regt met de wapenen in de hand te doen gelden, gelooven wij niet dat zij er veel bij winnen zullen. Wij zon den veeleer aan den kolonel Naglglas den raad durven geven, tot geen ge welddadige maatregelen de loevlugt te nemenen niet te trachten de weer spannige stammen tot onderwerping te dwingen. Wij zijn overtuigd, dat dit niet baten zal. Er is sprake van een Hollaudsche expeditie. Doch wat zullen troepen en kanonnen in de Fantee Bush uitrigten In 18G3 trokken ook de Engelsehen uit, om Asbantee te bevechten. En wat was het resul taat? Dat de soldaten bij honderden bezweken, en eindigen moesten, met achterlating van geschut en ammunitie, naar Cape Coast terug te keeren. Mogen de Hollanders zich daaraan spiegelen 'sGRAVENHAGE, 1 November. Door Z. M. zijn benoemd: tot 'regter in de arrond.-regtbauk te Gro ningen de heer jhr. mr. J. R. van Iddekinge, thans regter in de arrond.- regtbauk le Appingedam; tot regter-plaatsvervanger in de arrond.-regtbauk te Appingedam de heer mr. F. G. van Marle, ontvanger der registratie al daar; lot procureur bij het prov. geregtshof en de arrond.-regtbauk te Gro ningen de heer mr. B. Cohen, advocaat aldaar; en tot procureur bij de arrond.-regtbank le Eindhoven de heer mr. D. II. van der Acker, advocaat en regter-plaatsvervanger bij die regtbank. De luit. ter zee 2ile kl. J. Loots, uit O. 1. teruggekeerd, is op non- activiteit gesteld. De ministers van financiën en van oorlog zullen Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. De heer Anson Burlinghame, gevolmagtigd minister, Tehe Tuyen, tweede minister, Soun-Tagen, derde minister, en Emile de Champs, eerste secretaris bij liet gezantschap van den keizer van Chinahebben heden hunne opwach ting bij Z. Exc. den minister van buitenl. zaken, den lieer Roest van Lim burg, gemaakt. Eerstgenoemde heeft daarna een bezoek bij den Russischen gezant, den heer Knorring, afgelegd. Ook de rijtuigfabriek van den heer Hermans genoot de eer door de hooge reizigers bezigtigd te worden. Men verneemt met genoegen dat het verschil tusschen eenige heeren dilettanten van het koor voor de feest-cantate van den heer Nicolai is uit den weg geruimd. Op de gisteren avond gehouden repetitie deelde de heer Nicolai mede, dat de vreemdelingen, die nitgenoodigd waren de solo-partijen te vervullen, daarvoor hebben bedankt, en dat hij nu in geenen deele zou aarzelen die taak aan Nederlanders op te dragen. tMaakten wij voor eenige dagen melding van een manspersoondie zich door valsehheid in geschriften meester had weten te maken van eene be langrijke som gelds, heden moeten wij mededeeling doen van eene soort gelijke handeling eener 17-jarige dienstbode, die in de maand Februarij j. 1. door haren toenmaligen meester belast werd om eenen verzegelden brief met geldswaarde op het postkantoor te bezorgen en aan te leekenen. In stede hiervan brak zij den brief open, eigende zich de daarin bevindende gelds waarde van ƒ40 toe, en vervalschte een door haar vroeger van haren pa troon ontvreemd recti van aantcekening van vroegeren datum. Aan de ijverige bemoeijingen van den heer commissaris van policie Wulfïers is het mo gen gelukken deze ingewikkelde zaak tot klaarheid te brengen, zoodat de daderes ter beschikking der justitie naar het huis van arrest is overgebragt. costumen is dat zij den pachter ongestoord gebruik van den grond gedu rende een telkens vooraf te bepalen aantal jaren, alsmede vergoeding voor nog onbenuttigde verbeteringen van den gronden in het algemeen eene meer zelfstandige en onafhankelijke positie tegenover den grondeigenaar verzekeren. Vrijdag jl. had, in St. Mary's Church, te Knowsley, de begrafenis van Lord Derby plaats. De plegtigheid droeg, volgens den wil des overledenen geen officieel karakter, zoodat niemand dan de betrekkingen de baar volgden. In Canada neemt het bestuur op nieuw voorzorgsmaatregelen tegen een inval van gewapende Fenians. Op de oostkust heeft het geruimen lijd gesneeuwd, en wisselen on we- ders en stormen elkander af. Eene menigte schepen zijn vergaan. Zes vis. schersschuiten met 36 man zijn in zee gezonken, en van de pinken, welke in veiligheid te Yarmouth zijn aangekomen, was er niet een, welke niet een paar der bemanning verloren had door de geweldige stortzeeënwelkej de mannen over boord sloegen. Bij Lowestoft is de stoomboot Boeket, vat' Shields naar Shanghai, vergaan, waarbij de kapitein, de stuurman, twej machinisten en een passagier omkwamen. Uit Plymouth meldt men aan de Daily News dat bij Boscasle, in Corn wallis, een flesch is aangespoeld, in welke een briefje was, waarop in hei Duitsch stond geschrevendat het emigrantenschip de Weser op 1 Julij met 346 passagiers, met man en muis vergaan is. De Times klaagt over den achteruitgang der Engelsche industrie, be spreekt de middelen die tot verbetering zouden kunnen leiden. Niet langer zegt dit blad, mogen wij ons zeiven in slaap wiegen met de illusie dat En geland als industriële magt, voorop staat in de rij der natiën. Eenmaal was dat waar, doch de tijden zijn veranderd: terwijl wij stilstonden, zijn andere landen vooruitgegaan, en hebben ons zelfs in sommige opziglen achter zich gelaten. Willen wij onze positie aan den top der ladder herwinnen zoo moeten wij het voorbeeld van onze naburen volgen, onze zwakke pun ten versterken, en van onze natuurlijke voordeelen zooveel mogelijk partij' trekken. Wij moeten beginnen met te erkennen dat er verbetering mogelijk is; wij moeten niet te trotsch of le eigenzinnig wezen, om het goede vat anderen over te nemenen langs wetenscliappelijken weg trachten onzt productie te vermeerderen, te verbeteren en te verfraaijen. Wij moeten onzt werklieden eene hoogere opleiding schenkenen hun gelegenheid geven tol het genieten van onderwijs, op niet minder groote schaal dan hunne broeder» op het vasteland dit ontvangen. In plaats van aan het oude te blijven han gen, en aan de bedriegelijke slem van onzen vleijenden eigenwaan het ooi te leenenmoeten wij de waarheid in het aangezigt zienen trachten lid verloren grondgebied te herwinnen. Besluiten we daartoe, dan kan niet» ons belatten onze concurrenten voorbij le streven, en nogmaalsals vroeger in de handelswereld de eerste plaats te bekleeden. FRAKKR IJ K. PARIJS, 31 October. llet regcringsblad bevat een besluit, waarbij de kiezers in vier kie districten van het dep. der Seine legen 22 November bijeengeroepen wordet De bijeenkomstendoor de leden van de linkerzijde der kamer gehou den, doen, naar men verneemt, steeds duidelijk een groot verschil van gt voelen uitkomenzoodat waarschijnlijk het gematigdste deel zich zal slellei onder de leiding van den heer Jules Favre en het andere deeldc democra ten, onder die van de hh. Gambetta en Raspail. De pogingen, door de regterzijde gedaan om door onderlinge aaneenslui ting zich te doen gelden schijnen mede vruchteloos te zijn gebleven. De keizerin heeft aan de kerk der katholieke Armeniërs te Ivonstanti- nopel een tapijtwerk uit de fabriek der Gobelins ten geschenke gegeven; d> waarde wordt op 250,000 frs. geschat. De heer Degouve-Denuncques, oud-commissaris der republiek van 1843, heeft eene petitie gerigt tot den senaat, waarin de intrekking van het de creet wordt gevraagd, waarbij de goederen der familie Orleans verbeurd werden verklaard. In het vorige jaar heeft de lieer Denuncques eene dergelijke petitie ingeleverd; doch, tot zijne verwondering, zegt hij, werd daarovet geen rapport uitgebragt. De heer Rouhcr heeft zich in 1852 tegen bedoelt decreet verklaard. De heer A. Deschamps, die zich ook door onderscheidene dichtwerkei allergunstigst heeft onderscheiden, is in 70-jarigen ouderdom overleden. Ui was vroeger medewerker van de Bevue des deux Mondes en van hei Journ. des Déb. Volgens de opgave van het bureau Veritas, zijn gedurende de maarniet Augustus en September 381 schepen verongelukt, en wel: 164 Engelsche 49 Fransche, 23 Duitsche, 22 Noorweegsche, 19 Americaansche. 13 Holland- sche, 9 Ilaliaansche8 Zweedsche. 7 Deensche, 6 Russische en 61 schepel onder verschillende vlag. Onder het genoemde aantal belmoren 25 stooa booten, 24 afgekeurde bodems en 15 schepen, die wegens het uitblijven vat tijding ondersteld worden met man en muis vergaan te zijn. Een der groote mode-magazijnen van de straat Rivoli, de/'Pygmalion is, ter vermijding van nieuwe botsingen, met zijne bedienden in overleg ff tredende eigenaar kondigt aan dat de winkels in de week nooit vroege dan 7% ure geopend en nooit later dan 9% ure gesloten zullen worde" op zon- en feestdagen zal de sluiting ten 4 ure plaats hebben. Aan iede der bedienden zal in de week één vrije dag worden verleend; men is# dat besluit gekomenomdat eene proefgedurende eene maand genome" om des Zondags le sluitente nadeelig is uitgevallen. De bedienden der groote mode-winkels te Bordeaux, Lyon, Marseille Limoges en Toulon zijn voornemens het voorbeeld hunner confraters te ft rijs te volgen en voor eigen rekening zaken te gaan drijven. De Patrie berigt dat de onderkoning van Egypte, voorloopig vani aanstaande komst des Sultans verwittigd zijnde, naar aanleiding daarm eene raadsvergadering van zijne ministers heeft belegd, en dat daarin ft Rotti Utre

Leydse Courant | 1869 | | pagina 2