LEI IKS (III] COURANT. t son. MAANDAG 1 NOVEMBER. BINNENLANDSCHE BERÏGTEN. K°. 184 De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. I)e prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. ƒ3.50; met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaars, buiten.de expediliekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents.] De prijs der Adverlentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. LEIDEN, 30 October. De gisteren door den gemeenteraad aangenomen begrooting voor de [dienst van 1870 beloopt in ontvangst ƒ416,268.98. in uitgaaf ƒ416,239.82, 'sluitende met een vermoedelijk batig saldo van ƒ29.16. Naar men verneemt is door den minister van justitie benoemd tot adjunct-kommandant in de militaire strafgevangenis te Leiden de beer Regenboog, in de plaats van den heer van de Wakker, die is aangesteld tot directeur van het huis van burgerlijke en militaire verzekering te 's Gravenhage. In de Donderdag avond jl. in de stads-gehoorzaal gehouden algemeene vergadering van de alhier gevestigde maatschappij voor toonkunst werd verslag uitgebragt over den toestand dier maatschappij en hare muziekschool en gaven de leerlingen blijken van de door hen gemaakte vorderingenge volgd door eene prijsuitdeeling. blijkens het verslag waren de maatschappij en hare muziekschool in hel bijna afgcloopen maatschappelijk jaar weder vooruitgegaan. Het aantal leden was van 145 tot 148 geklommen en het aantal Aleves van 138 tot 160. In plaats van wijlen den heer dr. Kingma was als commissaris benoemd de heer W. Pleyte, die zich deze benoeming had laten welgevallen. Eerlang zou nog moeten worden voorzien in eene vacature in het eollegie van commissarissen, veroorzaakt door het vertrek van ds. Maroniet'. Op de muziekschool werden de lessen getrouw bijge woond, en de instrumenten waren verbeterd en vermeerderd. Door com missarissen was besloten den heer van Geenen, die, voor het onderwijs aan eerstbeginnenden, den heer Wetrens Jiij het onderwijs op de viool assis teerde,'met 1» November als hulponderwijzer bij de school te benoemen. De klassen voor violoncel en clarinet ondervonden geene groote belangstel- In!"; nten zou echter trachten die klassen in stand te houden. Voor ouder wijs op de fluit was mede eene klasse geopend. De elementaire zangklasse had uitbreiding ondergaan en zij was thans verdeeld in twee afdeelingen, de meer gevorderden en de eerstbeginnenden. De leiding der koorklasse was overgegaan van den heer 11. Ostlioff op den heer A. J. Wetrens. De indeeling tier leerlingen op de verschillende klassen was als volgt: piano 98, viool 22, violoncel 3, clarinet 1, fluit 2, elementaire zangklasse 54, 2ie koorklasse 24, lslc koorklasse 14. Nadat de leerlingen der onderscheidene klassen van de door hen gemaakte vorderingen hadden doen blijken, door de uitvoering van verschillende stuk ken, die door de aanwezigen met de meeste voldoening werd bijgewoond en getuigenis gaf van het degelijk onderwijs dat aan de school wordt gege ven' had de prijsuitdeeling plaats en werd mededeelinggedaan van hen, die bevorderd waren of aan wie eene eervolle vermelding was ten deel gevallen.? Voor de Piano werden bevorderd van de 4'' naar de 3C klasse: T. Piper, 11. J. Wilhelmy Damsté, C. Sandifort, A. Fabius, E. M. Goddijn, A. E. de Bink, A. M. de Bink, C. de Bink. J. M. P. Kluit, N. M. J. Werst; van de 3e naar de 2e klasse: II. .1, Oostveen; van de 2C naar de lc klasse: M. de Graaf, M. W. C. J. Piper, M. C. Krieger. Eervolle vermelding ontvingen: A. Rinkes, G. van Leeuwen, A. M. G. llollandet, W. Faure, A. Fabius, T. Piper, E. M. Goddijn, J. Velh, II. van Ileukelom. B. Gorts, H. Brummel- kamp', A. Abendanon. A. Stokhuizen, M. de Graaf, M. Visser. F. Driessen, M. W. C. J. Piper, H. J. Oostveen, J. P. Sijthoff'. ,1. G. E. van 't Hooft, M. W. .1. Fornara. A. 11. J. de Vogel, M. J. van 't Hooft, T. W. Piper, A. E. de Bink, A. M. de Bink, C. de Bink, J. G. Seelig, G G. M. Blank- waard, .1. M. Hoogcndijk, G. Sala, E. J. J. Homan, A. W. lloman, Grace Abendanon, G. de llruyn Kops, A. E. Rodbard, W. Keuchenius, J. C. Seelig, G. II. Sijlhoff, B. II. J. van Beeten, C. J. Werst, Joha Krieger, T. du Rièu, E. .1. Sasse, F. T. W. lleinlz. T. A. S. Rijke, S, A. Rijshouwer, C. E. van Leeuwen van Duivenbode, A. D. Parmenlier, J. 1). Parmentier, M. W. Paimentier, M. P. Parmenlier, J. M. van Geenen, M. G. Krieger. Prijzen werden uitgereikt aan: G. llartevelt, J. Ileynsius, J. Wilhelmy Darnstè. M. G. Steygerwalt, J. Vlaanderen, A. van Doorninck, II. Bierens de Haan, i. Sitnon ThomasT. Piper, C. Veefkind, W. G. Steygerwald, W. E. Goninck Liefsting, M. P. Dozy, Henrie Seelig, C. W. Coninck Lief sting, 11. de Vries, E. M. Rogge. N. M. .1. Werst, Mcnno Rijke, E. II. Lief- rinck'. J. Lielrinck, M. A. Ter Laag. M. E. Boogaard. Voor de Viool werden bevorderd van de 4C naar de 3e klasse: A. M. Sasse. N. A. T. Taverne, P. Bos, P. G. de Geus. Eervolle vermelding ontvingen: A. M. Sasse, J. W. J. Piper, P. Bos, P. N. van der Chijs, A. Parmenlier, A. van 't Hooft, H. de Bruyn Kops, J. Wilhelmy Damsté, F. W. II. Rijke. ,1. van Leeuwen, H. M. Haansbergen. Prijzen werden uit gereikt aan: N. A. T. Taverne. P. C. de Geus, G. Blanken, J. Blanken, W. C. Blankwaart, G. J. Bos, Corn. Sijthoff. Voor de Violoncel werden prijzen uitgereikt aan: D. vanGoens, P. de Graaf. Voor de Fluit werd een prijs uitgereikt aan: Th. van Dissel. Voor de Clarinet werd een prijs uitgereikt aan: M. W. Pijnappel. Voor de Elementairklasse werden bevorderd naar de 2e Koorzangklasse: N. llcngeveld. M. Hengeveld, A. Fabius, W. G. Steygerwalt, 11. Bierens de Haan. W. Scheffer.. C. Goninck Liefsting. G. M. Vissering, M. Pijnappel, G. Simon Thomas. M. Noothoven van Goor. C. de Bruyn Kops. ,1. Wilhelmy Damsté, II. Sijlhoff. II. Seelig, A. van Doorninck, D. van Goens, 11. de Bruyn Kops, J. Vissering, W. E. Blankwaart, G. Pijnappel. Voor de 2U Koorzang klasse werden bevorderd naar de le Koorzangklasse: t, C. E. llartevelt, Joh. Vissering, C. Vissering, G. Bierens de J. C. llartevelt Haan, Com. Sijthoff, H. E. Steygerwalt, W. C. Coninck Liefsting, Anna Rinkes, Anna Kluit, II. Krabbe, A. Maclaine Pont, J, Bierens de llaan, M. Kluit, J. Kluit, Th. Piper. Eervolle vermelding ontvingen: II. de Vries, M. P. Dozy, J. Hoogendijk, W. F. H. Rijke, Corn. Sijthoff, Jeane Heyn- sius. Een prijs werd uitgereikt aan: M. Boogaard. Voor de le Koorzangklasse ontvingen eervolle vermelding: G. Bosch, M. G. Krieger, II. C. Goudsmit, J. P. Sijthoff. II. F. Krantz, A. C. W. Krabbe, Anna Pijnappel, G. Abendanon. Men verneemt dat aanstaanden Vrijdag den 5dtD November, des avonds te acht uur. in de diaconie-school op de Haarlemmerstraat weder een aan vang zal gemaakt worden met de behandeling van godsdienstige onderwer pen, zoo als dil in den vorigen winter heeft plaats gehad. 11e levering der levensmiddelen benoodigd voor het werkhuis alhier van 1 November 1869 tot 30 April 1870, is gegund tot de volgende prijzen: de aardappelen voor 4.58 per 100 N. IB, de groenten voor 3 c.de koffij voor 83 c.de cichorei voor 15 c., de peper voor 48 c.de rijst voor 12/ü°r c.de gort voor 12ry® c.de groene erwten voor 12 ,s0"0 c.. de siroop voor 17 r"0V c.het rundvlecsch voor 52 c. en het rundvet voor 62c. per Ned. IBde zoetemelk voor 6r%"v c. per Ned. kan en de karnemelk voor ƒ1.48 per 100 Ned. kan. -- liet getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 122 tot 136 volwassen personen en 51 tot 66 kinderen. lieden morgen ontstond er brand in eene bovenwoning in de Con- scientiestraat, die echter spoedig werd gestuit. Bij kon. besluit van 22 October 11. is bepaald dat bij het vergelijkend examen voor de betrekking van surnumerair der directe belastingenin- en uitgaande reglen en accijnsenalsmede voor het vak der directe belastingen en van bet kadaster, in de maand Maart 1870 te houden, met afwijking van de artt. 5 en 3 der kon. besluiten van 19 April 1859, en van 13 Juni) I860, voor dit maal ook nog kunnen worden toegelaten de candidaten, die op 1°. Julij 1867 niet ouder waren dan 25 jaar. De hoofdcommissie ter oprigting van een nationaal gedenktccken voor November 1813 enz., heeft ter kennis gebragl van hen, die met het ccrc- teeken 1813 -1815 versierd zijn en niet leden zijn van de vereeniging «het Zilveren Kruis," dat zij den 17den November a. s. kunnen toegelaten worden op hel terrein van het gedenkteeken bij de plegtige onthullingwanneer zij zich bij gemelde vereeniging aansluiten en met haar en corps naar het ter rein optrekken. Zij die daartoe het voornemen hebben, moeten daarvan vóór 10 November a. s.met vrachtvrije brieven, kennis geven aan den secretaris der vereeniging, den heer A. D. J. Mioulet te 'sllage, Spui 243, met opgave van naam en woonplaats. Tijd en plaats der zamenkomst wor den later bekend gemaakt. Krachtens magtiging des konings is door den minister van binnenl. zaken op den 22,tcn October jl. aan den heer W'. Cornell Jewett van Was hing Ion concessie verleend tot den aanleg en hel gebruik van eene tele grafische verbinding van Nederland met Noord-Amerika, onder de daarbij vastgestelde voorwaarden. Volgens art. 1 dier voorwaarden moet de onder- j nemer eene telegrafische verbinding aanleggen tnsschen New-York en eenig I punt op de Nederlandsche kust, door den Ncderlandschen minister, tot. wiens beheer de zaken der telegrafie behoorenaan te wijzen. Men meldt uit Voorburg: Station en verdere gebouwen van den spoor weg van 'sllage naar Gouda naderen hier hunne voltooijing. De brug over den Vliet is gereed en naar de zijde van Gouda zijn de rails gelegd. Ilct buitengoed Hofwijk, de stichting van onzen grooten dichter lluygens, heeft wel een gedeelte grond moeten missenmaar heeft door het verkrijgen van een nieuwen oprid weder een goed aanzien. Dat het aanleggen van spoor wegen de welvaart van eene plaats doet toenemen, blijkt ook hier. daar reeds nu in de onmiddellijke nabijheid van het station kapitale huizen in aanbouw zijn. Door hel prov. gcregtshof van Gelderland is Johanna van Diepen, oud 21 jaren, dienstmaagd, wonende te Arnhem, veroordeeld tot een tuchthuis straf van vijf jarenwegens kindermoord voor de eerste maal door de on gehuwde moeder gepleegd. Het hof heeft niet aangenomen dat de aanvallen van epilepsie, waaraan de beschuldigde lijdende was, hare toerekenbaarheid uitsloten. 'sGRAVENHAGE. 30 October. Z. M. heeft vergunning verleend aan A. Verhoeven, te Udenhout, tot lief dragen van het kruis fidei et virtuti en de gouden medaille 3,le grootte, hem door den Paus geschonken. De minister van koloniën zal Woensdag aanst. geen gehoor verleenen. Gisteren avond is met den laatsten spoortrein van Rotterdam, in deze residentie aangekomen het Chineesch gezantschap, onder leiding van den lieer Burlinghame, vroeger Amerikaanscli gezant le Peking. Het gezantschap komt laatstelijk van Kopenhagen en heeft in deze hofstad zijn intrek geno- men in het Hotel de Bellevue. Van Schcveningen meldt menDe twee in de verongelukte schuit van i den reeder E. Dijkhuizen gevonden lijken zijn te Noordwijk aan zee begra- ven. De gevorderde staat van ontbinding, waarin zij verkeerden, liet het vervoer naar hier niet toe.

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1