Mi l Et s nu; COUR AIT. WOENSDAG 25 AUGUSTUS. N°. 126. BI N N G N L A N.DSC1IE BE BIGT EN. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. ƒ3.50,* met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaars, buiten de expeditielcosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. G^Cenls. De prijs der Advertentiën is van 14 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden IV". 11 (blad 14) der Handelingen, tan den Gemeenteraad. LEYDEN, 24 Augusuis. Te 's Ilage is in bjjna 82-jarigen, ouderdom overleden de heer mr. I. B. C. P. Can, vroeger kantonregter hier ter stede en gedurende geruimen tijd lid van den raad. Ofschoon hij zich met der woon elders had ge vestigd, was hij steeds met eene warme belangstelling voor de gemeente bezield, waarvan enkele instellingen van weldadigheid in ons midden meer dan eens de blijken mogten ondervinden. De Staatscourant bevat de verslagen der eommisjiën, in 18(19 belast met het afnemen der examens ter verkrijging eener acte van bevoegd heid als vroedvrouw, volgens art. 11 der wet van 1 Jjinij 1865. Door de commissie te 'sGravenhagc werden 9 candidaten geëxamineerd, waarvan 2 werden afgewezen. Toegelaten werden: M. C. Broekhuysen; A. G. van Dronkelaar, geb. Muehlhaus; A. C. Kali; J. G. ScharfT, geb. Graaff; A. A. van der SchouwN. van VeenC. P. van Yliet. Door de commissie te Mep- pel werden geëxamineerd, 25 candidatenwaarvan 2 werden afgewezen. Toegelaten werden; E. Beugel, geb. Goozen, van Amsterdam; T. Blokker, geb. van. der Meulen, van Avenhorn; N. de Boer. geb. Veltman, van Jourc; J. Goozen, van Amsterdam; F. Hemmes, wed. II. Groenendal, van Gronin gen; 11. E. Hemmes, van Groningen; M, M. E. B. Hendriksou, geb. van der Borg. van Delfzijl; J. M. Hornkamp, van Amsterdam; H. Ladru, van Vled- der; J. C. Lapére, geb. de Leeuw, van Amsterdam; J. Luppenga, geb. Tassche, van Amsterdam; 11. M. Pekclaer, van Stadskanaal; W. Pekelaer, E. Pieké, geb. Lijsenaar, van Groningen; M> A. Rademakeijs,, van 'slleeren- hoek; E. Bikkers, van Coevorden; E. C. M. Sjnit, van Amsterdam; A. Speek, wed. B. Diczedraad, van Zwolle; A. M. Steets, van Hellendoorn; M. Ter veen, van Alpben a/d Rijn; A. L. Vroon, geb. Rust, van Amsterdam; J. Waterberg, wed. R. Alberts, van Groningen; A. Weishaupt, geb. Wolma, van Groningen. Tot bijwoning van de pleglige openstelling van het Suez-kanaal, op 17 November aanst., zijn namens den onderkoning van Egypte uitgenoodigd de hh. F. W. Conrad, hoofdingenieur van den waterstaat, F. van Heukelom president der kamer van koophandel te Amsterdam, en F. J. Plate, presi dent van de kamer van koophandel te Rotterdam. Voorts zijn uitgenoodigd de heer Nijgh, directeur-uitgever van de N. Rott. Cour.de beer Lion, hoofd redacteur van het Dagblad van 's Gravenhage en de hoofdredacteur van het Handelsblad. Volgens de bij de uitnoodiging gedane mededceling moeten de tiilgenoodigde personen, die hunne reis uitsluitend zouden willen beperken tot hef kanaal van Suez, Parijs uiterlijk den 7<,rn November verlaten. Zij, daarentegen, die Opper-Egypte wcnschen te bezoeken, zullen reeds den 7deo October Parijs verlaten moeten, om zich den 9d,,n te Marseille in te schepen en den 16J,n te Cairo te zijn. Hun vertrek naar Opper-Egypte tot aan den eersten Cataract zal plaats hebben in de laatste helft der maand October en hun terugkeer naar Cairo zal zoo berekend worden, dat zij bij de ope ning van het Suez-kanaal tegenwoordig kunnen zijp. De geïnviteerde per- sonen ontvangen te Parijs hunne spoorwegbillettenverder worden voor hen hutten besteld op de stoomboolen der Messageries Impériales of op die der Peninsular Company naar verkiezing der genoodigdeii, en cvenzoo wordt voor hun verblijf in Egypte zorg gedragen, alles voor rekening van den onder-koning. Ucsverkiezendc zal men, in stede van terug te koeren per boot van Alexandrië naar Marseilleden terugweg kunnen nemen over Brindisi en van daar langs de Ilaliaansche en Franschc spoorwegen naar huis. In hel jaar 1868 zijn langs den Rijn uit Duilschland in Nederland in gevoerd 381,100 Ned. ponden lucifers, tegen 258,300 Ned. p. in 1867 en 332,800 Ned. p. in 1866. Tot leeraar aan de hoogere burgerschool te Breda is benoemd de heer J. Cluysenaar, thans adjunct-ingenieur bij de spoorwegen. De internationale tentoonstelling te Amsterdam werd Zondag o. a. be zocht door een eerwaardig moedertje, dat den 12,lcn September a. s. honderd jaar oud zal worden, en als de beste jonge deern door de zaal flaneerde, aan den arm van haren kleinzoondie zelf reeds grootvader is. De levens lustige en zoo zeldzaam krasse bezoekster trok dan ook aller aandacht. Bij de enfüe aiguille gekomennam zijdie nog dagelijks zonder bril zooveel naadjes breidt, de naald en den draad, en, met de woorden: "die dingen heb ik niet noodig," stak zjjten aanzien der omstanders, zonder bril te gebruikenden draad door liet oog van de naald. Zij heeft 'Beloofd op haar honderdsten verjaardag weder het Paleis voor Volksvlijt te komen bezoeken. >(A. C) Betreffende den nationalen schietwedstrijd, aan de Bilt, moet nog de uitslag vermeld worden van den wedstrijd D.die Vrijdag plaats had. Hij was als volgt: Op 100 passen. 1' prijs, doos met zilveren Iepels van prins Frederik, de heer Welsink, van Delft; 2' prijs, marmeren inktkoker met zilver gemon teerd van baron Taets van Amerongen. lid der eerste kamer, de lieer van Hoytema. van Kuilenburg; 3e prijs, boomgeweer met kogeltang van de weerbaarheid te Zeist, de heer J. Collard, van Nijmegen: 4C prijs, zilveren inktkoker van de vereeniging Oranje te Utrecht, de heer J. W. Ie Comte, van Delft; 5e prijs, veldkijker van den heer van Lisse te Amsterdam, II. van. der Hey, van Delfzijl; 6e prijs, taartschotel met zilver gemonteerd van den, heer Kann te 's Bosch, de heer J. F. van Hulstein, van Nyuiegen; 7e prijs, parapluie-standaard van den heer Legel te 's Ilage. de heerGrafe. van Delft.; 8e prijs, houten fruitdrager met 12 messen, van den heer van Gulich, te, 's Bosch, de heer Mutters te 'sHage; 9e prijs, reis-nécessaire van N. N. te Arnhem, de heer Payens, van Nijmegen; I0e prijs; kristallen milieu de table met compotes van de vereeniging Arena te Schiedam, de heer H. Ilarmsen, kon. scherpschutter; 11' prijs, lederen marsch-étui van mevr. van Diggelen te Zeist, de heer F. J. Vos, van Delfzijl; 12e prijs, wijnglas met zilveren, voet van den heer de Meijer van 'sHage, de heer J. II. van de Waal, van Delft; 13° prijs, kruidhoorn van de hh. Andrau en Vernède te Utrecht, de heer Tjaden, van Deventer; 14e prijs, zilveren horlogieketting van den heer Jochems te 'sHage, de heer W. Simon, van de Veluwe; 15eprijs, drie oude platen van den heer mr. Gevers te 'sHage, de heerWeyergangvanVianen, Op 300 passen. le prijs, twee kannen met zilver gemonteerd van den prins van Oranje, de heer Costerus, stud, te Utrecht; 2C prijs, milieu de table van den heer Patijn van Kloetinge, de heer Molenbroek, van Leyden, 3e prijs, Snider-geweer van den heer Bar te Delft, de heer van Blommesteijn; 4' prijs, boomgeweer met kogeltang van de vereeniging de Zwijger, de heer Bangert, van 's Hage: 5e prijs, boomgeweer van jhr. Repelaer van Spijkc- nisse te Dordrecht, de heer Lippe van Amsterdam; 6C prijs, binocle in étui van den heer Iliele te Utrecht, de heerMulié, van Leyden; 7eprjjs, pracht exemplaar van Lacroix /des arts au moyen-age" van de lih. Beyers en van, Boekhoven te Utrecht, de heer Hakkers, van Vianen; 8'- prijs, toilet-étui van de Leydsche scherpschutters-vereeniging, de heer Vierling, van 'sllage; 9e prijs, Panama-hoed van den heer de Haan te Utrecht, de heer ten Sande van Utrecht. Op 600 passen. (Z. M. de koning schoot 54 punten, maar deed afstand van den prijs.) le prijs, zilveren bocaal van prins Alexander, de heer Wentzel, van 's Ilage; 2" prijs, marmeren inktkoker van prins Frederik. de heer van der Leeuw; 3e prijs, marmeren pendule van de Haagscbe scherpschutters-vereenigingde heer Vreede, van de studenten-vereeniging te Utrecht; 4' prijs, twee met zilver gemonteerde wijnkaraffen van mr. Jo chems te 'sllage, de heer van den Bergh, van Arnhem; 5' prijs, Aneroïde- barometer, van het corps officieren der schutterij te llarlingen, de heer Abersonvan Dordrecht6e prijsjagtgeweer met toebehooren van den heer Biir te Delft, de heer van Lommei, van 'sllage; 7f prijs, Aneroïde-barometer van kapitein Coopman, de heer Schitter, van Groningen; 8eprijs, reis-néces saire van de Utrechtsche buksvereeniging, de heer Hakkers, van Vianen; 9e prijs, hartsvanger van den heer Mansfeld Beek te 'sllage, de heer Schippers, van Amsterdam; 10e prijs, een zilveren jaglpijp van den heer A. F. C. lvruider, de heer van Doorn, van de studenten-vereeniging te Utrecht. Vrijdag middag, na afloop van het concours, hebben de leden van het centraal comité nog onderling geschoten naar een Remmington-geweer met munitie. Winner was baron van Hogendorp, van 'sHage. Verder werd nog naar eenen. even als de vorige, door den koning uitgeloofden extra-prjjs geschoten door de leerlingen van de hoogere burgerschool te Utrecht, welke prijs behaald werd door den leerling Pennink. Eene moedige daad werd dezer dagen door het zoontje van zekeren schipper P. de Waard, een 14-jarigen knaap, verrigt. Het jongste zoontje van dien schipper viel spelende van de loopplank in de haven te Texel en liep groot gevaar van te verdrinken, te meer daar niemand in den omtrek van het ongeval getuige was. De knaap merkt naauwelijks op, in welke hagchelijkc positie zijn zinkend broertje verkeert, of hij stort zich zonder

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1