LEÏDSCHE COURANT. 1869. N°. 110. VRIJDAG 6 AUGUSTUS. STADS-BERIGTEN. BiNNENLANDSCHE BERIGTEN. I von Moltke moet het werk, waarvan hij in handschrift kennis bekwam, van dat gewigt hebben geoordeeld, dat hij cr zelf eene Duitsche vertaling van geven zal. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. PROCES-VERBAAL eau de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Legdenden 3lt,n Augustus 1869 zijn ingeleverd. Op lieden den vierden Augustus achttien honderd negen en zestig, in de gemeente Leyden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is zamengesteld uit den heer II. P. C. Stoffels, weihouder, voorzit ter, en de heeren P. L. Tichlcr en P. I. de Freraery, leden van den gemeen teraad, stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, hij hem den 3Jtl1 Augustus 1869 overgebragt uit de beide afdeel ingen der gemeente Leyden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden achthonderd vier en zes tig stem briefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn doorcengcmengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. liet bureau heeft van onwaarde verklaard zeventien stembriefjes, waarvan elf oningevuld waren, één geer. persoon duidelijk aanwees, één onderteekend was en vier ingevuld waren met de namen van leden van den Raad, welker beurt van aftreding nog niet was gekomen. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest achthonderd zeven en veertig. Van dit getal zijn uitgebragt op de heeren: Mr. R. T. Bijlcveld 451 stemmen, dr. G. W. A. Plaat 371, J. M. E. Dereksen, dr. H. Boursse Wils, A. H. Eigcman en mr. I. J. Del Baere ieder 2, N. J. Sanders Fabriekant, II. Eigeman, F. A. Versier, D. HoogenstraatenH. Speel, S. A. An- dreson, dr. J. D. Frenay, Mr. S. Ekama, A. van Asperen, T. W, J. van den Aardwegh, mr. U. P. van Kaathoven, mr. P. C. Lezwijn, G. P. Timp, prof. J. de Wal, W. Pleyte, D. A. Schretlen en C. Blansjaar, ieder ééne stem. Uceft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de lieer mr. R. T. Bijleveld. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeenteraad de heer Mr. RUDOLPH TtlEODOOR BIJLEVELD, wonende alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 4dcn Augustus 1869. STOFFELSVoorzitter. TICHLER, 1 c# DE FREMERY,j Ste"wl"'emers- PROCES-VERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van vier leden van den Gemeente raad van Leydenden 3 Augustus 1869 zijn ingeleverd. Op heden den vierden Augustus achttien honderd negen en zestig, in do gemeente Leyden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen uren. Het bureau is zamengesteld uit den heer H. P. C. Stoffels, wethouder, voorzit ter, en de heeren P. L. Tichler on P. I. de Fremery, leden van den gemeente raad, stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 3dcn Augustus 1869 -overgebragt uit de beide afdeelingen der gemeente Leyden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden acht honderd vier en zestig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de brieges zijn dooreengemengdworden zij door den voorzitter een voor «en geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard vier stembriefjeswaarvan drie onin gevuld ziju en een onderteekend was. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest acht honderd zestig. Van dit getal zijn uitgebragt op de heeren J. M. E. Dereksen 458 stemmen, F. A. Verster 451, J. van Heukelom Junior 439, A. H. Eigeman 432, mr. P. C. Lezwijn 410, W. Pleyte 396 H. P. J. van Wensen 381 en N. J. Sanders 351, F. A. Dee, A. Battels, D. Hoogenstraaten, J. C. Bernard, C. V. Visser, J. J. Quant, mr. M. H. A. lasman, mr. H. Obrcen, H. Kokshoorn, C. Wijnnobol, mr I. J. Del Baere, mr. S. Vissering, S. A. An- dreson, LI. F. Sehlotte en C. J. van den Aardwegh ieder ééne stem. Hebben alzoo de meeste stemmen verkregen de heeren J. M. E. Dereksen 3f- A. Verster, J van Heukelom Junior en A. II. Eigeman. Zijn derhalve verkozen tot leden van den Gemeenteraad de heeren JACOBUS MARINUS EVERHARDUS DERCKSEN, FLORIS ABRAHAM VERSTER, JAN VAN HEUKELOM Jumor, ABRAHAM HERMAN EIGEMAN, alle wonende binnen deze gemeente. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaaktin tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 4den Augustus 1869. STOFFELS, Voorzitter. TICHLER, c, DE FREMERY, fStemopnemers. LEYDEN, 5 Augustus. De heer mr. J. de Wal heeft voor de benoeming tot lid van den gemeente raad bedankt. Te Katwijk zijn bij de gebonden herstemming tot leden van den ge meenteraad benoemd de lib. J. Scbaddee van Doorn en Joh. van Rhijn. Bij kon. besluit van 2 Aug. 11. is, overwegende, dat, door de vereenï- ging der administration van de posterijen en van de rijkstelegrafen onder één departement van algemeen bestuur vereenvoudiging en besparing van uitgaven verkregen en bovendien het gevolg kan worden dat zonder over wegend bezwaar voor 's rijks schatkist in kleine gemeenten, waar dit tot dns ver niet geschied is, rijkstelegraafkantoren kunnen gevestigd worden: bepaald dat te rekenen van 1°. Januarij 1870 de administratie van den rijks telegraaf en de behandeling der zaken die de telegrafie in het algemeen be treffen, van bet dep. van binnenl. zaken zal worden overgebragt naar het dep. van financiën. Aan de ministers van binnenl. zaken én van financiën is opgedragen den koning nadere voorstellen aan te bieden omtrent beschik kingen die lot uitvoering van bet hiervoren bepaalde mogten worden ge vorderd. De minister van financiën heeft bij resolutie van 20 Julij 11. bepaald dat de ontvangers op verzoek van ingezetenen, die elders belasting ver schuldigd zijn, niet de gelden, tot voldoening daarvan strekkende, in ont vang mogen nemen en aan hunne ambtgenooten overmaken. Binnen kort zal het fregat met stoomvcrinogcn Wassenaar, liggende op 's rijks werf te Nieuwediep, in dienst worden gesteld. Naar men ver zekert, is dit vaartuig bestemd om eene reis te doen naar de Middellandschc zee, en bepaaldelijk om de Nederlandsche vlag te vertoonen bij de feeste lijke opening van het Suez-kanaal. Naar men verneemt, zal eerlang te Brussel het licht zien een werk van den luitenant-kolonel in Britsche dienst Chesney: Etudes sur la Cam pagne de 1815, Waterloo, met een plan van.den veldslag. Dit werk moet de vrucht zijn van een zeer gezet geschied- en krijgskundig onderzoek en onder anderen met afdoende gronden vele stellingen van den Thiers in zijne beschrijving van den kortenmaar geduchten veldtogt wederleggen. De heer Chesney is onderwijzer in de geschiedenis aan de school van Chatham en heeft zich ten taak gesteld tegenover den Franschen schrijver de verrig- lingeii der bondgenooten helder te doen uitkomen. De Pruissische generaal Volgens het U. D. zal bij den, ter gelegenheid van den scherpschut terswedstrijd, in het kamp onder de Bilt te houden wapenstrijd, o. a. in tegenwoordigheid des konings, door den onder-adjUdant-pikeur der veld artillerie, Groencveldt, te paard met den sabel gewapend, en den onderoffi cier van het 2dc bat. 7de reg. inf., Sterk, le voet, met geweer, een wed strijd gehouden worden, ten einde te kunnen nagaan, in hoeverre de cava lerie tegen de bajonet der infanterie bestand is. Van verschillende zijden, zegt de Wekker, wordt ons berigt, dat op verscheidene plaatsen langs de grenzen de Nederlandsche jeugd, die in de jaren van het schoolgaan verkeert, dagelijks op Pruissischen bodem gaal werkenveelal tegen een laag loonterwijl de Pruissische jongens geregeld de school bezoeken. Inderdaad, zulke berigtcn of liever zulke feiten zijn eene schande voor ons volk, dat toch ook gaarne onder de beschaafde natiën geleld wordt.

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1