ruimen tijd aan het vaartuig gekomen zijnde, namen zijne drie kinderen, waaronder eene groole dochter, de vlugt, omdat hij een kwaden dronk over zich had en zij het dan dikwijls moesten ontgelden. Hij deed daarop alle moeite om ze weder aan boord te krijgenhetwelk hem ook ein delijk gelukte. Naauwelijks echter waren zij binnen, of op den kreet der oudste dochter: moord! moord! snelde men naar buiten en vond heide man nen handgemeenwaarop men ze van elkander scheidde en de schipper neerviel, klagende en kermende lag hij ter aarde, gedurig roepende »o mijn lijf, mijn lijf!" zonder evenwel te willen dulden, dat men hem aanraakte; maar ook zonder erg der omstanders, wier getal inmiddels was aange groeid, om te zien wat hier was geschied. Men droeg hem naar het vaar tuig, ofschoon hij zelf over de loopplank wilde gaan, wat hem evenwel zwaar viel, doch hetwelk men alleen toeschrecl aan den staat van dron kenschap, waarin hij zich bevond. Op het vaartuig gekomen viel hij weder neer en de omstanders hoorden nog wel zijn gekreun en gekerm, maar schreven zulks aan de vermeende oorzaak toe, waarop men zich ten laatste verwijderde en naar huis ging. Treurig was evenwel het looneel: de man klagende en steunende, de kinderen weenende om den beschonken vader vereenigd. Zóó ging de nacht voorbij. De ongelukkige had in hel voor onder zien te komen en lag daar vol pijn en smart te weeklagen. Toen echter de morgen kwamtoen ook eerst ontdekten de dochter en de schoon moeder wat verschrikkelijks er was voorgevallen. Dadelijk werd genees kundige hulp ingeroepen. Twee doctoren, de lieeren Stoffels en van der Boon, vonden den ongelukkige in den allerjammerlijksten toestand, de inge wanden waren uitgestort als een gevolg van onderscheidene stekendie hem in het lijf waren loegebragt. Eindelijk, 11a een vreeselijk lijden, bezweek hij 's morgens omstreeks elf ure. De beschuldigde, zekere Klaas Toerinck, klompenmaker, ook als korendrager werkzaam, mede nog in een roes van dronkenschap, werd daarop uit zijne woning gehaald, waar hij op een bleekveld, daarachter gelegen, lag te slapen, en werd voorloopig naar de gevangenis overgebragt. Te Harlingcn heeft de wedstrijd van de Harl. zeil- en roeivereeniging met den besten uitslag plaats gehad. De stad wemelde bij die gelegenheid van vreemdelingen. Na den afloop werden de prijzen door Z. K. 11. prins Hendrik aan de overwinnaars uitgereikt. Een prijs, door een vaartuig van Z. K. 11. behaald, werd weder aan de vcreeniging afgestaan om te dienen voor eene volgende gelegenheid. Des avonds werd het feest met een schit terend vuurwerk besloten. Z. K. 11. prins Hendrik stak zelf het eerste stuk af. Uit ltaamsdonk meldt men dat Woensdag 11. aan het zoogenaamde Waspiksche veerhuis de jaarlijksche gebruikelijke hooimarkt is vastgesteld, j Er waren nog al landbouwers opgekomen om den prijs voor liet hooi vast te stellen, zoodat die door de kooplieden uit Amsterdam, Haarlem en elders zijn bepaald op ƒ14.50 de 500 Ned. ponden, een prijs, die den verkoopers goed is, en waarvoor nog al veel wordt verscheept. De qualiteit valt niet tegen. Te Helmond is Dingsdag 11. door de justitie een onderzoek ingesteld naar een kindermoord. Hij is door eene ongehuwde moeder gepleegd. Zij j bekende van een levend kind van het mannelijk geslacht bevallen te zijn het met de hand gewurgd, en vervolgens achter het huis in den grond verborgen te hebben. Het lijkje is opgegraven en na een geneeskundig 011- j derzoek is het geblekendat het levend ter wereld is gebragt en genoemde mishandeling heeft ondergaan. Volgens telegraphisch berigi uit Batavia van 19 Junij waren aldaar aangekomen de volgende schepen: Ar gokapt. I'. W. Timmermans, Kor- tenaer, F. Tot; Maria, Peters; Noac/i, Looijcn; Nederland en Oraw.je, PhafF. De 'V. Midd. C. deelt het volgende uittreksel mede van een brief ge schreven den 3dcn Junij 11. aan boord van het stoomschip Soembing, ter reede van Port ltoyal (Jamaica), aangaande bet omkomen van denkomman- dant van dat vaartuig, den kap.-luitenant PhafF. //Op onze terugreis van Curacao van Havana alhier binneuloopende op den 31stf" Mei om steenkolen in te nemen, werd een officieel bezoek afgelegd bij den Ned. consul te Kingston, eene plaats aan de overzijde der baai, nagenoeg op een uur afstands van hier gelegen. Met 4 andere schepelingen ten 2 ure des namiddags in de giek zeilende terugkeerendeviel omstreeks een kwartier na het afzeilen eene hevige windvlaag aan lijzeide in het zeil, waardoor de giek omsloeg en in de diepte verdween. Bewonderenswaardige zeiverloochening en tegenwoordigheid van geest werd op dat hagclielijke oogenblik door den kommandaut aan den dag gelegdniettegenstaande de holle zee en de hevige wind het gevaar zeer dreigend maakten; toen twee der mairozen, die het best konden zwemmen, hem wilden helpen, riep hij hun toe: «zorgt voor de anderen, die niet goed zwemmen," waarop hij zelf met kalmte en bedaardheid zich ontdeed van alle kleedingstukkendie het zwemmen konden belemmeren. Geruimen tijd werden de andere sche pelingen door zijn voorbeeld en bemoedigende toespraken bijgestaan, maar nadat reeds twee matrozen in de diepte waren verdwenen, werd waar schijnlijk een half uur na het omslaan der giek die bezielende stem niet meer vernomen. De plaatselijke gesteldheid der baai is oorzaak, dat het ongeval onopgemerkt is gebleven en geene hulp van hoord uoeh van den wal kon verleend worden. Eerst ruim een en een kwart uur na het omslaan dei- giek, arriveerde een zeilsloep, waarin toevalligerwijs zich een Engelsclie geneesheer bevondop de plaats van hel ongeluk. Niet zonder gevaar wer den door de sloep 2 matrozen bijna uitgeput van vermoeijenis gered, terwijl na cenigen tijd ook het ligchaam van dqn kommandant werd ontdekt en opgenomen. Geene teekenen van leven werden door gemelden geneesheer meer waargenomen. Van alle autoriteiten zijn blijken van deelname onder vonden. De Engelsehe commodore Phillimore heeft de teraardebestelling op den 2,lc" Junij zoo pleglig en indrukwekkend mogelijk doen plaats hebben. Behalve onze geheele bemanning namen alle beschikbare Engelsehe officieren van zee- en landmagt, benevens een aanzienlijk det. subalternen, deel aan den lijkstoet; liet Engelsehe vlaggeschip deed een salnt, alle vlaggen, zoo wel te Port Royal als te Kingston waren halfstok, de treffende Engelsehe gebeden werden op de begraafplaats opgezegd, de deelneming en aandoening waren algemeen. Een tijdelijk gedenkteeken met toepasselijk opschrift zal het graf dekken van dezen braven zeeofficier." 'sGRAVENIIAGE, 9 Juli). De kapitein der infanterie op non-activiteit J. J. Thyssens, bij liet 2Ilc reg. infanterie, is in activiteit hersteld. De leden der eerste kamer hebben heden hunne werkzaamheden in de afdeelingen voortgezet. Den 29c" Mei jl. stond voor hel prov. geregtshof in Zuidholland te regt W. v. W., koopman te Alphen, beklaagd van, den 3den Maart te voren, toen hij op den straatweg van Leyden naar Alphen met een hondenkar zekeren Compier, die hem met een kar, met een paard bespannen, kwam voorbijrijden, met een zweep een slag in het aangezigt te hebben toege bragt, waardoor evenwel geen ziekte of beletsel om te werken voor meer dan twintig dagen is ontstaan. De regtbank te Leyden veroor deelde den beklaagde tot eene gevangenisstraf, in eenzame opsluiting te ondergaan, voor den lijd van vijftien dagen en geldboete. Die veroor deeling was gegrond op de beëedigde verklaringen van twee getuigen. Nadat op den dag der teregtzittihg door den verdediger van den beklaagden appellant, mr. G. Belinfantewas overgelegd een formeel extract uit de re gisters van den auditeur-militair van Noordbrabant, waaruit bleek dat een der getuigen, G. P., elf jaren geleden lot vervallenverklaring van den mili tairen stand en kruiwagenstraf voor den tijd van 3 jaren was veroordeeld heeft het hof bepaalddat het onderzoek der zaak op een naderen dag zou worden voortgezet en een nieuw getuigenverhoor gelast. Bij dit getuigen-verhoordat heden plaats had, heeft de adv.-generaal mr. Terpstra, op grond der gevoerde defensie, zwarigheid gemaakt den bedoel den getuige, wiens identiteit thans gebleken was, te hoören, cn een requi sitoir genomen tot vrijspraak, omdat ook het nieuw getuigenverhoor geene meerdere bewijzen voor de schuld van den bekl. had geleverd. Nadat ook de verdediger van den appellant zijne conclusie lot vrijspraak had toege licht, heeft het hof zich in raadkamer begeven en een vierendeel uur daarna het vonnis van den eersten regter vernietigd en den beklaagde al geheel vrijgesproken. BUlTlcNL \.M)SCMK BBIUGTKN. ENGELAND. LONDEN 11 Juli). De beraadslagingen in het hoogerlmis over de Iersche kerkwet heeft tot uitkomst gehad dat die wet veel gunstiger voor de materiële belangen der Anglicaansche kerk in Ierland is geworden, en dat een van hare hoofd beginselen wel niet verworpen, maar voor nadere overweging voorbehouden is; dit is het beginsèl dat de aanvankelijk op 8 millioen geraamde som, die van het vermogen der Iersche staatskerk 11a de verevening zal overblij ven, zal worden aangewend ten nutte der bevolking van Ierland, cn wel voor liefdadige doeleinden van niet-kerkelijken aard. Op voorstel van lord Cairns heeft het huis met eene groote meerderheid van stemmen, ondanks de tegenkanting des ministers, besloten dat artikel te vervangen door de bepaling dal over liet bedoelde overschot nader bij eene wet zou worden beschikt. De wet zal nu waarschijnlijk spoedig in het hoogerhuis voor de derde maal gelezen worden en daarna bij het. lagerhuis op nieuw ingediend wor den. Ten opzigte van de houding van dat ligchaam in deze zaak is de nieuwsgierigheid zeer gespannen, De Globe wil weten dat prins Arthur, derde zoon van II. M. en offi cier bij de artillerie, in Augustus naar Canada zal vertrekken. De grootste veemarkt der wereld vindt men thans aan gene zijde van den Atlantischen Oceaan. Uit New-Yorksche bladen blijkt, dat deze markt te Chicago bestaat. Zij is aangelegd op de vlakke prairie, vier mijlen zuid waarts van de stad, twee voet onder het peil der rivier. De aanleg van deze beroemde Stock-Yards van Chicago heeft twee millioen dollars gekost. De veestallen beslaan eene oppervlakte van 315 akers (126 bunders), van welke meer dan 300 met hout zijn bevloerd. In Maart 1867 was er stalling voor 20.000 stuks rundvee, 75.000 varkens en 20.000 schapen en sedert de openstelling dezer stallen ging er geen Donderdag voorbij, dat zij niet alle bezet waren, want het grootste gedeelte van het vee uit de prairiën wordt naar Chicago gebragt. om van daar naar de westelijke staten te worden gevoerd. Terwijl het vee hier van de vermoeijenissen van den togt uitrust, vinden de eigenaars of geleiders een bij uitstek goed'onderkomen in een hotel, dat 200 slaapkamers bevat. Eenige schreden verder staat de vee- beurs, waar koopers en verkoopers bijeenkomen; in dit groote, prachtige gebouw vindt men ook de bank. In Japan is op 18 April eene kamer van vertegenwoordigers geopend met de volgende boodschap van den Mikado: Op het punt zijnde van onze oostelijke hoofdstad te bezoeken, hebben wij de edelen van ons hof en de onderscheiden vorsten doen vergaderenten einde hen te raadplegen omtrent de middelen 0111 de grondslagen voor een vreedzaam staatsbestuur te vesti gen. De wetten en instellingen zijn de grondslagen der regering. 11e ver zoekschriften van het volk in het algemeen zijn niet ligtvaardig af te doen. Wij vermanen u de wetten van het huis te eerbiedigen, alle per soonlijke en zefzuchtige gedachten ter zijde te stellen, grondige en onafhankelijke discussie te voeren en bovenal, de wetten onzer voorva deren tot grondslag te nemen. Yoegt 11 zeiven naar de begrippen der men sehen en naar den geest des tijds. Maakt bepaald onderscheid tusschen die

Leydse Courant | 1869 | | pagina 2