LEYDSCHE COURANT. WOENSDAG 16 JUNIJ. STA DS-BERIGTEN. Plaatselijke directe belasting 1860. BINNÜNLANDSCHE BhlRIGTEN. 18G9. De Courant wordt Maandag, Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. J\°. 72. De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. HER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, tot het doen der her-ijken Tan al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewiglenbenevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren hehoorende strijkels. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gcwigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het lokaal van den Ijk, op de Bred straatin het Stadhuis; zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk IV, van den 17 tot den 22 Junij, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, uitgezonderd de Zondag. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot jaarletter gedurende 1869 voor den ijk der maten en gewigten bepaald is de letter A. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethoaders voornoemd, Leyden, 27 Mei 1869. v. d. BRANDEI,ER, Burgemeester. v. PUTTKAMMERSecretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN. Gezien art. 12, le alin.der Verordening van 2 Julij 1866 (Gemeenteblad n°. 22) en art. 8. 2e alin., der Verordening van gelijke dagteekening (Ge meenteblad n". 25) Doen te weten, dat tot het laten Inschrijven van nieuwe leer lingen voor de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegenheid gegeven wordt; voor die der le klasse, voor jongens, in het schoolgebouw op de Aalmarkt voor die der le klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw op de Bree straat, tegenover het Stadhuis; voor die der 2e klasse, voor jongens, in het schoolgebouw in de Pie terskerkstraat voor die der 2e klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw op de Breé- straat, naast de Waalschen kerk; en wel van den 7den tot en met den 194« Junij e. k.dagelijks (de Zon dag uitgezonderd)des voormiddags van half negen tot negen urenen op Woensdag en Zaturdag. daarenboven, van twaalf tot twee uren des namiddags. En zal hiervan afkondiging geschieden door plaatsing in de Leydsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leyden, 5 Junij 1869. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN herinneren bij deze hen, die zich in den loop der zes eerste maanden van het jaar in de gemeente zijn komen vestigen of uit anderen hoofde belastingschuldig zijn geworden en verzuimden, de bij artikei 3 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke directe belasting, gevorderde aangifte ter gemeente-secretarie (financiële afdeeling) te doen, aan deze bepaling in den loop dezer maand gevolg te geven. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leyden, 12 Junij 1869. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER van LEYDEN brengt ter kennis van belangheb benden, dat dagelijks, uitgezonderd de Zondag, des voormiddags tus- schen 10 en 1 uur, de paspoorten voor de miliciens dezer gemeente, hehoorende tot de ligting van den jare 1864, verkrijgbaar zijn ter gemeente secretarie, mits men zich in persoon, en voorzien van zijn zakboekjedaar toe aanmelde. De Burgemeester voornoemd, Leyden, 15 Junij 1869. v. d. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden, Donderdag 17 Junij 1869, 's namiddags te half drie uur. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een lid voor de plaatselijke Schoolcommissie. 2°. Benoeming van de Commissie voor de bewaarscholen. 3°. Benoeming van een lijdelijken hulponderwijzer 4!c kl. aan de openbare school n". 1 voor minvermogenden. 4". Adres van Mejufvr. M. 11. lloogeboomgeb. Tielcmanom ontslag uil de betrekking van Vrouwe Kraammoeder. 5". Adres van J. C. Visser, lslc hulponderwijzeres vaji de 2ÜC klasse aan de 5 openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der lslc klasse, s voor meisjes, om ontslag uit hare betrekking. 6°. Adres van A. Sepp, ls,e hulponderwijzeres van de 2dc klasse, aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse, voor meisjes, om ontslag uit hare betrekking. 7". Kohier der plaatselijke directe belasting, 1869. 8". Staten van af- en overschrijving, dienst 1868 en 1869. 9". Suppletoire staal van begrooting, dienst 1869. 10°. Wijziging der Verordening op de openbare school voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden. 11°. Adres van G. A. Homulle, om vergunning tot bet leggen van eene sloep vóór zijn huis in de Donkersteeg, wijk VI, n°. 72. 32°. Adres van A. van der Paauw, om het gebruik van een gedeelte van den vestwal en van het singelwater, tot zwemplaats ingerigt. 13°. Staten van af- en overschrijving en suppletoire begrootingen, dienst 1868, van de volgende instellingen: o. het R. C. Armbestuur, suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving b. het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis, suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving; c. het Israëlitisch Armbestuur, suppletoire begrooting; d. Gecommitteerden tot de Vcreenigde Gast- en Leprooshuizen, sup pletoire begrooting en staat van af- en overschrijving; e. Vrouwen Kraammoedersstaat van af- en overschrijving. 14". Rekening dienst 1868, van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. LEYDEN, 15 Junij. De heer J. 11. Maronier, pred. bij de rcmonstranlsch-geref. gemeente alhier, en als zoodanig naar Utrecht beroepen, nam Zondag 11. voor eene talrijke schaar afscheid van de gemeente, waarbij hij gedurende 15 jaren werkzaam was, met eene rede naar aanleiding van Philipp. I vs. 27. Nadat de leeraar den zegen had uitgesproken, zong de gemeente biddende het laatste vers van Gezang 56 (2dcn bundel). Gisteren middag, bij een niet zwaar onweder, sloeg de bliksem door den schoorsteen van een huisje in het St. Barbara's hofje aan het Levendaal, waarvan het ontstaan van brand onmiddellijk hel gevolg was. Gelukkig was de hulp eener ijlings aangerukte spuit voldoende om den brand te blus- schen. De schade, in het huisje veroorzaakt, is betrekkelijk niet onbelangrijk. Bij kon. besluit van 30 Mei is bepaald dat de artt. 15 en 16 van het kon. besluit van 28 Junij 1850, houdende voorschriften omtrent het vertoo- nen der geldswaarde op het postkantoor van afzending wegens brieven, welke onder voorzorg van aanteekening met aangifte der waarde worden verzondenworden ingetrokken en buiten werking gestelden dat de le alin. van art. 14 van het bovenvermelde besluit wordt aangevuld met de volgende bepaling. //Met de taxatie van de waarde der ingesloten stukken wordt genoegen genomen, zooals die door den afzender gedaan is." Ter gelegenheid der algemeene vergaderingdoor de Holt. maatschappij van landbouw te Purmerend te houdenzal aldaar van 29 Sept, tot en met 3 October eene algemeene tentoonstelling worden gehouden van vee, voort brengselen van en werktuigen voor den landbouw. De vee-tentoonstelling zal gehouden worden den l!tfn October van 's morgens 11 tot 's middags 3 ure. Door de genoemde maatschappij is hare gouden medaille uitgeloofd en eene som van ƒ50 voor de volledige en best gekeurde beantwoording van een door haar verlangd volledig model-aanteekcningboek voor den landbouw in zijn geheelen omvang. Tol predikant bij de herv. gemeente te Goes is beroepen ds. Vos. pred. te Edens en Spannum; bij die te Licnden d\ Swaanpred. te Eemncs-builen- dijks; bij die te Zuidwolde ds. Rarnsté. pred. te Ransdorp. Door het prov. kerkbestuur van Noordbrabant is eervol ontslag verleend aan d'. A. Dekker, pred. te Chaam, en aan ds. G. \V. van Duylpred. te Steenbergen. Door wijlen mej. E. van Delden, le Deventer overleden, is gelegateerd: aan de Luth. armen aldaar ƒ2000, aan de Luth. kerk aldaar ƒ1000. aan de stichting Mettray /500. aan het blinden-instituut te Amsterdam ƒ500 en aan' het doofstommen-instituut te Groningen ƒ500. Door wijlen mevr. de wed. Snouck Hurgronje, geb. Schorer, te Mid delburg, is aan de confessionele verceniging te Utrecht gelegateerd het door haar gestichte evangelisatie-lokaal te Domburg,'benevens eene inschrijving op liet grootboek der 2% pUt. N. \Y'. S. van ƒ40000, om het door'haar aangevangen werk aldaar voort te zetten. Z. K. II. prins Hendrik heeft Zondag voormiddag de godsdienstoefening te Baarn bijgewoondwelke geleid werd door d'. F. J. Hermandie tot tekst had I's. 90: 9b. Na het eindigen der godsdienstoefening verzocht de leeraar de gemeente op te staan van de zitplaatsen en den prins en ambachts heer toe te zingen Ps. 134: 3. Het was de eerste verjaardag,"dien de prins- ambachtsheer te Soestdijk vierde. Het dorp was op dien dag met vlaggen getooid en des avonds had er eene illuminatie plaats. Eergisteren avond is met den trein, die te 8.55 van Rotterdam ver trekt. op den Rijnspoorweg, nabij het station Oudewater, eene koe overre den, die door overspringing op den weg gekomen was. De reizigers zijn er gelukkig met den schok en den schrik afgekomen. Te Nieuwe Niedorp is in de vorige week in eene herberg twist ont staan tusschen een verlofganger, die van de inspectie terugkeerde en de zoon van een landbouwer aldaar, welke twist zoo hoog is geloopen, dat er eene vechtpartij onistond, waarbij de eerstgenoemde ecu slag op liet hoofd ont ving, die spoedig een einde aan zijn leven maakte. De dader is aangebonden. Te llummelo heeft Zondag 11. een boschbrand gewoed onder het landgoed Enghuizen, waardoor eene uitgestrektheid van een bunder is ver nield geworden. Men schrijft de oorzaak aan kwaadwilligheid toe. Door de plaatselijke commissie alhier van de te Amsterdam te houden in ternationale tentoonstelling is ons verzocht aan de volgende inedcdeeling eene plaals te verleenen

Leydse Courant | 1869 | | pagina 1