BIJVOEGSEL, behoorencTe tot de Leydsche Courant van Maandag S Februarij AS69, Naó7 STA DS-BER1GTEN. BELASTING OF I>E HONDEN. BURGEMEESTER ei WETHOUDERS van LEYDEN achten het niet ondienstig nogmaals de aandacht van ingezetenen te vestigen op de Verordening regelende de invordering der plaatselijke belas ting op de hondenhoudende bepaling dat iedere eigenaar of be zitter van een of meer honden verpligt is daarvan jaarlijks in den loop der maand Januarij bij den gemeente-ontvanger aangifte te doen, en hen tevens te wijzen op de straffen die op het verzuim ten deze zijn gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, v. d. BRANDELER, Burgemeester. 4 Februarij 1869. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de adiqsspn van: a. Pieter Christiaan Nicola, broodbakkerwaarbij hij verzoekt om het pakhuis in de Spijkrrboorsteejr, wijk VI n". 120G, te mogen bezi- gen tot bergplaats van brandstoffenb. Petrus van den Broek, metselaar; c. Jacobus Kverhardus Vlaanderen Junior, huisverwer, en d. Dirk van der ploeg, rnelkverkooperde drie laafsten om vergunning tot het houden en mesten van een of meer varkensdie sub b. op een open erf achter het huis opdeLange- graciit, geleekend wijk V n°. 836; sub c. in een pakhuis in de Sint Aaglenstraat wijk V n°. 88 en sub d. achter zijne woning in de Molensteeg. geteekend wijk 11 n°. 62 Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 Staatsblad n". 13), als mede op de Algeineene Policieverordening van 24 October 1867 Gemeenteblad n". 12) Doen te welen, dat tot liet hooren der eigenaars en bewoners van de naaslbijge- legene en belendende panden, ten opzigte der inforinatiën de commodo et incom- mododoor Burgemeester eri Wethouders zal worden gevaceerd op het Raad huis dezer Gemeente, op Donderdag den lf'» Februarij aanst.'s vooimuldags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren legen die verzoeken op dien tijd in Ie brengen, terwijl, hij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet' te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDEI.ER, Burgemeester. Letden, 6 Februarij 1869. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De VOORZITTER van den Gemeenteraad van Leyden noodigt bij deze, krachtens art. 7, 2e alin.der Wet van 4 Julij 1850 Staatsblad n". 37), de inwoners dezer gemeente uit, om zoo zij elder» in de directe belastin gen zijn aangeslagen, daarvan vóór den vijltienden Februarij e. Ie., door overlegging der aanslagbilletten ter secretarie dezer gemeente, te doen blij ken, ten einde, zoo noodig, hun regt te bewijzen om. bij de jaarlijltsche herziening der lijsten van kiesbevoegden, daarop te worden geplaatst. En zal hiervan afkondiging geschieden door plaatsing in de Leydsche Courant. De Voorzitter voornoemd, Leyden, 28 Januarij 1869. v. d. BRANDELER. Het Collegie van Zetters voor de Directe belastingen te Leyden brengt ter kennis van belanghebbendendat tot de aangifte van patent enz.in den loop van het dienstjaar, zal worden gevaceerd in eene der vertrekken van het Raadhuis en wel, van heden af, des Maandags, Dingsdags, Donderdags en des Zaturdags van iedere week, van des voormiddags tien tol des namid dags te een uur. Het Collegie van Zetters voornoemd, Letden, 30 Januarij 1869. STOFFELS, Voorzitter. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 166 tot 196 volwassen personen en 95 tot 118 kinderen. Bij de opgavein ons vorig nommerder bij de hervormde gemeente te Voorschoten gekozen notabelenis als zoodanig abusivelijk weggelaten de heer A. Kranenburg. Tot secretaris van het aartsbisdom Utrecht is benoemd de heer A. J. Aukes, priester uit het seminarie Rijsenburg. Onze gemeente, meldt men uit Maassluis, werd dezer dagen weder door eene gevoelige ramp getroffen. Door het verongelukken van het hier te huis behoorende brikschip Hermina, gevoerd door P. de Vos, aan de Iersche kust, waarbij de gezagvoerder en 5 man der equipage, allen inge zetenen dezer plaats, zijn verdronken, is op nieuw het getal der zeemans weduwen met vier vermeerderd en hebben weder vele kinderen hunnen ver zorger verloren. De N. R. C. deelt het volgende mede: Ruim drie jaren geleden werd aan een winkelier aan de Hoogstraat te dezer stede, terwijl hij bezig was de kalanten te bedienen, eene portemonnaie met 30 ontstolen, die hij in de drukte een oogenblik naast zich op de toonbank had nedergelegd. Wie de diefstal gepleegd had bleef een geheim en is alsnog een geheim. Als eene belangwekkende bijzonderheid kunnen wij evenwel mededeelendat de be stolene gisteren over de post een brief ontving met 3(f papierengcld. De geleidende brief luidde, letterlijk gecopieerd, aldus: //mijn lieer drie Jaar geleede toen ik in roterdam was en bij u goet kwaam koopen zag ik een porte menee op de hoebank legen, dien ik dog dat iemant uit. de winkel hem hat laate legen en ik behoefte aan gelt hat om voor mij kin de re ete te koopenmaar mynheer ik hat er tog geen vreede mee want ik wis log niet van wie hij was maar nu ben ik in de geleegenhyt om dat geld weer u ter hant te stellen daar ik tog in roterdam moes weezen, zoo hep ik dit maar op de post, gedaan u zei meschien wel weete wie het toe behoor, ik hoop u het my vergeeven znl dat ik zulks zoo lang gehoude liep maar ik hep het zoo benouwd die tyt gehat dat ik het niet eerder weerom liep kune geeven en hoop dat my heemelse vaader het mij mag vergeeven." Door het kiescollege der Waalsche gemeente te Amsterdam werd in zijne vergadering van 4 dezer beroepen ds. H. Valès, predikant te Tonneins in Frankrijk. Wegens de vrijzinnige beginselen, door dien predikant uitge sproken in zijne op 31 Jan. 11. aldaar gehouden leerrede, werden^V\ testen tegen dit beroep aangeteekendeen bij monde van den/heer-^yM. p Labouchère en mede ouderteekend door de heeren F. van Ijcvervoppde E. W. Heyblom, L. Beels van Heemstede en J. van Loon; het .'tpdqre jioqU^\ ds. Gagnebin, mede onderteekend door d'. Brun; deze beide laatste heerdjrjjJ zijn, naar wij vernemen, bij de prediking niet tegenwoordig geweeMs--aïj££-^ deze vergadering, geleid door d'. Gagnebin, wegens afwezigheid van d®. Guye waren tegenwoordig 86 ledenblanco stemden 21dus uitgebragte geldige stemmen 65, waarvan d®. Valès er 63 op zich vereenigde, de twee overige op d®. Fontanès. (Hbl.) Te Alkmaar is dezer dagen een persoon in hechtenis genomen, als vermoedelijk schuldig aan brandstichting in zijne woning. Door den commissaris des konings in Utrecht is aan het corps officie ren der dienstd. schutterij aldaar mededeeling gedaan van eene missive van den minister van binnenl. zaken, waarbij deze. namens Z. M. den koning, er op aandringt dat het corps zijn verzoek om ontslag moge intrekken. Te Utrecht heeft dezer dagen de aanbesteding plaats gehad van de le vering van steenkolen voor de stedelijke gasfabriek aldaar, vermoedelijk ten bedrage van 140,000 mudden. De levering van Pott's Primrose-kolen is toe gewezen aan de hh. Wurfbain Cr te Amsterdam, voor 66% cents per mud. Uil Zwolle meldt men dat de landbouwer Aalbers, in Zwollerkerspel, een span van driejarige merriepaarden van inlandsch ras heeft verkocht, voor de som van 1150onder bepalingdat die met de palmpaardenmarkt eerst moeten afgeleverd worden. Bij vele landbouwers in dien omtrek ko men dagelijks vreemde kooplieden de stallen bezoekenom tot hooge prijzen alle goede paarden te koopen. Uit Bergen-op-Zoom meldt men dat in den nacht van den 3<len dezer in eene herberg, gelegen even buiten de kom dier gemeente, bewoond door twee hoogbejaarde zusters, de wed. Clarys en de wed. Backx, door twee vermomde personen langs liet dak is ingebroken. Onder bedreiging de be woonsters te zullen vermoorden, indien zij gerucht maakten, hebben zij daarna al het voorhanden zijnde geld, goud, zilver en spek gestolenwaarna zij zich door den hoofdingang verwijderd hebben. 's GRAVEN HAGE, 6 Februarij. HH. KK. HII. prins en prinses Hendrik worden den 16den aanst. van Luxemburg in de residentie terugverwacht. Eergisteren werd een knaap, oud negen jaren, wegens onbehoorlijk gedrag van eene der openbare scholen verwijderd. Een zijner kameraden bragt hem de valsche boodschap over, dat hij gisteren weder ter schole komen mogt. Hieraan gaf de jongeling gehoor, maar toen hij ter schole verscheen, bemerkte hij dat men den draak met hem gestoken had. Hier over verstoord trok hij een mes en gaf daarmede den valschen boodschapge- ver een steek in den rug. De justitie doel onderzoek. BUITKNL NDSCIIK BLUIGTKN BELGIE. De typhus, titans te Brussel lieerschendebegint zich ook in andere stedenalsmede in Antwerpenhoewel in minder hevigen aardte openba ren. In de hoofdstad doet zich die ziekte vooral in de hoogere klasse vrij sterk gevoelen. Men berekent het getal lijders aan den typhus op 10000. De ziekte is niet van kwaadaardigen aard; de sterfgevallen zijn 1 op de 20. EAGELAA D. LONDEN4 Februarij. Volgens de Morn. Post zal het ministerie bij de opening der parle- mentszitting niet alleen een plan van maatregelen betrekkelijk de Iersche staatskerk gereed hebben, maar ook een plan van bezuiniging. Zoo dit plan door het parlement aangenomen wierd, zou er in het aanstaande dienst jaar voor de land- en de zeemagt omstreeks twee millioen minder worden besleed, dan daarvoor op de begrooting van het loopende is bewilligd. De prins en prinses van Wallis zijn te Alexandrië aangekomen. Tot opvolger van sir Richard Mayne, het hoofd derLondenschepolitie, is benoemd kolonel Henderson die tot nog toe hoofd-inspecteur der gevan genissen geweest is. Ten gevolge van de ingediende bezwaarschriften tegen de laatstgehou den verkiezing is de verkiezing van 5 leden van het parlement vernietigd. De bezwaren tegen de verkiezing van nog zeven andere leden zijn ongegrond bevonden. De raad van buitenlandsche effectenhouders is in eene vergadering van belanghebbenden benoemden er is een reglement vastgesteld voor die com missie, wier taak zal zijn de regten en belangen der houders van buiten landsche effecten gezamenlijk voor te staan en te verdedigen. De British Indian Submarine Telegraph Company heeft dezer dagen haar prospectus uitgegeven. Het doel dezer maatschappij is het leggen van eene onderzeesche telegraaflijn tusschen Suez, Aden en Bombay, tot vol- tooijing van eene directe gemeenschap tusschen Europa en Indië en met het plan om de lijn later uit te breiden naar China en Australië. De Times deelt eenige bijzonderheden mede omtrent het nabij Portland stranden van de Nederl. brik Amelie, van Hamburg naar St. Thomas be stemd. De stuurman en een matroos verloren het leven bij eene door hen gewaagde poging om het land te bereiken. Door de stoutmoedigheid van eenen te Portland woonachtigen visseher zekeren Thomas Flannis de overige equipage gered. Hoewel de zee zeer hoog over het schip sloeg, gelukte het hem met veel inspanning aan boord te komen. Hij vond de bemanning in zulk een staat van spanning en opgewondenheiddat het hem moeite kostte hen er toe te bewegen een voor een, naar zijne aanwijzingen, het schip te verlaten. De 8 aan boord zijnde schepelingen kwamen door zijn beleid behouden aan land. Aan Flann moet hoogen lof worden toegebragt wegens zijne bedaardheid en onverschrokkenheid.

Leydse Courant | 1869 | | pagina 5