I r& P R III 9 9 E SI, UEKL1JN, 3 September. De Prov. Corr. berigt: Na afloop der thans alom plaats hebbende manoeuvres zullen de reservemanschappen terstond naar hunne haardsteden worden teruggezonden. l)e oproeping der recruten is dit jaar drie maanden later gesteld. Men mag dit als een bewijs beschouwen dal de regering volledig vertrouwen stelt in de instandhouding van den vrede. Volgens den Staats-Anz. heeft de val van graaf von Bismarck geene bedenkelijke gevoigen gehad, maar vereischt zijn toestand nog eene volstrekte rust en onthouding van elke bemoeijing met de staatsaangelegenheden. Te Baden-Baden is op 29 Aug. overleden de scheikundige professor Schönbein, van Base!, de ontdekker van het ozon, uitvinder van het schiet katoen enz. Hfl was 69 jaren oud. Te Christiania in Noorwegen zjjn dezer dagen proeven genomen met een schietwerktuig, dat door den uitvinder, den heer Steenstrup, in Hor ten, met den naam van »K.ngelspritze" is bestempeld. De toestel is op eene kar met twee wielen bevestigd, en kan door twee mannen worden vervoerd. Hij wordt bediend door e'én man, en deze wordt door eene aan de kar aaugebragte pantsering, die op en neder kan geschoven worden beschermd. Deze pantsering is zoo sterk, dat geweerschoten, op een afstand van 25 ellen afgevuurd, er niet de minste nadeelige werking op uitoefenen. De proeven met de Kugelspritze werden op een afstand van 250 ellen en met eene snelheid van 100 schoten per minuut genomen. De schijf werd door schier alle schoten getroffen. iNt; s:zox HEX. Dank- en Smeckadres der Leidsche liondenbevolking aan de over haar gestelde ntagten en grootheden. De ondergeteekendenallen ter goeder naam en faam staande inwoners dezer gemeente, zonder eenige pretentie, zich als de kern van het Leidsche hondendom durvende noemen, nemen uit aller naam de vrijheid, zich kwispelstaartend tot u te wenden om u onze hartelijke vreugde te kennen te geven, voor het vrije gebruik, dal gijlieden weder aan onze neuzen en tanden geschonken hebt, door het afnemen van het zoo verwenschte masker. Gaarne zouden wij »en corps" u eenig blijk van onze blijdschap geven bij wijze van aubade of serenade, maar onze sopraan- of tenorpartij is in de verste verte niet opgewassen tegen de baspartij, die des noods door onzen vetten president alléén zou kunnen worden vervuld. Of, zouden wij geene reden hebben, om u onze opspringende blijdschap te betuigen? Na een zomer, die ons de tong uit den mond deed hangen, zien wij met gejank terug op de smart, die wij hebben uitgestaan. Onze ligchamelijke vijanden toch, die zich met zulk een warmte juist iu hun element bevinden, sprongen en kropen ons over de huid dat het om te rillen en te beven was, en ofschoon anders nog in staat, ons eenigzinj te verdedigen, moesten wij geduldig, door de traliën onzer maskers, naai de ongehinderde danspartij zitten te gluren, waarbij ons het bloed naar di hersenen vloog. Steeds met drukking op den kop, en daardoor ontstane hoofdpijn, benan dit aan menigeen onzer vrienden den lust, bij ontmoeting het bij ons bruikelijke compliment te maken, omdat hem bij ondervinding gebleket was, dat iedere aanraking met zijn masker haar gillend deed wegloopen. Nu spreken wij nog niet eens van zoo menigen kluif, dien wij slecht konden bekijken en beruiken maar waarvan ons het gebruik ten eenemali ontzegd was, want dit zou ondankbaar zijn tegenover onze heeren meesters, die ons binnenshuis, tegen uw verbod in, met open vizier oj ons dagelijksch brood onthaalden. Maar waar wij wèl van spreken is dit, dat zoo menige kaailooper, di niet eens zijne woning kan aanwijzen zoo ongehinderd zonder muilban! loopten conversatie aanknoopt met onze vriendinnen en bij eene eventuei vechtpartij ons ringeloort, dat de haren er van te berge rijzen. Genoeg, heeren, om tl te doen zien, dat onze vreugde bij het afnemt van den muilband gegrond is. En moet dit ons niet leiden tot het druij staartend verzoekom het bevel tot het dragen van dit tooisel voor hi vervolg niet meer uit te vaardigen? Indien wij geen prijs stelden op discretie, zouden wij u bepaald verzn kenom eens voor eenige dagen de proef te nemenhoe lastig het dragt van zoo iets is, maar wij gevoelen dat dit te veel zoude gevergd zijn.e, besluiten dus met dankzegging en smeeking u de verzekering te geven ode kruipende gehoorzaamheiden teekenen ons uit naam van het Leidsch honden-corps De Commissie MOKROW, President. HECTOR (de blaauwe). Sten HECTOR (de zwarte). j bela JUNO. MENTOR. - lend 18 D Vrij uil Bi ling' V lil II 1) 186! D CARO. ROQUEDOHRE. ALI PACHA VAN JANINAbijgenaamd LABRAs CONJAC. LISETTE. MERCISecretaris. )\i gen de i oti ove de hel ger lire op gas sou fl lag Kt Kt Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DR.ABBE.

Leydse Courant | 1868 | | pagina 6