LEÏDSCIIË COURANT. \r 1868. "$fe "^ISSjaas MAANDAG 6 JULIJ. N° I'er Telegraaf. 'Jl rffiffi/Sffta* ■i'i/ÜJlMiilill». De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Dia van Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nornmers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. Bij deze Courant behoort een BIJ VOEGSEL. PROCES-VERBilAL. tan de opening der stembriefjesdie ter benoeming van èin lid van den Gemeenteraad van Leyden den 3den Julij 1868 zijn ingeleverd. Op heden den vierden Julij achttienhonderd acht en zestig, in de gemeente leyden, is door het bnrean van stemopneming in de ter inlevering van stem briefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is zamengesteld uit den heer dr. XV. C. van den Brandeler, burge meester, voorzitter, en de heeren mr. C. XV. Uubrecht en P. L. C. Driessen, leden van den gemeenteraadstemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij bcm den 3deo Julij 1868 overgcbragt uit de beide afdeelingen der gemeente Leyden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden achthonderd achttien stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn twee meer dan het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard tien stembriefjes, waarvan acht oninge vuld zijn en twee het vereischte zegel missen. Het getal der geldige nitgebragte stemmen is mitsdien geweest achthonderd en acht. Van dit getal zijn uitgebragt op de heeren: P. L. Tichler 465 stemmen, dr. G. W. A. Plaat 342. mr. J. L. Klaver-wijden eéne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen, zonder dat het verschil tusschen het getal gevonden briefes en dat der kiezers, die stemden, op de stemming van invloed heeft kunnen zijnde heer P. L. Tichler. Is derhalve verkozen tot lid van den gemeenteraad de heer PETRUS LUCRETIUS TICHLER, wonende alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 4Je° Jnlij 1868. y. d. BRANDELER, Voorzitter. C. XX'. HUBRECHT, c, P. L. C. DRIESSENj Stemopnemers. BINNENLANDSCHE BER1GTEN. LEYDEN4 Julij. In de maand Jttnij zijn binnen deze gemeente geboren 104 kinderen, als: 49 zoons en 55 dochters. Overleden 66 personen, als: 11 mannen, 5 «rouwen, 25 zoons en 25 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 6. Voltrokken 24 huwelijken. Heden viel den heer dr. J. Bacrt het voorregt te beurt te mogen terug zien op zijne veertigjarige loopbaan als practiserend geneesheer alhier. Bij die gelegenheid vielen hein de meest verrassende blijken «an belangstelling ten deel. Eene commissie, bestaande uit de boogleerareu Simon Thomas en Zaaijer, kwamen hem namens de geneeskundige maatschappij met dezen voor hem zoo gewigiigen d3g geluk wenschen, terwijl ook de eerstgenoemde met deu heer dr. 1. L. van Praag, als vertegenwoordigers «an de stads doctoren en heelmeesters, hem begroetten. De hoogleeraren der medische (aculteit en meest alle doctoren, chirurgijns en apothekers hier gevestigd, gaven mede, door hem hunne gelukwenschen te brengen, het blijk hunner deelneming. Ook het geacht hoofd van hel gemeentebestuur en heeren wethouders, gaarne de diensten willende erkennen door hem in zoovele moeijelijke omstandigheden aan de gemeente bewezen, kwamen hem hunne gelukwenschen aanbieden, terwijl menigeen van hen, die de vruchten zijner wetenschap en rijpe ervaring hadden genoten hem door het aanbieden van geschenken eene dankbare hulde bragten. Bragt de dag van heden den ju bilaris bij het vele goededat hij op zijnen weg mogt ondervindenook menige teleurstelling of ondervonden leed voor den geest, hij zal hem zeker ruime stof tot erkentelijkheid hebben geschonken en ongetwijfeld bij hem in dankbare herinnering bewaard blijven. Het moge hem te beurt vallen nog vele jaren bij het genot van ongestoorde gczoudheid, ten dienste van velen, en ook van de armen in ons midden, zijne werkzaamheid voort le zetten. Blijkens eene hierachter voorkomende aankondiging zullen de Langue- docsche zangers zich Maandag avond op Zomerzorg doen hooren. Volgens de berigten uit andere plaatsen hebben zij overal door hunne mnziekale uit voeringen hoogen lof ingeoogst; nu laatstelijk zijn zij nog uilgenoodigd ge worden om te Goes het feest van de opening van den Zeeuwschen spoorweg door hunne ta'.enlen op te luisteren. De plaats voor de uilvoering gekozen fflog gelukkig genoemd worden en zal zeker mede velen uitlokken om met dit zanggezelschap, dat zich eene zoo goede reputatie heeft verworven, kennis te maken. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 131 tol 122 volwassen personen en 55 lol 67 kinderen. De minister van marine heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat op een nader te bepalen tijdstip, aan het locaal van het dep. van ma rine ie 's 11 ageeen vergelijkend examen zal plaats hebben van jongelingen, die tot scheepsklerk htj de Nederl. zeemagt wenschen benoemd te worden. Het getal der open plaatsen bepaalt zich lot zes. Verzoeken om tot het examen te worden toegelaten moeten «óór of op 31 Julij aanst. bjj den minister van marine ingediend worden. Allee» zjj worden toegelaten, die geboren zijn in de jaren 1852 en 1853. De minister van marine heeft ler kennis van belanghebbenden gebragt dat in de maand Augustus aanst. bij de directie der marine te Amsterdam een vergelijkend examen zal plaats hebben van jongelingen die als stuur mansleerling wenschen te worden aangenomen. Om tot het examen te wor den toegelaten moet tnen voor of op 31 Jnlij een verzoekschrift bij den minister indienen. Alleen zij worden toegelaten die geboren zijn in de ja ren 1852, 1853 en 1854. De personen, die verzocht hebben als leerling-telegrafist in aanmerking le komen, zijn aangeschreven om zich voor het vergelijkend onderzoek aan het gebouw op den Flitwcelen Burgwal, n°. 22, le 's Gravcnhage, aan te melden, op Maandag den 13,cn Julij aanst., des voormiddags ten half 9 ore. Volgens het onlangs verzonden jaarboek der maatschappij tot Nut van 'I Algemeen voor 1866—1867 bedraagt het getal leden 13816, onder welke 806 honoraire, departementen 297, inrigtingen voor voorbereidend onderwijs 38, «oor herhaling-onderwijs 54, voor zang onderwijs 45, voor gymnastiek- onderrigt 21, voor leeken-onderwjjs 35, voor onderrigt in vrouwelijke hand werken 59, volksleesbibliothcken 282, volksvoorlezingen 46, spaarbanken i41spaarkassen 18, hulp- of beleenbanken 18. BELGRADO, 3 Julij. Vorst Milan ontvangt van alle kanten adressen van gelukwensching. De sknptchina heeft het nieuwe ministerie zamengesteld. LONDEN, 3 Jnlij. Eene depêche van lord Napier, sprekende van de resultaten der expeditie naar Abyssinië. zegt dat hel doel is bereikt, zonder de regten de vorsten te benadeelen. De toestand van het land is verbeterd. PARIJS, 3 Julij. He heer Thiers heeft heden in het wetgevend Itgchaam den heer Magne beantwoord. Morgen komt de keizer te Parijs om den ministerraad te presideeren. BELGRADO, 3 Junij. Abladet Denadowilz, officier bij het leger en broe der van prinses Karagcorgewitzis door den krijgsraad ter dood veroordeeld. ABVEtïTENTSES Getrouwd: J. J. KRANTZ en Leyden, 3 Juli 1868. E. NOOR DU YN. Voorspoedig bevallen van eene Dochter M. VAN DAM, geb. VAN KAATHOVEN. Rotterdam, 30 Junij 1868. Voor de zoo menigvuldige, hartelijke, ja! treffende bljjken vau deelne ming, ondervonden hij het overlijden onzer innig geliefde Moeder eti Behuwd- moeder Vrouwe CHRISTIANA WIL11ELMINA SELLE, Weduwe wijlen den Wei-Edel Gestrengen Heer A. STROO, betuigen wij, langs dezen weg, onzen opregten dank. Uit aller naam, Leyden, 4 Julij 1868. C. STROO. Voor de vele bewijzen van deelneming betoond hij het overlijden van mijne geliefde Echtgenoot, betuigt ondergeteekendeook namens Broeders en Zusters, zijnen welmeenenden dank. Leyden, 4 Julij 1868. A. VAN BRUGGE. Dankbaar den dag herdenkende, waarop ik voor 25 jaren mijne genees kundige loophaan mocht aanvangen, werd ik verrast door de hartelijke deelneming van velen zoo binnen als buiten deze stad. Aangenaam is het mij daarvoor allen, Collegaas, Patiënten, Vrienden mijnen dank te betuigen. Ontvangt de verzekering dat ge mij den 24slen Juni 1868 lot een blijden feestdag hebt gemaakt, otivergeetlijk voor geheel mijn leven. C. TER LAAG, Leiden, 4 Juli 1868. Doctor in de Genees- en Verloskunde,

Leydse Courant | 1868 | | pagina 1