Per Telegraaf. Tot kennisgeving en waarschuwing. FAILLISSEMENT. Abshaubbin's of Anti-Rhumatische Watten. Volgens Amerikaanschc bladen is de slad Jefferson, in Texas, op den jstto Haart, voor een groot deel een prooi der vlammen geworden. De schade was aanzienlijk en zou, voorloopig geschat, wel een uiillioen dollars bedragen. Berigten uit Mexico, te New-York ontvangen, deelen mede dat Lopez die keizer Maximiliaan verraden heeft, te Mexico is gevangen gezet, en dat de wet, krachtens welke keizer Maximiliaan de doodsiraf heeft oudergaan, thans door de Mexicaansche geregtshoveu voor strijdig met de constitutie der republiek is verklaard. F HAJVkHlJK. PARIJS, 5 April. Het kamp te Chalons zal den lslen Mei betrokken en den 30ste° Junij weder opgebroken worden. Het opperbevel zal worden gevoerd door den divisie-generaal graaf de Failly. Men wil weten dat de minister van oorlog, de maarschalk Niel, er op staal om minstens 20 divisiendat is 200,000 man, voortdurend op de been te hebben. Volgens de Opin. Nat. zal de heer Leverrier, tegen wiens beheer van liet Parijsche observatorium in den laalsten Ijjd zoovele aanvallen werden gerigtin dat beheer voortaan bijgestaan worden door eene commissie van acht ol negen leden. In de vorige tnaand hebben er 150 faillissementen meer plaats gehad dan In de maanden Januarij en Februari). Men ontving onlangs het berigt dat de bisschop van Cuba door den gouverneur-generaal was gedwongen geworden dat eiland te verlaten. Men verneemt tlians dat de reden van dezen maatregel daaraan is toe te schrij ven, dat de prelaat bij den gouverneur-generaal werkzaam was, om eene tooueelvoorstelling van mevr. Ristori, als hinderlijk voor de godsdienst, te verbieden. Toen de landvoogd dit weigerde, gal de prelaat aan de geeste lijkheid bevel, om zich van eerbewijzen aan de civiele autoriteiten te ont houden, en hierop had de uitzetting plaats, nadat de regering te Madrid die goedgekeurd had. ITALIË. Mazzini heeft in een der bladen van Palermo een brief openbaar ge maakt, waarin hij o. a. zegt, dat de monarchie in Italië eene slavin van het buitenland is geworden, onverschillig omtrent de beschaving des lands, bestrijdster van de nationale eenheid, onvruchtbaar en reaclionnair gezind. Om deze en vele andere redenen is zij buiten magte geworden de harten der Italianen te winnen. PRVI88EH. Men wil weten dat de heer von Bismarck aan den koning een ont werp van wet zou hebben aangebodenom het thans in Pruissen in wer king zijnde kiesstelsel ie wijzigenen wel in dien zin dat de afgevaardig den, even als die voor den Noord-Duitschen rijksdag, door directe verkie zingen-zouden worden verkozen, terwijl zij even als de leden van dien rijksdag voortaan ook geen tractement meer zouden genieten. Naar men verneemt moeten de Pruissische korvetten Hertha en Medusa, die binnen eene maand de reis naar China zullen aannemen, uitvoering ge ven aan een plan hetwelk reeds lang door de regering gekoesterd is; er moet namelijk door hen een of ander eiland in de wateren van Achter-Azië iu bezit worden genomen om als een vaste post voor dc scheepsmagt van den Noord Dnitschen bond te dienen. Het besluit door de aandeelhouders van de speelbanken van Wiesba den en Eins genomen, om de voorwaarden te verwerpen der regering voor het vergunnen van het voortduren van het spel voor den tijd van vijfjaren, heeft onder de bevolking van Wiesbaden ontsteltenis verwekt. Men vreesde nu, dat de regering hare bedreiging, om de speelbanken met 15 Mei te slui ten, zou ten uitvoer leggen. Uit eene goede bron verneemt men, dat in weerwil van bet besluit der vergadering de onderhandelingen met de re gering niet zijn afgebroken en een voor de belangen van Wiesbaden en Ems gunstige afloop kan worden verwacht. OOST.INDIE. BATAVIA, 26 Februarij. Tot hoofdingenieur 2dc lil. bij den waterstaat is benoemd de ingenieur lsle kl. H. van Ketwich, van verlof uil Nederland teruggekeerd; tot lid van de plaatselijke commissie van onderwijs te Samarang de heer C. F. M. de Grijstolk voor de Chinesche taal aldaar en tot commies-visilateiir bij dc controle en recherche te Soerabaija de ambtenaar op non-activiteit P. Koppeschaar; bij de geneeskundige dienst ter Sumatra's westkust is tol dirigerend officier van gezondheid l5te kl. benoemd die der 2de kl. M. T. Reich e Op YVoeusdag 19 Februarij werd de verjaardag van Z. M. den koning op luisterrijke wijze gevierd. Reeds in den vroegen morgen werd de feest dag begroet door het geschut van het fort Prins Frederik en later van het ter recde liggend wachtschip. De openbare gebouwen, Zr. Ms schepen van oorlog en de andere hier ter reede liggende vaartuigen waren reeds vroeg tijdig op de gebruikelijke wijze versierd. Des voormiddags ten 10 ure werd er door Z. Exc. den gouverneur generaal algemeene audiëntie gegeven in het gouvernementsgebouw te Weltevreden. Door den gouverneur-generaal is aan jh*. J. M. Clifford Kocq van Breugel, op verzoek eervol ontslagen luit. ter zee 2de kl.verleend een octrooi voor den tijd van 10 jaren op eene uitvinding om binnen zeer korten tijd en met zeer weinig kosten indigo van de beste qualiteit te fabriceren. De maatschappij Aurora stelt zich voor den 30ste" Mei 1869 den 2505tt11 verjaardag van de stichting van Batavia door Jan Pieterszoon Koen, op te luisteren met de muzikale uitvoering eener voor dien gewigtigen feestdag te vervaardigen toepasselijke episode met solo's, gemengd koor en orchest. HONGKONG, 11 Maart. De tijdingen uit Japan luiden vredelievend. Er zal waarschijnlijk eene schikking getroffen worden, waarbij prins Strotbashi zijne waardigheid zal nederleggeo. LONDEN 7 April. De Norseman is van de Kaap ée Goede Hoop aan gekomen met berigten van 3 Maart. De handel was gedrukt, ten gevolge van de tijding dat het Basuto-land onder Britsche bescherming gekomen was. De «boeren" zetten steeds zegevierend den oorlog voort en verwachten dat zij weldra het geheele Basuto-land in bezit zullen hebben. Hoezeer de concurrentie, in den waren zin van het woord, den verbrui ker ten goede komtzoo verafschuwenswaardig is deze wanneer zij door itamaking den kooper zoekt te bedriegen. Niettegenstaande alle wctlelpke bescherming werden de Stollwercli'sche Borst-Bonhons in hunne uitwendige verpakking veelzijdig op 't misleidendst nagemaakt, ja, zelfs de firma van den fabrikant hiertoe misbruikt! Bjj den industriëelen wedstrijd van alle landen, in Parijs, waar alle slechts denkbare huismiddelen; als: Bórst- Siropen, Pastilles, Pectorinen, Elixicrs, Extracten, etc. etc. vertegenwoor digd waren, werd van de zijde der internationale jury alleen aan de Sioll- werck'sche Borst-Bonbons dc prijsmedaille toestekend, een bewijs dat de compositie van den Koninkl. Geil. Hofraad en Cniversileils Professor Dr. HARLESS nog niet geëvenaard is! De lijdende moge zich dus bij de koopen van de regie verpakking, van de volledige firma en de aanwezigheid van het hofleveranciers-zegel van den fabriekant wel overtuigen. isMt-gcvüijfie Siatiö. ONDERTROUWD: U. de Winter, wed'. 36 j. en J. Langezaal,jd.41 j. J. Rijneveld wedr. 35 j. en S. van Evertjd. 29 j. G. Jardyn jm. 25 j. en A. Arkeveld, jd. 30 j. W. de Ruiter, jm. 29 j. en J. II. Aalbers jd. 22 j. C. Vredenburgwedr. 61 j. en S. II. W. Brouwerwede. 56 j. Gehouden Ferkooping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zalurdag 4 April. Notaris Mr. II. Obreen. Een Huis en Erf, aan den Nieuwen Rijn, aan de oostzijde van de Mid delstegracht, wijk VII, n°. 78. Kooper J. Laman. 1800. Notaris J. M. E. D ercksen. Twee partijen Warmoezierslandiu den Boschluiizer polder, aan de Woutenbrugonder SoeterwondeSectie A, nos. 1498 tot 1508 en 1538 tot 1544. Kooper P. Beenakker, ƒ2800. Notaris A. J. Rysiiodwer, te Soeterwonde. Een Winkelhuis en Erf, aan de Haarlemmerstraat, om den hoek der Vrouwesteeg, wijk VI, n». 312. Kooper S. Verbeek, ƒ2000. Een Pak huis of Bergplaats roet afzonderlijke Bovenwoning, aan de oostzijde der Vrouwesteeg, wijk VI, 11°. 53. Kooper J. W. Florijn Jz. 1550. Een Hnis en Erf, aan de oostzijde der Uiterslegrachtwijk VU, ii°. 322a. Kooper J. Ouwerkerk. ƒ350. ADVEGTENTIËN, Getrouwd Noordwijkerhoet5 April 1868. A. 81 BEN en D. KOUDIJS. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon L. H. WANNA BRINKMAN. Leyden, 5 April 1868. Heden beviel door 's Heeren goedheid zeer voorspoedig van eene welge schapene Dochter JANNETJE VELDUUYZEN hartelijk geliefde Echt genoot van Zoeterwoüde, 5 April 1868. C9. v. d. GIESSEN. Door Gods goedheid beviel heden voorspoedig van eene welgeschapene Dochter HENRIETTE DE WILDT, geliefde Eclitgenoole van Doesborgu 6 April 1868. A. COUVÉE Az.F. D. M. Eenige kennisgeving. Bevallen van een Zoon, kort na de geboorte overleden Vrouwe W. H. DE GOEJE, geb. LEEMBRUGGEN. Leiden 7 April. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, aan mij en mijne familie betoond bij hel overlijden van mijne geliefde Zuster Mejufvrouw WILHEL- M1NA ELIZABETH VAN HUGTEN Wed. den Heer ARNOLDUS ARTS, betuig ik bij deze, ook namens mijne familie, mijn dank. Leyden, 7 April 1868. P. v. HUGTEN. Bij vonnis van de Arrondissements-Regtbank le Leyden, van 6 April 1868, is DAVID VE1LBR1EF Jr., Koopman en Winkelier le Leyden, verklaard in Staat van Faillissementaanvang genomen hebbende den 4dcI1 April bevorens; zijnde daarby tot Regter-Commissaris benoemd de Edcl- Achtbare Heer Mr. I. J. DEL BAERE, Regter in voorschreven Rcgtbank, en tot Curator de Ondergeteekende. Voor Exlract, C. W. 1. I. P.APE, Advocaat, Breedestra'atWijk IV, N». 325. Ter genezing van de tiicesl ingewortelde rhumaliek, rhumatische tand-, hals- en kiespijn, rhumatische kramp en aandoeningen in den rug en zijde, enz., door lionde ontstaan, bestaat er tot nog toe geen heilzamer en tevens goedkooper middel, dan de krachtig werkende Ieder lijder zal de gcwenschte uitkomst ondervinden van deze heilzame Watten, wanneer hij slechts zorgt, zich van de echte Anti-Rhumatische Watten te bedienen, die kenbaar zijn aan de witte kleur, aan de fijne qualiteit, aan het kleine formaat, aan de stevige pakking en aan de onder- teekening der blaauwe omslagenwelke daarenboven nog met twee naam stempels zijn voorzien, van den tiereider en hoofd-depöthouder A. BREET- VELT Az.tc Delften verder bij A.van 't Hooft, Leiden, Maarsmansleeg. N. J. SandersGz.Leiden, Haarlem merstraat. J. J. Beuzemaker, Leiden Vischmarkt. G. Wilhelmus, Woerden. Mej. de Wed. Bosman, Gouda F. A. G. van Deih, Gouda. Geb5. Kauling, Alphen. C. B. Verheul, Oudewaler. L. den Ouden. Soelermeer. Wed. Boon, Lcidschendam. W. Ligthelm, Voorburg. A. Bots, Nieuwkoop. Wed. C. van der Meer, Noordvvijk. E. van Mansum, Hillegom. J. Knol, Haarlemmermeer. J Goudkade, Boskoop. En meer bekende depóts.

Leydse Courant | 1868 | | pagina 3