ondervinden en dat hijerkentelijk voor hetgeen hem toch nog overbleef, als onder worpen Christen heeft gedragen, door zijne liefderijke en trouwhartige zorgen voor alle de zijnen; ons aangaande, door zijne hartelijke en blijmoedige deelneming aan onze vreugfl of door zijne ernstigemaar bemoedigende woorden tot leniging onzer smart. Maar! ik heb genoeg gezegd om openlijk te kunnen verzekeren dat zijn ver lies veeh zal gevoeld worden in den kring van hen die door de banden van bloed verwantschap en vriendschap met hem verbonden waren en dat wij een waardig man uit ons midden verloren hebben, die onze regtbankom zijne kennis, tot eere is geweest en tot wien wij ons altijd voelden aangetrokken om zijn minzaam karakter. Wij allen M. H.hebben omtrent hem nog e'e'nen pligt te vervullen, dezen, dat wij steeds met opregte, ware hoogachting en met groote ingenomenheid zijner ge denken, zoo dikwijls de aangename herinnering zich aan ons voordoet dat wij met hem altijd in de beste verstandhouding hebben verkeerd, dat wij zijn vertrouwen hebben genoten en zijne vriendschap gedeeld. Dat voorregt hebt ook gij genoten, Edel-Achtbare Heer van Ivaathoven! Gij hebt vroeger reeds en bepaaldelijk de zes laatste jaren met wijlen onzen griffier mogen werken en door zijne voorlichting en ervaring, door zijn voorbeeld en omgang u kunnen bekwaam inaken tot het aanvaarden van de meer belangrijke ambtsbetrek king, tot welke Z. M.onze geëerbiedigde Koning, u heeft benoemd. Gij hebt dat gedaan met vrucht en met eerewant ik aarzel niet te erkennen dat geals sub stituut-griffier eene naauwgezetheid en arbeidzaamheid hebt aan den dag gelegd die ons aller lof verdienen. Waarlijk uwe taak was soms groot en uitgebreid, maar lust in uw dagelijksch werk heeft haar ligt gemaakt enaltijd waart ge met uw arbeid gereed. Het is dan ook voor u en voor ons verblijdend te zien dat ware verdiensten niet onopgemerkt noch onbeloond zijn gebleven. Ons college heeft allereerst daartoe medegewerkt en als met ée'ne stemik zou haast zeggen zonder eenige voorafgaande overwegingu als den eersten candidaat geplaatst op de lijst van aanbeveling ter vervulling der bestaande vacature. Ue keuze tusschen vele bekwame mannendie met u naar de opengevallen betrekking gedongen hebbenwas ditmaal bijzonder groot, maar wij hadden aan den pligt onzer erkentelijkheid jegens u te kort gedaan, wanneer wij iemandwie dan ookboven u op onze aanbeveling hadden geplaatst. Wij verheugen ons dat gena de medewerking u door den president en procureur- generaal van het hof in dit gewest betoond, bij'sKonings besluit, al zij het dan ook niet zonder strijd geweest, naar wij hoorden, den vereerenden voorrang hebt mogen behoudenwant wij zijn overtuigd dat ge voorzeker met al uw vermogen aan die eere zult beantwoorden. Wel worden u thans veel gewigtiger werkzaamheden opge dragen, maar geene enkele daaronder is u vreemd. Ga slechts voort op den tl be kenden weg met dezelfde kunde, naauwgezetheid en ijver als voorheen, dan zullen onze gunstige verwachtingen omtrent u niet verijdeld worden en u ons welgevallen en onze belangstelling niet ontbreken. Wij bereiden onzen griffier eene goede ont vangst voor, dat weet ge, want ge kent onzen geest van wederkeerige vriendschap en dienstvaardigheid en den ouden roem, zooals Moltzer zich eenmaal heeft uitge drukt, den ouden roem dien de regtbank heinde en verre heeft van een model te zijn van vriendschappelijke harmonie. Veel en voortdurend zal de aanraking tusschen u en mij blijven. Blijve ook onze verhouding wat zij steeds was, gemakkelijk en aangenaam. Alzoo, allen wenschen wij u van harte geluk met uwe benoeming, die eene aanzienlijke en gewigtige be vordering voor u is. Ge zijt nog in de kracht van uw leven. Moge het u gegeven worden nog lang in het bezit uwer oudersimmer onder het genot van hnisselijk geluk en gezondheidten laatste tot in hoogen ouderdomals uw voorgangerook aan uwe levenstaak werkzaam te blijven en valle dan uwe nagedachtenis eenmaal dezelfde eere te beurt, die met zooveel regt aan de zijne wordt gegeven. Ik verklaar, ter voldoening aan het requisitoir van den officier van justitie, dat mr. Hendrik Pieter van Kaathoven in zijne betrekking van griffier bij dit college, wettiglijk is geïnstalleerd. Van deze plegtige zitting en installatie zal bij gewonen brief kennis worden gegeven aan den Minister van Justitie. 's GRAVENHAGE8 Febrtiarij. Door 'L. M. is lot grootofficier der orde van de Eikenkroon benoemd de lieer mr. J. London, commissaris des konings in deze provincie, en lot ridders dier orde de heer jiv. W. T. Sandberg, commies bij bel dep. van binncnl. zaken, en de heer A. van de Velde, commies bij het pro», gou vernement in Zuidbolland. Deze onderscheidingen zijn toegekend wegens hunne verdienstelijke bemoeiingen in de zaak der veeziekte. Door Z. M. is ten blijke van goedkeuring en tevredenheid de bronzen medaille benevens een loffelijk getuigschrift verleend: aan L. II. F. Gold man, oud 14 jaren wegens het met levensgevaar redden van cenen jonge ling uit de Tjiliwoiig-rivier te Batavia, op 15 Hei 1867; en aan den inlander Pieanpoliciedieiiaar bij den controleur der districten Riatn-kiwa en Kanan (Zuid- en Ooster-afd. Borneo), wegens hel met levensgevaar redden eener iiilandsclie vrouw nil de Riarn-kiwa-rivier op 10 April 1867. Tot burgemeester der gemeenle Beek en Donk is benoemd de heer A. van de Ven. Aan den heer J. ,11. Hagemangewezen ingenieur 2de kl bij de bur gerlijke openbare werken in N'ed. Indic, thans met verlof, is op zijn ver zoek eervol omslag verleend. Gelt)k eervol ontslag is, op hun verzoek, verleend aan den beer W. C. Rappé, gewezen resident van Meuadoen aan den beer A. J. van Santen, als ontvanger Ie Bednm. Tot commissaris van policie en waterschout te Hellevoetsluis is be noemd de heer J. W. Kröller, te Delft. Z. 11. heeft goedgevonden te benoemen hij den grooten staf, tol ma joor, den kapitein lsle kl jli'. G. B. van Broukhorst, van dien staf; bij liet wapen der infanterie, bij het l8te reg.lot majoor, den kapitein l5te kl. 1'. J. de Vassy, van hel 5dc reg.; tol kapitein 3dc kl. den lslcnluit. P. F.T. La Fors, van het reg. grenadiers en jagers; hij het 5de reg., lot luit. kolo nel, den majoor YV. H. Maclaine. van het lstc reg.; tot kapitein 3dc kl. den lslen luit. P. J. Kuipers, van hel 3dc reg den luit-kolonel H. A. Ram ming, van het 5dc reg. inf., op zijne aanvrage, op non activiteit te stellen; in hunnen rang o>er te plaatsen hij het reg. grenadiers en jagers, de kapiteins J. C. Smissaertvan den staf der infanterie, en jhr. 11. L P Hovy, van het lst<: reg. infanterie; en den luit. ter zee lsle kl. J. Saudt van Nooten wegens door de dienst ontstane ligchaamsgebrekcn op pensioen te stellen. Z. H. heeft goedgevonden Ie bevorderen: tot luit. ter zee lste kl. der- luit. ter zee 2de kl. A. J. Visser; tot luit. ter zee 2de kl. den adelborst ls,c kl. A. H. R. YVagneren tot adjunct administrateur de scheepsklerken G. J. Guicliard, J YV. Groeiieyk, J. F. de Vries, J L. Kroese en A. de Leef. Door den minister van binnen!, zaken is G. A. de Reus ontslagen als opzigler van den waterstaat 4dekl.en als zoodanig benoemd J. Massink Gz. Door den minister van koloniën zijn II. J. van Roderen, B. de Groot, J. R. Cais, J. ten Voorden, J. T. Bos, K. A. Brand, P. J. vau Oosterhout, II. J. Verstcegh, R. Ruitenschild en Donleben gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned. Indiê, om Ie worden geplaatst als letterzetters bij de landsdrukkerij te Batavia. Het bal, eergisteren avond door RH. KK. IIH. prins en prinses Fre- dcrik gegeven, werd vereerd met de tegenwoordigheid van RH. SIM. de koningen koningin en hunne beide zonen, welke laatste even als Z.SI. in den uni form der artillerie waren gekleed. Onder hen die verder hel hal bijwoon den werden opgemerkt leden van het corps diplomatique, ministers, de voorzitter van de eersle kamer, leden van de tweede kamer, enz. Naar men verneemt had ds. J. C. Zaalberg liet plan gevormd om Zon- dag II. in de YYillemskerk zijne dienst te hervatten, hetgeen hem echter niet werd vergund de kerkeraad jbenoemde eene commissie om de zaak met ds. Zaalberg Ie bespreken en deze nam daarmede genoegen. Later moet echter de kerkeraad nart eenparige stemmen besloten hebben niet te dulden dat ds. Zaalberg weder ais predikant optrede, omtrent welk besluit de laatst genoemde in lioogcr beroep zal komen. BU1TENLANÜSCIIE BERIGTEN. BUfC ELA ft 8». LONDEN, 6 Febrtiarij. De regering beeft bepaald dat huiteulandsch rundvee, in eene haven van liet koningrijk ontscheept zijnde, in bet voor de ontscheping en slug- ling van dal vee aangewezen deel dier haven tot op den elfden dag na de ontscheping in leven zal mogen worden gebonden; zullende deze hepalinz met den ]ld«n der loopende maand in werking komen. In deze hoofdstad is weder eene misdaad gepleegd, die men echter niet op rekening der Fenians kan stellen. Zekere Cliarrington ging voorbjj het huis van detentie, toen er plotseling op hem gescholen werd; de onge lukkige werd dadelijk doodelijk gewond. Voordat er hulp kon opdagen, werden cr nog drie schoten gelost. Een persoon Bass had den moed om den moordenaar, die steeds een revolver In de hand hield, Ie vatten en hem aan de policie over te leveren. Hij bleek te zijn een procureurs-klerk James Needie genaamd Uil Cork meldt men dat aldaar een toeleg van Fenians, om de be waarplaats van de wapenen der militie te overrompelen en Ie plunderen, door de policie verijdeld is juist toen de aanval zou ondernomen worden. Y'olgens bij de regering der Vereenigde Staten ontvangen berigteu zijn er in bet van Rusland overgenomen gebied goudlioudendc aardlagen ont dekt die veel beloven. BH Aft' Si HJJ Ik. I'A R IJS6 Ferbuarij Door het weigcvend ligchaam isbij de behandeling van art. 3 van de wet op de drukpers, een amendement, strekkende toi afschaffing van liet zegel op de <|agbladen enz.verworpen. Een amendement betreffende bel zegelregl op brochures werd aange nomen. en dientengevolge liet artikel weder naar de commissie verzonden. Hen verneemt thans als zeker, dat de heer Rouher, indien de keizer, op bet verlangen van velen, de wet had doen intrekken, zijn ontslag had genomen. In dat geval zon de beer de Persigny zijn opvolger zijn geweest. Onze gezant te Rome moet den kardinaal Antonelli ernstig onderhou den hebben over den tegenwoordige» staal »an zakenen hem beduid heb ben dat de Paus zich zelf uit zijne netelige stelling kan redden door bet invoeren eener constitutionele staatsregeling, zooals vroeger de abt Passaglia aan de hand beeft gedaan. Ue afbraak van bet tentoonstellingsgebouw en bijbehoorende gebouwen zijn, naar men zegt, aan eene vereeniging van aannemers verkocht voor 950,000 fr. Te Jokohama is overleden de abt Girard, een ijverig jong geestelijke die verscheiden reizen beèn en weder van zijn vaderland naar Japan gedaan had en door den keizer bijzonder werd onderscheiden. Hij was laatstelijk eersle tolk bij de Fransclie legal ie en beeft als zondanig vele diensten bc- wezen. PK fl 88 EU. HERLIJN 6 Febrtiarij. De nood in Oost-Pruissen neemt zoodanig loe, dal de gegoeden schier zonder onderscheid hunne vaste goederen in veiling brengen, zooilat men weldra voor betrekkelijk kleine bedragen uitgestrekte bezittingen zal kunnen koopen. Thans reeds is de prijs, die één jaar geleden betaald werd, lot op de helft gedaald. De Silesisclie zoogenaamde Maltezer ridders hebben graaf Schaflgotscli naar Oost-Pruissen gezonden, om gelden uit te deelen en een hospitaal in te rigieu voor typhus-lijders. In Hanover zijn 111 de laatste dagen een aantal personen in hechtenis genomen; men wil zelfs dat cr op eene grensplaats een werfbureau is ontdekt. PKOMOTIKN AAN Dii LKV'DSCHK UOOGESCIIOOL. Oen 7den Febrtiarij de heer A. van Rhjjn, van Katwijk, adsislent-geuees- kundige aan liet buiten-gasthuis le Amsterdam, in de geneeskunde, na ver dediging van zijn akademisch proefschrift: nphasie. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DR A BB E.

Leydse Courant | 1868 | | pagina 6