Z. M. Iiecft vergunning verleend aan den lieer J. W. Holtrop, biblio thecaris der kon. binliotheek alhier, lol hel dragen der versierselen van ridder der Danebrogs-orde 3dc kl., hem door den koning van Denemarken geschonken, Z. Al heefi goedgevonden ie benoemen: lot generaal-niajoorchef van den generalen siaf, den kolonel J. H. W. Le Clercq, thans adjuifct van den chef van den generalen staf; tot lstco luit. by het wapen der infanterie le benoemen; de 2dc luill E. A. l'rager, van het wapen, thans op non- activiteit J 11 lenscliJ. 1' 1,. Gelpke T. W. H. ,1. M. Iluslinx, allen mede van hel wapen, thans gedetacheerd in Oost-lndië; alsmede bij hun tegenwoordig corps de 2de luitenanls A. Evenwel, B. G. Koopman en 11. ill. W. van Meel van het lsle; ti. C. van den Broek, W. J. van Selui en J. C. Knaven van het2dereg., laalslgemelde gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot; A. C. P. A. Guyot en D. C. van der Nagel van hel 3de, 11. F. j Gnichart van het 4de, J. .1. L. Bruinier, C A. Prins en F. P. Francke van het 5de, W. J. van der Hoeven, W. 11. von Vliet llarsveldi, F. C. VV. Adels en G. J. van Deinse van het Gde; U. J. Meijer, H. A. Hulstkamp en F. Brilt van het 7dc, mitsgaders H. VV. van der Mey en J van der Horst llruyn van hel 8sle reg. infanterie; voorts bij hel wapen der cavalerie: bij het 3de reg. huzaren, lot ritmeesier 3,le kl. den ls,en luit. V. VV. R. baron licntinck lot Schoonbetenvan hel corps; bij hel 4de reg. huzaren, tot majoor, den ritmeester lste kl. W. F. G. Hamming van hel 2dc reg. huzaren. Z. JU. heeft nog goedgevonden in hunnen rang over le plaalsen bij het reg. grenadiers en jagers de lslc luitt. jhr. L. van Beyma van hel 7de, K. H. Ouycker en E. D. H. Mac Leod van hel 3dc en A. Jonquière van het 5de infanterie. Door den minister van binnenl. zaken zijn na voorafgaand vergelij kend onderzoek, lot surnumerair bij den waterstaat henoemd de civiel-itige- nicnrs G. J. Kool en A. N. van Munster. De minister van oorlog zal Donderdag en die van marine zal Vrijdag aanst. geen gehoor verleeuen. 1111. KK. HU. prins en prinses Hendrik worden eerstdaags van Luxem burg alhier terugverwacht. Z. M. heeft heden de nieuw benoemde ministers, nir. C. T. baron van l.ynden van Sjndenburg, voor het dep. voor de zaken der hervormde eere- dienst enz., en mr. A. F. X. Luybenvoor hel dep der r. k. eeredienst, ten gehoore ontvangen. Zij hebben in handen des konings den gevorderden ambtseed afgelegd. Morgen zullen zij de werkzaamheden in hunne nieuwe betrekkingen aanvangen. Het is aan de nasporingen der policie alhier gelukt den dader le ont dekken van den onlangs geplrcgden diefstal in de r k. kerk le Wassenaar. Eene vrouw, de beminde van den dief, had zilveren voorwerpen in de bank S van leening verpand. De beleeuster is herkend. Aanvankelijk ontkende zij in de bank van leening le zijn geweest, doch nadat zij mei beambten van de bank was geconfronteerd moest zij spoedig tol bekentenis overgaan. Welligt is de dader van dezen diefsial dezelfde persoon die de kerken te Voorschoten en andere omliggende plaatsen heeft bestolen. In verscheidene grooie sleden, vooral te Bordeaux, is het aanUl nood lijdenden thans veel grooter dan gewooniyk in dit jaargetijde. Te Limo ges, le Iljjssel en Ie Auxerre zijn de bureaux van weldadigheid genoodzaakt buitengewone maatregelen van voorzorg te nemen Wal Parys aangaat, ic weêrwil van de buitengewone ondersteuningdie men de bureaux van weldadigheid verstrekt heeft, is het aantal ongelnkkigenwie men geen ouderstand kan geven, aanzienlijk. ITALIË. De kamer van afgevaardigden heeft hare werkzaamheden weder hervat. De minister van financiën gaf kennis dat hij den 20!lcn dezer zijne plannen zou uiteenzetten. De president-minister Menabrea deed mededeeling van de kabinetsverandering. De staat der zaken, zeide hij, was van dien aard dat de regering meer dan ooit eeudragt en medewerking van de volksverte genwoordiging behoefde; in de eerste plaats was liet noodig afdoende maat regelen lot opbeuring der financiën en tol verbetering der administratie te nemen; het land verkeerde ui eene gevaarlijke gesteldheid, doch de gevaren konden nog door de houding der volksvertegenwoordiging en door de va derlandsliefde der natie worden afgewend; daardoor kon en moest worden verhoed dal hel werk der nationale eenheid, hetwelk met zoo veel opoffe ringen aanvankelijk tot stand was gebragt, weder gesloopt wierd door de voorstanders der voormalige orde van zaken, die, door de gebeurtenissen van den laatsten lijd aangemoedigd, thans weder stout hel hoofd opstaken. De oppositie heeft besloten eene afwachtende houding tegenover het mi nisterie aan le nemen. De pausselijke regering, welke sedert eenigen tijd bezig is met het versterken van Rome, is in de laatste dagen met verdubbelde kracht daar toe overgegaan. Naar gemeld wordt, beeft zij thans niet minder dan 4000 arbeiders voor dat doel aangenomen. Volgens de Osserv. Rom deden er zich in den omtrek van Viterbo weder verschijnselen voor, die een nieuwen inval van vrijscharen deden verwachten. PRIII9IESI. BERLIJN 12 Januarij. j Naar men uil Zwitserland meldt heeft de regering van hel kanton Bern aan de zich te Langeiilhal iu de kazerne verblijf houdende Hanovera- nen liet verder verblijf in liet kanton ontzegdwegens ongeregeldheden, die door hen zijn gepleegd. Het Oostenrijksche fregat Novara, aan boord hebbende liet lijk van keizer Maximlliaan ts te Pola binnen geloopen. E*t»r Telegraaf. WEEN EN, 13 Januarij Het Fremdenblatt wil weten, dal in het dep. van oorlog eene aanzieultjke vermindering van hel leger voorbereid wordt dat de bevordering der officieren uitgesteld zal worden lot in bet jaar 1870, en dat een aautal hoofdofficieren op pensioen zullen worden gesteld. PARIJS, J3 Januarij. In het wetgevend ligchaam heeft de minister Vuitry medegedeeld dat de regering een wetsontwerp zal indienen tot liqui datie der Caisse de l'Armée. De kamer heefl lieden drie artikelen van de wet op de legerorganisalie aangenomen en is dus gevorderd tot art 14, dat het laatste is, waarover morgen discussie zal worden gevoerd. FLORENCE, 13 Januarij. De kamer van afgevaardigden heeft het wets ontwerp goedgekeurd ten gunste van de militairen in Venetie, die door Oostenrijk om staatkundige redenen van hunnen officiersrang vervallen wa ren verklaard. De minister van openbare werken heeft liet ontwerp tot terugkoop der spoorwegen ingetrokken. LONDEN, 14 Januarij. De Morning Post meldt, dat lord Bloomfield Britsch gezant te Weenen, naar Italië vertrokken is om aan zyne regering verslag te doen van den politieken toestand van dat land. BUITENLANDSGHK BËRIGTENI. ENGKLAA li. LONDEN 12 Januarjj. De Dublinsche correspondent van de Times schrijft het volgende: De Feniansche beweging, die den naam van beweging schier niet meer ver dient, daar zij stil slaatblijft de groote zaak in ons maatschappelijk eft politiek leven, waarop aller gedachten gevestigd zijn. Van de zijde der militaire overlieden worden met nog loenemenden yver voorzorgmaatregelen genomen ofschoon alom alles het uiterlijke voorkomen van diepe rust heeft. Klaarblijkelijk is bij de regering narigt van beraamde aanvallen ontvangen; en alle overheden zijn met loffelijke inspanning en waakzaam werkzaam om die aanvallen voor te komen. Van de getrouwheid en waakzaamheid der in Ierland gelegerde troepen ziet men gedurig blijken. Genofmd blad heeft van zijnen correspondent in Abyssmiê de volgende mededeeling ontvangen: De inlanders bejegenen ons zeer vriendelijk; en wij omvangen toevoer van levensmiddelen. De troepen zijn gezond Er zijn van de gevangenen te Magdala brieven, gedagleekend 11 November, ont vangen. meldende dat zij toen allen welvarend waren. De koning van Shoa en Waagshum Gobazye worden gezegd nabij Magdala ie zijn. Koning Theodorus bevindt zich steeds in eene moeijelijke gesteldheid. De policie heeft te Dublin een man aangehouden, dien men onderstelt Lennon te zijnwelke de Feniansche insurgenten in Maart jl. le Tallaght aanvoerde. Burke, Casey en Shaw zijn naar de gevangenis te Warwick overgebragt. Zij zullen wegens hoogverraad teregt staan. Te Cork heeft een zonderling voorval plaats gehad. Terwijl twee mannen des avonds laat op straat liepen, ontplofte plotseling eene flescli mei Grieksch vuur, welke een hunner in den zak droeg. De man wierp baasiig zijn jas op den grond en nam met zijn gezel de vlugt. Een voor bijganger ligle den jas op. toen oogenhlikkelijk eene tweede sprong. Hel kleedingstnk en de daarin aanwezige papieren verbrandden, vóór dal de policie het kon beletten. Twee personen, een man en eene vrouw, die zich bij dit voorval op eene verdachte wijze gedroegen, werden gevangen genomen. In het jongst verloopen jaar hebben in de straten van Londen 164 menschen het leven verloren ten gevolge van overrijden. Men slaat hier aan het bcrigt uit Rio Janeiro, omtrent het vergaan van het stoomschip Saturn, geen geloof, omdai er geen schip van dien naam bekend is. Berigten uil Japan van 6 Dec. bevestigen de lijding dat de Taikoen de regering nedergelegd en liet gezag aan den Mikado overgegeven heeft. De opening der haven van Jedo is tot 1 April uitgesteld. If KAAI H K 1.1 ii. PARIJS. 12 Januarij. liet wetgevend ligchaam heeft met verwerping van alle amendementen verscheiden bepalingen betrekkelijk de mobile nationale garde aangenomen. De regering beeft genoegen genomen met hel door de kamer aangenomen amendement toi uitbreiding der vrijstelling wegens broederdienst en als steun j van een buisgezin. Zij heefl de verklaring herhaald dat de nieuwe weis- j bepalingen betreffende het slaande ieger geene verhooging van uitgaven voor j de schatkist medebrengen, en dal de vorming der mobile nationale garde niet op eens, maar allengs zal plaats hebben. De bureaux van het wetgevend ligchaam hebben eenparig verworpen de aanvraag van den heer Bethmont om verlof tol hel rigten eener inlerpel- lalie aan de regering over de vervolgingen tegen de dagbladen. De dagbla den, die vervolgd worden wegens het opnemen van een beredeneerd verslag j der zittingen van het wetgevend ligchaam zijn naai' de regtbank der correc- I ttonele policie vei wezen. INCEZOIVDEN. Men leest onder de advertenliën iu den Haarlemmer Courant van den 14 II. dat twee ingezetenen van Leydeu door de kiesvereenigingGod en Oranje, tot kandidaten voor de verkiezing van 22 Januarij zouden zyn. De genoemde kiesvereeniging is te Leyden onbekenden de annonce in den Haarlemmer niet anders dan een laffe en ongepaste grap om twee achtens waardige inwoners, waarvan de een een bijna tachtigjarig grijsaard is, in opspraak le brengen. iaurqcr l i kc f a ti ONDERTRODWD: F. A. Kleene. jen 23 j en D. C. Taverne, jd. 23 j. F. W. Krebs, jm 32 j. en J. M. van Staden jd 28 j. J. Snzan jm 40 j en C. Verhuistjd. 51 j. S 11. Vreezen. wedr. 54j en M E. Dammuller, wede. 47 j. Cfehouden Verkooping van onroerende goederen, in liet Heeren-Logement aan den Burg, Zalurdag 11 Januarij. Notaris A. van Leeuwen. Een Huis, aan de zuidzijde van hel Pieterskerkhof, tegenover het plein van 's Gravenstein, wijk IV, n°. 811. Opgehouden. Een Huis, waarin eene Kruideniers-Affaire is uitgeoefend, aan de zuidzijde van de Klei- of Galgstraat, aan den hoek der korte Kruisstraat of Smitsteeg wijk V, n°8 256 en 25Groodkad. sect. B, n°. 1759. Koopster 11 F Boomberg,' wed. C. G. Lokkers, ƒ1525. Een Huis en Erf, aan de noordzijde van de Langegrachllusschen de Oostvoldersteeg etl de Prinsestraat, wijk V, N" 870, kad. sect. B, n°. 567. Kooper Vincent Cornelissen. ƒ735 De aangekondigde veikooping, ten overstaan van den Notaris A. Wijn stroom, heeft niet plaats gehad, zijnde dit peiceel uit de hand verkocht. A Hi A lu Iffl K - Nï 1K jt W proatotien AAN DE LEY DSC!! I DOOGESCHOOL. Den 13den January de lieer J. E. van Iterson J.Azn.med. doet., adsistent bij de geneeskundige kliniek der Leydsche hoogeschoolin de verloskunde, met stellingen. Den J4den Januarij de heer R. E. Uattink, van Tubbergen, in de regten, met stellingen. ADVERTENT! K K Bevallen van een Zoon VV. M. VAN BELL BLUSSÉ. 's Gravenhage 11 Januarij 1868.] Eenige kennisgeving. Na langdurig Inden overleed zacht en kalm in den ouderdom van 50 jaren, GATHARINA AL1DA FRAVCISCA ROBBÉ geliefde Echtgenoot van C'ldeholtpaoe 7 January 1868. A. L. KIERS.

Leydse Courant | 1868 | | pagina 2