OPRUIMING, Gyniiiasüekscliool. I9er Telegraaf. Van den lleuvell van Sanlen's Officiële Reisgids voor Nederland. DK ü'I.I.JTover de iisclibni? Stollwerk'sclie Borst-Ronbons, land terugkeerengevaar loopen nergens biirgerregt meer te kunnen ver- krjjgru; doch een aantal «an hen verklaart in de dagbladendat zij in Zwitserland willen blijven, en nooit Penissen willen worden. Volgens een berigl uil Petersbn g aan de lnd. Beige, is de keizerin van Rusland dezer dagen aan een groot onheil ontsnapt. Daar II. M sedert eenigeu lijd in een zwakken toestand verkeert, had men in een der paleizen eeoe soort van hijschmand gevleidten einde de vorstin het trappen-klimaien te besparen. Eeltige oogenblikken voordat de keizerin »oor het eer-l gebruik van dezen toestel zou maken, noodigde de grootvorst-troonopvolger eene bejaarde holdame uit, zich van die mand te bedienen. Deze gaf daaraan gehoor; maar toen de mand ter halver hoogte opgehescheu was, brak de kabel of ketting, en de oude dame deed een val. die wel geeue doodelijke gevolgen »oor haar had maar op de zoo veel zwakkere keizerin vermoede lijk eene noodlotliger uitwerking zou hebben gehad. OOSTEKR l«I R. De gemeenteraad van Weenen neeft den heer von Benst met eenparige stemmen het eereburgerschap aangebodenuit overweging dat hij in Oos tenrijk de deur heeft geopend aan het constitutionalismsdat hij den par lementairen regeringsvorm in hel leven heefl geroepen en dat in zijn rege- riugs-prograinmabij innige liefde voor Duitsehe nationaliteitgelijke wel gezindheid en gelijk regt voor alle volken van Oostenrijk doorstralen. Aau twee hoofdambtenaren van het Fransche ministerie van koophan del is de taak opgedragen, om in Oostenrijk onderzoek te doen naar de hoeveelheid granen, welke dat land nog zon kunnen leveren om in de be hoefte van Frankrijk te voorzien en levens naar de middelen om de a uivoe ren regelmatig te doen plaats hebben. De behoefte van Frankrijk tot hel einde van Mei bedraagt 16 millioen schepels. INa dit tijdstip kan daarin door toevoeren uit Amerika worden voorzien. BRUSSEL, 30 December. De Eloile Beige verneemt uit eene geloofwaar dige bron dal de ministeriele crisis ten einde loopt en lol eene verandering van leden van het ministerie zal leiden. De lieer Frere Urban is bij den koning ten gehonre omvangen. ALEXANDRIE, 30 December. Uit Massowah is herigt ontvangen dat de Europesclie gevangenen zijn bevrijd geworden van limine keienen en dat er alle kans beslaat op bonne in vrijheid sielliug. PARliS, 30 December. Door hel wetgevend ligchaam zijn artl. 1—3 van hel ontwerp op de leger-organisatie aangenomen; art. 4 is naar de com missie verzonden, omdat men liet beginsel van retnplacering hij de mobile garde wil doen vervallen. De maarschalk INiel heeft het gerucht tegen gesproken dat de gezanten van Italië en Pruissen hij de receptie ten liove op 1 Jan., zouden afwezig zijn. LONDEN 31 December. Volgens gerucht zou men ontdekt hebben dat er een complot was gesmeed om den Atlanlischen telegraaf kabel Ie vernie len. Te Oii'lin en Lork worden groote voorzorgmaairegelen genomen. Onrustbarende geruchten zijn verspreid. INGEZONDEN. ÜHQnhier de Kedacieur, Voor eenige dagen ontving ik eene uilr.oodiging van den kerkeraad der Iteaioiiatmuisclie gemeente alhier om iels bp Ie tlragen in de groote kosten, aan eene noodzakelijke herstelling van de kerk of wil men van het kerkgebouw verbonden. Eersl meende ikhoezeer ik het plicht achl dat wij elkander vooral in zulke gevallen als broeders helpen, mij van het geven eener bijdrage ie ombonden. En waarom? Om de eenvoudige reden dat ik heel weinig missen kan. Bij nadere overweging geloofde ik echter ver keerd ie doen als ik mijne kleinigheid in den zak hield en dacht aan het spreek woord vele kleintjes maken een groote; maar men lette er wel op: vele kleintjes; een stuk of wat dat geefl niet of liever niet noemens waardig. Ver. uu mij daarom, geachte redacteur, door middel van iiw veel gelezen klad, aden, die inei mij iu hetzelfde geval verkeeren. Ine te roepen: laten wij liet weinige dat- we missen kunnen afzonderen als dan onze Remonslranlsche broeders en zusters zich weder in hel bezit van eene ge schikte kerk verheugen, dan hebben wij de slreelende gewaarwording dat ook wij iels tol bereiking van dit doel hebben hijgedragen. Leides. 31 December 1867. V. D. Oegsigeest, 30 December 1867. Wel Edele Heer! Hoezeer het ingezonden stuk in de Lcydsche Courant van heden hoofd zakelijk ten doei schijnt te hebben liet aaiilonuen van de onvolledigheid van rivan den Heu>ell en van Sauteti's Reisgids voor Nederland," waarvoor of waarlegen wij titels kunnen zeggen, omdat wij die gids, allhans die van December, niet gezien hebben koml in dal siuk toch ook iels voor, dat met voor de geregeldheid onzer sloombooidiensi pleit, liet is om deze reden dat UEd. ons bijzonder zult verpligten met de plaatsing van deze regelen. Wij verzekeren aan den schrijver van hel bedoelde ingezonden stuk dat onze hooi Vrijdag den 20,tcn dezer niet vóór 5 nre des avonds van Katwijk is vertrokken, en dat zulks nimmer plaats beeften terwijl onze dienst altijd geregeld wordt naar de Leidsche klokken, en de Kn wjjksclie klok gewoonlijk eenige minuten vóór gaat, is het vertrek van Kanvqk, op de Kalwijksche klok, meest aliipt eenige minuien ie laat. tl ij die den schrij ver verzekerde dat onze boot 's avonds altijd ten 4 ure 30 min. vertrekt, is misschien dezelfde geweest die al meermalen des morgens aan de van Katwijk aan Zee komenden de verzekering gaf dal de boot van van lngen niet komen zou, en zij dus, naar Leiden willende varen, maar iu de sloom- boot Katu-ijk moesten plaats nemen Wij geven ieder belanghebbende de verzekering dat wij precies varen, overeenkomstig onze verspreide, en aan d' hooi gratis verkrijgbare dienst billetjesgewijzigde winterdienstaan vangende 4 November 1867. be ondernemers van de schroefstoomboot de Nijverheid Ah. VAN INGElN Wz tt Mijnheer de Redacteur! De klagi over onnaaiiwkeurigheden voorkomende in de «Reisgids" is helaas maar al ie juist. De administratie heefl voorzien dat dergelijke kiag- ten van de zijde van bel publiek zouden rijzen, en op den om-lag nu en dan een ieder, die eenige misstelling mogl ontdekken, iiitgeutiudigd haar daarvan per post kennis le geven, terwijl in elk N° ondernemers en direc leuren van dieuslen voor personenvervoer worden uitgcnoodigd haar de uoo- dige opgaven te verstrekken. Behalve dit z{jn alle ondernemers en directeuren van de bovengenoemde i nderncniiiigei) herhaalde malen per brief en per circulaire uitgenuodigd de noodige opgaven aan de redactie van de Reisgids te doen en worden door tie adtninislralie de nieuwsbladen uaauwkcung geraadpleegd of daarin ook eenige opgave van dienstveranderiogen voorkomt. De ondernemers en directeuren der grootere diensten hebben bijna allen aan bovengenoemd verzoek voldaan. Onbegrijpelijk laten echler die der kleinere zicli weinig daaraan gelegen liggen of beloven de gevraagde inlich tingen. maar voldoen niet aan hunne belofte Die lieden zien niet in dat zij zoodoende zich zeiven en het publiek schaden en hebben niet het minste begrip dal publiciteit in onzen lijd liet succes van eene onderneming is. Wij wenden desnieliegeusiaaiide alles aan om ons de noodige inlichtingen le verschaflengeen moeite is ons ie grool. Door volharding loch alleen kunnen wg de Reisgids zoo naauwkeurig mogelijk maken, daar de vige rende wel op de middelen van vervoer onze onderneming geenzins in de hand werkt. Komen er dus af en toe kleine feilen in de Reisgids voordan zijn die alleen te wijten aan de directeuren en ondernemers der betrokkene middelen van vervoer Men gelieve echter niet uit het oog te verliezen dal de Reisgids steeds den 28s,v" of 29sle" der vorige maand wordt afgedrukt en dus geene no dien lijd ingevoerde veranderingen van dienstregeling kan bevallen. Nu veranderen die kleinere ondernemingen dikwijls hunne dienstregeling en de Katwijksche stoomboot iu quaesiie soms 2 maal per maand en dat met ingang van den 5dc" of 6den der maand Dergelijke willekeurige veranderingen maken na- I uur I tj k juiste opgaven onzerzijds zoo goed als onmogelijk. Wij geven echler de vcizekermg dat de diensten der binnen- en builen- landsche spoorwegen steeds juist zijn opgegeven, dal de opgave daarvan, behoudens eene mogelijke drukfeil, geene (omen kan bevatten Bij veran dering in den loop der maand worden daarvoor supplemeni-blaadjes ver strekt aan de abounds. Met de plaatsing van liet bovenstaande zult UEd. verpligien Uw Dw. Dienaresse, de Administratie der Reisgids voor Nederland. fiurqcrtijkc JsstanD. ONDERTROUWDI. Tefey jm. 24 j. en J. S. Fortriejd. 17j. W. van Poelgeest, jm. 23j. en J C. van Rijn, jd. 30j. De Eersie Commissaris van Policie alhier maakt de ingezetenen opmerk zaam op een vreemd persoon, die in den avond van den 30fn December jl. kleine opliglerijen alhier heefl gepleegd. Bedoelde persoon is van middel matige lengte, 23 of 24 jaren oud, heefl donker blond haar, op het ach terhoofd gescheiden; hij draagl een dunne blonden knevel, spreekt iets of wal Vlaamschhij is bijzonder kenbaar aan een vlekje op de linkerwang, gekleed zwarte ronde hoed, donkeren zomerjasvest en broek van dezelfde slof, groen geruit. ADVEKTENTIEN. Voorspoedig bevallen van een Zoon Mevrouw A. P. DE GRIJS SYBR AJNDI. Samarang, 8 November 1867. Eenige kennisgeving. Op den 27!len December overleed le Rotterdam onze geliefde Zusier en Behuwd-Zuster Mejulvrouvv P\LTE, geb. VAN VEEN. B. BELT. 1. BELTvan Veen. Voor de vele bewijzen van deelneming ons tucl het overlijden van onze geliefde Zuster en Tante, Mej. A. E. REICHE, betoond, betuigen wjj bij deze onzen welmeenenden dank. H. A. REICHE, Leiden, 30 Oecember 1867. in aller naam. Erkentelijk voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen igdens het overlijden van onzen geliefden Vader en behuwd vaderbeting ik, uit aller naam, daarvoor mijnen hartelijken dank. J. J. REIDINGER. van diverse XS1JNTERARTIK.ELE1N tot veel vermin derde prijzen. Wed. F. AiNDRÊ. Tot het inschrijven van Leerlingen zal worden zitting gehouden op Donderdag 2 Januarij 1868, des namiddags tussclien 2 en 4 ure, in het Schoolgebouw op de St. Pieterskerkgrachl. P. C. LEZWYN. op nieuw bekroond met de prtjs-medaille op de werclilleiiloonslelling le Parijs in 1867, worden nogmaals wegens hunne bekende voorn efTelgklieid aanbevolen dooi de De'pótste Sji'tj'ii'n bij i,.«. kikks. Verkoophuis; K. XaoilUIJU en Si. 14. 8WI.MKK le .-Hphen bij Apotlt. i t etovislivtr ei znot en bij Apoth. j. t. ai. la kt, te Siaserswovdebij J. G,t.%ïti4rci"ua<:A".

Leydse Courant | 1868 | | pagina 3