WU.IIWIII.L- GENEZING VOOR ALLE JICHT. Per Telegraaf. H. SCHMIDT C°., Leyden, bij N. K. SWEMER. Naar men uil Rome meldi meent men uil verschillende omstandighe den ie mogen opmaken dat de Franscbe troepen die stad niet spoedig zul len verlaten. De Fransclie generaal Polliès heeft hei plaatselijk kommande ment op zich genomen, hetwelk lot dusver werd gevoerd door een pause lijk generaal. De generaal Proudhon is met het hevel over de genie belast. Aan de versterking van Rome en van Civita-Vecchia wordt voortdu rend gearbeid. In eene week lijds zijn te Rome 650 vrijwilligers voor hel rcg. pauselijke zouaven aangekomen. De stad Rome heeft aan de strijders bij Monte Rotondo een feestmaal in de zalen van het paleis van Barberini aangeboden. Een aantal leden van de hooge aristocratie en aanzienlijke burgers waren daarbij tegenwoordig. Onder de te Home gevangen zittende Garibaldianen zijn lieden van alle standen, handwerkslieden en adellijken, kunstenaren en hoogleeraren, ltaliaansche militairen in het genot van verlof en doctoren in de regten. De Paus heeft uitdrukkelijk aanbevolen hen eveneens le behandelen als of zij krijgsgevangenen waren. Diegenen onder hen, welke in hel pauselijke grond gebied te huis bchooren, zullen als schuldig aan opstand voor denregterge- bragt en gevonnisd worden, blijvende het den Paus vrij, de doodstraf voor hen in ballingschap te veranderen. Naauwelijks twee vijfden van het geheele aantal gevangen zittende Garibaldianen behooren in den Kerkelijken Staat te huis. Het geheele getal der gevangenen bedraagt 1765. PRÏIÏSSEK. BERLIJN 17 November. Door de bevoegde autoriteit is de heer Twesten ingevolge het vonnis legen hem uitgesproken als regter geschorst. De heer Twesten is van het tegen hem geslagen vonnis in booger beroep gekomen. De schaarsehheid van levensmiddelen in Finland is zoo nijpend ge worden dat de Russische regering rijksvaartuigen met meel derwaarts heeft gezonden. «OSI -1 X 13 I E. BATAVIA, 30 September. Het verslag der werkzaamheden aan den spoorweg Samarang-Vorslen- landen, over Augustus, toont aan, dal de aardewerken, bovenal op de sireek Tangoen-Kedoeng-Djatiidoor de buitengewone regens in dit jaarge tijde op eene lengte van 1000 el nog al geleden hebben, zoodat in den loop van dit jaar van de opening van dal gedeelie der lste sectie niets zal komen. De koflij-oogst zal p. ui. 12 pCt. minder zijn dan verleden jaar; de indigo-oogst echter (de particuliere in de Vorstenlanden) zal dien van ver leden jaar overtreffen. De klagten over onveiligheid uit de binnenlanden blijven aanhouden. Op Sumatra's westkust werd in den avond van den 3den Jnlij jl. te Baros, Padang Sidempoean, Penjaboengan en Natal eene aardbeving waarge nomen in de rig ting van het zuidoosten naar hel noordwesten; op de eerst en laatstgenoemde plaatsen was de beweging vrij lievig. In den morgen van den 15dCD daaraanvolgende werden ook op Poelo-Tello twee schokken van aardbeving gevoeld in de rigling van het oosten naar het westen. II AKADJEMlE-NlEITWi HOME, 16 November. De Fransche genie-officieren zijn ijverig bezig met het voltooijen en herstellen der fortificatiën van Romeook de Monte Parioli en andere hoogten nabij de stad worden in staal van tegenweer gc- bragt. De pauselijke regering heeft 170,000 kroonen gegeven voor de uit voering van deze werken. De policie heeft op nieuw wapens in beslag ge nomen en aanhoudend hebben er arrestatiën plaats. LUXEMBURG18 November. Dc kamer zal waarschijnlijk ontbonden wordenten gevolge van de aanneming van hetgeen in het adres van ant woord op de troonrede voorkomt over het organiseren der gewapende magt bij groothertogelijk besluit. LONDEN, 19 November. Eene deputatie van tachtig werklieden, die gratie wilden vragen voor de te Manchester ter dood veroordeelde Fenians, is bij den heer llardy, minister van binnenl. zaken, niet toegelaten gewor den. Desniettemin hebben zij post gevat in het hotel van den minister, al daar besluiten genomen die bet ministerie zeer vijandig zijn, en bedreigin gen geuit, aan welke zij voornemens zijn gevolg te geven indien de Fenians opgehangen worden. NEW-YORK, 18 November. Hel eiland Tortola is bij een orkaan, die 8 uren duurde, door het waler verzwolgen; geen enkel levend wezen is behouden gebleven. Volgens gerucht zou de stad St. Domingo verwoest zijn. itryetitjkc Slaaö. ONDERTROUW D J. A. Rodbard, wed1". 41 j. en M. H. Werst. jd. 30 j. W. J. Biegstraaten jm 25 j. en J. Brecdeveid jd. 26 j. JHaasbeek jm. 21 j. en W. ciioufoerjd. 20 j. JJ. Duk jm. 25 j. en C. Vogelenzang jd. 27 jd. E. A. T. Meijers, jm. 21 j. en J. W. van den Berg jd. 21 j. J. Stakenburg wedr. 44 j. en C. Dekker wedc. 45j. J. P. A. Sloots.jm. 42 jen J. C. l'oo- reusjd. 30 j. Gehouden Verkoopfng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 16 November. Notaris A. van Leeuwen. Een Huis en Erf, waarin de Banketbakkerij wordt uitgeoefend, aan de zuidzijde van de Brecdestraatwijk IV, n0. 353, Kad. Sect. G. n". 467. Koo|ier J. J. ilageuians qq. ƒ4100.—. Een Huis, aan de noordzijde van de Breedestraataan den hoek van de Choorlaminersteegwijk IV, nos. 238 en 238rood, Kad. Sect. G. n°. 249. Kooper VV. Briltijn qq. ƒ2150. Een Huis en Erf, aan de noordzijde van de Kloksteegwijk IV n». 662 Kad. Sect. G. u°. 512. Kooper H. van der Grift, ƒ950 De overige percelen zijn niet afgeslagen, zijnde deze uit de hand verkocht. PHOttOTIGN AAN DE EEYDSCHE HOOGESCHOOL. Den 19den November de beer U. Binnerls, van Heerenveenin de regten, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: over de exceptie van gewijsde. AfiCEKTENTlKA, Heden overleed, na voorzien te zijn van de 11. Sacramenten der Kerk, de Heer JACOBUS JOHANNES VISSER, in den ouderdom van 63 jaren, diep betreurd door mij zijne kinderen en behuwd-kinderen. Zij die den overledene gekend hebben, kunnen begrijpen wat wij in hem verliezen. 11. H. VISSER, geb. Stadhouder. Eenige en algemeene kennisgeving aan alle vrienden en bekenden. Voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, bij de viering van onze 25-jarige Echtvereeniging ondervonden, betuigen wij door deze, ook namens onze Dochter, harteljjk dank. J. VELTJ1AN. Leiden, 20 November 1867. J. A. W. VELTllAN, Hazersloot. Voor de ondervonden vele en hartelijke deelneming bij bet zoo smartelijk verlies van het laatste onzer tien kinderen, betuigen wij onzen welmeenen- den dank. J. TROMER. Voorschoten, 19 November 1867. A. C. TROMER, van Eyk. De Ondergeteekendeper Louis Meijer naar O. I. vertrekkende, roept bij deze een hartelijk vaarwel toe aan familie, vrienden en bekenden. H. II. VOORBIJ, Harderwijk, 16 November 1867. Serg'.-Maj. O. I. L. Het openbaar liandhuishoudkundig Onderwijs zal geopend worden op Vrijdag den 22stcn dezer, des avonds te zeven uren. 16 November. A. H. VAN DER BOON MESCU. Nadat de Ondergeteekende zeven jaren de zaak van den Heer P. G. LE GUÉ als Schoenmaker te Legden heeft waargenomenis het op heden voor hem onmogelijk zulks langer te doen, doordien de handelingen van den Heer P. G. LE GUÉ hem daartoe noodzaken. Hoe bij de zaak heeft waargenomen, laat hij ter be antwoording aan de geëerde Begunstigers en de menschenmet wie hij dien tijd werkzaam was, over. Daar de Ondergeteekende niet liet minst kapitaal bezit om voor den nota belen stand als baas te werken, zoo neemt hij langs dezen weg de vrijheid, niet als onderkruiper zijns gewezen meesters, maar als vrij werkman, zich in de gunst van zijne geëerde Stadgenooten aan te bevelen als Schoen maker in 't klein. Hij zal streven door netheid, eerlijke en prompte bediening UEds geëerde gunst zich waardig te maken. Verblijve met hoogachting, UEd». Dw. Dienaar, W. F. JONGBLOED. Leiden, 16 November 1867. Kloksteeg, Wijk IV, N». 661. De Commissie van Oppertoezicht en Beheer over de Kweekschool voor Zeevaart te Leyden maakt bekend, dal op den 25stcn November e. k. alhier eene keuring zal plaats hebben van knapen, welke bij 's Rijks zeemacht eene verbindtenis wenschen aan te gaan. Namens de Commissie voornoemd, C. J. EL BRUTEL DE LA RIVIÈRESecretaris. RËJ1DA, Tliuringerwoud. Hoofd-Depót voor Nederland en België: M.J.C HAM, Ulrecht. Geen zekerder, heilzamer en goedkooper middel ter genezing van de meest ingewortelde rhiiiuatiekrliuniatisclKe- hoofd-, klos-, tanct. of maagpijn bestaat er, dan de krachtig werkende SCHM1DTSCHE Waht- wol-Artikelendie tevens hel voordeel hebben van zeer gemakkelijk aangewend le kunnen worden en niet de geringste schadelijke uilwerking kunnen te weeg brengen men leze hierover de broeliurendie gratis ver krijgbaar zijn. Lijders, die een enkel pakje Walilivoiwaifen a 25 Cts en een fleschje gtennen-mie a 35 Cts gebruikt hadden, betuigden geheel hersteld te zijn van de onverdraaglijkste rhumatische pijnen; men zorge sleehls zich van de echte te bedienenkenbaar aan de omslagen waarop bovenstaand vignet staal, verkrijgbaar te Boskoop, J. Goudkade. Brtelle, V\'ed. J. Gooris. Delft11. van Ruyven. Dirksland, J. Gestel. Dordrecht, A. de Landsheer. J. de Landsheer. 's HageM. J. v. d. Schaft J. Suabilié, Apnth. e;: verdere Depóis vermeld op de gebruiksaanwijzingen. Aanvraag om Denót by M. J C. HAM Ulrecht. 1 Hazerswoude, Mej. Gaarkeuken. Ilillegom, F. J. Sonneinaiis. Oudshoorn, A. 't Hooft. RoelofarendsveenII. Maderman. Rotterdam Wed. P. de Koster. Woerden, Gelir. Pfenning. Woubrugge, A. dc Wilde.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 3