LMDSCHË COURANT. 1807. MAANDAG 14 OCTOBER. STA DS-BER1GTEN. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is f'i.per vierendeel jaars. Afwonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEYDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 5dcn October 1867, is vast gesteld de volgende VERORDENING op den aanvoer van rundvee voor de beestenmarkt te Leyden. Art. 1. De aanvoer van rundvee Ier markt mag alleen, en bij uitsluiting, plaats hebben van de noordzijde der Oude vest bij de gedempte IJzerengracht. Art. 2. Het rundvee wordt niet ter markt toegelaten dan na alvorens door een gemeente-kenrmeester gekeurd en gezond bevonden te zijn. Art. 3. Tot deze keuring zal eiken marktdag, anderhalf uur voor den aanvang der marktaan het aldaar geplaatst marktkantoor gelegenheid gegeven worden. Art. 4. Het rundvee, dat ter markt wordt aangevoerd, moet vergezeld zijn van één behoorlijken geleider; voor een koppel van meer dan vijf stuks wordt voor elk vijftal of minder één geleider meer vereischt. Art. 5. De keurmeester geeft van gezond bevonden vee een schriftelijk bewijs af en waarmerkt bet met een bijzonder leeken. Art. 6. Elk beest dat afgekeerd wordt, moet onmiddellijk teruggevoerd en uit de gemeente verwijderd worden. Art. 7. Overtreding van art. 1 en 4 en weigering of verhindering der keuring, in art. 2 vermeldof van verwijdering uit de gemeentebij art. 6 voorgeschreven wordt gestraft met boete van tien tot vijf en twintig gulden en gevangenis van één tot drie dagente zamen of afzonderlijk. Art. 8. De door Burgemeester en Wethouders met de keuring belaste deskundi gen worden bevoegd verklaard, van de overtredingen tegen deze verordeningop den ambtseed bij de aanvaarding hunner betrekking afgelegd, proces-verbaal op te maken. Art. 9. De bepalingen voorkomende in de Algemeene Policievcrordening, op de beestenmarktblijven, voor zoover zij met deze verordening niet strijden, van volle kracht. Art. 10. Deze verordening treedt in werking onmiddellijk na hare afkondiging. Vastgesteld door den Raad der gemeente Leydenin zijne openbare vergadering van den 5dta October 1867. De Burgemeester. STOFFELS Weth. 1. B. De Secretaris, v.' PUTTKAMMER. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zuidhollandvolgens hun berigt van den 3stcn October 1867, B. n°. 5574 (1« afd.), G. S. n°. 20, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar hel behoort, den 12dcn October 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STOFFELS, Weth. 1. B. V. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN brengen ter kennis van belanghebbenden., dat de gewone weekmarkt voor rundvee binnen deze gemeente weder wordt opengesteld, te beginnen met Vrjjdag 18 October ek. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, STOFFELS Weth. 1. B. Leyden, 10 October 1867. v. PUTTKAMMER, Secretaris. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenMaaudgg den j4dcn October 1867 's namiddags le twee uren. Onderwerpen 1». Het nemen van een besluit op het voorstel lot de onderhandsebe ver- huring van het stukje lands, genaamd het Galgeveld, gelegen onder de gemeente Oegstgeestvoor den t(jd van één jaar, waarover iu de vorige vergadering de stemmen hebben geslaakt. 2°. Stemming over art. 62 der Algemeene Polieie-verordening, waarom trent mede in de jongste zitting de stemmen staakten. 3°. Voortzetting van de behandeling der Algemeene Polieie-verordening te beginnen met art. 80. BIN \E.\ LAM1SC11 EH 1 El 11G TEN. LEYDEN12 October. Men schrijft ons Tan Katwijk aan Zee tld. 11 October: Volgens tele- graphisch berigt uit Lowestoft (Engeland) is liet visschersvaartuig de Eer steling, schipper C. Schaap, op een wrak gezeild eu gezonken. De be manning zou zijn gered en een gedeelte van den inventaris geborgen. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomeucn bedroeg gedurende deze week dagelijks van 121 tot 140 volwassen personen en 61 tot 72 kinderen. De taal- en letterkundige afdeeling der kon. akademie van .wetenschap- pen te Amsterdam zal Maandag aansl. aldaar eene gewone vergadering houden. De minister van oorlog heeft de chefs van de corpsen der infanterie, cavalerie en artillerie doen aanschrijvenom een voorloopig examen bjj hunne corpsen in te stellenten einde de onderofficierendie blijken van genoegzame bekwaamheid geven, deel te doen nemen aan het examen, dat te 's Rage in de maand December zal gehouden wordenlot hel verkrijgen van den rang van 2den luitenant. De minister van binnenl. zaken heeft goedgevonden het verbod tot het houder, van markten en openbare verknopingen van rundvee ook op te heffen voor de gemeente Delftmet ingang van 15 October aansl. De Staatscourant bevat het verslag der commissie belast met het af nemen van het examenvermeld in art. 4 van het kon. besluit van 10 Sept. 1864. Voor examen A hadden zich 36 en voor examen B 17 candidaten aangemeld. Voldoend examen werd afgelegd examen A door de bh. G. A. Wil- ken, P. W. van DoorninckG. W. W. baron van üoëvell, J. M Esche, S. G. In 'tVeld, J. tl. C. BlaauwJ. Swart, W. C. noogkamer, M. U. i Witbols Feugen, W. R. de Greve, A. F. N. Kraft, R. C. Bakhuizen van den Brink, 11. J. A. van MaarseveenE. A. T. Weber, J. M. G. Numans, A. U. Westra; examen B door de hh. J. Spanjaard, E. Winckel, W. J. G. Vosmaer, A. M. Repelius, W. F. van Rijckevorselmr. J. TljlG. A. Stam, J. N. Burgerboudt, A. Mijer, W. 11. S. van Waning, jhr. J. A. O. van den Bosch, mp. S. van Gigcli, YV. A. van Wcelderen. jhr. U. de Koek, P. 11. J. van Lawick. Bij de Ned. Iierv. gemeente te Eiburg is tot predikant beroepen d'. Sypkenspred. te Veenendaal; hij die te Bergschenhoek ds. Kylstra, pred. te Scliarnegoutumte Vrouwepolder ds. van Strien pred. ie Bennekom; bjj die te Bergambacht ds. van der Kulk, pred. te Oosterend op Texel; bij die te Veessen de cand. C. J. G. van Hoogstratenbij die le Scherpenzeel de cand. H. U. Mcyboom. Door bet prov. kerkbestuur van Friesland is tot de predikdienst toege laten de lieer J. S. Cloeck llellema. Te Rotterdam zijn eergisteren door de cholera aangetast 3 personen; overl. 1. Gisteren hadden er geen gevallen plaats. In de provincie Friesland zijn van den 29 Sept. tol en met 5 Oct. 4 choleragevallen, allen met doodelijken afloop, voorgekomen; totaal sedert 1 Sept. 20 aangetast, 17 overleden. Uit Amsterdam meldt men het volgende: De toebereidselen in aanmer king genomen, die in het Vondelspark, op liet slot le Muiden, in de ver schillende feestzalen gemaakt en nog in den boezem der commissie beraamd worden, zullen de Vondel-feeslen even aangenaam als schitterend zjjn. Het groolsclie beeld van den dichter is den 8slc" dezer onbeschadigd op zjjn voetstuk gezet. De praalwagens der poëzy, der drukpers en van den boek handel zullen de glanspunten van den optogt uilmaken. De laatstgenoemde zal met een kolossaal, zwevend voorgesteld, vrouwenbeeld prijken, voor stellende de Faam. Te Groningen had eergisteren de pleglige overdragt plaats van het rec toraat der hoogeschool. De hoogleeraar J. W. Ermcrins, die deze betrek king overdroeg aan den hoogleeraar W. Muurling, hield daarbij eene rede voering, waarin hij de lotgevallen van de akademie over liet afgeloopen jaar schetste en in uitvoerige beschouwingen trad over het leven en de verdien sten van de hoogleeraren Pareau, Mulder en de la Faille, die in den loop van bet akademiejaar door den dood aan hun werkkring waren ontrukt. 's GRAVENUAGE 12 October. Door Z. M. den koning-groothertog is de heer mr. J. Viruly van Vu ren en Dalem benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Tot ridder dier orde is benoemd de beer J. Ekkartmajoor-kommandant der dienstd. schutterij te Nijmegen. Door Z. M. is aan den majoor, kommandant der dienstdoende schut terij te Leyden, P. F. W. de Timmerman, vergund de eeresabel te dragen, hem door het corps officieren en eenige oud-officieren van die schutterij ,en geschenke aangeboden; levens is hem, als een bljjk van 'skonings bijzon dere tevredenheid wegens zijne bewezene langdurige en goede diensten, de personele rang van luit.-kolonel verleend. Door den minister van koloniën is de gewezen kweekcling der voor malige kon. akademie te Delft R D. M. Verbeek ter beschikking gesteld van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, om te worden benoemd tot adspirant-ingenieur van het mijnwezen daar te lande. De afdeelingen van de tweede kamer hebben zoowel gisteren als heden het onderzoek over verschillende wets-ontwerpen voortgezet. Door de afdeelingen zijn. naar men verneemt lot rapporteurs over hel ontwerp wetboek van strafvordering benoemd de heeren de Brattw Geert- setna, Godefroi, van Eek en YVinlgens. De minister van oorlog heeft, bij missive, aan de tweede kamer wel toegezonden de memorie var, beantwoording op liet voorloopig verslag be treffende het wets-ontwerp tot verhooging van hoofdstuk VIII oorlogder staalsbegrooting 1867 (materieel der genie), maar heeft daarbij tevens be rigt dat genoemd wets-ontwerp wordt ingetrokken. De post is op de be grooting voor 1868 overgebragl. Naar men verneemt is door den minsten inschrijver bij de jongste aan besteding van werken voor het monument van 1813, toen bij liet proces verbaal der besteding moest tcekenen, bezwaar daartegen gemaakt, daar bjj verklaarde zich misrekend te hebben. De commissie heeft toen het werk gegund aan den daaropvolgenden minsten inschrijver, den heer B. P. Schippers alhier voor ƒ5974 Het nieuwe weeshuis der Ned. herv. diaconie zal op 5 Nov. aansl. tegelijk met de in dienst stelling, door eene godsdienstige plegtigheid in de Willemskerk, onder leiding van ds. Moll, worden ingewijd. B Li 1TËNL A X DSCHK BKR1GTKM. ENGEL. A* R. LONDEN 10 October. De winterzitting van het parlement, waartoe uit hoofde van de ex peditie naar Abyssinië besloten is, zal den 19den November geopend worden en slechts kort duren. Naar men verneemt zou koning Theodorus verschansingen aanleggen in de bergpassen die naar zijn gebied leiden. De kleermakers alhier hebben thans den arbeid onvoorwaardelijk her vat. Hun verzet heeft 7 maanden geduurd. Dezer dagen heeft een inwoner van Londen 250,000 geschonken met het doel om een hospitaal op te rig ten lot het opnemen van herstellende lijders.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 1