LMDSCHE 011R A N T. WOENSDAG 4 SEPTEMBER. STADS-BERIGTEN. De Courant wordt Maandag IFoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die nan Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is f 3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN Gezien arl. 11, 2de alin.. der Verordening van 30 Junij 1866, op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden Gemeenteblad n". 19); Doen ie weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare j scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 2den tot den s Uim September'e. k., in de sehooliocalen in de Rijnstraat, in de Brandewijn- steeg, op de Binnenvestgracht aan het plantsoen, en op de Oude Vest, des voormiddags van half negen tol negen uren en des namiddags van half twee lol twee uren, behalve des Zaturdags namiddags en des Zondags. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. n. BRANDELER, Burgemeester. Leyden, 30 Augustus 1867, v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van EEYDEN doen te welen, in gevolge art. 203, laatste zinsnede, der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad tl». 85), dal de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor de dienst van 1868 op heden aan den Raad is aangeboden op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd en in druk, tegen be taling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. o. BRAINDELER, Burgemeester. Eeyden, 3 September 1867. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leydendoel te welen, dat de ingevulde Patentbladenover hel dienstjaar 1867 en 1868, |j voor de eerste vier wijken, ter Secretarie dezer gemeente verkrijg baar zijn dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des voormiddags tien tot des namiddags te een uur. En zal deze door plaatsing in de Letjdsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leyden, 3 September 1867. v. d. BRANDELER. De BURGEMEESTER van LEYDEN doet te weten, dat ter vervulling der vacature, ontstaan door de periodieke aftreding als raadslid van den YVcihouder II. P. C. Stoffels, de Raad in zijne vergadering van heden tot Wethouder heeft benoemd den Heer IIENDERIK Pil 1L1PPUS CHR1STOFFEL STOFFELS. De Burgemeester voornoemd Leyden, 3 September 1867. v. d. BRANDELER. De BURGEMEESTER van LEYDEN doet te weten, dat, tengevolge der jaarlijksche aftreding van de leden der vaste Commission, door den Gemeen teraad voor dit jaar uit zijn midden zijn benoemd de volgende leden, als: avoor de Commissie van Fabricage de IIII. Mc J. VAN OUTEREN, en J. I. VAN WENSEN, van welke Commissie de Wethouder Mr. C. W. UUBRECHT Voorzitter is. b. voor de Commissie van Financiën: de HH. J. B. DE MOEN, Voorzitter, B F. KR VNTZ en Mr. P. DU R1EU. c. voor de Commissiebelast met het ontwerpen van en herzien der Plaatselijke Verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd: de 1111. Mc II. P. J. TOLLENS, en MC J. VAN OUTEREN van welke Commissie de Burgemeester Voorzitter is. en d. voor de Commissie, belast met het ontwerpen van en herzien der Plaatselijke Verordeningen betreffende de huishouding der gemeente: de I1H. Prof. .1. GOUDSMIT, Voorzitter, II. C. IIARTEVELT, en MC C. COCK. En zal deze door plaatsing in de Leijdsche Courant worden afgekondigd, j De Burgemeester voornoemd, Leyden, 3 September 1867. v. n. BRANDELER. RI X N E XLA XI) SC HE 1', C1 i IGT E X LEYDEN, 3 September. Bij kon. besluit van 1 Sept. jl. is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan W. H. van Koppen, als ls,c luitenant bij de dienstdoende schutterij alhier, en zijn bij die schutterij benoemd: tot lslcn luitenant P. A. du Buisson de Jonge, thans 2de luitenant, en tot 2de luitenant J. F. M. Prijn, thans sergeant. In de zitting van den gemeenteraad van heden had de beëediging en ij installatie plaats van de heeren iu Jnlij II. op nieuw als leden van den raad gekozen. De voorzitter wenschtc hun geluk met het hernieuwde blijk van ,!j vertrouwen, dat zij van de zijde der burgerij hadden ontvangen. Daarna had ;j de benoeming plaats van leden voor de vaste commission, die van fabricage, van financienvoor de strafverordeningen en voor de huishoudelijke veror- ïjj deningen. De in die commission zitting gehad hebbende leden werden op nieuw benoemd (zie de hierboven geplaatste kennisgeving van den hurgemees- 'ij ter). Voorts werd de heer II. P. C. Stoffels, die als raadslid was geïnstalleerd op nieuw benoemd tot wethouder en tot ambtenaar van den burgerlijken stand, jj welke benoeming hij, onder dankbetuiging voor hel Item op nieuw geschon- ken vertrouwen, zich liet welgevallen. Ook werden bij vernieuwing benoemdi tot leden in hel bestuur van liet werkhuis de bh. II. P. C. Stoffels, B. F. Krantz en P. L. C. Driessen tot commissaris van de stads bank van leening de heer P. E. C. Driessen; tot curator over het gymnasium de lieer mc C. Cock; en tot gecommitteerde tot de administratie der vereenigde gast- en leprooshuizen de lieer J. Scheltema. Vervolgens werden nog benoemd tot stadsklokkenistvoor den lijd «an vijfjaren, de lieer J. A. H. van Hartrop, thans adjunct, en tot hulponderwijzer 3de UI aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der le UI. voor jongens B. Dijkstra, hulp onderwijzer te Oud-Beijerland. Daarna had de loting plaats, ter verdeeling van den raad in drie sectiënvoor het voorloopig onderzoek van sommige voordragten. Bij de behandeling der verder aan de orde gestelde punten werd de commissie van toezigt op de scholen van middelbaar onderwijs gemag- ligd, om tijdelijk le voorzien in hel onderwijs in de staathuishoudkunde en staatsinrigting van Nederland, en de voordrag! lot uitbetaling van de voor het vacciueeren van kinderen van behoeftigen op de begrooting uitgetrokken gelden goedgekeurd. Op het adres van P van der Kamp, tot teruggave der van hem ingehouden gelden voor beloopen boete, werd gunstig beschikt zullende hem de sooi van ƒ425 teruggegeven worden. De behandeling der algeoieeue policie-verordeniug werd verdaagd. Bij den raad is ingekomen een voorstel van de hit. Buys, van Heukclom en Scheltema, tot het brengen van eenige wijziging in liet reglement van orde, en een verzoek van deu heer J. Kneppelliotiltot overname van dc alhier bestaande gymnasliekschool. Heden morgen had in de stads-gehoorzaa! de openbare bevordering en prijsnitdeeling onder de leerlingen der hoogere burgerschool plaats, in tegen woordigheid van de commissie van loezigt op de gemeente-instellingen van middelbaar onderwijs en belangstellenden. De plegtigheid werd geopend door den directeur der school, den heer dc 1). de Loos, oiet eene mededeeling van den toestand van hel onderwijs op de hoogere burgerschoolbeschouwd in verband met het middelbaar onderwijs hier te lande. Uit hel verslag omtrent de school bleek het volgende: De overgangs-examens hadden plaats van 10 tot 14 Jnlij. - Aan het overgangs-examen van de l8 tol de 2ekl. werd deelgenomen door 23 leerlingen. Van deze werden bevorderd: H F Dormaar, J. II. Wakerliii, H. Scholten, J. Rutgers van der Loefi, E. .1. VeldhuyzenJ. van Hamel, O. J. van DoorninckG. J. van Spall. N. J. D. van Grieken, J. J. Knot- ler, J. W. van Geenen (Hoogduilsch)E. van Angelbeek (leekenen). Na een tweede examen op 2 September in enkele vakken, waarvan de ken nis op het eerste examen onvoldoende bleek te zijn, werden bevorderd: F. K. 11. Goudsmit, A. Sjjthoff, J. P. Schoemaker. Aan het overgangs-examen van de 2e tot de 38 kl. werd deelgenomen door 24 leerlingen. Van deze werden bevorderd: C. F. A. van Rcemst, 1). Molenaar, J. F. van der Voet, C. VV. Feugeii, F. A. Liefrink, P. J. Meerburg, A. Hermens, T. van Dissel, E. Rollandet, A. A Hoogeboom, T. Bertrand, A. E. van Swieten, D. A. van Kaalboven, M. B. deMesquita (enkele vakken). Na een tweede examen werden bevorderd: H.C. Berré, M. J. Ilengeveld (waargenomen vakken), H. A. Boursse Wils en J. L. van Heukelom (waargenomen vakken). Aan bet overgangs-examen van de 3° tot de 4C kl. werd deelgenomen door 10 leerlingen. Van deze werden bevorderd: M. Treub, D. K. A van LoghemK. II. M le Boox (waargenomen vakken). J P. Ilengeveld (alle vakken behalve Franscli), II van Romhurgh (wiskunde). Na een tweede examen werden bevorderd: E. Simons (alle vakken behalve Franscli), L. J. C. van Overeem (waargenomen vakken), F. J. Dozy. Aan liet overgangs-examen van de 4e tot de 5e kl werd deelgenomen door 9 leerlingen. Van deze werden bevorderd: D. D. Veth J. Hamaker, II. Japikse (enkele vakken) Na een tweede examen werden bevorderd: H. L. van Pabst, J. II. D *an der Palm (waargenomen vakken). Het tweede examen van de leerlingen J... P. Trap eu A. D. D Schretlen heeft geen pla3ts kunnen hebben, zoodat hunne bevordering eerst later kan wor den medegedeeld De volgende leerlingen werden met prijzen begiftigd en ontvingen die uil handen van den president der commissie van toezigtprof. P L. Rijke: 5e kl. P. van Doorninck. 4e kl. li. L. van Pabst. 3e kl. M Treub, D. K. A. van Loghem. J. van der Horn. 2° kl C F. A. van Heemst, D. Molenaar, J. F. van der Voet, C. VV. FeugenF. A. Liefrink, P. J. Meerburg, A. Hermens, T. van Dissel, A. A. Hoogeboom. lc kl. H. F. Dormaar, J. B. Wakerlin 11. Scholten, J. Rutgers van der Loeff, E. J. Veldhuyzen, G. J. van Spall, F. K. II Gondsmit, A. L. G. Bettdt. Met een woord van opwekking aan de leerlingen en een woord van dank aan de leeraars sloot de directeur der school deze plegtigheid. Te Voorschoten is in de heden gehouden zitting van den gemeente raad lol wethouder benoemd de heer A. Kranenburg. Men verneemt dat de heer J. D. C. baron van Wassenaer tot Twickel lid van de eerste kamer voor de provincie Overijssel, als zoodanig heeft bedankt, en dat de stalen der provincie zijn opgeroepen tot eene buitenge wone vergadering op Dinssdag 10 September a. s.ten einde in de daardoor ontstane vacature te voorzien. Sedert het ontstaan der cholera te Rotterdam op den 9den Augustus zijn tot en met 30 Augustus 1867 aldaar 182. te Dordrecht 39, te Delft 28 en te 's Gravenhase 8 personen aan die ziekte overleden. In andere ge meenten, waar enkele gevallen voorkwamen, natn zij tot dus verre geen epidemisch karakter aan. Toeneming van het getal aangetasten was ook le Rotterdam in de laatste dagen niet le bespeuren. (Staatse.) Te Rotterdam zijn door de cholera aangetast: Zaturdag 8 personen, overleden 10; Zondag 8, overleden 5; Maandag, 12, overleden 9.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 1