Per Telegraaf. iSurqcvlijtic Jstaub. pleegde verraad heeft hem dus wel hel pardon van Juarez knnnen bezorgen, maar hem niet uit de klem kunnen bevrijden, waarin hij hier geraakt is. ])e tegen hem door den gouverneur ingebragte beschuldigingen zijn vol doende, om hem te doen veroordeelenen algemeen houdt men het voor uilgemaaktdat h(j gefusilleerd zal worden. De Messager zegt, van eene geloofwaardige zijde vernomen te hebben, dat Juarez den stelligen last had uitgevaardigd om Lopez de 3000 oneen goud, waarvoor hij Maximiliaan en Queretaro verkocht had, niet uit te betalen. «Verradershad hij gezegd, «moet men nooit aanmoedigen." Dit Madrid wordt gemeld dat er in Catalonië onlusten hebben plaats gehad. De telegraafdraden zijn afgesneden en onderscheidene dorpen ge plunderd. Men is er echter in geslaagd de beweging te onderdrukken. 36 personen zijn gevangen genomen. Volgens berigten uit Alexandrië, door den Moniteur medegedeeld, heeft de jaarlijksche overstrooming van den Nijl geheel naar wensch plaats gehad en bestaat er in Egypte vooruitzigt op eene bijzonder ruime opbrengst van de veldgewassen. Berigten uit Athene melden dat er aan het ministerie van oorlog on- gemeene werkzaamheid heerschte; er werden aanstalten gemaakt om de reserve van het leger, 18000 man sterk, onder de wapenen te brengen, om drie legerkampen op te rigten en om de nationale garde in werkelijke dienst te stellen. De bevolking begon te begrijpen dat zij de hoop op aan hechting van Candia althans vooreerst moest opgeven; dit baarde misnoegen dat gevaarlijk voor hel ministerie kon worden. De Bussisehe Invalide bevat berigten uit Bulgarije, volgens welke er nabij Widdin een gevecht tnsschen de Turken en de Bulgaren zou hebben plaats gehad. De eersten zouden bij die ontmoeting 100, de anderen 200 man verloren hebben. Buitendien zouden er kleine geveehteu bij Sliwno en bij Sophia voorgevallen zijn. ITALIË. Garibaldi is dezer dagen te Siena, eene plaats in Toscane, niet verre van de pauselijke grenzen, aangekomen en aldaar in zegepraal ontvangen. Zijne komst gaf weder aauleiding tot het vermoeden dat hij iets tegen den Kerkelijken Staat in den zin had. Een dagblad van Florence, dat medege deeld had dat hij zich van Siena naar Umbrie zou begeven tot het bijwo nen van volksvergaderingen, zegt later dat hij van den voorgenomen uit stap liad afgezien wegens gewigtige redenen van politieleen aard en gunstig voor de oplossing van hel Romeinsche vraagstuk. Te Aibano, in den Kerkelijken Staat, hcerscht de cholera bjjzonder lievig. Behalve de koningin-weduwe van Napels en haar jongste zoon, is ook de kardinaal Altieri, die zoo vele bljjken van zelfopoffering had gege ven, voor de kracht der ziekte bezweken. PRIIISSEA. BERLIJN, 19 Augustus. Volgens de Frankf. Zeit. heeft de koning in hoofdzaak het volgende aan den Frankforter senaat te kennen gegeven«Groole wereldgebeurte nissen, die ik, wanneer ik het ook gewild had, niet vermogt te sluiten, hebben de wederkccrige betrekkingen veranderd. Er heeft een misverstand geheerscht, dwalingen hebben plaats gehad; de ingewikkelde toestand van Frankfort was mij niet genoeg bekend; doch Ik heb thans juister inlichtin gen ten dien aanzien ingewonnen en ik zal te Berljjnwaarheen ik mij thans begeef, voor een aan de wenschen en behoeften der stad Frankfort beantwoordende schikking zorgen. Franklort is eene prachtige, schitterende en historische stad, en het is mijn wensch, dat zij dit ook onder mijne regering zal blijven." De koning heeft bij zijn bezoek van den verwoesten dom zijn leedwe zen betuigd over het lot, dat dit oude eerbiedwaardige gebouw heeft ge troffen en beloofd dat hij alles doen zou wat hij vermogt om tot den her bouw bij te dragen. Men zegt dat hij tot dat doel reeds 20000 th. uit zijne particuliere fondsen heeft verleend. Uit llanover wordt gemeld, dat de koning voor de verdere uitbreiding van den zoölogischen tuin aldaar een bedrag van 15,000 thalers aangewezen en tevens aan den koninklijken schouwburg de gelden verzekerd heeft, die deze inrigling vroeger uit de koninklijke kas van Hanover genoot. liet granaat-geweer door den heer von Dreyse uilgevonden voldoet bij de proefnemingen steeds meer. De uitwerking van het schot is vreeselrjk en levens is het wapen van geen grooter kaliber dan het gewone naald-ge weer en even gemakkelijk vervoerbaar. Als proef zal het nieuwe wapen bij 12 fuseliers-balailions worden ingevoerd. De cholera was in de laatste weken in de groothertogelijk Hessische Rijnprovincie Rijn-Begeren uitgebarsten, maar niet in hevigen graad. Thans meldt men uit Mannheim, dat in het Rijr.-Beijersche dorp Friescnheim, nabij die stad, de cholera plotseling zeer hevig is ontslaan. In de laatste dagen zijn er 46 ziektegevallen voorgekomen en 14 personen overleden. Men ver moedt, dat schippers van den Beneden-Rijn de ziekte hebben ingevoerd. Te Mannheim is nog geen cholera-geval voorgekomen. OOSTENRIJK. De keizer en de keizerin van Frankrijk zijn heden namiddag te Munchen aangekomenen na eenig oponthoud doorgereisd. De koning van Beijeren heeft hen tot halfweg Salzburg begeleid. Des namiddags zijn de keizer en de keizerin te Salzburg aangekomen en door den keizer en de keizerin van Oostenrijk en een schitterend gevolg aan het station ontvan gen. Eene groole volksmenigte heeft de vorstelijke personeu bij hunne aan komst met een uitbundig gejuich begroet. In alle gedeelten van Zuid- Duitschlanddoor welke keizer Napoleon is gereisd, is hij op de hartelijkste wijze ontvangen. De Weener Debatte zegt dat men de bijeenkomst der beide keizers ie Salzburg ten eenemale miskent, indien men denkt, dat zij noodzakelijk lol eene alliantie tusschen Frankrijk en Oostenrijk moet leiden. De legenwoor- dige staat van zaken in Europa maakt eene dergelijke alliantie niet noodig. Er is geene enkele quaeslie, waardoor zij gewettigd wordt. In dien toe stand zou de alliantie een wantrouwen doen ontstaan, waardoor de anders niet bedreigde vrede in gevaar zou kunnen komen. Mogten de hoven te Berlijn en te Petersburg de hun lot nu slechts toegedichte alliantie werkelijk sluiten, dan zal het overige Europa door een gemeenschappelijk belang ge dwongen worden eene nadrukkelijke houding aan te nemen. Doch zoolang dat niet het geval is, kan er redelijkerwijs ook geen sprake zijn van een Fransch-Oostenrijksch bondgenootschap. SALZBURG, 19 Augustus. De beide keizers hebben heden morgen eene conferentie gehad. Uit eene authentieke bron wordt verzekerd, dat beide met geheel vredelievende gevoelens bezield zijn en dat bij gevolg geene alliantie is gesloten. Alleen zouden beiden eenige eventualiteiten besproken hebben, en de hartelijkheid tusschen de beide souvereinen waarborgt eene overeenstemming tusschen Oostenrijk en Frankrijk. Het verblijf alhier der vorsten zal lot Vrijdag verlengd worden. WEENEN, 19 Augustus. In telegrammen, door avondbladen alhier uit Salzburg ontvangen, wordt gemeld dat de keizerin der Fransehen zich met de keizerin van Oostenrijk naar de aartshertogin Sophia, moeder van wijlen keizer Maximiliaante lschl zal begevenom aan de vorstin een condolean- tie-bezoek te brengen. Het verblijf van keizer Napoleon te Salzburg zal tot Donderdag a. s. duren. De Fransche keizer en keizerin hebben heden den gemeenteraad van Salzburg ten gehoore ontvangen. De heer von Beust was heden bij keizer Napoleon in een bijzonder gehoor toegelaten. Deze minister heeft, even als prius Metternich, de orde van het Gulden Vlies ontvangen. WEENEN, 20 Auguslns. Een telegram uil Salzburg meldt het volgende «Tusschen de twee monarchen zijn politieke vraagstukken besproken, doch daaruit is nog niet af te leiden dat op vormelijke wijze besluiten genomen of bepalingen gemaakt zijn." Andere telegrammen bevatten dit berigt Na de bijeenkomsten der souvereinen te Salzburg zullen conferenliën ee- houden worden tusschen de eerste ministers van Oostenrijk en Frankrjjk, om de uilkomsten der te Salzburg voorafgegane gesprekken vast te stellen." PERP1GNAN, 19 Augustus. Gewapende benden vertoonen zich op ver schillende punten van Catalonië. Te Barcelona verkeert men in groote gis ting. De eenige kreet der opstandelingen is: «vrijheid!" ON DERTROUWD E. M. P. Caron wedr. 36 j. en A. P. Randoe, jd. 24 j. J. Oostveen wcdr. 42 j. en A. W'. d'Avoinejd. 42 j. C. Koutersjm. 27 j. en M. Schregel.jd. 34 j. J. van Es, jm. 23 j. en J. Seyn jd. 24 j. A. Molet, jm. 33 j. en M. M. Botermans jd. 20 j. V. de Haasjtn.24 j. en H. E. Versteeg, jd. 27 j. J. Barendsejm. 22 j. en E. Gressi, jd. 26 j. J. Kenbeek jm. 24 j. en S. Melet, jd. 30 j. C. Verra, jm. 26 j. en E. J. van Ingen Scltenau, jd. 25 j. J. Siraatsma, jm. 24j. eu C. Segaar, jd. 23 j. T. A. Mussert, wedr. 27 j. en G. E. van Burkomjd. 24 j. ADVERTENTIEN. Heden overleed mijn geliefde jongste ZoonLAMBERTUS JOHANNES DE GOEJE, na een langdurig lijden, in den ouderdom van 19 jaren. Leiden, 19 Augustus. W. B. SCHILLING, Wed. de Goeje. De Kolonel en Mevrouw BOELHOUWER beluigen hunnen hartelijken dank, voor de vele ontvangen bewijzen van deelneming, bij het overlijden van hunnen Zoon. Leyden, 19 Augustus 1867. Al degenen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen den Heer J. T. COSTERworden verzocht daarvan opgave of betaling te doen, voor of op den lstcn September 1867, ten huize van den Heer J. W. VLAANDEREN, in de Nieuwsleeg te Leyden. Bij acte, onder de hand geteekendbehoorlijk geregistreerd, is tusschen JAN KN1JFF Adz., Concessionaris eener Stoombooldienst, en FRANC1SCUS VERMEULEN, Scheepstimmerman, beide wonende onder Woerdenaan gegaan eene Vennootschap onder de firma van KNIJFF COMP.waar van het onderwerp is de onderneming eener ÜTOOIUBOOTDIENST van Woerden op Leiden en Amsterdam vice versa met ingang van den Eersten Augustus Achttien Honderd Zeven en Zestig, en voor een onbepaalden tijd. Tot het opnemen van gelden, aangaan van Borgtogten en dergelijke, als mede tot het nemen van eenig verband op de goederen en bezittingen der Vennootschap, zal de handteekening van beide Vennooten worden vereischt. De zetel der Vennootschap is gevestigd te Woerden. J. KNIJFF Adz. F. VERMEULEN. JWBm Er wordt gevraagd tegen 1°. November, te Brielleeene Keu- H^Mjl kenmeidliefst van de P. G.goed kunnende koken en werken. ISÉIeji Loon 75 a 80 gulden. Adres in persoon, Oude Singel, Wijk V, N". 374. IVaarde Stadyenooten Er is hulp noodig voor een arme Weduwe uit den burgerstand. Met den dood van haar man heeft zij een fatsoenlijk bestaan verloren, dat in het onderhoud van haar en hare drie jonge kinderen voorzag. Zij moet nu weêr aan 't werk geholpen worden. Een winkelopstand en andere benoodigdhe- den moeten voor haar worden aaugekocht. Daartoe is geld noodig. Wij vragen het met vrijmoedigheid. Helpt ons, opdat wij haar helpen knnnen! Zij rekent op ons, gelijk wij rekenen op u. 11. G. HAGEN. L., 19 Augustus 1867. G. VAN GORKOM. C. H. PLEYTE. J. D. BLANKEN.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 3