LEYDSCIIE 1807. VRIJDAG 31 MEI. STADS-BERIGTEN. De prijs cler Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke notnmers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. De Courant wordt Maandagff oensdag en F rij dag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. HER-IJTK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEV DEN herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, tot liet doen lier-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewigten benevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren behoorende strijksels. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan liet Lokaal van den Ijk, op de Bredstraatin het Stadhuis zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk I, van den 1 tot den 3 Junij, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot jaarlettcr gedurende 1867 voor den ijk der maten en gewigten bepaald is de letter X. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden16 Mei 1867. v. d. BRANDELER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Oproeping van de V erlofgangers der Nationale Militie tot het bijwonen der Inspectie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN Gezien het besluit van den Commissaris des Konings in de provincie Zuidholland van den 205ten April 1867, A. N°. 4915 (2de Afd.), Prov.blad N°. 72, houdende regeling van hel onderzoek der Verlofgangers van de Militie te land Roepen dien ten gevolge op, al de binnen deze gemeente met onbepaald verlnf aanwezige manschappen der nationale militie, om te verschijnen in de Lakenhal aan den Ouden Singel, ten einde door den Luitenant-Kolonel, Militie-Com missaris, te worden geïnspecteerd, en wel: de verlofgangersbehoorende tot de ligtingen van 1S63 en 1§61 op Maandagden 3<lcn Junij 1867des morgens te 9 uren die, behoorende tot de ligting van 1865, mede op dien dagdes namiddags te 1 uur en de verlofgangers, behoorende tot de ligting van 1866, op Dlngsdag, den 4dcn Junij 1867, des morgens te 9 uren; in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrusting-stukken, hun bij het vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjes en verlofpassen. En vermanen wijders Burgemeester en Wethouders de betrokken verlofgangers aan deze oproeping naauwkenrig te beantwoordente zorgen dat hunne kleeding en uitrusting in goeden staat worden voorgesteld, alsook gedurende de Inspectie en bij het gaan naar en terugkeeren van de daartoe bestemde plaats zich ordelijk te gedragen, daar ongeregeldheden als anderszins, zoo lang zij in uniform zijn gekleed, worden gestraft volgens liet Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande, en alzoo zich te vrijwaren voor de toepassing der strafbepalingen vermeld bij de artikelen 130, 141-145 der Wet van 19 Aug. 1861 Staatsblad N°. 72). En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders van Leyden Leyden23 Mei 1867. v. d. BRANDELER, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den 21stec dezer maand, invorderbaar verklaard ko hier voor de belasting op het personeel, dienstjaar 1866—1867, vierde qoar- taal, en dat ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de net bepaalden voel, ie voldoen. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leyden, 29 Mei 1867. v. d. BRANDELER. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenZalurdag den l!ten Junij 1867, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen 1». Benoeming van: o. een hulponderwijzer l8le klasse aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2dc klasse, voor jongens; b. een 2CD hulponderwijzer 3de klasse aan de school n°. 2 voor onver- mogenden. 2". Benoeming van een adsistent-torenwachier. 3°. Voordragl om de scherpschuttersvereenigingen in de gelegenheid te stel len zich op een vrij terrein te oefenen. 4°. Staat van af- en overschrijving op de gemeentcbegrooling van 1866. 5». Adres van Verkouw Stokhuyzen en J. L. Creyghton ter bekoming van gemeentegrond tot den aanleg van eene bergplaats voor petroleum. 6°. Adressen van Prof. P. O. van der Chys eu anderenaangaande de hoornen langs den weg builen de voormalige Rrjnsburgerpoort. 7'. Adressen tot afschrijving van plaatselijke directe belasting, 1866, van: a. dc erfgenamen van de wed. A. R. Weymans; b. A. J. Kleynenberghwed. H. W. Hazenberg. 8°. Slaat van af- en overschrijving op de begrooting 1866, van Vrouwen Kraammoeders. 9°. Rekening van de stedeljjko gas-fabrtck, 1866. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. LEYDEN, 29 Mei. De minister van koloniën heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat bij het dep. van koloniën, na vergelijkend onderzoek, eenige tweede klerken zullen worden in dienst gesteld. Unnne bezoldiging bedraagt ƒ300 's jaars. Tot het vergelijkend onderzoek, dat te 's Gravenhage zal plaats hebben den 13den Junij e. k.zullen alleen worden toegelaten zij, die op den eersten dag van het examen bun 18de jaar zijn ingetreden en hun 22!,e jaar nog niet ingetreden zjjn, en wier op zegel gestelde verzoekschriften; ter verkrijging van toelating, uiierljjk den 6den Junjj e. k. bij genoemd dep. zullen zijn ontvangen. Verdere bijzonderheden worden door de Staatscou rant medegedeeld. De minister van binnenl. zaken heeft b(j circulaire van 25 Mei II. aan de commissarissen des koniugs te kennen gegeven dat het hem aange naam zal zijn zoodra mogeljjk eene opgave te ontvangen van het aantal gezonde en verdachte runderendat sedert het in werking komen de wet van 19 April jl. is onteigend en afgemaakt. De minister acht het wensche- lijk, dal voortaan in de wekeljjksche opgaven het cijfer van de gezonde en verdachte runderen welke zijn onteigend, worde medegedeeld. De Arnh. C. zegt te vernemendat door de Belgische regering nog maals eene commissie van ingenieurs is benoemd, om een rapport uit te bren gen over de nog steeds hangende Schelde-quaestie. De leden der kamer van afgevaardigden hebben den heer Rogier verzochtdeze zaak met spoed en energie door te zetten; zoowel de leden van de regter- als van de linker zijde hebben den minister de verklaring gegeven, dat hj) op hunne volle ondersteuning kan rekenen. Tot de synode der Ned. herv. kerk dezes jaars zijn afgevaardigd: door de godgeleerde faculteiten: Leyden dr. L. W. E. Rauwenholl, sec. dr. J. tl. Scholten; Utrecht dr. J. J. van Oosterzee, sec. dr. B. ter Haar,- Groningen dr. P. Hofstede de Groot, sec. dr. E. J. üiest Lorgion. door de prov. kerkbesturen Gelderland, dr. R. C. H. Romer, pred. te Deyl en Enspykj sec. dr. J. Witkop, pred. te Zutphen Zuidholland, Chr. Krabbe, pred. te Leyden; sec. dr. W. C. Knottenbelt pred. te Mijnsheerenland; Noordholland, R. J. Koning, pred. te Limmen; sec. V. F. J. Boonac- ker, pred. te Enkhuizen: Zeeland, B. A. Overman, pred. te ileinkenszandsec. P. A. van der Scheer, pred. te Middelburg; Utrecht, J. F. Wetter, pred. te Vreeswjjk; sec. J. H. Geselschap, pred. te Bhenen Friesland, A. Witteveen, pred. te Huizum sec. dr. C. H. van Herwer den, pred. te Beetsterzwaag Overjjssel, G. Brunapred. te Hasselt; sec. A. A. A. Molhuysen, pred. te Vollenhove; Groningen, 1. Busch Keiser, pred. te Mensingaweeren mr. H. O. Feilh oud-ouderling ie Groningen; sec. G. W. Sannes, pred. te Oostwold, en mr. E. van Loon, ouderling te Solwerd; NoordbrabantJ. A. van Walsem, pred. te Vught, en P. C. J. van Galen oud-ouderling te Bergeik; sec. J. Pleyte, pred. Ie Bergen-op-Zoomen S. P. Jellice van Goghpred. te Oirschot; Drenthe, J. W. Lieftinck, pred. te Odoorn, en mr. E. K. J. Bertling, oud-ouderling te Assen; sec. J. B. F. Heerspink, pred. te Gietenen J. van der Veen, ouderling te Hoogeveen, Limburg, D. Hendriksz., pred. te Meerssen; sec. M. Spruyt, pred. te Maastricht. Ter vervulling van de te ontstane vacature hjj de IJollandsch-Duitsch gereformeerde gemeente te Petersburg, zijn de volgende heeren uitgenoodigd om hunne predikgavcn te doen hoorendd. H. Blejjenberg, te Kolham; N. van Klaveren, te Streefkerk; J. H. Kunst, te Venlo, en de candidaat B. A. Lasonder, te Groenlo. De heer U. C. Laaisman, pred. bij de Waalsche gemeente te Haar lem, heeft voor het beroep naar Zwolle bedankt. Uit Hoorn meldt men het volgende: De soldaat van der M., die zich onlangs hier dood schoot, had een vriend, die zoo aan hem gehecht was, dat hij zich voornam ook een einde aan zijn leven te maken, om, naar zijne meeningspoedig bjj Item te zjjn. Zoo liet hij zich dan, toen de kist in het graf zonk, luid snikkend uit: «Hannes! ik kom spoedig bij u." Reeds heeft hij inderdaad pogingen lot zelfmoord willen aanwenden, zoodat men, om dit te verhoeden, in de kazerne genoodzaakt is, Item 's nachts te bewaken. Waarlijk een voorbeeld van gehechtheid, dat zeld zaam is.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 1