Lcidscke Kermis of niet? Per 'Fe a eg raaf. KOFFIJHUIS DE KLEINE VINK nïsstraf van 1 jaar is veroordeeld. 3°. Hijdie met een briefje van ontslag of met een bijzonder gemerkt paspoort uit de dienst bjj de zee- of landmagt is weggezonden. De arlt. 30—36 werden aangenomen, behalve art. 31dat op voorstel van den heer Fokker, wegens het verband met een later art., werd aangehouden. Art. 37 behelst bepalingen nopens de vergoedingen presentie-geldenreis- en verblijfkosten, enz., aan burgerlijke geneeskundi gen. Wegens het verband van dit artikel met het hoofdstuk der wel be trekkelijk de kosten werd op voorstel van den heer van Lynden besloten eerst hoofdst. {XIII (kosten) te behandelen. Die behandeling werd lot de vol gende zitting verdaagd. In de zitting van heden zjjn de beraadslagingen voortgezet. Het door de regering voorgestelde nieuw art. 3a werd aangenomen. Hoofdstuk XIII (van de kosten). Door den heer Geertsema werd bij amen dement voorgesteld de artt. 162, 163 en 164 te doen vervallen en uit art. 165 het woord mobile" te doen wegvallen, zoodat de kosten, zoowel in t(jd van vrede als van oorlog, voor rekening van het rijk komen. Dit amen dement werd door hem toegelicht. Het wordt voorts verdedigd door de hh. Godefroy en Pijnappel, terwijl de hh. Fokker, Viruly Verbrugge, van Kerkwijk en Stieltjes er zich tegen verklaren. Ten slotte wordt het amen dement verworpen met 39 légen 20 stemmen. Op Maandag den 27steD dezer zal op het raadhuis alhier de aanbeste ding plaats hebben van het leveren van ongeveer 20000 illumineerglazen op 17 Juiiij aanst. Gisteren nacht heeft er op het Binnenhof eene hevige vechtpartij plaats gehad tusschen grenadiers en dragonders. Twee dragonders zijn, gewond, de een belangrijk, naar hel hospitaal gebragt. BUlTEi\LAi\DSCHE BEttlGTEN. ElVGELAft 1>. LONDEN, 16 Mei. De Globe zegt dat Engeland door vriendschappelijke vertoogen bjj de mogendheden van het vasle land, met name bij Pruissen en Frankrijk, op eene algemeene ontwapening aandringt. In de met 11 Mei geëindigde week zijn er weder 16 gevallen van vee-lyphus ter kennis der regering gebragt. Uit Dublin meldt men dat de doodstraf voor Doran door eene gena dige beschikking der regering veranderd is in levenslangen dwangarbeid, en dal ook de andere ter dood veroordeelde Fenian, Burke, denkelijk lijfs behoud zou verwerven. Naar men uit New-York meldt is de heer Davis, voormalig president der zuidelijke staten, aldaar aangekomen. Hij zou eerst in November aanst. te regt staan. FRAARKlJk. PARIJS, 16 Mei. Onderscheidene dagbladen toonen zich weinig ingenomen met den uit slag van de te Londen gehouden conferentie. O. a. zegt La Liberté dat het publiek met leedwezen en droeve verwondering heeft vernomen, op welke voorwaarden Frankrijk den vrede heeft gekocht. Het Journ. des Déb. toont zich gematigder en zegt: De confereniie had ten doel de op handen zijnde botsing tusschen twee mogendheden van den eersten rang te verhoeden; zij kon dus haar doel enkel bereiken door aan beide partijen iets, en aan geene haren vollen eiscli toe te staan. Er zijn in de conferentie noch overwin naars noch overwonnenen geweest; er is een vergelijk aangenomen, het welk heethoofdige Duitschers even min als heethoofdige Franschen kan. aanstaan. De eenige in de Londensche conferentie behaalde zege is door bet gezond verstand behaald. Naar men verneemt wil de regering hare voordragten betrekkelijk de drukpers en de leger-organisatie onveranderd in openbare discussie bij het wetgevend ligchaam brengen, maar dringt de commissie voor het eerst ge melde weis-outwerp aan op eenige wijzigingen, en is hel laatstgemelde wets-ontwerp door de commissie in zijn geheel verworpen, en wel met algemeene stemmen op drie na. Door den heer Picard en eenige andere leden van het wetgevend ligchaam is vergunning gevraagd om de regering te interpelleren over het besluit, waarbij bepaald wordt, dat de verpligting lot de krijgsdienst voor dit jaar kan afgekocht worden voor eene som van 3000 fr.zij willen we ten, of die som, wegens de veranderde tijdsomstandigheden, niet vermin derd behoort te worden. Omtrent den toestand van den keiz. prins loopen de geruchten zeer uiteen. Dr. Nelalon bezoekt hem nog tweemaal daags. Onder de bezoekers der Parijsche tentoonstelling zal de Schach van Perzië behooren in de maand Julij aanst. wordt die sotiverein alhier verwacht. Men spreekt van prachtige feesten, waartoe hel verblijf van de vreemde souvereinen alhier zal aanleiding geven. Den 6deD en 7de° Mei zijn alhier 90 nagelaten schilderijen, studiën, teekeningen enz. van Ingres verkocht. Deze veiling heeft 93000 fr. opge- bragt. De hoogste prijs, 10000 fr.is besteed voor eene kopie naar Ti- tiaan, in 1822 door Ingres vervaardigd. Berigteii uit Konstantinopel spreken het gerucht tegen dat Omer-Pacha op Candia zon geslagen zijn. Integendeel gaven de tijdingen van daar hoop op eene geheele demping van den opstand. 's GR AVENH AGE18 Mei. Tweede kamer. De artt. 162 en 163 zijn aangenomen. Op art. 164 zijn twee amendementen voorgesteld, een door den beer Stieltjes en een door den heer Viruly. Het laatste is verworpen met 44 tegen 13 stemmen; over het amendement van den heer Stieljes staken de stemmen, zoodat daarover in eene volgende vergadering op nieuw zal gestemd worden. PESTH, 17 Mei. Het palent van September 1859 tegen de proleslantsche autonomie is ingetrokken. De regering heeft bij hel lagerhuis verschillende wetsontwerpen ingediend. Daarbij wordt bepaald, dat de benoeming van het ministerie den koning voorbehouden bljjft. De inrigting der nationale garde zal worden vervangen door eene nieuwe organisatie van 's lands verdediging. WEENEN, 17 Mei. Uit Fitime wordt gemeld dat aldaar een aanial Pandoeren uit Bukurest zijn binnengedrongen, die de keizerlijk-Hongaarschc vlag hebben nedergerukt. De rustverstoorders zijn met moeite aan de volks woede ontkomen. LONDEN, 18 Mei. Aan het lagerhuis is medegedeeld dat in de laatst vcrloopen week te Londen 78 beesten door den vee-lyphus aangetast en 25 hieraan gestorven zijn. De ailantische kabel van 1866 is beschadigd door een ijsberg. De telegrafische gemeenschap is verbroken, doch men hoopt op spoedig herstel. De kabel van 1865 is in werking. Het stuk van W. zal in hel volgend nommer geplaatst worden. ADVERTENTIEN. Heden overleed tot onze groole smart, in 's Gravenhageonze geliefde Moeder C. v. BRINK, geb. DE GRAAF, in den ouderdom van bijna75jaar A. v. BRINK. Leiden 18 Mei 1867. A. v. BRINK. De Ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen hartelrjken dank voor de vele blijken van belangstelling, ter gelegenheid hunner 25-jarige Echt- vereeniging ondervonden. J. GREEVE. M. S. GREEVE, Lamboot. De Heer en Mevrouw VAN GEER KLEUN VAN WILLIGEN, betui gen hun oprechten dank voor de belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Leiden 18 Mei 1867. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de bevalling van mijne geliefde Echtgenoote, betuig ik bij dezen onzen welmeenenden dank. Leiden, 18 Mei 1867. C. KOOYKER. Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming, ondervonden bij de geboorte en het overlijden van hun Dochtertje, betuigen de Ondergetee kenden hunnen harteljjken dank. ANDRÉ DE FREMERY. Levden, 18 Mei 1867. ADÈLE C. DE FREMERY, Herckenratb. Gevoelig voor de deelneming bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Tante, betuigen wij bij deze onzen harteljjken dank. J. J. ZALM. A. BERKEVELD. C. A. BERKEVELD, Rdpp. Al degenen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan de Nalatenschap van den Heer TAÜDEO MARTINONI, vroeger Stucadoor al hier, onder de firma van »A. FORTUNATI", overleden te Minusio in Zwitserland den 8s,en Januarij dezes jaars, gelieven daarvan, voor den 15de" Juni) aanstaande, opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris J. A. PRYN te Leiden. De Commissie van Oppertoezicht en Beheer over de Kweekschool voor Zeevaart te Leyden maakt bekend, dat op den 27ste" Mei 1867 alhier eene keuring zal plaats hebben van knapen, welke b() 's Rijks zeemacht eene verbiudtenis wenschen aan te gaan. Namens de Commissie voornoemd, C. J. E. BRUÏEL DE LA R1VIÈRE, Secretaris. De Ondergeleekende berigt zijne geëerde Begunstigers dat hij gedurende de zomermaanden alle Woensdagen KINDEK-BAL. zal geven, te begiu- nen Woensdag der. 22"tn Mei, 's namiddags ten 5 uur. UEd. Dw. Dienaar, G. DE GOEDE. Op die dikwerf tot ons gerichte vraag bleven wij een voldoend antwoord schuldig; doch daar zat de kneep inderdaad niet, de eigenlijke vraag was maar: zullen wij onze dubbeltjes aan pleiziertochtjes door goedkoope retour- biljetten naar Gouda en elders besteden of aan de Leidsche Kermis? En daarop antwoordt nu de Directie. Niet alleen des Zondags voorm. te 7 uren van Leiden en des namid dags te 4 uren 45 minuten van Goudamaar ook des Donderdags, een dag waarop geheel Gouda in beweging iszullen door de Directie der Stoomboot YOLlKAMintKCr X". 3, des morgens Ie 5f uur van Leiden, des namiddags te 5} uur van Gouda, retourbiljetten van Leiden en verder van alle stations, bijna voor een zuur-gezicht, worden afgege ven. Zegt het voort! De stad Gouda is merkwaardig door hare schoone kerkglazen, pijpen-, polten- en aardewerkfabrieken, groote schoone ruime markt, en door de schoone stoommachine van nominaal 80 paardekrachtcnwaarmede het water uit en in den lJsel gebracht wordt en waarvan onze welwillende stadge noot de Heer RIJK de Directeur is. De wandelingen in en om Gouda zijn lief en aangenaam, een bezoek aan den IJsel is verfrisschenden wie eenigermate te Gouda bekend is, bezit de overtuiging dat de inwoners aangenaam en zeer voorkomend zijn. En nu is de vraag: wat kost dat grapje? Behalve wat de flinke hofmeester met zijn zindelijk en wèl ingericht buffet voor het consumable (volgens goedgekeurd tarief der Directie) rekent, is de vracht: le kaj. 2e kaj. van Leiden naar Gouda Retour 1.50 1.—. Leiderdorp 1.50 1. Koudekerk 1.10 0.75. 's Molenaars 0 90 0.60. Alphen 0 75 0 55. Boskoop 0 60 0.45. ff addingsveen 0 40 0.25. En voor zoo een bagatel geniet men de heerlijke, verfrisschende natuur, zweeft men als 'tware met een gemakkelijk en aangenaam vervoermiddel den heerlijken Rijn over en Gouvvestreeken door, eene aaneengeschakelde streek van schoone landerijen en buitens, uil welke laatsten de bewoners in lusthoven en prieelen gezeten zich verlustigen niet de vroolijke voorbijvaren- den; waarlijk, men kan het te huis blijvende soms zoo goedkoop niet hebben. Leiden. DE DIRECTIE.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 2