vooral geschiedde op aanzoek van eenige buitenlandschc huizendaar men van oordeel was dat die algetneene proef van monsters de koffij declineerde. Het geheele ontwerp werd aangenomen met algemecne stemmen. Het ontwerp tot vaststelling van hoofdstuk X (onvoorziene uilgaven) der staatsbegrooting voor 1867 werd daarna zonder discussie aangenomen met 44 legen 24 stemmen. De heer van Wassenaer Catwyck stelde voor dat de kamer zou bepalen dal het ontwerp nopens de regeling der schutterijen aan de orde werd gesteld na afloop der beraadslagingen o>er liet ontwerp nopens de veeziekte. Hierover ontstond discussie, naar aanleiding waarvan de voorsteller zijn voorstel voorloopig introk. Achtereenvolgens werden nu nog een achttal wets ontwerpen met algetneene stemmen aangenomen, Het ontwerp tot ontbinding van de overeenkomst betredende de stichting van hel ziekenhuis te Leyden is, daar het eindverslag nog niet gereed was, aangehouden, ten einde op een nader te bepalen dag te worden behandeld. Is besloten hel wets-ontwerp nopens het nemen van maatregelen tot wering van den vee-typhus aan de orde te stellen na de behandeling van hel ontwerp tot verhooging van hoofdstuk V (veeziekte). BUÏTENLANDSCHE BËRlIrTËN. EK G KLAa I». LONDEN 4 April. Van regeringswege zal een wets-ontwerp worden ingediend lot rege ling van den invoer var. buitenlandsch vee in het koningrijk. Er heeft dezer dagen in Ierland nog eene ontmoeting met Fenians plaats gehad. Eene uit Waterford komende colonne werd uit een boschje nabij Mitchelstown plotseling door een salvo begroet, en toen de aanran ders te voorschijn kwamen, bleken zij Fenians te zijn. Na hardnekkigen tegenstand werden twee hunner gevangen genomen. Een daarven gaf kort daarna den geest; de ander is een zoogenaamde kapitein Mc Clure, op wiens aanhouding 203 was gesteld; hij is gekwetst eu ook 5 soldaten hebben wonden bekomen. Door liet onverhoeds binnendringen van eene overstelpende massa wa ter in eene steenkolenmijn van Cornwallis hebben dezer dagen vijf arbeiders het leven verloren. Naar men uit New-York meldt zou de vesting Queretaro door de republikeinen geheel omsingeld zijn. FKAAIRH1JH. PARIJS. 4 April. De heer Schneider, thans vice-president, is tot president van het wet gevend ligchaam benoemd. Naar men zegt zou hel plan bestaan om een deel van het garnizoen van Lyon naar Straatsburg te verleggen. Men brengt dit in verband met I de zaak van Luxemburg. De Moniteur deelt mede dat de keiz commissie voor de tentoonstel ling het gebouw op het Cliamp de Mars voor 7j millioen tegen brandschade heeft verzekerd. - Het Journ. des Déb. bevat een artikel over de tentoonstelling, waarin gezegd wordt dal het nog wel eene maand zal duren eer zij geordend is; voorts komt men op tegen al de tempels, pagoden, bouwvallen enz., en al de kermisvertooningen die men itt het park ophoopt, waaruit zou blijken dat men slechts ten doel heeft vreemdelingen te lokken en geld te maken, zonder zich veel om de nijverheid te bekommeren. Er heeft heden hier eene vergadering plaats gehad van de kleederma- kergezellen die den arbeid gestaakt hebben. Het ging daarin vrij ontslui- mig toe. Er moet plan z(jn om voor eigen rekening eene uitgebreide zaak op te rigien, met een kapitaal van 500,000 fr. Beriglen uit Florence melden dal de heer Uicasoli aan de kamer had medegedeeld dal liet ministerie zijn ontslag aan den koning had aangeboden en dat hel door Z. ill. aangenomen was. De ontbinding van het ministerie baart aldaar veel opzienomdat het de meerderheid in de kamer hadwaar schijnlijk is onderlinge verdeeldheid de oorzaak der ontbinding. PRiriSSEN. BERLIJN, 4 April. Bij liet bespreken van de bepalingen der bottdsconstitutie betreffende het krijgswezen in den rijksdagheeft de Sleeswijksche afgevaardigde Kryger voorgesteld, de ligling van recruten in Sleeswijk tot na de volks stemming te schorsen. Graaf vori Bismarck voerde hem te gemoet, dat Sleeswijk thans een integrerend deel van Pruissen was, dat men er de Pruissische wet gehoorzamen of de gevolgen van ongehoorzaamheid dragen moesten dat zij die Denen wilden blijven tot 1870 het regt hadden om het land te verlaten. Een der correspondenten van de Köln. Zeit. berigt uit goede bron te hebben vernomen, dat er een verdrag tusscheu Duitschland en Belgis ge sloten is, waarbij België zich verbindt om, in geval van oorlog, de zijde van Duitschland te kiezen. Aan de fabriek van den heer Kriipp, te Essen, lieerscht tegenwoordig eene groote drukte. Naar men zegt zouden door die fabriek 2370 stukken geschut, van verschillend kaliber, geleverd moeten worden. Ter logenstraffing van in omloop zijnde geruchten, wordt door het Ooslenrijksche regeiings'blad gemeld dat er geene onderhandelingen plaats hebben noch plaats gehad hebben over eene alliantie tusschen Oostenrijk en Pruissen. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1867 | | pagina 6