E. A. Duyster, M. Tan der Horn, 11. A. Visser, A. M. van Baak, E. van Benten, C. H. Cockuyt Ad E. van RomburghA. J. A. Schmier, H. Schmier, Th. Jongmans, E. Perrin, A. J. J. Tengbergen(jongens) P. J. van Geenen J. Franchimon. Eervolle vermelding werd toegekend in de 4de klasse aan (meisjes) 11. Truffino, J. M. Perrin, 11. Vogelezang, J. G. Beyl J. H. Meijeraan, D. H. Hazenberg, B. 11. S. van BeetenJ.G. Deutz, E. Borgerdingh11. E. Kelder, J. van Egmond, (jongens) J. E. Greeve, F. J. Brouwer, T. F. W. Heinlz, A. G. de Baas. 11. J. Oudshoorn L. J. Oudshoorn A. 11. Oudshoorn in de 3dc klasse aan (meisjes) A. 11. F. Fullink, E. A. A. SchmierE.G. 11. Schmier, H. J. Oostveen, A. II. Beyl, J. G. Beyl, J. 11. BosA. F. Schmier II. G. de BaasA. J. Parmentier11. A. C. Hoos 11. F. Brouha II. Franchimon, (jongens) Th. F. Snoek, J. B. Blankwaard, J. G. Boon, C. Borgerdingh, R. Manuel, J. A. Rodbard, J. C. de Bink, J. I). Rijk, j. F. Snoek; inde 20c klasse aan (meisjes) F. Draijer, P. Franchimon, E. 11. Bos, G 11. Das, A. M. van Lilh, S. A. Langeveld G. W. C. van Romburgh, C. II. S. van 't HooftII. Verboom Soumain, B. E. Langeveld, W. Meijeraan, C. 11. Coeknyt Dd.F. Draijer, P. Franchimon L. J. J. jongmans, M. Langeveld D. Truffino, 11. Visser, A. de Vink, (jongens) C. B. Dnyster, J. G. van Deventer, A. D. Langeveld, .1. C. Rijk, P. Bos, II. Meijeraan, J. W. van Geenen, P. .1. Kcnls. N. F. Reyst, T. Draijer, Th. 11. van Romburgh A. Rijk, P. Bos, C. de Vink, J. 11. Giezen. Met Julij waren reeds bevorderd: van de 4dc naar de 3de klasse (meisjes) C. W. Schlette, F. G. Beyl, J. 11. Bos, A F. Schmier, II. G. de Baas, A. J. Parmentier, 11. A. G. Hoos, 11. D. Felix, 11. F. Brouha, II. Fran chimon, (jongens) K. Manuel, J. A. Rodbard, J. C. de Bink, J. Rijk, J. F. Snoek, J. K. Kuiper, II. O ito. Met Januarij zullen bevorderd worden: van de 4de naar de 3de klasse (meisjes) N. Truffino, G. Vermeulen, II. van Ipercn, S. Zaalberg, J. F. Kuiper, G. A. Kuiper, E. 11. Rogge, M. VogelczangA. II. de Bink, M. A. de Balbian, A. Paters, A. M. J. Perrin, II. Kelder, J. H. Meer burg, (jongens) A. Parmentier, J. de Wilde, W. Hylkama, F. van der Kaay, C. J. van der l^aay, H. N. van Haansbergcn, J. G. Perrin, VV. J. van Iperen, J. F. D Brouha; van de 3de naar de 2de klasse (meisjes) Jud. Truffino, J. Vogelezang, 11. F. Vogelezang, S. A. van Baak, C. F. M. de Gens, II. J. Boon, A. J. 11. Boon, J. 11. J. H. Boon, C van Loghem, C. E. Fullink, A. 1). Parmentier, II. J. van 't Hooft. Jos. Truffino, N. C. Giezen, J. D. Parmentier, J. J. F. Keuls, 11. P. Parmentier, 11. VV. Par mentier, J. C. E. van 't Uoolt, (jongens) J. J. ter Laag, F. 11. C. Baerl, C. F. U. ter Laag, P. E Duyster. Te Zoeterwoude zijn van 16 November tot en met 16 December, als door den heerschenden vec-typhus aangetastaangegeven 162 runderen waarvan zijn gestorven of afgemaakt 56, hersteld 22. Heden zijn te Voorschoten, voor hel bouwen van eene nieuwe r. k. kerk met toren aldaar, 6 inschrijvingen ingekomen, als van: P. Yperlaan te Voor schoten ƒ74575.—, Vetter te Alkmaar ƒ64000.—, van Rijn te Soeterwoude ƒ63100.— Alkemade te Noordwijk ƒ62600.— Middeldorp te Alkmaar ƒ62370.A. v. d. Vlugt te Warmond ƒ62222—, P. Bruggeman tcNicuwc- diep ƒ61200.W. Tielens te Zwolle ƒ53900.De gunning zal eerst later geschieden. Op last van liet dep. van oorlog zullen de thans bij het leger gedra gen wordende schouderbedekkingen door een steviger, doch gelijk model ver vangen worden. De Courr. du Limb, vleit zich dat de wel tot verbooging der grond belasting in Limburg nog door de eerste kamer zal worden verworpenen acht bet wenschelijk dat door nieuwe gematigde adressen het verlangen der Limburgers bij de kamer bekend worde. ~..„w ...jtcis-genootscuap werd in zijne algemeene vergadering van dit jaar de wensch uitgesproken, dat de lagere school zoo spoedig mogelijk de gewijzigde spelling van de hh. de Vries en te Winkel bij baar onderwijs mogl opnemen. Ten gevolge daarvan heeft het hoofd bestuur des genootscliaps thans aan alle inspecteurs en schoolopzieners van bet lager onderwijs eene circnlaire gerigt, om hunne medewerking te ver zoeken, ten einde dat doel te bereiken. Te Schiedam is eergisteren een ijverig werkman van zestigjarigen leeftijd, zakkendrager van beroep, bij het opnemen van een zak met graan, in een vaartuig liggende in de Buitenhaven, eensklaps nedergestort en on middellijk bezweken. Maandag II. is de spoorweg van hel Nieuwe Diep naar Alkmaar pleg- tig geopend. De tot bijwoning der plcgtighcid genoodigden kwamen in het lokaal Tivoli aan den Helder bijeen. Bij afwezigheid van den minister van binnenl. zaken werd door den heer Uhlenbeck, president van den raad van toezigt over de staatsspoorwegen, de exploitatie der lijn aan de Holl. ijzeren spoorwegmaatschappij opgedragen, welke opdragt, namens de maatschappij, door den heer Borski werd aanvaard. Daarna is de feesllrein naar Alkmaar vertrokken, alwaar de genoodigden door den burgemeester verwelkomd en door de muziek der schutterij begroet werden. Aldaar had op het stadhuis een déjeuner van 100 couverts plaats. Van het eiland Urk meldt men van den 17dc0: Werd in de vorige weck hier bet treurige bcrigt ontvangen, dat een onzer visschers H. Mole naar, een zeer oppassend jongeling, op de hoogte van Kijkduin over boord was gevallen en verdronken beden vernamen wij dat jl. Donderdag avond eene onzer schuiten in de nabijheid van Stavoren was omgeslagen. Bij dit onheil zijn omgekomen de schipper J. Molenaar met zijne twee zonen, be nevens de knecht G. W. de Boer. Naar men van Texel meldt beeft de pokziekte onder de schapen op dat eiland in den laalsten lijd eene gunstige wending genomen. Sedert drie weken zijn er in den ziekenstal geene opgenomen en bepaalt zich de ziekte tot weinige lammeren, die alle blijkbaar herstellen. De matroos Evenshuizen, uil Groningen, die onlangs te Yarmouth een zijner makkers in een danshuis heeft doodgestoken, is veroordeeld tot 20 jaren gevangenisstraf. 'sGRAVENUAGE, 21 Deerubcr. Tot ontvangers der directe belastingen zijn benoemd te Millingen de beer A. Merens, thans te Dalen, en te Dalen de beer H. Lombers, thans te Millingen; tot ontvanger der registratie en domeinen te Hoogevecn is be noemd de heer mr. F. G. van Marle, thans te Raalte. Tol schoolopziener in bet tweede schooldistrict der prov. Drenthe is benoemd de heer mr. C. L. Kniphorst te Assen. Tot adsistenten voor de dienst der Nederl. bezittingen ter Kuste van Guinea zijn benoemd de bij het Afrikaansch werfdepot te St. George d'EI- mina gedetacheerde sergeanten van liet leger in Nederl. Indië A. VV. Rueck en J. G. Schnerr. De heer dr. B. Th. W. van Hasselt, pred. bij de lierv. gemeente te Terheide, is benoemd tot predikant bij de prot. gemeente in Nederl. Indië. Z. M. heeft goedgevonden den kapitein lsle kl. van het corps mari- niers H. de Haan Hugenholtz, op pensioen te stellen, en bjj dat corps te bevorderen: lot kapitein lstc kl. den kapitein 2de kl. W. G. Tuning; tot kapitein 2de kl. den lslen luit. G. J. Steyn Parvé; en lot lstcn luit. de 2d« luit8. P. Dibbetz en J. A. Zaal. De Staatscourant deelt thans ook mede de benoemingen van leden en plaatsvervangende leden der geneeskundige raden voor Gelderland en Utrecht en voor Overijssel en Drenthe. Gisteren morgen heeft Z. M. ten gehoore ontvangen den voorzitter en de leden van de eerste kamer. De kamer heeft in bare gisteren gehouden zitting bepaald dat de beraad slaging over de begroolingswetten morgen zal aanvangen. 11IIKK. IIH. prins en prinses Frederik en prinses Marie zijn gisteren van Berlijn alhier teruggekeerd. Z. K. II. is, ten gevolge van vermoeijenis op die reis, ligt ongesteld. De toestand van baron van Hall is en blijft steeds zwak en lijdend. BUITENLANDSCHK BEKIGTEN. ESeKLAV D. LONDEN, 19 December. Ter gelegenheid der begrafenis van koning Leopold, Zaturdag 11., waren een aantal winkels en werkplaatsen alhier gesloten. Vele particulie ren hadden eene rouwvlag uitgestokenterwijl aan boord der meeste sche pen de vlaggen op halfstok waren gehcschen. Tijdens de overbrenging van het lijk naar Laeken werden van den Tower en in hel park kanonschoten gelost. Ook te Windsor en Eton hebben dergelijke eerbewijzen plaats gehad. liet blijkt uit verschillende omstandigheden, dat de Fenians in Ierland steeds hunne werkzaamheden voortzetten. Men verzekert, dat in de omstre ken van Ballydavid weder nachtelijke manoeuvres plaats hebben, hetwelk trouwens overeenkomt met de verklaringen der gevangenen te Dublindat door hunne gevangenneming niet aan de zaak te kort wordt gedaan. Éven- zoo wordt ook uit Dublin alweder melding gemaakt van oproerige plakkaten. Het reglsgeding tegen de Fenians te Cork heeft reeds eene vrijspraak opgeleverd. Zekere M'Afferty, die uit de Vereenigde Staten overgekomen, maar dadelijk bij zijne landing in Ierland gevat was, is door de jury, welke naar de voorschriften der Engelsche wetgeving voor de helft uit bui tenlanders bestond vrijgesproken wegens gebrek aan wettig bewjjs. Wel was hel bewezen dat hij in de Vereenigde Staten aan de zamenzweering had deelgenomen, maar niet dat hij in Ierland iels strafbaars had verrigt. j De Times berigtdat kolonel Nelson, militair bevelhebber van Jamaica, j te Londen is aangekomen. De kolonel bevestigt de tijding, dat de opstand talrijke vertakkingen bad en er werkelijk plan bestond om die overal te doen losbarsten. Berigten van de Kaap de Goede Hoop melden het volgende: De oorlog tusschen den Oranje-Vrijstaat en de Basuto's zal vermoedelijk worden voort- gezet. Tusschen de boeren is oneenigheid ontstaan. Den 258te" October is j i er weder een gevecht voorgevallen, waarvan de uitkomst was dat 40 5 Basuto's sneuvelden en dal 7000 runderen benevens verscheiden duizend- tallen schapen en paarden in de handen der Boeren vielen. Doch na dat i gevecht ontstond er twist over de verdeeling van den buit tusschen de Vrij- staatsche en de Transvaalsche Boerende laatste verlieten het kamp der vereenigde krrjgsmagt en keerden den 308len October weder naar hunne woonsteden. De Basuto's hebben een manifest uitgevaardigd, inhoudende dat de Boeren zich verdichte overwinningen toeschrijven, dat het leger der Basuto's niet «„Mig go-aar is geweest, en dal de Boeren vmiiu/i.n at niiiuereo vermoorden. Te Natal werden toebereidselen gemaakt om dr. Colenso feestelijk te ontvangen. FKAN K R IJ ft. PARIJS, 19 December. Achthonderd regtsgeleerde studenten alhier hebben een formeel pro- j test ingediend tegen de relegatiewaardoor zeven hunner makkers wegens j het in België door beu gehouden gedrag getroffen zijn. Dat de regering het gezag van den akademischen senaat wil handha- i ven, blijkt uil eene bekendmaking door den lUonitenr medegedeeld, die ook aangeplakt is op de deuren van de lokalen der faculteiten van de aka- detnie, en wier inhoud hoofdzakelijk hierop neêrkoml. Niemand wordt toe gelaten in het amphitheater en mag komen in de lokalen der faculteiten, tenzij voorzien van zijn bewijs van inschrijving als student, leder student is gebonden dit bewijs op de eerste aanvrage te vertoonen. Strenge straffen zullen worden toegepast op dengeue, die zijn bewijs aan een ander geleend heeft. Studenten, beschuldigd van door daden of woorden de orde in gevaar te hebben gebragtworden onmiddellijk b(j den akademischen raad aange klaagdzij kunnen een of meer bewijzen van inschrijvingen verliezen en bo vendien voor altoos of tijdelijk van de Parijsche akademic uitgesloten worden. Bovenstaande bekendmaking is door de houding der studenten uitgelokt. Een troep van ongeveer 200 studenten hadden zich naar de medische facul teit begevenwaar men zich zou vereenigen voor een doctoraal examen. Toen de deken, de heer Tardien, verscheen, werd hij onmiddellijk omringd en werd hem uitdrukkelijk gelast zich te verwijderen, terwijl hem allerlei beleedigingen en bedreigingen werden toegevoegd. Volgens Ie Temps hebben er in hel Quartier Latin gevangennemingeir plaats gehad. Gisteren is in de kapel der Tuileriën hel huwelijk ingezegend van prin ses Mural, met den hertog de Moucliy. De keizer, de keizerin, prinses Mathilde en prins von llolienzollern woonden de plcgtigheid bij. De getui gen der prinses waren prins Joachim Murat en Lucien Bonaparte. De huwelijks-inzegening had plaats door den aartsbisschop van Parijs. Brieven uit Rome melden dat men het eens is geworden omtrent de over neming van een deel der Rome'insche staatsschuld door Italië. Italië zou voortaan jaarlijks 25 millioeu fr. bij het bankiershuis Itoibschild storten als bijdrage tot betaling van de rente, die de Pauselijke schatkist te voldoen heeft. PRUISSEN. BERLIJN, 19 December. Men wil weten, dat de Staats Anzeiger eerstdaags een kon. besluit zal mededeelenwaarbij de beide huizen van den landdag tegen 10 of 11 Januarij bijeengeroepen worden. De duur der zitting wordt geraamd op 4 a 5 maanden. Mogten er evenwel onaangename voorvallen plaats hebben, dan zou het huis der afgevaardigden onmiddellijk ontbonden worden. De krijgsraad beeft thans, naar men uit Bonn meldt, vonnis geveld in de zaak van graaf zu Eulenburgdie eene vechtpartij heeft gehad met den Franscben kok Ott, waarvan bet gevolg was dat de hatsle gedood werd. Uit het getuigenverhoor en uil het onderzoek is, volgens het vonnis van den krijgsraad, niet bet bewijs geleverd, dat de graaf den kok den slag

Leydse Courant | 1865 | | pagina 2