Per Telegraaf. Dr. CERF MICHAEL, Dentiste de Paris, Dr. CERF MICHAEL, Tandmeester uit Parijs, tjuigcvlijhc J&taub. YEREEMGING VOOR CHRISTELIJKE BELANGEN. EVANGELIE-PREDIKING WOIBEM GEVRAAGD Medicinaal Getuigschrift. parlcmcntszilling len behoeve van Ierland zouden doen. In 14 besluiten hebben zij de bekende grieven en wenschen van het katholieke Ierland zamengevai. De bevoorregting van de protestanlsche kerk en de protestant- sche inrigtingen van onderwijs, en van de protestanlsche grondeigenaren boven de katholieke pachters zijn de voornaamste van die grieven. De Globe berigt dat de regering reeds aanstalten maakt om te voldoen aan den wenscli der lersche katholieken, die eene eigene, door den slaat erkende hoogeschool verlangen. Behalve te Romsey heelt men ook te Southampton besloten een ge- denkteeken voor lord Paimerston op te rigten. In weerwil van de runderpest was de Maandag 11. geopende groote kers-veetentoonstelling tamelijk ruim voorzienenkele buitengewoon fraarje ossen bedongen ongemeen hooge prijzen. De invoer vat) vreemd vee heeft in de vorige week bedragen het getal van 17450 tegen 13802 in dezelfde week van 1804. Beriglen uit de Kaapstad ontvangen meldendat de oorlog lusschen de Boeren en de Basuto's is ontaard in eene reeks van strooptogtenonder nomen otn vee buil te maken. Mosheshhet hoofd der Basuto's, is niet weder in zijne hoofdstad aangetast; maar scharen gewapende ingezetenen van den Vrijstaat en de Zuid-Afrikaansche republiek doen strooptogten in zijn land en voeren alles mede, wat zij er buit kunnen maken. De inlan ders handelen van hunne zijde op dezelfde wijze jegens de Boeren; en het is niet te zeggen hoe lang die slaat van zaken zal voortduren. Voor den strooptogt in het gebied der Britsche kolonie Natal had Moshesh verklaard alle voldoening te willen gevendoch het was bij die belofte gebleven. Volgens berigten uil Haïti van 18 November is, nadat nog twee En- gelsche oorlogschepen voor Kaap Haïti waren verschenende stad gebom bardeerdwaardoor de bevelhebbers der opstandelingen gedrongen werden om de wijk aan boord van een Amerikaanse!) oorlogschip te nemen. F 14 A IW K It I.; Si. PARIJS, 12 December. Het hof zal wegens bet overlijden van den koning der Belgen den rouw voor 21 dagen aannemen. Naar men verzekert zal generaal Cousin Montauban lot maarschalk van Frankrijk verheven worden. Hij heeft hel bevel gevoerd over de expe ditie naar China en uit die streken een prachtige halsketen medegebragt, die hij aan de keizerin heeft aangeboden. Uit Florence meldt men dat bij de Italiaanschc vertegenwoordiging van regeringswege een wets-ontwerp is ingediend op de opheffing der gees telijke corporation. Bij dat ontwerp wordt het jaargeld der corporatie van de bedelmonikken verminderd lot op 240 fr. jaarlijks voor ieder. De opge heven kerkelijke goederen zullen in staalsrenie geconverteerd worden. Een gedeelte dier rente zal aan die gemeenten geschonken worden, die instellin gen bezitten voor onderwijs en ziekenverpleging, bijzonder op Sicilië. Het overige zal strekken tot dekking der kosten van ecredienst. De geestclijk- fcjeid zal een jaargeld van minstens 800 fr. genieten. Bij de afschaffing der tienden zal er eene nieuwe indeeling der diocesen plaats hebben. Garibaldi heeft den 27s,cn November aan hel hoofd van het gemeente bestuur van Napels een brief geschreven, waarin hij aanbood om, wanneer dit voor de verontruste bevolking «lier stad van cenig nut kon zijnover te komen om de cholera-zicken te verplegen. Het hoofd van het gemeente bestuur heeft echter den generaal voor zijn edelmoedig aanbod bedankt. I" Si U 1 S S E M. BERLIJN, 12 December. De oudste bewoners der hoofdstad herinneren zich niet, dal een hu welijk in het koninklijk paleis met zoo grooten luister is gevierd als dal van prinses Alexandrine, dochter van prins A1 bert van Pruissen en van prinses Marianne der Nederlanden. De gezanten van Engeland en Frankrijk zijn wel bij de tronwpleglighcid tegenwoordig geweest, maar hebben geen deel genomen aan liet feest ten hove. Men had hun eene plaats aan de kon. tafel geweigerd. Bij gelegenheid der trouwplegiiglieden droeg prinses Alexandrine dia manten sieraden ter waarde van 1£ millioen th. Hieronder waren eenige versierselen, behoorende lot de kroonjuweelcnals eene prinsessenkroon welke eene prinses van het kon. huis slechts eélimaal in haar leven draagt, namelijk op haren trouwdag. Het kostbaarste juweel was een paarlsnoer, waarvan de paarlen, alle tot de fraaiste soort behoorende, naar het midden van het collier allengs grooter wordende kleinste heeft eene waarde van 20000, de grootste van 80000 th.aan dit snoer hangt de zoogenaamde regent, het kostbaarste kleinood van de Pruissische kroonjuweelen. Uit Pesth meldt men, dat de keizer van Oostenrijk aldaar feestelijk ontvangen is. Des avonds was de stad geïllumineerd. 's GR AVEN HAGE14 December. In de zitting van de tweede kamer van lieden zijn al de aan de orde gestelde wets ontwerpen aangenomen, waaronder die tot onteigening van percelen tot droogmaking van de plassen van Schieland en tot aanleg van den spoorweg Goes-Middelburg-Vlissingen met een kanaal van Vlissingen naar Middelburg. PARIJS, 13 December. De Moniteur deelt mede dal de heer Lallemand en doctor Fauvei benoemd zijn tot vertegenwoordigers van Frankrijk in de internationale gezondheids-conferentie, die binnenkort te Konstantinopel zal worden geopend. De heer Bassano zal den keizer vertegenwoordigen bij de begrafenis van koning Leopold. De groothertog van Baden zal er vertegen woordigd zijn door zijn broeder. De heer Hidalgo, die naar Mexico ver trekt, heeft gisteren zijne afscheidsaudienlie bij den keizer gehad. PESTH 13 December. De geestelijkheid, benevens de burgerlijke en mi litaire autoriteitenzijn heden aan den keizer voorgesteld. Alle bladen leveren uitvoerige verslagen van de schitterende ontvangsi des keizers. FLORENCE, 13 December. Het overzigt van den toestand van 'slands geldmiddelen is door den minister aan de kamer overgelegd. Het tekort van 1866 bedraagt 265 millioen. Hel tekort moet tol honderd millioen wor den verminderd, en de minister stelt voor: nog 30 millioen te bezuinigen; voorts te vermeerderende opbrengst van het zegel- en regislralieregl met 20 millioendie der belasting op de deuren en vensters met 25 millioen die van de helasting op het gemaal met 100 millioen. Ook stelt de minister voor de accijnsen aan de gemeenten af te staan. établi a La Hayederde Wagenstraat, 167, vient tous les Mcrcredis a Leyde. On peul le consulter Hoogewoerd, N°. 306. Toutes les ope'ralions, dents el dentiers sont selon les nouveaux systèmes de Paris. gevestigd te 's Gravenhagederde Wagenstraat, 167, komt eiken Woensdag te Leyden en is le consulteren Hoogewoerd N». 306. Bij al zijne werk zaamheden, en bij het vervaardigen van tanden en gebitten, volgt hij dc nieuwste Parijsehe systema's. Van 9 tot en met 13 December 1865. BEVALLEN A. Sieratgeb. Kuiper, Z. E de Feygeb. van StaayD. J. van Kampen geb. Karlie, L. I'. van Eygen geb. Hartevelt1). C. Koo ien geb. Verhoog, Z. M. van de Weteringgeb. Susan, Z. J. M. Koore man geb. PlattcelD. H. M. van der Burg geb. van L'lden Z. G.C. S. van Campen geb. Seholte, Z. C. Ballemaker, geb. de Jong, D. M. van der Erf, geb. van den Berg Z. M. Roesteeu geb. VermeyD. G. Regeer geb. Be- kooy, Z. M. j Knolter, geb. de KortZ. E. van der Glasgeb. Giezen I). -- A. M. Harms, geb. la Feber, D J. Bekooygeb. van der NatZ. C. W. van Kalken geb. van OostenZ. E. Swartsgeb. MeijerZ. N. Schou ten geb. StolZ. H. K. Hueber, geb. SmuldersZ. C. Molenbroek geb. de Ridder, D. M.Spek, geb. Willemse, D. 11. Ludding, geb. Kans, D. GEHUWD: M. Johansson jm. en M. C. E. Olilafï', jd. J. Tcskejm. en J. M. van den Berg, jd. J. Jonkjm. en E. C. van Oijenjd. l.Jasperse, wedr. en M. W. van Zomerveld jd. OVERLEDEN: C. P. KerrebynD., ruim 2 j. D. G. Wouterloot, Z., bijna 2 j. J. M E. Doesburg Lannooy, geb. Dulfer, 29 j. P. 11. Lozier,21 j. M. van der VeerD.7 m. J. Hoogkamer, Z.2j. en 9 m. C. van Erkel D.ruim 3 m. Jl. de Klerk, geb. Laven, 63 j.D. Lelyveld 39j. Susa Andreson 82 j. A. 31. E. VernetD.3 m. J. PardonD.6 w. G. la Garde, 68 j. Job3 Davidson 81j. J. Lasschuyt, 53 j. S. Kramer, geb. Eduwarl, 76j. D. Linschooten, D., 11 m. J. J. Prins, 24 j. ADVERTESTIEN. Heden overleed in der. ouderdom van een-en-taclitig jarenna een lang durig lijden, mijne geliefde Zuster Mej. JOHANNA DAVIDSON. Leiden, 10 December 1865. E. DAVIDSON. Heden overleed alhier M. O. KNOl'S, in den ouderdom van bijna 47 jaren, geliefde Echtgenoot van J. SCHNEIDER, Leiden, 13 December 1865. gep. Majoor van het N. O. I. Leger. op ZONDAG 17 December 1865, des avonds ten zes ure, door Ds. A. W. L>. TALMPred. te Katioijk aan den Rijn. ZAAL, Noordeinde. DIAKENEN der NEDERDUITSCI1 HERVORMDE GEMEENTE alhier maken bekend dat de Soepdeeling op Woensdag 20 dezer een aanvang necuit en dat hiervoor doorloopcndc Kaarten van 26 portiën tegen ƒ1.80 en Maandkaarten van 9 poniën legen 65 Cents van heden af verkrijgbaar zijn op het Huiszittenhuis. Namens Diakenen voornoemd, Leyden, 14 December 1865. FISCHER, Voorzitter. van DOESBURG!!, Secretaris. jirrrt'''r wordt terstond gevraagd een Jongen van veertien °l" v|jftien jaren, tegen goed loon. Te adresseren met franco brieven of in persoon bij 11. J. T. MATVELD, Boek- en PapierhandelaarHoogewoerd. een Koetsier en een Huisknecht, niet te jong of gehuwde lieden zonder kinderen, de vereischtc bekwaamheden bezittende, en eene Werkmeid, zindelijk in haar werk, met de wasch kunnende omgaan en strijken. Adres met franco brieven onder letter Z bij de Boekhandelaren T. HOOI BERG ZOON te Leiden. De Ondergeteekende maakt hiermede hekend, dat hij zich dikwijls van de buitengewoon weldadige STOLLWERCK'sche Horst-Bonbons bij ca- tarrhalische hecschhcid boesten en prikkel in de luchtorganengedeeltelijk door eigen gebruik, en gedeeltelijk door bet waarnemen aan patiënten over tuigd heeft, en dat dezelve als een voordeelig huismiddel alle aanbeveling verdienen. Dr. li A US Koningl. Baijer. Rcgerings- en Krcis- MedicinaalraadRidder p. p.

Leydse Courant | 1865 | | pagina 3