Per Telegraaf. iStirgct'Itjfcc den wordt tegengesproken. De verkiezingen te Richmond zijn in den geest der oppositie uitgevallen. In New Jersey is eene conventie gekozen, die gunstig voor de aanneming van de voorstellen der regering gestemd is. In de herigten uit New-York, door de Times medegedeeld, komt o. a. voor: Voor de nog af te betalen troepen wordt eene som van nagenoeg 200 millioen dollars vereischt; en de minister van financiën is sedert eenigen tijd, bij het verevenen der rekeningen van aannemers en leveranciers, in de noodzakelijkheid geweest om aan die lieden schuldbekentenissen af te geven voor drie vierden van het bedrag hunner vorderingen. Men denkt alzoo algemeen, dat de minister van financiën van het congres, dadelijk wanneer het in December zamenkomt, magliging tot eene nieuwe leening van aan merkelijk bedrag zal moeten vragen, en inmiddels welligt genoodzaakt zal zijn weder schatkistbilleiten uit te geven. De bekende Barnum, die per telegraaf berigt ontving van den brand, waardoor zijn museum te New-York in de asch werd gelegd, bevond zich, bjj het ontvangen van die lijding, in de kamer van afgevaardigden in Con necticut, waarvan hij lid is. In plaats van getroffen te zijn door de ramp, liet hij dadelijk eene circulaire drukken, waarin hij berigtte, dat hij ten zeerste verheugd was, dat zijn museum vernietigd was, wijl het sedert lang te klein was geworden om al de buitengewone zaken, die bij bijeen had weten te verzamelen, te bergen. Hij is nu voornemens het museum op eene grootere schaal geheel te herbouwen. Binnen zes maanden hoopt hij ge reed te zijn. FKANKRMH. PARIJS, 30 Julij. De keizer heeft den militairen eerepenning toegekend aan den koning van Portugal, wegens eene door dezen jeugdigen vorst voorgeslagen verbe tering der artillerie, welke door eene Fransche commissie van deskundigen vrij gunstig is beoordeeld. De minister van oorlog heeft besloten tot de oprigling van een corps, bestemd voor de dienst in Cochin-China. Het moet in de bedoeling liggen daartoe uitsluitend Turcos te bezigen, die om hunne onhandelbaarheid min der geschikt zijn voor het garnizoensleven in de groote steden van Frankrijk. Volgens bcriglen uil Mexico, door den Moniteur medegedeeld, is de stad Uruapan den 19dcn Juni] door de vereenigde kenden van Pueblita, llegules en Arteaga overvallen geworden. Overal elders zijn de aanhangers van Juarez verslagen. Volgens de laatste tijdingen heeft Negrete naar hel noorden de wijk genomen. Te Marseille zijn bjj de stemming voor den gemeenteraad drie candi- daten van het bestuur en zes der oppositie gekozen; te Aix een van het bestuur en een der oppositie, in onderling overleg der kiezers; te Nimes zijn al de candidaten der oppositie gekozen en is de adjunct-maire niet herkozen. Op 19 Augustus zal er in het dep. des Landes eene verkiezing plaats heb ben voor het wetgevend ligchaam. De heer Corta, afgevaardigde van dat departement, is tot senator benoemd, om plaats te maken voor den heer Walewski, dien de keizer lol voorzitter der kamer wil benoemen. De ver kiezing van dien door de regering aanbevolen candidaat zal echter zeer ern stig bestreden worden. Abd-el-Kader heeft bij den heer E. de Girardin hel middagmaal ge bruikt. Deze was steeds de ijverige verdediger des emirs van den dag af, waarop Frankrijk op zoo betreurenswaardige wijze het woord verbrak, aan een overwonnen vijand gegeven door 's konings zoon zeiven. Bij dezen feest maaltijd waren ook onder anderen de bh. Uansmann Péreire enz., alsmede generaal Daumas tegenwoordig. Op een toast, door den heer de Girardin op zijn gast uitgebragt, heeft de ex-emir in het Arabisch, onmiddellijk ver taald door zijn tolk, hel volgende gezegd: De Arabieren brengen geen toasten met wijn, maar met woorden en met hel hart. Ik breng hulde aan keizer Napoleon, die mijn hart en mijne denkbeelden heeft begrepen, en die, door hel in mij gesteld vertrouwen, mijn haat jegens de Franschen in waarachtige en opregte vriendschap heeft doen veranderen. Hij heeft mij met weldaden en gunsten overladen, en ik, die vroeger Frankrijk ontvlugtte, ik ben geëindigd, met te onlvluglen aan alles wat niet lot Frankrijk be hoort, om naar Frankrijk toe te komen. Wel is het eene groole gunst, mij door den keizer bewezen, want zonder haar zou ik de Franschen nog blijven verfoeijen, en nog door hen verfoeid worden. Ik dank den heer de Girardin, die dc eerste Franschman is geweest, die mijn karakter heeft begrepenen mij verdedigd heeft." Hier ter stede, te Etrcux en elders zijn eenige voorname personen in hechtenis genomen onder verdenking van valsche Russische bankbillcttcn vervaardigd en uitgegeven tc hebben, welker (gezamenlijke waarde op ver scheiden millioenen wordt begroot. Naar de tot heden ontdekte feilen te oordeelen moet de bende talrijke vertakkingen in ons land bezitten. In onderscheiden dagbladen leest men een verslag van de jongste onderhandelingen lusschen hel koningrijk Italië en den Pauselijken Stoel, hetwelk van wege de Pauselijke regering opgesteld en aan dc katholieke mogendheden medegedeeld zijn zou. Dit stuk wordt ook door den Consli- tutionnel opgenomen en schijnt dus echt te zijn. Volgens hetzelve zijn dc onderhandelingen mislukt, dewijl de ltaliaansche regering de benoeming van bisschoppen van 's konings goedkeuring afhankelijk stellen en de benoemden aan de verpligting tot eedsaflegging onderwerpen wilde, en op die punten in den loop der onderhandelingen te berde was gekomen met eisclien welke hel aanvankelijk had verzwegen. In Spanje is ter algemeene kennis gebragt dat de koning van Italië tot zijn buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister bij de koningin van Spanje heeft benoemd den markies de Tagliacarne en dat H. M. den beer Ulloa in dezelfde hoedanigheid bij den koning van Italië heeft aangesteld. Leze bekendmaking heeft lot geene rustverstoring aanleiding gegeven. Naar men uit Florence meldt is te Ancona de cholera toenemende; op den 28cn Julij waren er 11, op den 29°" 13, en op den 30en 26 perso nen aan die ziekte overleden. PM UI 8 SEIS. BERLIJN 30 Julij. De Kiel. Zeit. maakt twee protesten van den Oostenrijkschen com missaris von Ilalbhuber bekend, het eene tegen de inhechtenisneming van den redacteur May, het andere tegen de uitzetting van den heer Frese. De stedelijke raad van Kiel heeft besloten bij de opperste burgerlijke overheid een beklag in te dienen over de willekeurige handelingen van de Pruissische militaire overheid. Aan de dagbladen is verboden eenige bijzonderheden mede te deelen omtrent de Keltische feestviering. Onderscheidene bladendie op dat punt overtreden hebben, zijn reeds in beslag genomen. De Weener Gen. Corr., een half-offieiëe! blad, houdt in weerwil van de ontkentenis van Pruissische dagbladen staande, dat door Oostenrijk bij herhaling concessiën aan Pruissen zijn aangeboden in de Sleeswijk-llolstein- sche quaeslie, en wel betreffende bijzondere voordeelenvan wier bewilliging Pruissen zijne toestemming tot het vestigen van eenen zelfstandigen Slees- wijk-Holsteinschen slaat afhankelijk had gemaakt. Op de Pruissische vor deringen van 22 Febr. zijn volgens genoemd blad reeds den 6den Maart concessiën toegezegd; drie maanden later heeft het keiz. kabinet zijne ope ningen dienaangaande herhaald, zonder dat daarop eenige achtgeslagen werd; en sedert den 15den Julij is het Pruissische kabinet in het bezit van de bepaald omschreven voorstellen van Oostenrijk. Wal omtrent die voor stellen verspreid is geworden, is volgens genoemd blad onnaauwkcurig. Eene heden alhier gehouden bijeenkomst van werklieden werd door ruim 2000 personen bijgewoond. Na levendige beraadslagingen werden de vijf navolgende resolutiën aangenomen: 1. De voor iedcren burger bestaande vrijheid van vereeniging is eene volstrekte voorwaarde van de redelijke uit oefening der politieke regten. 2. Zonder dc vrijheid van vereeniging is den werkman het wettige streven naar de hem toekomende stelling onmogelijk. 3. De constitutionele staat zelf berust op dc vrijheid van vereeniging; over 1 zijne wetten wordt beraadslaagd in vergaderingen, en zij worden vastgesteld door meerderheden. 4. Elke nuttelooze willekeurige beperking der vrijheid van vereeniging leidt lot het euvel van geheime genootschappen, waartegen blijkens de ervaring de strengste middelen niet baten. 5. Uil aanmerking hiervan achten wij hel den pligt van iederen arbeider, het regt van veree niging te handhaven door vastberaden en onverschrokken gebruik daarvan te maken. De vergadering noodigl de regering uit te zorgen, dat de overheden zich in het vervolg onthouden van maatregelen gelijk die ten aanzien van het Keulsche afgevaardigdenfeest genomen en thans door den bevoegden reg- ter voor onwettig verklaard zijn. Te Bonn heeft de onthulling plaats gehad van het standbeeld van wij len den volksdichter en hoogleeraar in de geschiedenis Arndt. Zijne hoog bejaarde weduwe was bij die plegtigheid tegenwoordig. In den avond van 25 Julij heeft in het Brolillhalniet ver van Co- blcnzaan den linkeroever van den Rijn, eene wolkbreuk plaats gehad, die onder de te velde slaande gewassen groote verwoestingen aangerigt heeft en waarbij vier menschen het leven verloren hebben. Door den met groote kracht en in vervaarlijk groote hoeveelheid nederstroomenden regen is ook een gedeelte van den spoorweg, nabij Coblenz, in het ongereede geraakt. De Wien. Zeit. bevat thans onderscheidene keiz. besluiten, waardoor een einde wordt gemaakt aan de ministeriële crisis. Het departement van marine wordt opgeheven en de daartoe betrekking hebbende zaken worden overgebragl deels bij hel dep. van oorlog, deels bij het dep. van koophan del, Tot president van het hoog gereglshof wordt benoemd de gewezen j minister van staat von Schmerling; het ministerie wordt zamengeslcld als volgt: graaf Bclcrcdiminister van staat voor niet-liongaarsehc aangelegen heden president van den ministerraad en minister van policie ad interim graaf Sarisch-Monichminister van financiën; ridder von Komers, minister i van justitie voor niet-llongaarsche zaken; graaf Uallcr, tijdelijk hoofd van de Zevenberger hof-kanselarij. Ontheven uit hunne betrekkingen zijn, onder voorbehoud dat nader over hen zal worden beschikt: de ministers Mecséry de Tsoor (policie), von Plcner (financiën), Burger (marine), nein (justitie), Lasser (hoofd der politieke administratie), von Kalchherg (een der staats secretarissen), en von Reichenslein (vice-kansclier van Zevenbergen.) WEENEN, 31 Julij. De minister van staat, graaf Belcredi, heeft eene circulaire gezonden aan de gezamenlijke gouverneurs der niet-Hongaarsche landen, waarin hij hun eene strenge pligtsbelrachling en een beleidvol ge drag aanmaant jegens de zelfstandige corporatiën. Ook beveelt hij hun meer een mondeling dan schriftelijk verkeer met de bevolking aan; vooral drukt hij hun op 'I hartom dc vrije uiting der gedachten door middel van de drukpers als een kostbaar en onschatbaar goed niet tc be lemmeren. LONDEN, 1 Augustus. RO.) Oostenrijk heeft de volgende oplossing der Sleeswijk-Ilolsteinsche quaestie voorgesteld Door Oostenrijk wordt er in bewilligd dat Kiel een Pruissische havenen Rendsbttrg een bondsvesting I worde, eti in laatstgenoemde stad een Pruissische bezetting liggc. Onder zekere voorwaarden en als Pruissen meer grondgebied verkrijgt, zal aan Oostenrijk een hiermede geëvenredigde uitgestrektheid grondgebied afgestaan wordendoor middel van verbetering der grenzen van Stlezië. Alvorens Oostenrijk zijne toestemming geve tot hel uitroepen van den groothertog van Oldenburg tot souvereinen hertog van Sleeswijk-Holsteingelijk Pruissen voorstelt, verlangt Oostenrijk van Pruissen de verklaring dal deze mogend heid bepaald besloten heeft dc candidatuur van den groothertog te ondersteu nen en niet terug te komer. op het denkbeeld van inlijving der hertogdommen. ONDERTROUWD: B. F. T. Sciarone, jro. 21 j. en J. M. J. Schrellenjd. 22 j. W. F. A. Ucker jm. 27 j. en C. Steygcr jd. 26 j. W. F. de Boek wedr. 24 j. en E. Peerenboomjd. 20 j. p. van der Bjjlwcdr. 27 j. en M. Lambo jd 43 j.

Leydse Courant | 1865 | | pagina 3