LEARSCHE COURANT. 186S. WOENSDAG 26 JULIJ. STADS-BERIGTEN. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zalurdag avond. De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. VERGADERING van «lcn Gemeenteraad van LeydenDonderdag den 278ten Jnlij 1865, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen 1°. Beslissing in zake de opheffing van hel Rollerdammer veer, waarom trent in de vorige vergadering de stemmen slaakten. 2». Voordragt tot ondersteuning bij de 2ie Kamer der Staten-Generaalvan het wets ontwerp tol bekrachtiging der verleende eoncessie aan de II11. Swaan en van Heyningenlot den aanleg van eenc haven te Scheve- ningen en een van daar uitgaanden spoorweg naar Almelo. 3». Voordragt tot het verleenen van gedeeltelijke of geheele afschrijving van plaatselijke directe belasting 1865, aan personen die deze gemeente hebben verlaten. 4». Suppleloire staat van hegrooting en staat van af- en overschrijving, op de loopende dienst. 5». Voordragt betreffende art. 10 der wet van 7 Jnlij 1865 (Staatsbl. n». 79). 6". Rekening van bel Gereformeerd Minnehuis, 1864. 7». Adres van de wed. van llaansbergen en Dutilhtot het bekomen van schadeloosstelling. 8°. Adres van de Commissie der bewaarschool voor arme kinderen, in de Groenesleeg, tol liet in gebruik bekomen van gemeentegrond. •9». Adres van G. Tibboeltot het in eigendom bekomen van het bonhuis op de Korte Langegraeht. 10°. Adres van C Bronsgeest, tol hel onderhands huren van het grasgewas van het plein op de Oude Heerengracht. 11". Adres van A. C. T. Degonlot het in eigendom bekomen van de ge heele Klokpoort. 12°. Adressen van J. C. Rijk en P. Kooreman Pz., tot het in gebruik be komen van een gedeelte van den vestwal bij den korenmolen de Stier. 13°. Adres van J. C. Meysing, tot demping der sloot bij den singel over den korenmolen de Oranjeboom. 14». Adres van G. A. van Deventer, houdende bezwaar tegen zjjnen aan slag in de plaatselijke directe belasting, dienst 1865. 15*. Plan en voorwaarden tot demping van de sloot langs den singel tot den Koepoortsweg en de Naakte-sluis. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te welen, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den 18den dezer maand invorderbaar verklaard, kohier van het patenlregt over het dienstjaar 1865 en 1866, inhoudende aanslagen voor de wijken 1, 2 en 3, terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bjj de wet bepaalden voel, te voldoen. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leyden25 Julij 1865. D. TIEBOEL SIEGENBEEK. BINNENLANDSCIIK BEKfüTKN LEYDEN 25 Julij. L. M. hcefl benoemd: lot kommandeur der orde van den Ncdcrlandschen Leeuw den luitenant-generaal H. F. K. Duycker, inspecteur der infanterie; tot grootolïicier der orde van de Eikenkroon den hoofdintendant (generaal- majoor) II. Hardenbcrg, chef der militaire administratie bij hel dep. van oorlog; tot kommandeur dier orde den heer dp. A. Rutgers van der Locff, pred. alhier, en tol officiers dier orde de hceren jhr. mr. J. N. van Puttkammer en B. VV. Wllewaall, beiden lid van de directie van het milil Invaliden huis alhier. De thans aangevangen kermis een tooverwoord voor zoo velen biedt weder eene groote verscheidenheid van vermakelijkheden en daardoor ruimschoots de gelegenheid tot ontspanning aan. Gisteren avond opende de heer Carre' eenc reeks voorstellingen in zijn cirque op de Ruïne. De roem, in hel vorige jaar door zijn voortreffelijk zamengesteld gezelschap hier inge- oogst, zal ongetwijfeld gunstig werken op liet bezoeken van dit cirque, vooral ook daar de lieer Carré blijkbaar zich beijverd om zijne reputatie waardiglijk staande te houden, waarvan de dressuur der paarden, die onder de leiding van de hh. Carré en Giiriner of anderen aan het publiek worden voorgesteld, loffelijk getuigt. Die afrigting der paarden, voorwaar geene gemakkelijke taak, moet geroemd worden, en de kunstverrigtingen der onderscheidene sujetten, soms zoo gevaarvol, worden met de grootste vlug heid uitgevoerd, waarbij zich vooral weder mej. Clara Basel)de heer Carré jr. en de lieer en mevr. Krembser onderscheiden. De clowns, hier aanwezig, zorgen door hunne verrassende toeren waarbij mede eene onovertrefbare vlugheid de hoofdrol speelt voor eene aangename afwisseling, en weten de lachlust in niet geringe male op le wekken Een en ander werkt mede om den bezoeker van het cirque ccncn hoogst aangenomen avond te doen doorbrengen. De Salon des Variétés van de hh. Boas en Judels wordt heden avond ge opend. Deze salon is een oude bekende, maar een bekende die hier hoog staat aangeschreven, liet comisch talent van den heer Judels en zijne geestige zetten, dringen steeds tot bewondering, en geen wonder is het dat hij bij zijn optreden terstond door de toeschouwers met geestdrift wordt toegejuicht. Ouder het personeel, aan dezen schouwburg verbonden, zijn voorts talenten die liet tooucel tot cere verstrekken en wier spel steeds gaarne gezien wordt. Hel optreden van mevr. Corijn Heilbron, thans aan gekondigd wordt met belangstelling te gemoet gezien. In Crosso's theater, onder de leiding van prof. Henry Smithuit Londen wordt den toeschouwer veel aangeboden dat buitengewoon mag genoemd worden, door een talrijk gezelschap, waarvan de leden als om strjjd de zwaarste kunstverrigtingen ten uitvoer brengen; niet het minst door de jeugdige clowns die reeds eene groote kracht ten toon spreiden. Vooral trekt ook hier de aandacht de vlugheid en de gemakkelijkheid, waarmede de toeren, op verschillend gebied, worden volbragt. De prachtige tableaux vivanls, die men hier aanschouwt, houden den toeschouwer aangenaam bezig en men wordt getroffen door de kunst en de bevalligheid die men daarbij ziet ten loon gespreid. Ongetwjjfeld zullen deze voorstellingen de algemeene goedkeuring wegdragen en grooten bijval ondervinden. Behalve op het reeds genoemde, mag ook de aandacht gevestigd worden op het Cirque Blondinop de Beesteumarktwaar ook in de rjjkunst en gymnastiek zoo menige toer wordt ten uitvoer gebragt, die gunstig pleit voor de geoefendheid der sujetten die er zich op toeleggen te toouen dat z(j voor hunne elders werkzame kunstbroeders niet behoeven onder te doen. Wanneer men zich op die hoogte bevindt zal men zeker niet verzuimen een bezoek te brengen aan de 17-jarige jufvrouw Victorinc en aan den ad miraal Tom Pouce, spelingen der natuur, die aldaar te bezigtigen zjjn. De kolossale vormen van mej. Victorine kunnen niet nalaten de bewondering op te wekken. De kleine Fries of admiraal Tom Ponce is niet minder be zienswaardig zijne kleine gestalte (hij is slechts 7 palmen groot) neemt de bezoekers terstond gunstig voor hem in en die ingenomenheid wordt nog grooter wanneer men hem in zijne handelingen en gesprekken gadeslaat. Voor den kermisbezoeker, die vermoeid van zijne wandeling zich nog eenigc oogcnblikken aangenaam wil verpoozen, staat ook ruimschoots de gelegen heid open. In het koffijliuis de Paauw beloven hem de voordragtcn van de gunstig benende familie Buziau een groot genot, en in liet koffijliuis de Post in de Star trachten de familie Rhone, door hare muziekale uitvoerin gen, en de comieken Somraerfeld en Körn, door hunne voordragten, zjjn genoegen te verhoogen. Het Neerlandsch Koffijliuis is ook thans weder voortreffelijk ingerigt; de voor deze gelegenheid gedecoreerde zaal toont dat de eigenaar zich bevlijligt het den bezoekers zoo aangenaam mogelijk temaken; zij zullen haar, vooral de beminnaars van den dans, niet onbevre digd verlaten. Op Klein Zomerzorg zullen morgen avond en de beide volgende avonden concerten worden gegeven door de hh. Provandier en Ferreyramet bjjhebbend gezelschap. Bjj zijn optreden dezer dagen le 'sllage, mogt het gezelschap den grootslen bjj val verwerven. De heer Ferreyra, bijgenaamd homme-flüteweet aan zijne vingers de fraaiste toonen te ontlokken, en vormt die tot eene kunstfluit, die bewonderens waardig wordt genoemd. De heer Provandier deed zich daar als een be kwaam zanger, vol kracht en inspiratie, kennen. Aan deze concerten zal ook hier voorzeker een druk bezoek le beurt vallen. De Staats-Cour. beval een overzigt van de opbrengst van 's lands mid delen over de eerste zes maanden van 1865waaruit blijktdat die bedragen heeft /28,965,162.64jzijnde 182,521.35J minder dan in dat tijdvak van 1864. De bisschop van Haarlem bezoekt deze week de parochiën van liet decanaat Soetcrwoude, ten einde er liet h. vormsel toe te dienen. In ver- eeniging van de gemeente Stonipwijk heeft gisteren die plegiigltcid in de parochiekerk le Soetcrwoude plaats gehad. De eerste bloemkool is II. Zondag van Rijnsburg verzonden. Het ge was, dal met veel droogte had te kampen, is klein en laat te wenschen over; dal wat later is gepoot, staat veel beter. Het vervoer van bloemkool uit Vettr is van korten duur geweest. Men rekent dat de opbrengst onge veer i minder heeft bedragen dan het vorige jaar. De prjjzen zijn uiter mate hoog; zij variëren van ƒ15 tot 20 de 100 stuks. Uil Noordholland luiden de berigten even ongunstig. De verceniging ter bevordering van de belangen des boekhandels zal hare gewone jaarlijksche bijeenkomst houden le 's Gravenhageop 14 en 15 Aug. aanst. De alg. synode der herv. kerk heeft bekend gemaakt, dal in hel jaar 1864 zijn ingekomen aan giften: voor de algemeene weduwenbeurs 1430; voor het fonds voor nood!, kerken en personen, behalve de collecte ad ƒ28083.18, 12471; voor het fonds tol verbetering der schraalste predi- kants-tractementenbehalve de vrijwillige bijdragen meest van predikanten ad ƒ3280.141, ƒ1300; voor het fonds ter voorziening in de geestelijke be hoeften der gemeenten, behalve de inzamelingen ad 14342 88750.10. Naar wij vernemen, heeft de directie der staatsspoorwegen toegestaan,

Leydse Courant | 1865 | | pagina 1