Fei' Telegraaf. 's GRAVENHAGF.18 Julij Door Z. M. zijn benoemd r lot kanionrcgter te Zierinzee de lieer mr. J. de Clercq van Weel, thans griffier bij dat kantongeregt; tot griffier bij liet kantongeregt te Wijk bij Duurstede de heer mr. F. J. Tyndali de Veer, laatstelijk advocaat bij het gercgtsbof van Suriname; tot griffier bij bel kantongeregt te Oud-Beijerland de heer mr. J. Dulry van Haeftenadvocaat te 's Gravenhage. Voorts zijn herbenoemd en bij vernieuwing aangesteld: tot kantonregter te Eindhoven de beer A. J. van der Lochl; tot kantön- regler te Helmond de beer mr. J. B. Bots; lot kantonregter te Ztilphen de heer mr. H. J. Swaving; tot griffier bij bel kantongeregt te Aalten de heer C. P. J. Penning; tot griffier bij hel kantongeregt te Gouda de heer mr. G. J. Bcrkhoff; lot griffier bij het kantongeregt te Enkhuizen de heer G. P, NyliofF; tot griffier bij het kantongeregt te IJsselslein de heer mr. C. Visser; tot kantonregter te Deventer de beer mr. M. A. Kronenberg. Aan den heer inr. A. J. F. Egler van Wissenkerke is, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend uit de betrekking van president der arrond.- regtbank te Zierikzee, en is als zoodanig benoemd jhr. mr. M. J. Schuur- beque Boeije, regler in die regtbank. Aan den heer H. A. Elias, gouverneur der Ned. bezittingen ter Kuste van Guinea, thans met verlof hier te lande, is, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend uil 's lands dienst. Door den minister van binncnl. zaken zijn bij den rijkstelegraaf be noemd tot telegrafisten lste kl.die der 2d<: kl. J. P. Stiitlerheim en L. N. Scbeflers; lol telegrafisten 2,le kl.die der 3de kl. W. P. Nijst, C. C. de Koek, G. Al. A. HarmsenD. Albers Wz..1. J. Frederikse en A. Kruyt; lot telegrafisten 3dc kl., de leerlingen-telegrafist A. H. van Mackelenberg M. 1'. Haak, C. A. Willemse, P. H. C. ZentgraafF, J. H.Ummels, P. C. D. Rcidel Jz., S. G. Bendien, W. van Pulten, A. G. J. Kneibbert, C. J. van Uum, H. Bensman, C. C. J. Rupp en F. H. Meijer. In de zitting van de tweede kamer van gisteren is het wetsontwerp tot onteigening van percelen ten behoeve van den spoorweg van Willems dorp naar Dordrecht, na eenigc beraadslaging, met 40 tegen 4 stemmen aangenomen, alsmede dat tot goedkeuring van sommige artikelen van het door de centrale commissie voor de Rijnvaart wegens de spoorwegbrug te Bommel opgemaakt protocol, met algemcene stemmen. In die zitting is ingekomen het verslag omtrent den staat der scholen over 1863—64. Gisteren morgen heeft op eenvoudige wijze op de burgerlijke begraaf plaats de ter aarde bestelling plaats gehad van wjjlen den heer R. C. Bak- j huizen van den Brink. Bij het geopend graf werd door den heer dr. Beynen eene tredende rede uitgesproken. Ook door den oudsten leerling van het gymnasium werd eene rede gehouden. In het Pinksterbloemlaantje bad Zondag II. een twist plaats lusschen twee broeders. Een hunner, een met verlof hier vertoevende artillerist, door het gebruik van sterken drank opgewonden, trok zijn sabel, en bad zeer zeker zijn broeder zwaar aan het hoofd gewond, indien niet een der omstanders den slag had afgeweerd maar voor dezen met het ongelukkig gevolg, dat hij ecu sabelhouw op den arm ontving, waardoor hij kans beeft een stijven arm te houden. Heden morgen kwam een vigilante de vrij hooge brug van de Krane- straat afrijden, terwijl juist een hooiwagen tegen die brtig opreed. De koetsier moest nu uitwijken doch daarbij werd de vigilante tegen een lan- taarnpaal geworpen, met het ongelukkig gevolg, dat de koetsier van den bok werd afgeslingerd en zwaar gewond en bewusteloos ter neder stortte. Hij verkeert in bedenkelijken toestand. Te Scheveningen heeft eergisteren weder eene buitengewone drukte geheerscht. Alleen met de tramway-onderneming zijn 2686 personen ver- voerd. Op het terras van het badhuis was het niet mogelijk al de bezoe- i kers zitplaatsen te vcrschafif n. Gisteren morgen is de bliksem op een pink gevallen; die voor het pa vil- joen op het strand stond. De wimpel, een blok en twee stukken van den mast werden weggeslagen. De matrozen, die in hel vooronder waren, hebben geen letsel gekregen. BUITENLANDSC H K BKRifi'fËiV. I Jft E 1. G I B. BRUSSEL, 17 Julij. Bij de kamer van afgevaardigden is thans aan de orde eene voordragt I der regeringhoudende nadere bepalingen tot verzekering van de vrijheidj eerlijkheid en geheimhouding der verkiezingen. Ter bereiking van dat doel j wordt de gang der slemuitbrenging en wat daaraan voorafgaat tot in kleine bijzonderheden door uitvoerige en strikte wetsbepalingen geregeld. Zoo wordt het papier en de vorm der siembillctten voorgeschreven; er wordt bepaald dal het slembillel met gewoon of loopend letterschrift moet worden inge vuld; dal de kiezer vervolgens door eenen gang, gevormd door twee scher- men, de stembus moet naderen om zijn billet over te geven; dat er achter bel stembureau niemand mag staan, die niet tot hetzelve behoort; dat er geene met stokken of ander meer regelmatig wapentuig gewapende lieden in of bij den toegang van het stemiocaal mogen vcreenigd zijn. Almede wordt bepaald, in hoe ver de candidaat kiezers onthalen of op zijne kosten naar de hoofdplaats van het kiesdistrict, alwaar de stembus is, brengen mag. Al die bepalingen moeten dienen tot wering van misbruiken, die zich sedert eenigen tijd bij de verkiezingen hebben voorgedaan. Art. 1 der bedoelde wel is aangenomen. Bij art. 2 is door een lid hot voorstel gedaan om het kiesregt alleen te verleenen aan personen die lezen en schrijven kunnen daarover wordt beraadslaagd. EIGELAAD LONDEN. 16 Julij. H. M. de koningin der Nederlanden heeft Donderdag II. nog de bureaux cn drukkerij van de Times bezocht. Vrijdag morgen heeft 11. M. eene wan- 1 deling gedaan door den zoölogischen tuinen bezoeken afgelegd bij de gra vin Derby, lady William Russell en de gravin Cowley, na afloop waarvan 11. Al. en de prins van Oranje het diner gebruikten bij den markies en de markiezin van Alanchesler. 11. Al. heeft den kunstschilder Heidemans bij zich ontvangenen met de meeste belangstelling diens keurige schilderwerken in miniatuur op ivoor in oogenschouw genomen. De prins van Oranje heeft ook het kamp van Wimbledon bezocht en aldaar deelgenomen aan de schietoefeningen bij den wedstrijd. Op onderscheidene plaatsen hebben bij de verkiezingen ernstige onge regeldheden plaats gehad. Te Belfast is eene menigte volks bezig geweest met schade aan te rigten iu de Brownslreethet zoogenaamde Protestantsch kwartier. Te Chippenham is de gewapende magt uil Londen te hulp ge roepen en zijn 200 ingezetenen lijdelijk bij de policie in dienst gesteld, ter wijl de autoriteit aldaar alle herbergen en andere openbare huizen heeft doen sluiten. Alen begroot de aldaar aan gebouwen aangerigte schade op ongeveer 3000 Het Court Journal meent Ie kunnen verzekerendat lord Palmerston bet voornemen heeft om als minister af te treden. Bij gelegenheid van eene militaire voorstelling, dezer dagen door de kweekelingen van de koninklijke militaire school te Dublin gegeven, vatte eensklaps het kruid, dat hun ter beschikking was gesteld, vlam. Een der kweekelingen werd op de plaats gedood, twee andere werden gevaarlijk gekwetst. Berigten uit New-York van 6 Jnlij melden hel volgende: De president Johnson heeft het vonnis der militaire vierschaar bekrachtigd, waarbjj Payne, Harold, Atzcrott en de weduwe Suratt, als medepligtig aan den moord van den president Lincoln, ter dood veroordeeld zjjn. Deze vjer per sonen zullen morgen opgehangen worden. Bij hetzelfde vonnis zijn Arnold en O'Laughlin tot levenslange, en Spangier tot gevangenis voor 6 jaren veroordeeld. Het leger van den Potomac is thans geheel ontbonden. Al de afvallige staten, met uitzondering van Florida, hebben thans zelfverkozen of voorloopige regeringen. FRANKRIJK. PARIJS, 16 Julij. Een algemeen reglement voor de tentoonstelling van voortbrengselen van de kunsten, den landbouw en de nijverheid van alle natiën, welke in 1867 alhier zal worden gehouden, is door den keizer bekrachtigd en in den Moniteur afgekondigd. De tentoonstelling zal op 1 April 1867 geopend en op 31 October daaraanvolgende gesloten worden. Donderdag avond heeft op de Seine in de nabijheid van Malheray een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Een sleepboot, dienstdoende op Havre, is door hel springen van den stoomketel vernield. Bjj dit ongeluk hebben vjjf personen het leven verloren, namelijk de agent der stoomsleepdienstde eerste en tweede machinist en de twee stokers. De overige zeven man der equipage zijn meer of minder zwaar gekwetst en werden door een in dc nabijheid ten anker liggend schip gered, met inbegrip van den loods, de eenige die er goed afgekomen is. Omtrent het ongeluk op den spoorweg tusschen Lyon en Marseille, nabjj Rognac, verneemt men dat het getal dooden 11 a 12 en dat der ge kwetsten 74 bedraagt. De berigten uit Madrid luiden ongunstig omtrent den tegenwoordigen toestand in Spanje. Het kabinet wordt zeer bemoeijelijkt door de houding der clericale partij die zich krachtig verzet tegen de voorgenomen erken ning van hel koningrijk Italië. In Navarre en Calalonië tracht zij de aan dacht te vestigen op den zoon van don Carlos, en te Burgos zijn proclama- tiën verspreid, waarbij de bevolking wordt uilgenoodigd hem op den troon te plaatsen. OOST-INDIK. BATAVIA, 31 Mei. Alen verneemt dat de minister van koloniën aan de Indische regering de vraag gesteld heeftin hoeverre het weuschelijk zou zijn in Indie hoo- gere burgerscholen op te rigten. Alen wil weten, dat nog dit jaar een aanvang zal worden gemaakt met hel leggen van den spoorweg van Batavia naar Buitenzorg. Te Samarang, Soerabaija Soerakarta cn Poerworedjo Hagelen) zijn op 20 Mei hevige schokken van aardbeving waargenomen. 'sGRAVENHAGE, 11 Julij. In de zitting van de tweede kamer van heden is het handelstraclaat met Frankrijk aangenomen met algemeene stem men op één na (die van den heer Wintgens). De lieer Rochussen is bij de discussie tol de orde geroepen, wegens gebezigde uitdrukkingen. Alorgen ten 11 ure zal waarschijnlijk de laatste zitting worden gehouden. De bestanddeelen van een gemeenteraad leveren, als bij elk ander zedelijk ligchaam of genootschap, cer.e verscheidenheid op die nogtans doelmatig kan werken, als de rede de hoofdrol speelt. Eene beschouwing met betrekking lot de keuze van leden in bewusten raad, volgens het voorgaande n°. dezer De eerste kamer is lot hervatting harer werkzaamheden bijeengeroe pen legen Alaandag den 31c" dezer. ALTON A, 17 Julij. De hertog van Augnstenburg heeft eene bijeenkomst gehouden met den kroonprins ven Prtiissen. De prins en prinses van Pruis- sen zijn in Sleeswijk door den cqmmissaris van Oostenrijk ontvangen ge worden. NEW-YORK, 8 Juljj. Payne, Harrold, Atzerott en mevr. Surratt zjjn den 7dc" door middel van den strop ter dood gebragt. Door den regler was ook een mandaat van inhechtenisneming tegen generaal Hancock uitge vaardigd; doch de president Johnson heeft de uitvoering van dit bevel belet. BERLIJN, 17 Julij. Uit Maagdenburg meidt men hel volgende: «In den afgeloopen nacht heeft bij Bukati de passagierstrein van llalbcrstadt geslooten tegen een van Dordmund komenden goederentrein. De locomotief, de tender en 6 passagierswagens zijn verbrijzeld. 13 personen hebben bij dit ongeluk het leven verloren; het getal der gekwetsten is nog onbekend. INGEZONDEN.

Leydse Courant | 1865 | | pagina 2