LEYDSCHE COURANT. MAANDAG 12 JUNIJ. STAD S-BERIG T EN.' De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke tiomtners zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. Bij deze Courant wordt verzonden N°. 10 blad 12) der Handelingen vati den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN voldoen gaarne aan den wenschuitgedrukt door de commissie tot regeling van de feestviering den 26ste° en 27stcn dezer maand van rijkswege voor de strijders van 1813—1815 bereid, en tevens aan een hun hoogst aangcnamen pligt, wan neer zij alle ingezetenen met den meesten aandrang uitnoodigen, aan de feestviering van die dagen, door het uitsteken van vlaggen, eene algenieene verlichting en andere gepaste middelenmeerderen luister by te zetten. Zij vleijen zich, dat ieder die de zegenrijke gevolgen weel te waardeeren der overwinningendoor die slrfjders voor 50 jaren bevoch ten waardoor ons volksbestaan zoo krachtig werd gewaarborgd, gaarne hel zjjnc zal willen bijbrengen om hun verblijf binnen deze gemeente te veraangenamen. Van aller gezindheid daartoe houden zij zich te levendiger overtuigd, naar mate zij er tevens op mogen wijzen, dat ook de herden king van hel 50-jarig bestaan der Militaire Willemsorde, waaraan de fees telijkheid mede is gewijd, velen herwaarts zal doen zamenvloeijendie zich toenmaals of later in den krijg bijzondere verdiensten jegens het vaderland verwierven, en boven alles dat der gemeente het hoogst vereerend en ver blijdend uitzigt is geopend Z. M. onzen geëerbiedigde» Koning en 'L. K. H. prins Erederik der Nederlanden aan de plegtigheden te zien deel nemen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL S1EGENBEEK, Burgemeester. Leyoen, 10 Junij 1865. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Oproeping van de Verlofgangers der Nationale Militie tot het bijwonen der Inspectie. BURGEMEESTER EK WETHOUDERS VAN LEYDEN Gezien bet besluit van den Commissaris des Konings in de Provincie Zuidholland van den 19dcn April 1865, A. N°. 2491 (2de Afd.), PB. N». 44, mitsgaders het nader besluit van den 2den Mei daaraanvolgende, A. N*. 2805, 2de Afd.ten opzigte dezer gemeente, houdende regeling van het onderzoek der verlofgangers van de Militie te land Roepen dien ten gevolge op, al de binnen deze gemeente met onbepaald verlof aanwezige manschappen der nationale militie, om te verschijnen in de Lakenhal aan den Ouden Singelten einde door den Lui tenant-KolonelMilitie-Commissaris, te worden geïnspecteerden wel de verlofgangers, behoorende tot de ligling van 1861, op Vrijdag, den 23stc0 Junij 1865, des morgens ten 9 ure; die, behoorende lot de ligtingen van 1862 en 1863, mede op dien dag, des namiddags ten 1 ure, en voorls de verlofgangers, behoorende lot de ligting van 1864, op Zalurdag, den 24,,eD Junij 1865, des morgens ten 9 ure; in uniform gekleed, en voorzien van de kleeding- en uitrusting-stukken, hun bij het vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjes en verlofpassen. En vermanen wijders Burgemeester en Wethouders de betrokkene verlofgangers aan deze oproeping naauwkeurig te beantwoordente zorgen dat bnnne kleeding en ui'.rusling in goeden staat worden voorgesteld, als ook gedurende de inspeclie en bij bet gaan naar en terugkeeren van rlc daartoe bestemde plaals zich ordelijk te gedragen, daar ongeregeldheden als anderzins, zoo lang zij in uniform zijn gekleed, worden gestraft volgens het Criminele Welhoek en hel reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande, en alzoo zich te vrijwaren voor de toepassing der strafbepalingen vermeld bij de artikelen 130, 141-145 der Wet van 19 Aug. 1861 Staatsblad N°. 72). En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeeslcr en Wethouders van l.eyden Leïden, 10 Junij 1865. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester, y. PUTTKAMMER, Secretaris. BINNKNLANDSUIIE BERltiTËN. LEYDEN 10 Junij. Vergelijkende staat van de zuivere opbrengst der opcenten en eigene middelen, ten behoeve dezer gemeente gelieven, gedurende de maanden 3Iei 1864 en 1865 alsmede van die opbrengst over de eerste vjjf maanden dier beide jaren. MIDDELEN. Zuivere opbrengst over dc maand Mei. Zuivere opbrengst over dc eerste 5 maanden. 1864 1865 1864 1865 Geslagt(bijopcenten en invoer) Gedistilleerd (idem) Gemaal eigen middel) Wijn, Fruit-cnKunslwijn(ïrf f 2059.38} 6262.04} 7715.66 1890.45 2210.25} 7854 61} 7026.30} 3502.87} 10690 67} 31458.85} 32906.88 8517.30 10940.42 32655.25 31462 56} 10335.22; ƒ17927.54 /20594.05 83573.71 f 85393.46 In de maand Mei zijn binnen deze gemeenie geboren 109 kinderen, als 47 zoons en 62 dochters; waaronder is begrepeu 1 tweelinggeboorte. Overleden 99 personen, als; 11 mannen, 13 vrouwen, 35 zoons en 40 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 5. Voltrokken 63 huwelijken. Bij kon. besluit van 8 Junij is benoemd tol plaatsvervangend kanton- regier alhier de beer mr. A. J. Wijnstroom, advocaat alhier. Van de uitnoodiging van commissarissen dersludenten-socieleit Minerva, tot bijwoning van liet vauxhall en bal op Donderdag avond, werd door de ingezetenen gretig gebruik gemaakt, en zulks liet zich verwachten, daar het genoegen bij eene dergelijke gelegenheid nu vijf jaren geleden getto- ten, nog algemeen in herinnering was gebleven. Reeds bij den aanvang, ten 6 urehad zich eene groote schaar van genoodigden op bet lot feest terrein iugerigte Ruïne-plein vereenigd die langzamerhand al meer en meer toenam. Te midden van smaakvol aangebragte bloemen en heestergewassen gezeten, of wandelende in de nog opengebleven ruimte, werd met voldoe ning geluisterd naar de heerlijke toouen van hel muziekcorps der grenadiers en jagers, dat in eene fraai gedecoreerde tent gezeten, onder de leiding vau den heer üunkler, het met zorg gekozen programma ten uitvoer bragt. Allen hadden nu hier ruimschoots de gelegenheid de fraajje costumes van lien die aan de maskerade deel namen, naauwkeurig gade te slaan, terwijl men niet verzuimde een blik te slaan op en in hel lokaal, dat dezer dagen als in een tnoverslag op liet terrein was verrezen. l)al lokaal, op ruime schaal iugerigt, van binnen prachtig gedecoreerd en met vlaggen en banieren als bezaaid, doel ook nu weder den ontwerper en uitvoerders eer aan. Hel vertoont van voren negen portieres en eene veranda, en beval eene ruime danszaal, omsloten door 16 kolommen, rondom welke eene groote ruimte is, waarin zich de genoodigden onbekrompen kunnen bewegen. Toen de avondschemering aanbrak werd het geheele feestterrein geïllumineerd waarhij liet gebouw als in een zee van licht schitterde. Het geheel leverde toen een uitermate schoon gezigt op, vooral in die oogenblikken toen Bengaalsch vuur daarop een looverachtigen gloed wierp. De verlichting van de zaal was niet minder schoon; hel licht vau talrijke gasvlammen, door eene me nigte spiegels teruggekaatstbragl een heerlijk effect te weeg. Aangenaam vloden de oogenblikken voor de aanwezigen daarhenenvooral nadat de jiuziek van de kapel van bovengenoemd muziekcorps, onder directie vau den heer Völlmar, tol den dans tiitnoodigdedie zeer geanimeerd werd voortge zel tot het morgenlicht krachtvol was doorgebroken; eene aansporing om de feestvreugde te doen eindigen. Op denzelfden dag hebben ook, zoowel in de sociëteit Minerva, als in de buiten-societeit Amicitia, matinees musicales plaals gehad. Die in de bnilen- societeit werd door liet corps officieren van liet reg. veld-artillerie aan hh. leden van Amicitia en studenten aangeboden. Gisteren, des namiddags ten 1} ure, gaf het sludenten-scliermgezelschap Arena Studiosonim op Zomerzorg eene matinee nitisieale, waarbij de muziek van het reg. veld-artillerie, onder directie van den lieer Rüdersdorff, zich liel hooren Het fraaije weder en de aangename plaals lokten velen derwaarts. Hel concert, door de leden van Amicitia des avonds in de buiten-societeit gegevenbood op nieuw gelegenheid aan om eenige uren genoegeljjk door te brengen De opkomst van heeren en dames was dan ook buitenge woon groot De fraai verlichte tuin, de muziek van het reg. veld-art itlerie die zich ook hier, even als des middags op Zomerzorg, de algemeenc toe juiching verwierf, en de tegenwoordigheid van hh. studenten die aan den optogt deelnamen en in costitum waren 0|igekomeitmaakten deze plaats lol een aangenaam Insioord. Heden avond vereenigen zich weder vele genoodigden op de Ruïne, al waar door hel studenten-muziekgezelschap Sempre Crescendo een vanxhall en bal wordi gegeven. Alles belooft ook hier weder een uitstekend genot en uien tnag verwachten dal deze bijeenkomst de akademisclie feestviering dezer week op eene waardige wijze zal besluiten. De commissie tol regeling van de verschillende aangelegenheden betrek kelijk het feest, dat in deze maand alhier zal worden gegeven ter eere van de strijders van 1813-1815 en lot viering van het 50-jarig bestaan der Militaire Willemsorde, heeft ter algenieene kennis gebragt1°. dat, op daartoe bekomen magiiging, het bedoelde feest niet op den 25sten maar op Dingsdag den 27s,eD Junij a. s. zal plaats hebben; 2°. dat hoewel boveu en behalve liet Invalidenhuis ook de kazerne aan dc Witte-poortde school aan het Elisabethsgasthuisdc diakoniescliool in de Haarlemmerstraat en de Baaihal beschikbaar zjjn gesteld tot huisvesting der oude strijders, die daartoe liet verlangen hebben te kennen gegeven, het evenwel niet doenlijk is aan allen, die zulks verzocht hebben, nacht verblijf te verschaf fen; 3°. dat als een gevolg van die omstandigheidaan de oude slrijiUrs welke in de provincie Zuidholland, alsmede te Amsterdam, te Haarlem en te Utrecht te huis behooren en die gereedelijk met de spoortreinen op eeu en denzelfden dag kunnen aankomen en vertrekkengeen huisvesting zal worden verstrekt, en dezen, geljjk ook de ridders die het feest wenschen bij ie wonen, worden verzocht zich eerst op Dingsdag morgen den 27s,e° Junij met de eerste morgentreiiien naar Leyden te begeven, terwijl de ove rigen reeds op Maandag middag den 26slt0 Junij aldaar worden verwacht, een en ander op de uren later hij het vast te stellen programma aan te wij zen; 4°. dat tol voorkoming van misverstand, op de toegangskaarten, welke eerstdaags door tnsschenkomst der gemeentebesturen aan de belanghebben den zullen worden uitgereiktbepaaldelijk zal zijn aangewezen aan wie huisvesting zal kunnen worden verstrekt, wordende bij deze aan al de oude strijders, die eene toegangskaart ontvangen, dringend verzocht, dal bewjjs mede te brengen en bij zicli Ie honden, dewijl geen oude strijder, he'zjj

Leydse Courant | 1865 | | pagina 1